Tramadol !

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: HELP pls

Post by sanela »

laura mars wrote: i je l imate neki savet?
dakle, neko lecenje sada ne dolazi u obzir, coveku treba nesto (metadon valjda, trodoni, ne znam, nesto opoidno jace, ne znam) da ne bi "riknuo". ne mogu da ga gledam u ovom stanju panike.
pomoc??

izvinjavam se ako je poruka neprimerena na bilo koji nacin, jednostavno.. ne znam kako da mu pomognem. kupila bih mu i taj prokleti metadon da mogu, ali ne mogu. :((
a i dalje imam vere u njega, da nemam , ne bih ovo ni pisala.


p.s. i sad ispada kao da ovde sebicno kukam kako je meni tesko sto je njemu tesko. jbg, oprostite.
Znači, čovjek se ne bi iječio, nego bi se drogirao. Međutim, čak ni to ne može sam, nego gnjavi tebe da mu nabaviš drogu.
Draga, ne možeš mu TI pomoći. On neće "riknuti", ni umrijeti ni ništa. Njemu treba ljekar. Sve drugo je nastavak drogiranja.
zevs
Posts: 20
Joined: Mon Sep 19, 2011 2:09 am

Re: STERILITET OD TRAMADOLA i

Post by zevs »

OSTAVLJAJ TAJ TRAMADOL PODHITNO, JA SAM GA GODINAMA PIO, PO 10 KOMADA DNEVNO U PROSEKU, AKO JOS PLANIRAS DA PRAVIS DECU MOJ TI JE SAVET BACAJ TO!
laura mars
Posts: 4
Joined: Tue Sep 20, 2011 3:40 am

HVALA !

Post by laura mars »

zahvaljujem svima vama puno i slazem se. znam da mu ja ne mogu pomoci, ne zaludjujem se, on to mora SAM. mora da zeli, da bude istrajan itd. a slusala sam koliko je tesko i statisticki se valjda samo 1% narkicja skine sa dopa (?!!!!), uzas. ((((znam i za onu crnu reku, imam i tamo 2. poznanika- decko kad se vrati da zivi u gradu odande, uzme drogu u roku od 4-5 meseci, pa se vracao 3 puta i sad je tamo vec 5 god, ima ok zivot - u organizaciji neku funckiju, zamislite trip. ))))
ali ja verujem u njega (decka zbog koga je ovo inicijalno i krenulo ), decko je divan, ne samo da je bio, i sad je.. umetnicka dusa, intelektualac- ne da ga opravdavam samo kazem; ne bih ovo ni pisala da ne mislim sve najbolje o njemu, osim ovog heroin tripa.

i da, naravno lekar i sve. e sad, problem je sto ja jedino znam da je on koristio metadon kao terapiju za lecenje, a kako , gde se lecio ne znam- ni za karton da li ima, niti bilo koje podatke, to cu morati da saznam, a opet se plasim da nece lagati, a plus se ja ne razumem.
to je sve bilo u bg-u, otkud ja znam, mozda je uzimao od nekog dilera pa upao u sranje i vratio se u rodni grad sa nesto metadona.
KOJEG SAD NEMA - to je problem.

.. i nista, ja cu vas poslusati, propitati ga sve. ako se ispostavi da nema upisano u kartonima ili ged vec istoriju bolesti, moze kod lekara ovako tek da ode pa da mu daju?
u nasem gradu, koliko sam cula (jedan covek je pred umiranje zbog bolova koristio prepisan metadon, a mojoj baci koja je umirala od bolova, isto pred smrt, pre nego sto je primljena u bolnicu :( trodon koji joj je smetao, i nisu hteli icim da zamene, kreteni od lekara !!) moze da se uzme samo u 1 , nekoj specijalno cuvanoj apoteci (ne znam ni kojoj, mozda glavnoj gradskoj, videcu) - tako da ne mogu, niti mi (prijatelji) mozemo izvuci neki lek, ni trodon pretpostavljam, a kamoli ono sto sam izguglala (plus nikad nisam cula za te "domace" nazive, i ne znam da li toga u srbiji ima).

