Tramadol !

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator/ica: sanela

Tramadol !

PostPostao/la Voyager » 13 nov 2005, 02:24

x
Zadnja izmjena: Voyager; 04 feb 2012, 00:16; ukupno mijenjano 1 put/a.
Voyager

PostPostao/la styx » 13 nov 2005, 10:29

NE znam, koliko vidim, ti hoces recept za tramale. Ako odes doktoru, on ce ti reci da si ovisan o njima, pa ce ti dati neke lijekove za skidanje.
A mozes otici kod doktora i reci mu da si navucen na hors i da se hoces skinuti. Obicni psihijatri to propisuju, mada nije dostatan za lijecenje heroinske ovisnosti. Ali je problem sto je to kratkotrajno rjesenje, imao bi mozda 2-3 sedmice i poslije bi ti bilo isto. A sto ne bi pokusao da ih izbacis iz zivota? Ionako ti vise ne djeluju, sigurno te ne razvale skoro pa nikako.
Tramadol ti djeluje samo na mi opijatni receptor, koji je zasluzan za euforiju, ali djeluje i putem agonizacije adrenalina i serotonina, pa ako hoces da se izlijecis, mogao bi piti antidepresive koji inhibisu ponovnu pohranu serotonina. Naravno, uz konsultaciju s lijecnikom.

ps

dobro dosao na forum

styx
styx

Re:

PostPostao/la Voyager » 13 nov 2005, 17:18

x
Zadnja izmjena: Voyager; 04 feb 2012, 00:18; ukupno mijenjano 1 put/a.
Voyager

trodon

PostPostao/la mise en place » 14 nov 2005, 14:27

samo da napishem neshto o tom tramadolu ,trodonu ...
to ti je prijatelju moj ,ovako kao sto bi rekli medicinari tableta za "postoperativne bolove" itd, znaci za bolove..u mom gradu ima pun ku... ljudi navucenih na te tablete...e pa da ti kazem o toga se prijatelju moj pocnesh jednom samo"raspadati" bukvalno,prijeti opasnost od epi.napada,kosti se sjebu totalno.
Vjerujem da ti poslije tri godine konzuma to vec sve znas,pa probaj sad ne progutash 2 dana,necesh moci ustati iz kreveta ili ustati sa stolice..

To je "kriv" nacin substitucije ili "sredjivanja" ,ne znam mislim da ga gutash samo da te"odkochi" ili se varam..

Nego mislim to jeneko distorzirano drogiranje...
pozdrav i dobrodoshao
mise en place

PostPostao/la zvrky » 15 nov 2005, 21:08

ja tramadol i ostale zamene ne preporučujem!!!
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
zvrky

PostPostao/la Voyager » 17 nov 2005, 18:38

x
Zadnja izmjena: Voyager; 04 feb 2012, 00:17; ukupno mijenjano 1 put/a.
Voyager

PostPostao/la mikelandjelo » 06 jan 2006, 12:40

trodon je najprljavija ruska tvorevina,sa njega mi se bilo teze skinuti nego sa dopa.pre 10 godina sa ga pio po 15 kom dnevno 3 god ,tako sam i poceo.toliko sam pao na dno da sam izgubio kontakt s realnoscu.morao sam se skidati i isao sam na suvo,,,,4 god.sam bio cist al sam prosao pakao.unistio mi je CNS skroz.U BG sam se navuko na dop poslle 4god. apstinencije i sad sam na metku,ODRZAVANE I DOBRO JE.TRAMADOL JE NAJPRLJAVIJA SINTETICA DROGA,A U 60%slucajeva,posledica je shizofrenija.pozdrav.
mikelandjelo

PostPostao/la Luna » 06 jan 2006, 22:10

istina....
dzesi ti mikelandjelo....?? nema te...
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
Luna

PostPostao/la Habe » 08 jan 2006, 15:03

Pozdrav.

Citajuci postove koji govore o medikamentima koji pomazu pri skidanju s dopa moze se doci samo do jednog zakljucka a to je uzmi ono sto se u tvojoj okolini daje za skidanje s dopa al nemoj to zloupotrjebit. Nije bitno jel to hep, tramal, sub, il sta ja znam vec sta se daje tamo gdje zivis i do cega mozes doci al uzimaj to sto kraci period spusti se i to je sve. Odrzavanje na bilo kojem ljeku nije dobro jer samo produbljuje agoniju znam to iz vlastitog iskustva. Prva moja terapija je bio tramal i uspostavilo se kao totalni promasaj jer nakon mjesec dana doc je rekao dosta fizicke krize su nestale sto se valjda i trebalo dogodit ali nije i posto nisam mogao dalje dobijati tramal a bolovi i depresije su bile nepodnosive ponovo sam se nakacio na dop i tako naredna dva mj. i onda odem u centar za vanbolnicko ljecenje i tamo mi propisu heptanon al metodom piramide tako da bih nakon dvadeset dana trebao spasti na svega 5 mg a poceo sam sa 50 tak da svako drugi dan uzimam po 5 mg manje al se to nije desilo i ja sam eo nakon skoro pola god jos uvjek na hepu i imam zaista jaku metadonsku krizu ukoliko neuzmem bar 5 mg i stoga mogu reci samo jedno sta god da uzmes uzimaj sto kreci period je ces u protivnom rjesavajuci jedan uskocit u drugi mozda i gori problem.

