TERAPIJA ZAVARAVANJEM/SUB/MET/ NULA!!!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

zevs
Posts: 20
Joined: Mon Sep 19, 2011 2:09 am

TERAPIJA ZAVARAVANJEM/SUB/MET/ NULA!!!

Post by zevs »

DRAGA MOJA BRACO I SESTRE PO DILERIMA,PRVI PUT SAM NA FORUMU, MENI NET UGLAVNOM SLUZI ZA FILMOVE I ZEZANJE. JA SAM PRE PAR DANA NAPUNIO 35 GOD A, OD SVOJE 15.GODINE JEDINO JOS NISAM PROBAO LSD I PECURKE,CAK SAM I TATULU PROBAO. HRONOLOSKI,KRENUO SAM SA KVALITETNOM MARIHUANOM I UZIVAO U NJOJ DOK NISAM POCEO SA HEROINOM, NEMOJTE SE CUDITI KADA VIDITE NEKOGA DA UZIVA U TRAVI, NEKO KO NIJE UZIMAO DOP TAJ NEMA PARANOJE I STRAHOVE OD TRAVE NJEMU JE SKROZ OK. i DA IZLAZI MEDJU LJUDE I KOMUNICIRA , UZIVA U MUZICI ITD.ON JE PSIHOFIZICKI ZDRAV, ODLAZE I TU SIVE CELIJE, PAMCENJE ALI TO JE NISTA ZA POSLEDICE OD HEROINA, TRAMADOLA, RAZNIH SEDATIVA PA CAK I SUBUTEXA KOJI JE TOLIKO NAHVALJEN. TACNO JE, SREDJUJE ON KRIZU, IMA TAJ NALOXON BLOKATOR KORISTAN JE ITD.JEDINA FORA KOD TOG SUBUTEXA JE STO IMA VEOMA DUGO DEJSTVO I STVARA UTISAK I POSLE DAN,DVA DA PROBLEMI NESTAJU ALI NE,TADA ON POSTAJE GLAVNI PROBLEM JER UZIMACEMO NJEGA I RESILI SMO SVE, NEMOZE TO CEO ZIVOT JEDNOM MORA DA STANE.ONO STO SAM HTEO DA VAM KAZEM SVE SAM PRESTAO DA KORISTIM VEC DVE IPO GODINE, SVAKI DAN ME SVE ZIVO BOLI, TU SU DOKTORI NEMOCNI TO MORA DA SE PRIHVATI, COVEK MORA DA SE SRODI SA TIM BOLOM I DA IDE KROZ ZIVOT PODIGNUTE GLAVE, STA JE BILO BILO JE, UGADJALI SMO TELU BILO NAM JE LEPO. E SAD GA NE STEDITE VISE NEKA BOLI I TREBA A VI ZAPNITE JOS JACE I OSMEH NA LICE. POSLE DROGE OSTAJU RUPE U PROSTORU I VREMENU, IZGUBITE DOBRE PRIJATELJE, NE SECATE SE POLA ZIVOTA. VELIKA CENA JE VEC PLACENA TAJ FIZICKI BOL JE NISTA ZA SVE TO. VERUJTE MI I SAD ME BOLI KICMA DOK PISEM OVO. SVE NAJBOLJE!!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: TERAPIJA ZAVARAVANJEM/SUB/MET/ NULA!!!

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Trebash slushat Disciplinu Kichme!! Shalim se!! I slazem se sa svime shta si reko...Ali obichno nakon tog prekida, tu si naveo suboxon ili subutex nema veze, obichno ljudi koji nemaju snage da izdrze tu muku nikad ne prestaju s drogom, a takvih je prema nekim satistikama 20% od 100 ovisnika....Sad je pitanje jer se moze sprjechit ta bol, da se ne uzima droga...Tebi traje 2god. mozda probat sportom(plivanje), zdrava hrana vjezbe itd.To mislim da je jedna super stvar, kad se netko skine da odma krene promjenit nachin zivota...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: TERAPIJA ZAVARAVANJEM/SUB/MET/ NULA!!!

Post by sunrise »

xxxxxxxxxxxxx
Last edited by sunrise on Mon Sep 26, 2011 4:40 pm, edited 1 time in total.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
la_na
Posts: 38
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:41 pm

Re: TERAPIJA ZAVARAVANJEM/SUB/MET/ NULA!!!