i sta znaci " da se pojavi u banani"? pretpostavljam u krizi, je l'?

hvala vam opet, javicu sta se desava.
mogu, ali ne zelim da odem od ovog problema, (ovo je 1. put da sam umesana u nesto takvo, ako se ponovi on ZNA da necu vise nikad ucestvovati u ovakvim "akcijama") iako nije MOJ problem, ON je MOJ prijatelj.

p.s. ne znam ko nije shvatio, nikakvi trodoni i cuda nisu za mene, nisam full strejter, probala sam enke stvari, ali vec 5 god nista bas osim 3-4 puta god malo trave, . naisla sam na ovaj forum kad sam guglala gde i kako da kupimo metadon, toliko. :/
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Tramadol !

Post by saša-ex »

Da ne bude zabune, metadon ne sluzi za lecenje, vec je zamena za heroin.
SAMO CEO ŽIVOT...
laura mars
Posts: 4
Joined: Tue Sep 20, 2011 3:40 am

Re: Tramadol !

Post by laura mars »

koliko ja znam, sluzi i za skidanje sa heroina, tzv. "metadonskom terapijom", strogo vodjenom od strane lekara.
e posle je problem kako se skinuti sa metadona.

ovaj moj nije "u raposlozenju" da prica o ozbiljnim stvarima, tako da zaista sumnjam da je on to na svoju ruku uzimao da se kao "skine" sa heroina, i evo ga sad.

i ja znam da je to NJEGOV problem, saMO , eto, ako ovog jednog puta mogu nesto kratkotrajno sa odredjenim uzim drustvom prijatelja da mu pomognem/o, uradi/cemo to- pod raznim uslovima za kasnije koriscenje supstanci (koje on , opet, sigurno nece ispostovati).
ali ja zelim da proba pomoci njemu da pomogne sebi, makar na pogresan nacin, evo sad ovaj. a vidim nema nista od toga, ne petljamo se sa dilerajom a on. kao sto rekoh, mislim da nema te lekarske stvari nego je to sam kupovao u bg-u, upao tamo u sranje i vratio se ovde gde on (ni mi) nema/mo sema ni za sta bas.

eto.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Tramadol !

Post by MasacreEnElDiscoBar »

e, to je dok nemash kud i trazish pomoch, onda idesh kod dr. da postavi dijagnozu i da odgovarajuchu terapiju, ako se zeli dalje drogirat dobit che methadon umjesto heroina, ako ne probat che se prebacit na ljechenje ovisnosti suboxonom....
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: Tramadol !

Post by EX-Heroin »

