18ogodisnji decko(ja) navucen!POMOZITE

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: 18ogodisnji decko(ja) navucen!POMOZITE

Post by Big Mama »

Oprosti, ali u kojoj bajci ti živiš?!?
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: 18ogodisnji decko(ja) navucen!POMOZITE

Post by PsyTechGirl »

E jbg chek021.. Nema ti od toga, na zalost nishta.. Zao mi je shto si doneo tako neku odluku, za koju si i sam swestan da je nemogucaa ne bilo shta mudrije, u chemu bi ti narawno swi pomogli..
I tachno se oseti to muljanje.. Jbt kako sam samo ja mislila da sam mudra i kako swe uspewam da prewarim.. Tako i ti pokushawash.. Mani te finte "ako zelite da mi pomognete ewo wam sad priulika" i sl.. Swi smo mi owde proshli korpz taj neki period tako da se ne nadaj da cesh naici na neku owcu koja bi to u8chinila za tebe... Jer i sam znash kakwa je to stwar i koliko je swaka kapljica metadoncima potrebna...
Ja ti zelim swu srecu sweta da napokon donesesh KONKRETNU i prawu odluku, da odesh u dom zdrawlja, dobijesh terapiju koju trebash KAZESH SWOJIMA i skinesh se shto pre to bolje.. Inache ode ti u qrac .. Da izwinesh ..
Pozdraw ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
Lilith*Nancy*
Posts: 208
Joined: Sun Nov 09, 2008 1:23 pm

Re: 18ogodisnji decko(ja) navucen!POMOZITE

Post by Lilith*Nancy* »

check021 wrote:A JA CU SE OBECAVAM POSTARATI ZA MALU AKO VI ZA MENE!!! Stvar je sledeca...Hocu da se lecim metadonom jer imam gomile prijatelja i poznainika koji su se bas tim putem bez ikakve krize ili bilo cega skinuli i sada lupajui samare kad neko pomene dop ili neki opijat u njihovom drustvu :D E sad,znam da bi se trebao prijaviti na metadonski centar ali ja to ne zelim jer bi time bio obelezen kao narkos i onda sam ispusio za svaki normalan posao i ribe i drugovi.Svi bi me gledali kao narkosa.I to bi mi stojalo u kartonu.

VELIKI POZDRAV ZA SVE ONE KOJI HOCE DA PODELE SAMNOM PARCE PITE(TERAPIJE)KOJA BI I MENI SPASILA ZIVOT!!!!!!!!!!!!!!!!

Ok brate,stwarno,iz koje bajke si ti ispao?!Ili cak jos uwek i nisi ispao?!Izwini ako sam ostra,ali owo je najklasicnije manipulisanje i ne znam kako uopsta mozes da pomislis da ce ti neko rasirenih ruku i s osmehom na licu dati swoju terapiju....!I to jos ti imas swoje razloge i uslowe..HA!
Pazi owako,pratila sam sta pises jer sam i ja inace iz NS-a iako cesto ne ziwim u NS-u,jaako malo sam starija od tebe,drogiram se od 12te,dopom od 14te i ja tako pomislim..."moj nowosadjanin,jos je klinac pa drage wolje cu swe,swe sto mogu(ne mozes dati drugome ono sto i sam nemas :!: ) pomoci..."Jbt,znam stwarno dosta ljudi na metadonskom odrzawanju,wec sam te zamislila medju njima....Samo da ti kazem,decko,to nije realnost sto ti pricas!
Ja kad sam se nawukla na met(iz slicnih razloga kao i ti)moj tata mi je dawao prwe 3 nedelje swoju terapiju,a ostalih,recimo 5 meseci-ne pitaj!Tako da wrlo dobro znam o cemu pricam i 99% da bi opet poceo sa dopom(kao sto sam i ja bila tada)
Owo nije forum za dilowanje,ako wec bas mislis da ti je to potrebno,imas PP.
Swe najbolje.
NANCY