Pozdrav.
...
Habe

PostPostao/la mikelandjelo » 13 jan 2006, 17:26

kao prvo VELIKI POZDRAV LUNI!!!!!!!!u mom gradu u vojvodini ko god je bio na metku kad su ga skinuli sa metka vratio se na staro,DOP,CAJ OD MAKA,ja po metak idem 1 nedeljno,nemoram svaki dan sva sreca i nikad ga nisam zloupotrebio:prodo,gudrio se...PIJEM 30mg,dnevno ODRZAVANJE.SHVATITE OVO OZBILJNO;STO JE DIJABETICARU INSULIN TO JE NAMA ODRZAVANJE MET.mozda ce ovo nekome smesno ali kad bi mi ukinuli metadon ja bih bio gotov,sem da se vratim na gudru.A JOS JEDNOM TRODON JE NAJZESCE SRANJE,POZDRAV I DRZITE SE. :twisted: :!: :!: A DA I SUBUTEX JE OK.
mikelandjelo

PostPostao/la Luna » 13 jan 2006, 20:15

nije isto insulin i meth jebi ga. Methadon te sjebe skroz...unisti i ono malo mozga i svega sto je ostalo. Gori je od dopa. to ovdje vec uvidjaju. Ne bitno. I ja sam bila na 30mg. Idealno vrijeme da predjes na subutex i spases se. Jarane do 0 neces doci....ne zelim da te obeshrabrim....ali znam. Bila sam u tome. Godinu i po pocela sam sa 20mg....dosla do 9 sama....pocela dop....vratila se na 25 pa na30mg...bila ok godinu dana. Tj nisam bila ok....tek sam to kasnije vidjela. Bila sam nenormalnija nego na dopu. ali oni ti tamo isperu mozak da metadon lijeci mozak bla bla....ama ne lijeci metadon nista,. Metadon je drzavni heroin i to je to. Nema tu puno medicine iza toga. Drugo to je bio moj cilj doci do 0. Pitam ovu svoju savjetnicu...koja me gotivila i bila iskrena....reko' koliko ljudi znash da je doslo do 0. I reko' daj reci mi majke ti istinu kad obe znamo sta je metadon. Nemoj mi gluposti pricati. Kaze ona....pa ima ih par....to je bio odgovor. Ne moze ne moze. Odrzavanje znaci zauvijek. Ako ces brzi detox e onda moras da platis 250dolara. I skines se za mjesec dana. Znaci krenes sa 30mg npr i ides dole brzo. Niko nije uspio. Niko. Postotak uspijeha 0. Zato ako ne zelis da budes na tome citav zivot....trazi subutex i spasi se. Vjeruj mi znam sta pricam. Jednog dana ces i ti znati. obecavam. Vidi raspitaj se ....
u svakom slucaju...probaj se se spustati. Po mg dva svaki drugi dan. I ne diraj hors. To je fatalna kombinacija. Opet ti to garantujem ;-) .
Ajde...nastavi samo polako....i mrdaj idi dalje,,
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
Luna

PostPostao/la Fanatik » 24 jan 2006, 14:55

METADON-HEPTANON IMA MANJE TOKSIČNIH TVARI OD APAURINA.Metadon jeste substitucija i jeste opijat ali još jednom kazem on je lijek ako se ne ZLOUPOZTREBLJAVA i svako skidanje sa iste je lakše od heroinske.Zato sto se programom redukcije ili skidanjem malih količina tzv,jedna po jedna svakih 4 dana, blaže i osjeti kriza izazvana OPOIDIMA.
Ja sam na Metadonu sa 85mg, skinuo bez problema od ljetos AVGUST 2005 do Decembra 2005 , i sad idemo još dole.Lagano i polako, a ono SKIDANJE NA SUHO I BRAZO to donosi probleme i jake bolove.
A TRAMADOL-TRODON-LUMIDOL, je največa GREŠKA.Ljudi ja sam imao EPI-NAPAD izazvan TRODONIMA ali se TAJ ISTI NAPAD MOŽE IZBJEČI AKO SE NAKON UZIMANJE IZVJESNE KOLIČINE POPIJE 5-10MG APAURINA ILI BENZODIJAZEPANA.
Toliko, vozdra vaš oMcHo 8)
Fanatik

