VENE????

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

VENE????

Post by palefaced »

ima li tu netko kvalificiran da mi odgovori sta se koji kurac desi sa venama kada ih porokas?
kao sto negdje pomenuh cuo sam naklapanja od narkomana kako se povlace dublje pod meso ali sa rezervom to uzimam.
mene konkretno interesira to ako sam ih totalno shelacio - iako imam normalan krvni pritisak i fizicki sam u odlicnoj kondiciji, da li je po mene opasno ponasati se i zivjeti ovako kao sto i zivim?
tj onako kao sto i svaki normalan covjek nenarkoman zivi, koji trci kada mu ceif, pliva, bavi se raznoraznim fizickim aktivnostima itd itd.
smijem li i ja to nastaviti tako ili postoji mogucnost da se jos vise sjebem... ako sam sjeban (sto je velika vjerojatnoca) uopce?
i am what i am and what will be will be
User avatar
DarkAngel
Posts: 149
Joined: Mon Jun 06, 2005 5:32 am
Location: Somewhere In The Time

Re: VENE????

Post by DarkAngel »

[quote="palefaced"]sam naklapanja od narkomana kako se povlace dublje pod meso ali sa rezervom to uzimam
[\quote]

Poznajem lika kome je celo telo nateklo, ne nateklo, nego mu se vene uopste vise ne vide, kao da su nestale!I koza mu je jako cudna, kao da se naduo! Ne vide se cak ni na rukama. Uzas! Ali on se drogira ko zna koliko godina....
Bunar želja ne postoji.
Da postoji skočila bih.
Jedem laž ko keks i ćutim.
Što da znam?I ko da ne znam.
To sam ja i tu je problem,
Silom neću da se menjam.
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

I ja sam čula da se povlače dublje - duboko pod kožu i da ti onda tribaju one duuugačke igle da bi ih naša - a mo'š mislit kad takvom jednom nafuraš sebi žbong - kumpir jedan duboko u mišić - baaaa - evo i mene to strašno muči - a kaže išla je dublje - pa ko da je nisam tražila dublje i dublje, i niš nisam našla - mene isto zanima - dajte nam ljudi recite - evo vidiš, to bi Vedad možda bija zna ...
Što se mene tiče, i kako meni to sve izgleda - VENE JEDNOSTAVNO UVENU - baš ono uvenu - sasuše se i nestanu - a njihovu ulogu preuzme tisuću drugih, sitnijih žilica, (jer krv mora nekuda ići) u koje se ne moš furati, ka ni u ove što po šakama idu koso - jer se odma napušu i pucaju - ako je dz deblja onda ponekad mo'š, ineče ne - zato imamo slabu cirkulaciju i to je to
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

hm... da, mozda ste prije trebali misliti o cuvanju svojih vena.. kasno je sada plakati ;)
moje su nakon 7 godina pucanja u vrlo dobrom stanju i samo mi ljevi bunar definitivno otisao, ali to se desilo na samom pocetku kada mi jos nije padalo na pamet da ih cuvam...
Mislim da je Kata ono pred nekog vremena iskopirala harm reduction shemu za cuvanje vena, pa preporucam svima koji su aktivni da ju procitaju..
Zivot je lijep kada se zivjeti zna..
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Ovo mi je jedan medicinski tehnicar objasnio.
Kada se mnogo koristi jedna vena, prvo se onako stvrdnu od onih krasti koje zarastaju i tako stoje jedno vreme... i na kraju jednostavno se "sprze" tj. sasuse se i kroz njih vise NIKAD krv ne potece. Imam jednog starijeg druga koji se desetak godina radi na gan, na desnoj podlaktici mu se skroz vidi izbacena vena, ali u njoj nema ni kap krvi. Nije mi jasno kako cuvati vene... razumem ja da neko ko ima pune ruke vena non-stop rotira mesta uboda, ali sta cemo mi koji smo manje srecni? Ja npr. imam 10cm vidljivih vena na obe ruke zajedno... I onda nemam bas mnogo izbora. Doduse jedno vreme sam na slepo pokusavao da ih nadjem... posto desi se nekad da budu malo vise izrazene i onda pamtim gde su, i kad se ne vide ja pokusavam ih tu otprilike naci... uspem ponekad.
Inace, ako imate oziljke po rukama, ustvari ne bas oziljke, vec onako ranice od uboda, uzmite mast JEKODERM koja u apotekama kosta 50 dinara, i mazite dva puta dnevno (ili cesce), neverovatno koliko ubrzava proces regeneracije koze. I ima nesto mislim da se zove Hepampan ili tako nesto... kazu da je mnogo dobro za vene i modrice od uboda.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

Hepatrombin mast,ne hepampan,hehe :-D
Image
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

sajla

Post by mise en place »

necu da pricam u kakvoj su situaciji moje ali to sto navode i Jelena ,Mark ... je skroz tacno,nego ta kremica sto sam koristio ZUK njemacka firma "hepasalbe",HEPARIN NATRIUM mislim da mi je mnogo pomogla u zaljecenju vena sa kojim sam zapravo tek nedavno poceli problemi ,pojavile se"balerine"kao cini se dobro a nemozez da je nadjes da se jeb...neko rece otvrdne ,povuce se i to... nego ljudi daj nesto dobro za vene narod kaze"caj od koprive" ha, ha, Doktor kaze da se regenerisu ako ih nisi totalno sjebo...nego meni su jednom vadili ono "jaje" zapravo "out" koji nije sam prosao ,odnosno spustio se i nestao ,to je srtasno opasno i izaziva tumore a i rak..jebiga drage moje vene nedam vise....d.
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

oprosti Jelena, ali
----------

hm... da, mozda ste prije trebali misliti o cuvanju svojih vena.. kasno je sada plakati
moje su nakon 7 godina pucanja u vrlo dobrom stanju i samo mi ljevi bunar definitivno otisao
--------------------------------------
ne poznam nikog tko bi se intenzivno, svakodnevno rokao heroinom ili kokainom 7 dugih godina, a da mu je otiša ... samo livi bunar? :lol:
ti si prva, ako tebe poznam: hehe
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

zaboravio sam

Post by mise en place »

ako neko ima nesto modro,cudno ili "out"kao i trne ruka i to...MRSh DOKTORU NOW!
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

Ramona wrote:oprosti Jelena, ali
----------

hm... da, mozda ste prije trebali misliti o cuvanju svojih vena.. kasno je sada plakati
moje su nakon 7 godina pucanja u vrlo dobrom stanju i samo mi ljevi bunar definitivno otisao
--------------------------------------
ne poznam nikog tko bi se intenzivno, svakodnevno rokao heroinom ili kokainom 7 dugih godina, a da mu je otiša ... samo livi bunar? :lol:
ti si prva, ako tebe poznam: hehe

ne poznas me ;) onda ispravak, kada vec cjepidlacis.. 7 godina sa pauzama, najvise i po nekoliko mjeseci.
Uvijek sam se zabijala u drugo mjesto, a isto bi gadjala svaki 6 ili 7 put, uvijek bi nakon klepanja drzala to mjesto par sekundi pod mlazom hladne vode ( ono usput dok ispirem gan ) da mi ne poplavi ili ne otekne. Nisu ni meni jako vidljive vene, ja sam to radila vise na "pipanje" i pokusajte ( ako se bas morate uopce zabijati ) koristiti uvijek one naj tanje igle ( puno manje stete rade )...
Zivot je lijep kada se zivjeti zna..
Locked