SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
iron
Posts: 104
Joined: Wed Nov 28, 2007 5:04 pm
Location: Dark Side Of The Moon tj. Zg :)

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by iron »

Hmmm.....ne znam na kakvim si ti dozama horsa bila kada ti dva metadona skinu krizu!?!
Kakvu stu to metadoni onda....svaki od 5o mg ili...!?!
Ma salim se.....ako su ti dva metadona dosta da ti skinu krizu i da ti ne treba hors, onda rokaj po dva meta i nemoj dizat na sve vecu terapiju.
Prije nekoga vremena sam shebao nesto....eto, doslo mi i ja uzmem dop nakon zadnje doze sube....znaci dop nakon cca 24 h uzimanja 12 mg suba i nikada vise. Ne zato sto ne valja, vec zato sto NEMA ucinka....nisam nista osjetio i ne zelim vise to ponovit, jer ne znam ni sam koliko dugo ne bih trebao sub uzimati da bih se mogao drogirat.
Iz tih razloga mi je sub zakon, jer znam da dop ne radi kada imas sub pod jezikom....ako i nesto malo osjetis, to je bacanje novca u vjetar....bezveze....
Metadonska kriza je bilo nesto najgore sto sam ikada osjetio.....ali stvarno nesto najgore! Uz to cu napomenit da sam onda bio na samo tri tabletice metadona kada sam pukao i sve bacio. I od te tri tablete dnevno sam imao takvu krizu koju nisam osjetio od nikakvoga heroina.
Radi svega toga mislim da je subutex ipak najbolje rijesenje za skidanje sa heroina....jer vecina ljudi koji su na metadonu (mnogi ce se sada tu prepoznat) redovito se jos rokaju sa heroinom....ili prodaju met za hors......ili meni ono najodurnije, kuhaju metadon.
Jucer citam tu po forumu da se u npr. Svicarskoj heroin daje na recept....meni je to npr. jako zalosno. Tako je to onda daleko kod nekih otislo da im niti jedna terapija ne pomaze.....a vjerojatno ima i onih koji se samo rokaju na racun drzave. Bas briga ekipu, dobivaju cisti heroin, cisti pribor, prostor za drogiranje i njima je ok.....e kada dodes do toga, onda se trebas malo zamislit koliko ti zivot ima smisla uopce.
Svaki dan proklinjem onaj svoj prvi panj koji sam kupio i kojega sam strpao u sebe! Koliko godina mi je otislo u nepovrat radi tih gluposti...koliko mogucnosti......koliko novca......koliko zdravlja je otislo.....jako zalosno. Da se svaki dan budis samo sa jednim na pameti, a to je kako doci do heroina. A ima tako lijepih stvari na svijetu koje ljudi mogu raditi...ekipa nemate pojma sta bih dao da semogu probuditi kao normalan covjek, da imam normalno jutro, normalno popodne.....samo da sam normalan....da nema terapije, nema gluposti.. Prije nisam ni znao sta je doktor, nikada bio bolestan....a sada mi je muka kada si zbrojim koliko godisnje popijem tableta radi tih gluposti!
Izvinjavam se sto sam otisao malo OT.
Nisam bio jedno vrijeme na forumu i nisam sada tu sve citao, ali nemojte vrijedat jedni druge.....da tu netko "pusi k...." za dop i sl...jer to je stvarno ruzno. Da ta osoba to i radi, vjerujem da joj ne treba stalno to nabijati na nos jer je to totalno dno...a to i ona sama zna. Tako da...bolje nemojte.
Svi smo tu u istim g...., tako da nam ne treba jos tu i vrijedanje ili da se svadamo medusobno.
Tu smo da pomognemo jedni drugima kada nam je frka, da damo savjet jedni drugima....a ne da se svadamo ili vrijedamo.