E ljudi moji, da je tako da je metadon zamena za heroin ja bih bio srećan. Ali ja posle skoro dve godine, skoro ništa više ne osećam.Lažem..osećam kad po mesec i po, dva smanjujem dozu pa se naglo vratim na svoju ili je delim i izdržim mesec i po da ne izlazim iz kuće bukvalno, da ne mogu da funkcionišem da bih opet nekih mesec, dana mesec i po bio RELATIVNO, DAKLE RELATIVNO O.K.Ja nemam onaj blagi rad od metadona kakav meni treba da bih funkcionisao. Ne mogu, nemam volje ni za šta bez opijata ali i sa metadonom ne naročito. Više sam imao tri meseca po 10 trodona-disciplinovano svaki dan, volje i želje da radim, da jurim ribice nego sada kada mi je većžina stvari.."jebe mi se.."...Eto tako je to a zamena za heroin nije. E to ne može niko da me ubedi. Da jeste, pa ja bih prvi to voleo da mogu da uzimam po malo ne da budem ustondiran, to mene ne privlači i dok sam se radio nisam voleo da se uradim ida žmnurim i ćutim! NIKADA! koristio sam to vreme da završim sve što treba, poslove, naučim što mi treba, uradim kući pun elana i volje. Eto ja verovatno sam jedan od otprilike 20 posto narkomana(bivši sada, jer nemam znake klasične za narkomaniju u moralnom, sociološkim pa i zdravstvenom pogledu ima E D S ili DEFITCIT LUČENJA ENDORFINA. Ta bolest još nije kod nas ustanvoljena ali vrlo brzo hoće i onda se niko neće smejati nekome što pije opijate i vredjati ga izrazima narkoman. Kao kad bi onoga ko ima deficit insulina vredjali, stigmatizovali i slično. JE LI TO HUMANO!? Dakle nisu svi "iz besa" posegli za drogom meni je ona potreba i imam strašan problem da ljudi to shvate, naročito, na nesreću većinom ograničeni balkanci. Većinom -izuzecima se izvinjavam.
Dakle nadam se da ću to doživeti taj dan kada ću biti "izjednačen" sa šećerašćima, ljudima koji imaju hipertenziju pa piju lekove non stop(moja keva već 4 godine, svaki dan, dakle i ona je zavinsik zavisi od leka) E sada...to što je moj lek slučajno opiodni preparat to je druga stvar!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Tramadol !

Post by MasacreEnElDiscoBar »

EX-Heroin wrote:E ljudi moji, da je tako da je metadon zamena za heroin ja bih bio srećan. Ali ja posle skoro dve godine, skoro ništa više ne osećam.Lažem..osećam kad po mesec i po, dva smanjujem dozu pa se naglo vratim na svoju ili je delim i izdržim mesec i po da ne izlazim iz kuće bukvalno, da ne mogu da funkcionišem da bih opet nekih mesec, dana mesec i po bio RELATIVNO, DAKLE RELATIVNO O.K.Ja nemam onaj blagi rad od metadona kakav meni treba da bih funkcionisao. Ne mogu, nemam volje ni za šta bez opijata ali i sa metadonom ne naročito. Više sam imao tri meseca po 10 trodona-disciplinovano svaki dan, volje i želje da radim, da jurim ribice nego sada kada mi je većžina stvari.."jebe mi se.."...Eto tako je to a zamena za heroin nije. E to ne može niko da me ubedi. Da jeste, pa ja bih prvi to voleo da mogu da uzimam po malo ne da budem ustondiran, to mene ne privlači i dok sam se radio nisam voleo da se uradim ida žmnurim i ćutim! NIKADA! koristio sam to vreme da završim sve što treba, poslove, naučim što mi treba, uradim kući pun elana i volje. Eto ja verovatno sam jedan od otprilike 20 posto narkomana(bivši sada, jer nemam znake klasične za narkomaniju u moralnom, sociološkim pa i zdravstvenom pogledu ima E D S ili DEFITCIT LUČENJA ENDORFINA. Ta bolest još nije kod nas ustanvoljena ali vrlo brzo hoće i onda se niko neće smejati nekome što pije opijate i vredjati ga izrazima narkoman. Kao kad bi onoga ko ima deficit insulina vredjali, stigmatizovali i slično. JE LI TO HUMANO!? Dakle nisu svi "iz besa" posegli za drogom meni je ona potreba i imam strašan problem da ljudi to shvate, naročito, na nesreću većinom ograničeni balkanci. Većinom -izuzecima se izvinjavam.
Dakle nadam se da ću to doživeti taj dan kada ću biti "izjednačen" sa šećerašćima, ljudima koji imaju hipertenziju pa piju lekove non stop(moja keva već 4 godine, svaki dan, dakle i ona je zavinsik zavisi od leka) E sada...to što je moj lek slučajno opiodni preparat to je druga stvar!