NEMA TRAGICNIJE STWARNOSTI
OD SWAKODNEWNOG BEKSTWA OD REALNOSTI!
Shwatices jednom kada ti bude dowoljno odwratno.
STAND UP FOR WHAT IS RIGHT
EVEN IF YOU STAND ALONE!
goldy
Posts: 333
Joined: Tue Nov 04, 2008 7:19 pm

Re: 18ogodisnji decko(ja) navucen!POMOZITE

Post by goldy »

NEMA TRAGICNIJE STWARNOSTI
OD SWAKODNEWNOG BEKSTWA OD REALNOSTI!
Shwatices jednom kada ti bude dowoljno odwratno.
Bravooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!
User avatar
oci boje meda
Posts: 568
Joined: Tue May 13, 2008 11:20 am
Location: NS

Re: 18ogodisnji decko(ja) navucen!POMOZITE

Post by oci boje meda »

ma dobro decko dragi, da li si ti normalan?! kao i svi drugi isto cu ti pitanje postaviti u kojoj bajci ti bre zivis?!?! i shvatas li ti sta trazis?! ajd sto trazis da se neko odrekne svoje terapije zbog tebe, a koja je za mnoge od njih kako SALE kaze vazduh koji disu?! ali ti bre otvoreno na forumu -koji se bavi prevencijom, jos pokusavas skoro pa da dilas! ehej! cujes li ti sebe? i zasto bi se ljudi odricali svoje terapije zbog tebe! na kraju krajeva i njima smanjuju kolicine, tako da i njima treba sve ono sto dobiju.nema viska brate. narkomanu moze samo da fali. dalje, zasto bi TI bio bolji od bilo koga tamo u centru, pa oni mogu a ti ne mozes da budes zaveden kao narkos? voleo si da se zajebavas, drogiras, malo dop, malo met... i dopalo ti se da budes narkos jedno vreme, i da se radis, a sad vise nije tako lepo, pa bi sad da stanes, ali ne ide tako lako kako si ti to zamislio, je li, pa si lepo smislio da iz citave price izadjes cistih ruku, i jos bez dijagnoze...nikakve posledice decko nece...neko drugi ce da preuzme tvoje "grehe"...sta ti mislis, da u met centar dolaze samo beznadezni slucajevi, ljudi kojima vise nista nije bitno, osim da dobiju svoju dozu, pa nisu bas svi oni na odrzavanju, dodju tamo i ljudi koji zaista zele da se lece i odabrali su taj nacin, ne komunu, ne AN,ili sta drugo, nego eto met, mozda ne najbolji nacin, ali oni misli da za njih to jeste, i istina je mnogo ih zloupotrebljava sve to, ali ima i onih koji zele da se lece. sta mislis da tamo nema momaka i cura koji kao i ti imaju po 18, 19 godina, pred kojima je isto kao i pred tobom buducnost (ako stanete naravno) i koji bi kao i ti mozda upisali fax, ili bi da dobiju posao i kojima isto tako ne treba etiketa narkomana?! pa ta etiketa narkomana ne treba nikome od nas! ali sami smo je sebi stavili! sad je sami moramo skinuti,odnosno nositi na najbolji moguci nacin. zasto bi neko tvoju etiketu nosio?! Izvini ako ti delujem grubo, ili ostro, nije mi to namera, ali moras decace da shvatis neke stvari...sam si se zajebavao, niko te nije terao, sad sam nosi teret.a heroin je opasan igrac.i tezak teret ostavlja. ti ovde mozes da dobijes pomoc savetima, reci podrske i sl. ali ovo sto ti trazis je ...ma ne da je puno, nego je bajka! i jos se usudjujes da kazes ja cu pomoci maloj ako vi pomognete meni! pa ti svakako treba da joj pomognes, posto je tek ona dete, i sama sebi nikako ne moze da pomogne.NI TI SAM SEBI NE MOZES POMOCI, (kao ni ja, niti bilo koji drugi narkoman koji je ozbiljno resio da se skida)vec samo uz pomoc neke ustanove, doktora, AN, komune....nacina je mnogo..a njoj, ces pomoci tako sto ces, kao sto mislim sale rece, kazati pre svega njenim roditeljima....a i ti bi trebao svojima...pa da resavate problem. jer niko nije uspeo sam, na kraju krajeva, koliko se secam, pokusao si ti nesto, pre koji mesec, secas se:
seti se samo sta si pricao ........11.11.2008" Psihic je zakljucio da sam konzumator heroina oko godinu dana i da to jos ne mora biti za ustanovu.Pitao me je lepo da li hocu metadonsku ili neku slicnu terapiju,odgovorio sam negativno i on je na to pozitivno odreagovao kazuci mi da sam time onda DVE STEPENICE OD JEDNOM PRESKOCIO.Rekose mi tamo da metadon vodi samo oduzivanju problema a NE NJEGOVOM RESAVANJU!!! Tako da ovako,sve je u mojoj glavi. :rolleyes:
Sta kazete na sve ovo..?"14.11.2008.Mislim da cu uspeti da se ocistim i da ne budem ZAVISTAN od njega.Ko mu jebe mater bre,nek' zavisi sam od sebe. :)
naravno, iskreni saveti koji su ti tada davali iskusniji, i ja sam ti nesto napisala, nisu ti bili potrebni, i niko te nije razumeo, ali ti si preskakao po 2 stepenice!!!! odkud sad onda odjednom metadoni, metadonske krize, pa jos i navucena maloletna devojka? Pravac kod njenih roditelja,pa i kod svojih roditelja, i tek tako cete imati sansu neku da se izvucete, mladi ste, ako sad na vreme stanete....ali NE SAMI, i zaboravi na bajke! a da, jos i ovo htedoh da te priupitam, sta je sa tim tvojim prijateljima koji su se bez problema skinuli metom, pa sad lupaju samare svakome ko pomene dop/opijat, kako god...sto ti oni ne nabave taj famozni met ako su mogli sebi, ili jos bolje, posto pominjes opijate sto ti ne lupe koji samar, mozda te spuste na zemlju?! jos jednom, IZVINI, NAJISKRENIJE IZVINI ako sam zvucala grubo, ali, jbg. to je istina....
sve najbolje zalim i tebi i njoj zaista i da se izvucete iz tog sranja sto pre i sto lakse...lako nece biti, ali eto sto lakse, koliko god je to moguce..i da se ne predate, nikako....
pozz
T.
pitas se sta je cilj?
tvoja spremnost da krenes.
***
sta znaci smiriti potrese
u dubinama sebe?
znaci:ugasiti glas.