PostPostao/la Sagitarius » 24 jan 2006, 16:36

Kako imam nekoliko dijabetičara u svojoj okolini,odvratno mi pročitati usporedbu metadon-insulin.Ti jadni ljudi ako ne uzmu insulin UMIRU,a bez metadona još nitko nije umro,ja znam samo za one šta su overirali zabijajući se preko metadona.
Znate li kako izgleda život dijabetičara?Hodanje po cirkuskom užetu,i insulin i visoki šećer imaju nuspojave koje ih polako izjedaju,zamislite da živite,a da ne možete običnu kavu sa šećerom popit bez visoke doze insulina,a i to smiju max. 1-2 puta mjesečno.Jadno je uspoređivati se s takvim ljudima,KOJI NISU SVOJEVOLJNO KAO MI na medikamentima,već su prinuđeni da ih uzimaju.
Toksičnost metadona?Ista kao heroina,samo što je prednost,što se ne truješ sranjima s kojima se ulični dop miješa.
"Pitaj" svoju jetru i bubrege za koju godinu kako im je na metadonu.
A što se tiče metadona,subutexa,tramala,apaurina moje mišljenje(nažalost pokrijepljeno godinama drogiranja),je uvijek isto.
Ako fizička kriza od heroina,i kod ljudi koji su desetljećima na njemu,traje max. 10-15 dana,čemu onda uzimat ikakav supstitut mjesecima,godinama?Od metadona,najviše koristi ima država,društvo.Djaneri ne rade sranja,svako jutro dobiju svoje pilule za lilule,i ko ih jebe.Svi koje znam,a i na ovoj stranici,koji su prošli skidanje s meta,o metu govore samo najgore.I ja sam među njima.Državni dop,loše šlagira,jebeno kači.To je to.
Najefektnije je skidanje na suho.Jebiga,ali i najteže.Najbrže se tijelo tako riješi otrova.Svaki supstitut,po mom mišljenju je dobar,ako se ide po formuli:dani krize puta 2.Ja prednost subutexu nad metadonom,u ovakvom skidanju dajem,zato što subutex ne šlagira,nema smisla piti enormne količine,blokira "rad" dopa.Metadon se uvijek da "doštukat" sa strane,pune su ga ulice,pa je teško držati kontrolu,naročito kad dođeš na male doze,a ako zaglaviš na održavanje,može se desiti da i godinu dana nisi u stanju otkantat 5mg metadona.Strašan "lijek".
Skidanje,ovako ili onako,prava borba počinje poslije.U vezi toga,palo mi na pamet jedno pravilo s AN sastanaka:ako si na bilo čemu,nemaš pravo govoriti,samo slušati.
Sagitarius

PostPostao/la zvrky » 24 jan 2006, 17:27

Da istina je da su epi napadi cesti kod konzumiranja trodona i ostalih zamena da ne nabrajam,i istina je da se moze spreciti uzimanjem bensedina ili isto tako nekom zamenom,ja licno nisam imala ni jedan epi napad osim jedanput ali to ne znam sta je bilo drugi tvrde da je bila episka ali malo laksa,samo sam pala sta se meni desilo ja ne znam ali moguce je da je bila episka,ali imam dosta njih koji su itekako pipijali episke od trodona...I nisu naivni uopste,iskreno ja sam bila navucena i na trodone po meni ta zikra mi je gora nego od dopa,ono je strasno....nista vise necu reci,pozdrav!
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
zvrky

PostPostao/la Fanatik » 25 jan 2006, 11:35

Pa dobro SAGI ti imas svoje znanje o Metadonu a ja imam svoje znanje.JA I DALJE TVRDIM DA JE METADON MANJE TOKSIČAN O APAURINA, TI TVRDIŠ OBRATNO.
Isto to sto mi ti govoriš ja sam doktorima pričao, ljudi su me ubjeđival u ovo sto ti pričam.Nisam im vjerovao ali su bili u pravu ,kada su sa svojih stanovišta iznjeli te dokzae.I još nešto,Metadon ovaj sad koji se upotrebljuje ,nije isti kao onaj od prije rata i od prije 2000-te.
Sve ostalo se slazem sa tobom, ja sam na programu 2 i pol godine i jedva cekam da se skinem sa iste, jer ne radi toga da li je ili nije toksičan, nego rad sebe.Vozdra.
Fanatik

Sljedeća

• EPP

Natrag na SUPSTITUCIJSKA TERAPIJA

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.