Zeznut je taj methadon, jako puno ljudi koji su bivshi ovisnici pljuju po njemu, a i meni nije dobro radio...Probo Plivin tablete, pa Alkaloid, nishta...Do mst-a, on me izvuko skinuo krizu od hepova, a da nisam osto navuchen na njega, onda tek dok 2-3dan bez hepa. skuzish kolko toga u mozgu nije radilo osjetila, osjechaji...Ima oxycodone ali neznam jer on okei za odrzavanje, slichan tramalu, ali meni je puno finiji, samo sam ga par puta uzeo...Sad ja se sjecham ko i ti mozak je gladan droge, i treba mu neshto da zivi, a to methadon neda, on zakuca za stolicu i to je to, oko 11 ili 12 puta sam prestajao i pochinjao s methadonom i nije mi odgovarao...A dok ti neshto ne odgovara znachi da ti i shteti, sjecham se u komuni da su mi govorili, bacaj tablete, ako se drogirash radi to kako treba s heroinom...Jer stavljen meth. ko zamjena uzas, znam da je iz Njemachke dosho za 2.svjetskog rata, poslje su ga davali u Americi crncima kao ''nizoj rasi'', da ne kradu itd. I nikog nije bilo briga za posljedice...Bash dok sam bio u komuni sam promatro one koji su uzimali hep. i one koji su bili samo na heroinu i probali mozda par puta hep.,Ovi koji su bili na heroinu nema shanse da bi reko da je narkoman, a znamo dobro kako se znamo nanjushit...,a ove koji su dugo bili na methu.,tu je vech druga slika, komunikacija skroz na razini ko da ima 18god., i neko drzanje pokreti, di odma skuzish ko moze nabavit kakve droge...Ja sam si obecho da chu si prije pucat u glavu nego opet na heptanon, ako pokleknem i pochnem s heroinom opet, shto se nadam da neche bit, morat chu heroin nastavit uzimat ili mst za odrzavanje...A mst che bit nadam se uskoro zbog drugih, ne samo za bolnichko skidanje nego i za odrzavanje...
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: Tramadol !

Post by EX-Heroin »

Znaš kako ja primećujem da mi je kreativnost u zadnjih par meseci totalno odlutala. Ja sam uvek imao talenat i da pišem i radio najbolje pismene u školi, ali uvek..imao sam zbirkicu svoju nikome nisam skoro davao pričica, pesama proznih, zapažanja ..i jebiga..dok na drugim opijatima sam imao inspiraciju sada je drugačije. Moje kognitivne funkcije zaista nisu slabije i dalje jako brzo učim, brzo reagujem ne smeta mi ni da trčim kad hoću, da vežbam osim znojenja ogromnog. Čak i pamćenje mi radi fenomenalno što se zaista čudim. E sada da li bih ja bolje još funkcionisao na drugom opijatu..verovatno. Bar bih bio kreativniji. Ovde iako sam očuvao(još uvek) i inteligenciju i pamćenje problem mi je samo volja i želja. Samo haha..eh kad bi to bilo samo.. :cry:
Inače ovako spolja niko ne može da me izvali da sam na opijatima čak kada sam išao za posao negde kao kad su me videli, problema sa drogama kao pitanje i gleda me i onda:ma jok, gle kakav si razvijen i svež konju rep da išćupaš haha a ja se mislim e prijatelju da ti znaš moju istoriju... :-D
Ono što je pogodno za održavanje mora biti makar 12 časova da deluje minimum a najbolje je da bude neka formulacija od 24. Vidim da furaju na zapadu sve više Substitol on može kad se uradi postupak hemijski i da se zvekne u venu i da se šmrče. ne da se izdrobi samo tako nema šanse..nego mora da se odstrani vosak hemijskim procesom pomoću izopropanola to mi je drugar reako i objasnio čitav postupak pa se filtrira kroz 50 mikronski filter i tu, zavisno od veštine od 200mg ostane od 150 do 190mg morfina čistog. I možeš ga uzimati i intranazalno ne sve ujutru, nego recimo na svaka 4 sata ili 6 po 200mg a za noć ostaviš samo 100 i to je to. Dakle imaš mogućnost da da uzmeš ujutru što je sasvim ok i super kako kažu iskustva i da ga uzimaš i intranazalno ili oralno piješ u toku dana. Ja iskreno ne verujem da bih se pucao jer želim da pobegnem od te priče zaista..čak i ušmrikivanje ne verujem da bih praktikovao jer sve to "budi rovca u glavi" ali zato bih ga verovatno uzimao 4 puta po 200mg jer ja moram tako ja sam na preko 120mg metadona..
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: Tramadol !