Lijepi pozdrav..... :rolleyes:
batman
Posts: 13
Joined: Sun Jan 11, 2009 9:29 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by batman »

iron ako misliš na astrid ćitao sam što je pisala pila je 20 hepova,i mislim isto kao i ti da je ružno da je se vrijeđa jer svi mi imamo neke tajne i radili smo ružne stvari za dop(ne mislim na tebe astrid da se ne uvrijediš jer nisu sve cure lake kao što momak misli)ali vidi se po njegovoj ispovijedi da je duboko ljut ne curu u koju je bio zajubljen ali ga je povrijedila zato se ne uzrujavaj ti sama znaš tko si i što si jer mislim da nemaš razloga lagati tu na forumu ni ti ni nitko.što se tiće hepova u potpunosti se slažem s ironom tko ih uzima da uz to roka i hors ili mjenja pa svi smo to prošli.ja sam se poćeo drogirati poćetkom devedesetih naravno ne odma sa horsom nego slabije i mislio sam da držim svijet u svojim rukama puno prijatelja izlazaka svi smo to radili nisam bio neki narkoman jer nisam živio za drogu još to je došlo nakon heroina i svaka naša prića je u biti ista.onda je došao hors i sjebo cjeli moj život poćeo sam tonuti lagati varati,duboko u sebi sam znao da je to loše ali je bilo jaće od mene i tako sam se borija godinama,hepovi pa hors pahepovi i tako jedan zaćarani krug u kojem lagano ali sigurno umireš.probao sam puno komuna od reta do mondo novo,remar i tako dalje.ostao bi po nekoliko dana i onda opet iznova.znao sam jabiti ćist do godine dana ali bi karakter opet popustio s vremenom i ispoćetka,dok mi jednom doktorica nije ponudila sub bio sam skeptićan jer sam sve znao to nevalja i tako dalje ali nisam imao izbora.čekao sam do jutra i uzeo dva suba.nisam prvi dan uopće imao neke želje za horsom što na hepovima sam uvijek imao,mogu reći da mi je sub pomogao jako puno.to je bilo 10.03.2006 od onda sam ja uzeo u dva navrata hors iako mi nije ništa bilo samo bacanje novaca ali me to nije uvjerilo pa sam opet uzeo i ništa samo sam bio ljut ne sebe jer sam poćeo živiti kako treba(to je uzimanje bilo mjesec dva od 10.03)tako da od onda nisam više niti pomislio na hors.pio sam tri suba od dva mg i s vremenom smanjio na jednu polovicu.mogu reći da me spasio ali ga ne mislim uzimati zauvijek jer sub savim drugaćije djeluje od hepova i ima sasvim drugo djelovanje ja od sub nikad nisam bio opijen kao od hepova uvijek sam bio hiperaktivan jer sam od onih koje taj hors diže imao sam volje za sve ali je bilo umjetno stanje.svatko tko baš želi se skinuti mogu reći da mu je sub dobro riješenje zato razumijem astrid da bjoj je pomogao puno i nek joj je sa srećom,svatko bira svoj put,ja živim normalnim životom kakvim sam živio prije opet idem na trening ne vrti mi se živiot oko droge nego skrozt neki drugi prioriteti u kojim uživam a to su male stvari jutarnja kava,neka šetnja odlazak na trening reći voljenim osobama da ih volim meni je to dovoljno da me roditelji i prijetelji poštuju i ne trebe mi ništa drugo u životu ni novac ni slava,mogu reći da uživam,sad ću upisati fakultet kineziološki.imam planove ali to nisu pkanovi oni kao prije nebulozni nego ostvarivi plaovi koji funkcioniraju u životu,imam sreču da nisaqm dobio hepatitis kao većina i zahvalan sam zbog toga,znam da ću uspijeti u svojim naumima jer nema toga što mogu ja a i vi ostali u životu napraviti samo malo volje i vjere u sebe jer nitko ti neće pomoći ako što si pomogneš sam a sve ostalo dođe samo i vjera u boga i dobar posao,karijera ono što svatko od nas želo i hoće i zato se prestanimo napadati jer dovoljno smo osuđeni od okoline da bi vrijeđali jedan drugoga,nego pomognimo ali na ispravan naćim jer nismo svi isti netko lijepo pjeva,netko je dobar sportaš,netko je imformatićar dobar.ljudi različiti smo i zato ono što je meni ispravno nije drugom ali nitko od nas nije kompetentan da nameće svoje pa tako neću ni ja,bitno je da se ne drogiramo i ne lutamo ulicama kao izgubljene duše,da imamo ciljeve u životu,mir s vama.POŠTUJTE JEDNI DRUGE I PONAŠAJTE SE ONAKO KAKO BI HTJELI DA SE DRUGI PONAŠAJU PREMA VAMA-razmislite o toj rećenici jer nitkop ne voli da ga se omalovažava i umanjuje,nije sramota ne znati nego ne pitati!!!!
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by MANS0N »

