Iskustvo - Reto

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Nesa_neske_01

Re: Iskustvo - Reto

Postby Nesa_neske_01 » Thu Mar 15, 2018 8:00 pm

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 6:00 pm, edited 4 times in total.

MansonReloaded

Postby MansonReloaded » Fri Mar 16, 2018 9:54 pm

Joj ne spominjite mi Reto. Sasa ex mu je sto se mene tice unistio reputaciju i jebo znanje za vjeke vjekova

Don Dop

Postby Don Dop » Sat Jun 09, 2018 8:30 pm

MansonReloaded wrote:Joj ne spominjite mi Reto. Sasa ex mu je sto se mene tice unistio reputaciju i jebo znanje za vjeke vjekova

Na osnovu cega im je on unistio reputaciju?

Pomenuti je u svojim postovima sebe i ostale nazivao, citiram, sanela ne zameri " govna narkomanska ", a nakon toga postao strucnjak za bolesti zavisnosti i poceo da naplacuje svoje usluge u jednoj prigradskoj beogradskoj komuni. Toliko o njemu, a sto se tice RETO centra ili pisi iz svog iskustva ili nemoj da koristis tudja imena u pokusajima da prikazes nekoga u losem kontekstu.
Najlepsa si namerno.

yasujirozu

Postby yasujirozu » Fri Jun 22, 2018 3:56 am

reto je, summa summarum, jedan od društvenih mehanizama SOPSTVENOG harm reduction-a, te to što netko ne uzima drogu poslije izlaska (što je generalno NEMOGUĆNO statistički utvrdit zbog niza varijabli, a posebice kod ovakvih organizacija koje su u sociološkoj literaturi, bliže kultu, do li sekti), već ju je zamjenio/la poniznošću pred-već-nečim/netkim, premda je bitno za individuu, ne ulazi u jednačinu na širem planu društvene nasušnosti za korisnim članovima; dakle, ako već ne u potpunosti produktivnih, a onda manje problematičnih jedinki...

i druge komune, metadon, bup, NA, blokatori... imaju istu latentnu funkciju: sklanjanje remetilačkih faktora, ne od supstanci, već s "ulica"

koliko pak religije, s nesamjerljivo vijećim udelom u smrti ljudi kroz čitavu povjest spram svih poroka zajedno, to mogu učinit, kompleksnije je pitanje...

MansonReloaded

Postby MansonReloaded » Wed Aug 08, 2018 8:19 am

Zato jer se i drogirao i svasta nesto jos radio dok je promovisao pricu o tom Retu, organizaciji Izlazak etc...Naprosto suplja a ja cu da radim sta se meni radi, kao i inace u zivotu....

debduh2

Postby debduh2 » Thu Aug 09, 2018 3:38 pm

Prosla sam slicnu torturu samo ne u Retro nego u psihoatriskoj bolnici Lopaca, vjerujem da znate za nju i takoder smo nakon kriziranja dobili radne terapije koje se nikako nisu smjele odbit jer inace zavrsis s inekciom u guzici i izolaciji na mjesec dana medu najtetim psihickim bolesnicima vezan za krevet.. sto se poziva svojih doma tice to kompletno zaboravit a posjete jednom mjesecno i to nakon prvih 8 mjeseci kompletne izolacije. I na kraju opet nisam čista. .

Return to “TERAPIJSKE ZAJEDNICE”