Post by EX-Heroin »

Inače MST je obličan možda čak i bolji od substitola brže deluje dobijaš onu finu subliminalnu euforijicu, stimulisan si..ma sve što met nema. Meni treba to, mene opijati stimulišu deluju na mene kao na nekoga koka. Inače brzine ne volim spidove i ta sranja samo mi se vilica ukoči i brzo jako brzo planem. Retko kada sam samo na speedu bio raspoložen jedino ako iskombinujem sa opijatom. Ovako na suvo začas planem i dodje mi da nekog odvalim od batina.Ali onako muški i to za malo samo što me neko nagazi u busu krećem da se svadjam, medjutim pametni ljudi vide budala pa kao ono us ebi: goni ga u kurac budala neka našmrkao se ko zna čega a ima snage bolje da se ne kačim...Osim onoga ko bi izvadio pištolj pa me izupacavao jebiga imao sam ja dosta i sreće kolik uemm da kenjam na tim "brzinama" i da se provokativno ponašam. Ali srećom, retko sam to praktikovao..
Sad..kod vas je Šakomanov "lobi" izdejstvovao da se daje MST u održavanju iako na deklaraciji leka piše da se nikako ne bi trebao upotrebljavati za rešavanje problema apstinencijalnog sindroma od opijata ili održavanja. medjutim eto, pokazao se kao jako dobar baš i za to. Ima skoro sve 12 sati radi, ceo dan te drži, lako se mrvi može da se šmrče za razliku od substitola nema karnauba voska i sličnih zajebancija. Jer je prosto izradjen dok Substitol nije, on je zajeban i specijalno izradjen za održavanje. Ako izvadiš iz kapsule onemanje delove i kao žiletom iscepaš i kreneš da šmrčeš kažu, samo se pretvori u govnastu masu i sklizne ti u želudac nema šanse da ga upiju krvni sudovi u nosu..
Na žalost Srbija je carstvo korupcije na Balkanu. Evo sada su velika hapšenja u fondu za zdravstveno osiguranje. A tek je počelo da se odmotava oko vakcina protiv svinjskog gripa a druge stvari će tek isplivati. Pa mi smo zemlja jedina koja nema Sr Morfin formulaciju. Nemam čak ni Oramorph tablete dugodelujuće. Samo jebene kapi Oramorph ili u ampulama morfin u bolnicama i to je to. Inače pacijenti sa bolom od kancera piju Jurnistu. najskuplju moguću varijantu hidromorfona skuplju od Dilaudida američkog. Nabudženu da kutija od 64mg 14 tableta košta 500eu. Samo ti pacijenti dobijaju na sreću po njih o tršku osiguranja a kad bi se njime održavalo koštalo bi sačuvaj bože, plus što je oralno biodostupnost jako mala pa nema smisla uzimati. jedino su probali u Australiji i Britaniji mislim, nisam siguran, injekcionu formu i bio je bolji ljudima na farmaceutskom heroinu od samo heroina. Inače u tabletama je sranje.E sad da se vidi i ko je to pametan smislio da uvezemo najskuplju moguću formualciju za jak hronični bol?
Samo polako doći će i to na red po.čelo je da se odmotava. Ovi kradu i muljaju gore od Miloševića..
Post Reply