Post by la_na »

meni se gadi ta cinjenica da se kao,, moras privikniti da te boli,,
imam jako malo godina s obzirom na to sto sam sve izlomila i koliko sam mjeseci provela po bolnicama, rehabilitacijama, sta su mi sve radili na zivo, pod lokalnom , a bome i pod opcom anestezijom. evo da ne mislite da preuvelicavam navest cu samo da mi je prva operacija nakon prometne trajala malo manje od 12sati, dakle 4 anesteziologa su se izmjenila ....
e sad , kad god procitam one brosure iz klinika za bol i sl ,, sako ima pravo na zivot bez boli,, i slicno dode mi da vristim
moj problem je krenio puno prrije te nesece al zna se koji su glavni trigeri kod ,,nas,, za napravit recidive ...
sad sam na minimalnim dozama metadona i jako mi je zao sto se kod nas ne moze dobit metadon kao analgetik u posebnim slucajevima pa da ga uzimam dva ili tri puta na dan , mislim da bi u tom slucaju mogla jos manje kolicine uzimati ALI to nikog nije briga. prijavljena sam u centar i ovisnik sam i to je za njih to. mozda da sam iz Zg bi prica bila drugacija iako sumnjam

naime ja mogu povecati dozu ali ju moram uzimati jednokratno (ili si ju sama djelit sto je nemoguce precizno napraviti jer je pomjesana )
a povecavat ne zelim jer s tim dobijem samo ajmo reci neki kao flesh koji traje par sati a posije se javi opet bol ..a sto se flesha tice, da mi je do toga zna se sta bi radila
i da za kraj , vjerujem da nisam prije imala kontakata sa dopom da bih drugacije razmisljala i ne bih (jos) posezala za narkotickim painkillerima ali jbga
iako jos nisam odustala od ideje da cu se jednog dana (uskoro) dovesti u bolju fizicku kondiciju i steci naviku raditi vjezbwe za koje ZNAM da mi pomazu i odjebati meth
stoga smatram da i svi ostali mogu tako s vremenom se organizam navikne , odnosno pocne zaboravljati (umjerenu) bol koja je stalno prisutna , a nekad i "ODUSTANE" od bolova (sto mi se desilo neposredno nakon prometne u bolnici) jer me doslobvvno jako bolilo SVe
mozda onaj savjet MasacreEnElDiscoBar a zvuci banalno ali ima nesto u tome svemu i vrijeme je bitan faktor samo sto smo mi junkiji poznati po strpljenjuNE
:rock:
zevs
Posts: 20
Joined: Mon Sep 19, 2011 2:09 am

Re: TERAPIJA ZAVARAVANJEM/SUB/MET/ NULA!!!

Post by zevs »

Niko nevoli bol, ja sam napisao da covek mora da se srodi sa tim bolom jer on stvarno zna da potraje vise nego sto se mi nadamo. Onda moras kolko tolko da se miris sa tim, nikako da odustanes daleko od toga.I ja sam imao saobracajni udes dugo sam bio i na trodonima, sad mi obican lek poput brufena i sl. uopste ne pomaze.. Ja sam iz srbije ovde je veruj mi situacija mnogo gora za te lekove nego u hrvatskoj, ima sve ali za onog ko ima kesha, ja sam na 100 km od beograda i sem opste bolnice nema nicega..cutim, trpim. Kljucam ponekad malo sub, nekad trox i to je to..
zevs
Posts: 20
Joined: Mon Sep 19, 2011 2:09 am

Re: TERAPIJA ZAVARAVANJEM/SUB/MET/ NULA!!!

Post by zevs »

Ima nacina i da se to sredi, vezbe, fizicka aktivnost, dobra klopa, vitamini i strpljenje..I naravno volja, dizanje raspolozenja, na silu kako god umes..bezanje od depresije stalno. Gledaj filmove, citaj knjige, slusaj muziku, nikad nemoj dugo da razmisljas negativno i da se opterecujes.. sve najbolje bice sve ok..
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: TERAPIJA ZAVARAVANJEM/SUB/MET/ NULA!!!

