Metadon ili Heptanon

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Bravo stari (to što nisi zaboravio krizu) - TO !!! Svi mi to tako lako zaboravimo, čim prođe, zato se opet i uvalimo - zato toliko 'recidiva' --- bravo mačak - jeee!!!
A što san ti tila reći - a jebate stari pa ti se non stop uključuješ - bogami ćeš platit neta ovaj misec - ako nemaš DSL ko ja pa ti dođe isti k (da se pohvalim :wink: ) - hehehe - ali nema veze, vridi to svaki dinar, kad se čuješ s frendovima pa ti bude lakše - samo ti daj - a moram (se) malo (s)haliti - shala mala
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

pisala sam ful dugi tekst i sjebao mi se!!! AGGGHHHH!!!
U kratko; znam da bi uzeli dop da se nadjemo, jer mi se samo to uzima... Luda sam danas.. vracam pare koje nemam, placam racune od kreditnih kartica, nosim vrecice sa kovanicama u banku; da, do toga je doslo.. Gledam pasos i avionsku kartu za 17.6., veselim se stolu u svojoj sobi i ladici u kojoj me ceka 1000 eura ustedjevine, odmah do telefona od dilera. Sta da vam kazem? U dane kao danas, sanjam o ganu od jednog kubika, punim dopa... Idem popiti praxiten, i pokriti se dekom po glavi...
Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Evo i mene danas! Cijeli dan sam van kuce, jutros otisla na fax pa sve do prije nekih sat vremena. Dosla kuci, gladna, zedna i pije mi se kafa :cry: . Pa nisam znala sta bi prvo. A nije mi se dalo piti kafa u gradu da ne gledam one snobove oko sebe. Dodjem kuci, vec me doceka Bili (pas) pa snjim u setnju, i eto cijeli dan prosao. A glava me boli nesto.. ne znam sta je.
Jutros skocim iz kreveta, imala neke lude snove, cijeli dan sam pod tim utiscima tog sna, pa sam stvarno nesto mutna cijeli dan, niti raspolozena niti ne raspolozena. Stvarno bezze osjecaj. Sto mrzim te glupe snove.
Omare, znaci obavio si to sve, kako je proteklo? Bitno je da se ti drzis i dobro je da se sjecas krize. Ja se i dalje mogu tacno sjecati krize, samo kad pomislim zlo mi je. Uzasno stanje.
Tako da me to malo spasava u mojoj situacije, jer mi je poslednja kriza bila strasna, i ne znam kako bi to sve ponovo prosla. Pogotovo sto sam se na suvo skidala. Fuj....
Sto se tice dolaska u SA, pa cim me nanese put cucemo se... A kad ce to biti, pitaj boga, ide ljeto treba ici na more... :wink:
Budite mi pozdravljeni i cujemo se...
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ehhhh evo mene,pa ja nemam DSL,ali ko jebe DSL,jer ovo nema cijenu.Ovo sto se ja sa vama ovako dopisujem platio bi svim mojim parama za mjesec,a znate sto.ZATO STO STE VI NAJVRIJEDNIJE ŠTO IMAM.Znam da neko od vas kaze ,vidi mu priče ali to je uistinu tako.Ne može se opisati osjecaj kad ja dodjem negdje u kafic npr. i u prici kaze meni cura i sta radis ,nista tek sam zavrsio Fax i idem na terapiju.Da vidite izraz lica kako se mijenja,pa vidite malo neugodno i pitanje a kakva terapija.Ja kazem,pa JA SAM OVISNIK,BORIM SE PROTIV OVISNOSTI NA DROGE.Sve vrline,svi FAKULTETI,sve titule,sve sve sve pada u vodu jer sad OVIDSNIK.I zato ste mi vazni,a imali koga da je iz SPLITA,izvinite ostali iz raznih gradova ali Split obozavam i sve ljude u Splitu.Tako su mi nekako,ne znam cudno je to i za ne objasniti.
AnaMarija pa đe si ti,čitav dan pitam gdje si,sta radis jesil ok.Naravno kad dodjes javljas se i isemo na čevape.
Jelena ti me ZABRINJAVAS,zasto stalno mislis na te kubike,stalno nesto ti se mota po glavi.Da ti tek se nisi počela skidati sa horsa ili ti je proradio crvić.Ja i ti se ne bi spucali Horsom ,možda ti da ali ja ne jer znam da je ovde roba sranje mrtvo i kad bi uzela samo bi se sjebala.Nije to Splistka ili Boegrdska.Ovde se svasta stavlja radi gramaze,miksase i sa mrtvim muhama.Ma hajde bjezi i dođemo mi i sve u sebe saspemo ma hajde u materinu.A kako da zaboravim krizu,kako,nisam je imao samo 1 vec malo vise puta i to mi je dobro došlo jer da sam je imao samo jednom,brzo bi zaboravio.Ovako kad sam je imao i svaku noć govorio drhtavim glasom,NIKAD VIŠE,NIKAD SAŠE MI MOG,NIKAD VIŠE.
Hrehehehehe, tako vam je moji dragi prijatelji.Ja cu misliti na vas,racun ce biti pravo jak ali jak sam i ja hehehhe :lol:
Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Omare,
tu sam, bila cijeli dan na faxu, pa tako mi prosao dan, jutros prespavala pa na vrat na nos izletila iz kuce. Jos nocas imala opet lude snove tak da me to pratilo cijeli dan, glava me boljela, evo sad me malo prolazi pa sam muljava. Ali evo malo je bolje sad... :)
Jeleni je izgleda proradio crv... Nema sta, to je to. Jelena, ne daj se, bori se! Vjerovatno ces naci neko rjesenje za taj stan, vidjeces kad se najmanje nadas nesto ce ispasti. Nije sve tako crno kao sto izgleda.
Drzi se, plz :D
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

jedne vijesti iz besvijesti...