M.Antic Hodajuci na rukama
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: 18ogodisnji decko(ja) navucen!POMOZITE

Post by AnAna_mo »

Samo se sjetite kako smo svi mi reagirali prije koju godinu kada su nam govorili "batali to", "mani se toga" i slicno.
Prema tome...
A to sto zelis da ti netko proda svoj metadon je u najmanju ruku - smijesno.Ti bi iz cijele situacije da izades nezaprljanih ruku. E ne moze, sam pocisti svoje sranje.
Potpis.
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: 18ogodisnji decko(ja) navucen!POMOZITE

Post by Vuk »

Vidim da su te propisno naduvali ovde...zasluzeno reklo bi se...te da se ne pridruzujem vec da dam neshto konkretno...
Ima ljudi koji te mogu skinuti fizichki za 3 dana...dolaze ti gajbi, daju infuziju i lekove, sve koshta oko 40ak evra dnevno...
...ali shta posle???
Porazgovaraj ti prvo sa sobom i mani se pricha tipa nebih da se sazna pa skontaj shta ti je najbolje...i shvati da dok budesh sebe lagao da mozesh sam nece ici dobro...
Sve najlepshe ipak ti zelim...i brzo ozdravljenje...
Hug!
Moon child
User avatar
FeyPSt
Posts: 31
Joined: Mon Jan 19, 2009 3:51 pm
Location: Split