Kao sto sam vec negdje rekao,vi uopste ne vidite stvari u perspektivi kako stoje.A stoje ovako,to je samo jos jedan u nizu bezuspjesnih skidanja sa droge.Isto ste tako bili odusevljeni Metadonom,isto ste pricali o glupostima kao posao i skola-nidje veze.Vi NE MOZETE nista uraditi dok niste skroz cisti,jer po logici stvari i fizickim cinjenicama droga vas retardira.Zao mi je ali tako je.A ko je bio gospodin u drogi,svaka cast,taj tek ima dug put pred sobom.Meni licno niko nije trazio guzice jer sam ruzan,ali da jeste,znam sta bi bilo.Ali ja se ne lazem.Droga je na sve nacine jaca od mene. :wink:
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by AnAna_mo »

fxjghjgf
Last edited by AnAna_mo on Mon Aug 24, 2009 2:51 pm, edited 1 time in total.
Potpis.
User avatar
Falco
Posts: 213
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:15 am
Location: republika,Slovenija,...SFRJ......

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Falco »

hey,..astrid

...ma mi smo svi manje ,...vise imali tu srecu pa zapeli za mansona,...ali fora je u tome,...da ga mi (ja) nismo uzeli previse ozbiljno,...barem ja ne,...ma,..da,...

...ali fora je u tome,..sto covjek govori istinu,..a to radi na onaj brutalni nacin,..koji ne odgovara svima,..i koji nekome smeta,...ali covjek se na sve navikne pa i na njega,...

...ps: ....boli zato,..jer istina nikad nije lako za podnijeti,..

pozz
tryin" to be the best of me,...
User avatar
iron
Posts: 104
Joined: Wed Nov 28, 2007 5:04 pm
Location: Dark Side Of The Moon tj. Zg :)

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by iron »

