Komuna ili ludnica?

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Wehrwolf

Komuna ili ludnica?

Postby Wehrwolf » Sat Jun 17, 2017 3:08 pm

Jedan prijatelj ide na pišanja jer je pao s gramom trave. Sud vam odredi da morate ići na pišanja. Ako ste svakodnevni pušač (poput mene i prijatelja) bit ćete pozitvni. Ako ste pozitivni svaki put nakon nekog vremena kad vide da se nećete promjeniti daju vam dvije opcije:
1) Komuna
2) Ludnica (vjerojatno Vrapče i to dualni odjel, za ovisnike i tamo su prava pacijenata ograničena (npr. nema posjeta nikog osim roditelja).

I tamo nakon mjesec-dva-tri se skinete s trave. I idete ponovo na pišanja i negativni ste i tako završava vaša kazna.

Što je po vama bolja opcija za čovjeka koji samo puši travu a mora u komunu ili ludnicu. Gdje da ode?

noel

Re: Komuna ili ludnica?

Postby noel » Sat Jun 17, 2017 7:39 pm

Wehrwolf wrote:Što je po vama bolja opcija za čovjeka koji samo puši travu a mora u komunu ili ludnicu. Gdje da ode?

Kakvo žalosno pitanje, jbmti državu.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....

Hustler-37

Postby Hustler-37 » Wed Jun 21, 2017 11:53 pm

noel wrote:
Wehrwolf wrote:Što je po vama bolja opcija za čovjeka koji samo puši travu a mora u komunu ili ludnicu. Gdje da ode?

Kakvo žalosno pitanje, jbmti državu.

bas vlaa zalosno druze :(

Hustler-37

Postby Hustler-37 » Wed Jun 21, 2017 11:57 pm

Wehrwolf wrote:Jedan prijatelj ide na pišanja jer je pao s gramom trave. Sud vam odredi da morate ići na pišanja. Ako ste svakodnevni pušač (poput mene i prijatelja) bit ćete pozitvni. Ako ste pozitivni svaki put nakon nekog vremena kad vide da se nećete promjeniti daju vam dvije opcije:
1) Komuna
2) Ludnica (vjerojatno Vrapče i to dualni odjel, za ovisnike i tamo su prava pacijenata ograničena (npr. nema posjeta nikog osim roditelja).

I tamo nakon mjesec-dva-tri se skinete s trave. I idete ponovo na pišanja i negativni ste i tako završava vaša kazna.

Što je po vama bolja opcija za čovjeka koji samo puši travu a mora u komunu ili ludnicu. Gdje da ode?

Po meni ako bi se ja pitao i bio u tvojoj situacij komuna je bolje rijesenje nego ludara..jer u komuni ces moci da vratis onog starog sebe ako naravno budes otisao tamo da to i uradis a ako odes u komunu da komuna samo prodje kroz tebe onda ti je svejedno jer kad izadjes opet te ceka isti scenario 99%,zato prijatelju idi u komunu ali odradi to kako treba postuj pravilo komune u kojoj si i pusti da ljudi koji tamo rade te usmijeravaju sta trebas mjenjati na sebi jer da si ti to mogao sam onda ne bi bio u takvoj situaciji u kojoj si sada.nas problem ovisnika je taj sto poslije mjesec-dva komune svi se prvo fizicki vratimo(udebljamo se i popravimo) i onda kontamo to je to e sad cu ja da glumim mangupa i necu da radim sto mi se kaze i slusam druge..jer ja to mogu sam..e pa druze 90% ljudi koji su ovako radili su se vratili poroku a 10% je u grobu ili zatvoru.zato u komunu kada udjes baci ego tj ostavi ga pored vrata komune i zaboravi na njega dok si tu..sretno sta god da odlucis ..pozz

Jajajajaisamoja

Postby Jajajajaisamoja » Sat Sep 16, 2017 12:01 am

iskreno? izabr'o bi Holandiju.
Nego da te pitam koliko vam je godina Wehrwolf?
i koje je ste godine pisali post?
hvala, lp
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF

Return to “TERAPIJSKE ZAJEDNICE”