Re: 18ogodisnji decko(ja) navucen!POMOZITE

Post by FeyPSt »

Šta bi dala da iman 18 pa da se mogu skinit u 5 dana ko ti!Daj još si mlad ne luduj ni tuguj.Šta da si narkoman skoro 15god?E onda bi moga jaukat za krizu jer ti je tjelo vec potpuni raspad.Ne shvacaj ovo na ruzan vec pozitivan odgovor,nisam procitala cilu pricu vec crta ode crta tu,neman snage,al vjeruj u svojin godinama fizicka kriza je nešto što te najmanje triba mucit,psiha je sta je kasnije zeznuto,al tako mlad vec ceš nac neku zanimaciju.
Aj prigrmi 5 dana i prestani prodavat stvari i svoj obraz da te ne sustigne sranje od života ko šta se meni desilo,pozdrav :idea:
drugs_in_stereo
Posts: 3
Joined: Mon Feb 16, 2009 3:04 pm

Re: 18ogodisnji decko(ja) navucen!POMOZITE

Post by drugs_in_stereo »

Pozz svima!

JA se prvi put javljam, mada pratim vaša rzmišljanja već duže vrijem. Imam 27g. iz BIH sam i da odmah kažem da heroin nisam nikad probao, ali sve drugo jesam(priroda, sintetika, medikamenti) i zadržao sam se na većini droga. Međutim jako puno prijatelja je bilo ili je još uvijek navučeno(nešto se skinulo i odselilo, nešto umrlo, nešto i skinulo) tako da sam upoznat sa tematikom. Ispričat ću i ja negdje svoju priću da se ćuje glas i nas koji smo na drugim sranjima :-) zašto bi vi bili povlašteni. Šalim se naravno.

No međutim javljam se baš ovdje, na ovu ispovijest s drugim razlogom. Već sam rekao da pratim i da se nikad nisam javio. Zanimljive su mi priće junkya, bivši ili sadašnjih i nekako nikog od vas ne osuđujem i zaista potpuno razumijem vaše probleme(jedino nisam imao priliku osjetit krizu:-)).

Ali ovaj dečko je totalni idiot!!! Djeljenje meta!!! To je uslov da on spasi malu!!! Mislim da ovaj balavac sere koliko je težak. Nema on pojma šta ustvari želi, a mislim da sve ovo izmišlja. Nije on dopa nikad vidio, naslušao se prića pa konstruiše. Opet ako i jeste onda je totalni kreten i ne zaslužuje da trošite rijeći na njega. A rijeći vam vrijede puno više nego bilo koji psihološki savjet ili flyer protiv droge. Treba vas u škole da djeci pričate. Ali da trošite vrijeme i emocije na ovog bedaka, nemojte. Mislim da se zajebava ovdje i trebalo bi ga izignorisat. AKo se stvarno roka, onda i treba da najebe malo, jer mu je hitno potrebno da se urazumi malo.

Pozz svima pa se pišemo
Something's wrong 'cause my mind is fading, And everywhere I look there's a dead end waiting
Got a devil's haircut in my mind Got a devil's haircut in my mind
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: 18ogodisnji decko(ja) navucen!POMOZITE

Post by vudd »

dobro dosao drugs in stereo(sto ce reci,duplo zajebaniji od ostalih)i bolje ti usao...

Poznavao sam jednog lika koji je bio vojno lice i zestok alkoholicar.Jednom se zarakijao,u nekoj kafani,i kad je htio jos,konobar mu rece ''Nema vise rakije''. Lik je izvadio pistolj,prislonio na celo , kazao monolog stoljeca''Jebo zivot bez rakije''i opalio.Ovaj lik,i njegova kobna noc,nemaju blage veze sa ovim...ali dosta puta,znao je rec'
''Ako si slabasan,ne nosi tesko breme,
ako su ti rijeci prazne,ne ''deli'' pridike,bre...
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
Locked