Ekipa, administrator sam na jednom dosta posjecenom forumu na kojemu bi radi ovakvih stvari i ovakvoga vrijedanja bili davno izbaceni i to za stalno.
Dali ima ovaj forum kakav FAQ ili nesto sl. gdje su postavljena neka pravila?
Astrid je malo burno reagirala na sve to, ali ni drugi nisu bas prenevini.
Naravo da subutex ili met (ili nesto sasvim deseto) nije nesto super magicno i ne mozes za sebe reci da si "cist", a na terapiji si. No, ipak je bolje biti na terapiji subutexom nego da po ulici trazis svaki dan heroin. Samim time sto sam sebi priznas da si narkoman i odes potraziti pomoc kod strucne osobe tj. psihijatra puno si napravio....tj. veliku vecinu, jer najteze je priznati da si narkoman.
Terapija nije nesto na cemu ljudi ostaju cijeli zivot (osim nekih), vec samim time sto je uzimas si se maknio sa ulice, prestao sve dublje propadati i tonuti u dugove i poceo si normalno funkcionirat i polako se opet socijalizirat, vracati medu ljude i normalnu ekipu.....no i to ima svoj kraj....tvoje izljecenje. Mastam o danu kada necu vise biti na terapiji i znam da ce mnogo vremena jos morati proci da dode taj dan, ali opet ne bih se osjecao lijepo da mi netko sada kaze da sam narkoman...pogotovo ne nakon svega sto sam prosao u zivotu zbog heroina. Ne,nisam narkoman vec sam osoba koja se lijeci. tj. bolestan sam. Moje ljecenje se sastoji od svakodnevnoga uzimanja lijekova (subutex), pricanja sa ljudima, socijaliziranjem i vracanjem u normalan zivot. Zivot osobe koja je na heroinu je sve samo ne normalan. Zato nemojte ljude odmah trpati u komune i sl. stvari, jer takvi najcesce opet zavrse na ulici...i previse sam toga vidio i znam sta pricam. Sve je u glavi.....onaj tko hoce izljecit ce se i kod kuce u svoja 4 zida...nece morati ici u ne znam kakve komune i sl.
Lako je sada ekipi koja se skinila tu pametovat, ali trebaju se malo staviti u polozaj ljudi koji su tek na pocetku svoga ljecenja i kako je njima.
I da....sta bi se trebalo reci nekome novome tko dode na forum i trazi savjet!? Da odmah otrci u komunu mozda ili neku vjersku zajednicu (to mi je IMHO najgora opcija)!?!
Moja je preporuka novima da se probaju skiniti na suho, ako nisu preduboko u sve to zagazili....a ako ne ide neka se obrate strucnim ljudima za pomoc, a ne se drzati svega sto ti netko kaze na forumu (a iza nekoga zvucnoga nicka se nalazi neki idiot koji samo bezveze blebece i nema pojma o cemu prica).
Kako se ljeciti!? Kod nas je po meni najbolji sub......i to je to, ali to je moje misljenje i ne mora se nitko slagati sa njime.
Najbolju pomoc ce vam dati strucna osoba tj. psihijatar....i tocka.
A bilo bi i lijepo da se malo smirite i prestanete se toliko vrijedati jer stvarno nije ok....pa svi smo u istim g.....necemo se jos i vrijedat hebemu!
Astrid i ekipa....zakopajte ratnu sjekiru i bolje energiju usmjerite na nesto korisno, a ne na vrijedanje po forumu....

Pozz ekipa! :rolleyes:
User avatar
Falco
Posts: 213
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:15 am
Location: republika,Slovenija,...SFRJ......

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Falco »

astrid wrote: ja ti savjetujem da ne pises ovdje da si na subu, jer oni jednostavno mrze svakoga ko je na terapiji,

.....jeste,..mrzimo sve koji su na substituciji,...

...neznam zasto,.ali imao sam jednu asociaciju,..na jedan dogadjaj koji mi se dogodio: idem ja tako kod dr.,.kao treba mi sub da se skinem,...molim vas,...samo za koji tjedan ili dva,..a onaj dr. meni: evo decko ,..to ne ide tako,..ti se moras prvo stabilizirat na sub-u kao,..nekih godinu ili dve,.a onda cemo dalje,...pa jbt,...ako bi se jos htio drogirati onda bi nastavio sa heroinom,..a ne sa nekom tableticom,...ajoj,..

pozz
tryin" to be the best of me,...
User avatar
iron
Posts: 104
Joined: Wed Nov 28, 2007 5:04 pm
Location: Dark Side Of The Moon tj. Zg :)

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by iron »

Jedan linki osvrt na jedan stavak sa toga linka

http://forum.narkomanija.ba/viewtopic.php?f=4&t=4

5. Ne dozvoljavamo napade, uvrede ili flame na nečiju ličnost, religiozna uvjerenja, rasnu, nacionalnu ili seksualnu pripadnost, program liječenja ili slično. Ovo je jedno od najvažnijih pravila na forumu. Ukoliko se ne bude poštovalo, osoba koja vrijeđa biće banovana bez upozorenja.