Post by malic »

zevs wrote:Ima nacina i da se to sredi, vezbe, fizicka aktivnost, dobra klopa, vitamini i strpljenje..I naravno volja, dizanje raspolozenja, na silu kako god umes..bezanje od depresije stalno. Gledaj filmove, citaj knjige, slusaj muziku, nikad nemoj dugo da razmisljas negativno i da se opterecujes.. sve najbolje bice sve ok..

Od kada ljudi postoje u svom napredovanju,kroz zelju da se zadovolje neke univerzalne stvari, LEK ili formula za gubitak bola i nesanice su na vrlo visokom mestu!

Ja,sam u zivotu ima koro 30 sudara,od toga 4 sa vise mesecnim lezanjima,operacijama,pa malo nestasluka devedesetih,po neko olovo u telu je i dalje tu,dva pada sa motora na Grobniku,gde nisu mogli veruju da sam uopste ziv,tako da mi je bol do detalja poznat.
Pa,evo i sada me otkida od bola svaka povreda,a nema ekstremita koji nisam polomio+karlicu dva puta,
a,sada sam i pojacan krizom i nekako mi je skoro pa prirodno postalo. Naravno,niti uzivam niti se lozim na bol bilo koje vrste,naprotiv dete od 40 godina razmazeno do istog tog bola,ali skroz razumem o cemu svi pisete. Bilo ovo ili ono!

Poslednji veliki problem sa kicmom je trajao godinu i pol ,nisam mogao ni da sedim ni da lezi,ni da stojim. I,jednog dana je prestao. Kao i zasto nemam pojma ni danas. 198cm visina,skoro uvek oko 100kg,i sada me boluckaju stare povrede.
Totalno ludilo,i neobjasnjivo.
Mozda da se ne udubljujes toliko u sav taj jad sa bolom? Tesko,metadon je tu,a on je pakao i to jednak kao i subotex-boxon. Bio i na njih navucen,doduse davno. Subotex,2000. sam jedva skinuo sa liste problema. Kakva je ono kriza,koliko podmukla,a pocinje tek treci dan i sve boli mesecima,bar dva tri bole kosti. Pakleno.

pozdrav
la_na
Posts: 38
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:41 pm

Re: TERAPIJA ZAVARAVANJEM/SUB/MET/ NULA!!!

Post by la_na »

pretpostavljam da i dalje furas motore :D

ja da nisam probala jebeni sub vjeujem da bih se uspjela skinit bez priuavljivanja , istina ne bi bilo ni prvi put , al ti supstituti.... ne znam jel bolje sto sam na njima ili bi bilo bolje da sam se skinila kao i x puta ranije-bez njih, samo u tom slucaju vjerovatno bih se opet navukla i tako u krug svakih par godina, a ovako dvije godine skoro i uspijegam bez dopa, a hepove cu najvjerovatnije sustit ali jos neko vrijeme ne
dobrica
Posts: 35
Joined: Wed Sep 21, 2011 9:48 pm

Re: TERAPIJA ZAVARAVANJEM/SUB/MET/ NULA!!!

Post by dobrica »

:finga: ljudi da se ne zavaravamo sa heroina ako si dugogodišnji zavisnik NEMA više nikad skidanja zbog posledica i promena koje su nastale na fizičkom i mentalnom planu. Jedino što je ostalo kao moguće je substiciona teradija (održavanje); valjda vam je to do sad jasno. :vom: Nema više nikad ovako ću onako ću, uzmi ono što ti je ostalo kao moguće, dok i to nisi pokvario i nastavi dalje kao da ništa nije bilo, teško ali može!Najvažniji deo kada se sredi fiičko stanje je psiha, na kojoj treba raditi godinama samo za jednu malu promenu, ato je da postaneš samo običan čovek, jer si uništen od heroina u svakom slučaju i da si valjao više ne valjaš! Možete me pita ti za dalje, mnogo sam lečenja prošao, komunu i ne znam ni ja više šta!? Voleo bih da čujem i druge, samo nemoj mo bezati od istine i zanosi ti se nerealnim stvarima! Pozdrav dobrica :snakeman:
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: TERAPIJA ZAVARAVANJEM/SUB/MET/ NULA!!!

Post by vudd »

sajsigaloma dobrice...
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
Post Reply