Iskustvo - Reto

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Nesa_neske_01

Re: Iskustvo - Reto

Postby Nesa_neske_01 » Thu Mar 15, 2018 8:00 pm

majka wrote:Nije mi jasno kako dozvolis nekome da ti porobi volju, da te uzme tako pod svoje

Za
saša-ex,
ivica,
sanela,
demijan,
Don Dop,
korisnik999,
davor,

Komune(pominje se više komuna u temi Iskustvo - Reto) pod razgovorom Vera vs Sekta.
Mislim da treba savladati bar delimično ovako nešto, kao što je na linku ispod.
Knjiga nimalo nije laka, iako je vrlo razumljiva.
Knjiga - http://www.manastirulesju.org.rs/files/NevidljivaBorba.pdf
Audio knjiga playlist - https://www.youtube.com/playlist?list=PL2CIvNGrWKxBJgzgV6oazeFGX-3H3ZpeW

Narkomanija, zavisnost je takva da mi iz pakla u pakao upadamo, iz poraza u poraz. Potpuno nesvesno šta nam se dešava.
Jer se nikada prvoga nismo rešili. Stalno je nekako tu? Pa čak i samo sećanje je dovoljno da sebe vratimo mislima, osećajem gde smo bili nekad.
U toj knjizi gore, ko je bude izučavao naći će odgovor zašto je tako. I kako se sa time odnositi.
Može da se prevaziđe.

Sekti u današnje vreme ima previše. Slobodan Um ih razpoznaje. Narkomanija je hemijska sekta.
Kako stići do takvog Uma je na linkovima gore.
Svako će imati svoj način tumačenja, jer nismo svi isti. Tako i treba da bude.

Svi u ovom postu imaju pravilne zaključke što se tiče komuna o samoj pomoći narkomanima.
To je naravno ok.

Bez ispravke Duha i Uma, narkomanija se ne može zalečiti. I to sam pročitao u ovom postu. Tačno.

Ako Vam ne odgovara moj komentar, Vi ga obrišite.

P.S. Ne ulazim da li su komune sekte ili dobar izbor. Ja razmišljam možda knjiga nekome pomogne.
Last edited by Nesa_neske_01 on Fri Mar 23, 2018 5:20 am, edited 3 times in total.
Pošto se pak unutrašnja bura utiša, borba se vodi po opštim pravilima nevidljivog rata. Nikodim Agiorit Nevidljiva borba

MansonReloaded

Re: Iskustvo - Reto

Postby MansonReloaded » Fri Mar 16, 2018 9:54 pm

Joj ne spominjite mi Reto. Sasa ex mu je sto se mene tice unistio reputaciju i jebo znanje za vjeke vjekova

Return to “TERAPIJSKE ZAJEDNICE”