Netko je rekao....ili budi cist (znaci bez ikakve terapije) ili budi na dopu....sto znaci sve vise propadanja (kako psihicki, tako i psihicki), sve vece uvlacenje u svijet kriminala (dilanje, krada....i da ne nabrajam ostalo svima poznato), sve vise zatvaranje sam u sebe.....to je jako lose razmisljanje, ali stvarno lose.
No, mislim da se moderatori trebaju prihvatiti posla...ako ne oni, onda administrator foruma jer ovo stvarno nije ok.
Nikoga ne podrzavam, nikoga ne branim.....ali procitajte ono "boldano".
Pravila vrijede isto za SVE na forumu...pa bio to neki Sasa, Astrid, Iron, Sanela ili neki Stanislav.....za sve je isto.....
Ovakva vrijedanja se ne bi trebala tolerirati.
Nisam sve citao, uostalom nemam ni vremena vec sam "skocio" na 4. stranicu ove teme i procitao sto je Manson napisao....i Mansone stvarno nije ok to sto si napisao. Pa hebemu svasta smo radili za dop, ali ne treba tako javno vrijedati nekoga....sta mislis kako se cura osjeca kada joj kazes da je pusila za heroin.....vjerujem da joj nije lijepo, a pogotovo ako je to uistinu i radila i sada kada se maknila od svega da joj to netko nabija na nos.
Ne branim nikoga...ne zelim nikoga prozivat jer na to nemam pravo....ali malo se pretjeralo, ali ono pravo pretjeralo...i pitam se gdje je tu neki moderator ili administrator da to sve pobrise i odluci koga izbaciti sa foruma ili ga malo sa banom ohladiti......a posla i razloga za tako nesto ima itekako....IMHO.

Pozz ekipa.....
insomia
Posts: 10
Joined: Tue Dec 30, 2008 1:40 am

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by insomia »

ne znam šta znate o subuteksu ali evo moje priče..

već skoro godinu dana pijem svaki dan po 1/4 (što je zaista malo..) i nije da se osjećam loše ali stvarno bi se već htjela skinuti s toga i početi normalno živjeti.

ali kako????
ovog sam ljeta pokušala, krizirala sam cijelo ljeto, taman misliš prošlo je i onda te u ponoć uhvati jeza.. bila sam na moru i nisam imala izbora.. nisu mi pomagale ni tablete za smirenje, ništa..
al eto nekako je prošla ta fizička kriza koja je trajala mjesecima.. vratila sam se u zagreb i počela me hvatati teška depresija, što mi nije nalik.. nekoliko tjedana nisam imala volje da se uopće ustanem iz kreveta kamoli išta drugo..
da krenem piti antidepresive nema smisla jer se dobro poznajem i znam da mi ne trebaju.. niti želim ponovno jednu ovisnost mjenjati drugom.. nije mi preostalo ništa drugo več nastaviti piti taj komadić da bi mogla normalno funkcionirati.
al dobro ja sam lakši slučaj, imam frendova koji se furaju sa nekoliko subova dnevno, oni ni sami ne znaju šta bi.. čak smo toliko bili očajni da nam je čak palo na pamet da je lakše ponovno se navući na dop pa se s njega skidati. u svakom je slučaju lakše..

uz to subovi su jedne od najštetnijih tableta.. nakon dužeg uzimanja postoji velika mogućnost da se dobije hepatitis zbog velikih oštećenja jetre, ima brojne nuspojave, tipa bolovi mišića i sl... a da ne pričam kakvo je stanje žila ljudi koji se njime furaju..



nekada se čini da izmišljaju ljekove kako bi istrjebili narkomane tako da ih pobiju farmacijom koja bi im kao trebala pomoći..

jedino što je ok je što djeluje kao revija ali i tu ima ali.. ne smije se uzimat sub poslije dopa oko 16 h (mislim kome bi to i palo na pamet dok je urokan) dok se dop smije uzeti na sub samo šta ga treba duplo više da bi ga se osjetilo što povećava opasnost predoziranja..

eto kako država rješava narkomaniju, mislim barem moja..
Platinum girl
Posts: 8
Joined: Wed Dec 17, 2008 2:05 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Platinum girl »

........
Last edited by Platinum girl on Wed May 13, 2009 12:27 pm, edited 1 time in total.
Post Reply