izasla sam malo do frendice, ispricala se, gatala mi na kavu.. cekaju me ljepe stvari, uzivanje, dosta rada i princ na bijelom konju ;) kako je samo znala sto da mi kaze. Malo , u biti puno, smo pricale o ljetu, o tome kako treba bjezati iz ovog grada, i nekako mi je lakse. Dosla je i neka parica sa strane pa je i to nesto dobro... Vec je dosta kasno i nadam se da cu zaspati veceras, sutra ujutro idem na fax.

kiss i pozdrav svima :-)
Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Dobro jutro uz kaficu :drinkers:
Kako ste mi danas? Meni je vec druga kafa i ne znam koja vec cigareta... :? Ustala sam u 8, nisam mogla vise spavati. Muci li vas nesanica? Mozda bi trebala piti neke tablete za spavanje ili tako nesto da malo odspavam...
Ja za sebe danas mogu reci da sam sasvim ok, nisam imala nocne more, ali me zato nocas probudila grmljavina, cak se kuca tresla. Tako da je spavanje opet bilo onako, ali bolje to nego neki glupi snovi. Vrijeme neko tmurno, jeste da je toplo vani, ali ne volim kad je sivo.
Kakvo je kod vas raspolozenje?
Kad cemo se dogovoriti da se svi sastanemo na chatu, bilo bi garant zabavno... :)
Jelena, eto vidis da nije sve ni crno ni bijelo ima tu i malo sivog :wink:
Ramona :wink:
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

Jelena wrote:pisala sam ful dugi tekst i sjebao mi se!!! AGGGHHHH!!!
U kratko; znam da bi uzeli dop da se nadjemo, jer mi se samo to uzima... Luda sam danas.. vracam pare koje nemam, placam racune od kreditnih kartica, nosim vrecice sa kovanicama u banku; da, do toga je doslo.. Gledam pasos i avionsku kartu za 17.6., veselim se stolu u svojoj sobi i ladici u kojoj me ceka 1000 eura ustedjevine, odmah do telefona od dilera. Sta da vam kazem? U dane kao danas, sanjam o ganu od jednog kubika, punim dopa... Idem popiti praxiten, i pokriti se dekom po glavi...
e bash sam se nasmejao ovom postu

:D
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

oxo.. drago mi je sto si se nasmijao ;)
Sta da vam kazem...? Lose, lose.. Jos jedan dan, jos malo gori od jucerasnjeg dana. Biti ce da mi je period euforije zavrsio i sada prelazi u laganu depresiju. Aaahh.. Jutros sam pila kavu bez mljeka i odmah mi je cijeli dan u kurcu. Trcecim korakom do faxa, bez kave :( ma uzas...
Polako se blizi vrijeme da idem doma... Kako se dovoljno poznam, mogla bi se lagati koliko god hocu, ali nema smisla.. biti cu doma 3 mjeseca, i znam da cu se navuci prije ili kasnije... Upravo sam narucila Ibogu, za taj period sranja na kraju ljeta. Zna li netko dali je Iboga legalna kod nas? Trebam ju prenjeti preko par granica pa nisam sigurna o proceduri za: Italiju, Sloveniju i za nas. Pa ako netko zna... bila bi mu zahvalna.
Ako ju uopce ne budem trebala, super.. ali nekako sumnjam.. Dovljan je jedan dan ludila, malo kise, par losih misli i evo me natrag. Htjela bi da sam jaca, da mogu reci ne, da se mogu kontrolirati bolje, ali na znalost ne mogu. Mozda zato jer to ne zelim dovoljno...
Bilo je pred par postova govora u krizi, i tome kako ju zaboravis... bome, ja sam zaboravila kako je to bilo. Zadnju sam imala pred nekih 2 mjeseca, a prije toga pred 2 godine... mislim da je psihicka kriza sto puta gora, jer na bol otupis, savijes se u klupko, 4 dana se znojis i peti dan si nov covjek...
Odoh popiti kavicu..
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Vidim da se mnogo ljudi i nije bas pitalo GDJE SAM,kao i obično.Reci cu vam gdje sam bioprvo neko mi je uvali TROYANA ono specialno za mene i to preko maila a ja još ko idiot ( to i jesam).Samo da znate da sam dobro nemojte se previše sekirati kao sto vidim.Popravljam ovo pa,dokle vidjecemo.Nadam se da ste vi dobro.vidimo se
Locked