Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Post by heroinapg »

Dobri ljudi dobro veče, -neko reče, te ja ponovih (uz gusle, umjesto gitare) :wink:
Za svoje drugare, uz pjesme nove i stare...Neki novi klinci...I stari klinci "Zašto?!"
Sigurna sam da se nikada ne bi zapitali da se nisam pojavila ja-hahah-(primjer ironije)
Naime i naprezime..rezime

Šalili smo se, igrali, pjevali,neki i sjebali..Šalu i slučajnu rimu na stranu (izaberite lijevu ili desnu).
Igrali smo se sa psima-PAS-ovima-Psihoaktivnim supstancama. Da li iko ima odgovor...Ne postoje glupa pitanja, samo glupi odgovori...
Naime, ukoliko smo alergicni na prasinu, klonicemo se iste...Zasto bi izazivali negativu, kada znamo da nam ne prija?! (idealan primjer..A kome prija prasina :?: :!:
Elem..tzv okidači...motivi koji su nas naveli da se drogiramo...Od izuzetne je vaznosti-(kazu) da postanemo i ostanemo svjesni sta nas je "natjeralo" da pocnemo da se drogiramo, NASTAVIMO, dotaknemo DNO, vodimo dvostruki zivot..upropastimo sebe i ljude oko nas...Smatram da je izuzetno bitno da budemo apsolutno svjesni tih okidača...kako na "susret" sa njima ne bismo uključili svoj zavisnicki identitet, koji-kako kazu...zivi u nama..
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Post by saša-ex »

Poceo sam da se drogiram zbog kompleksa i nedostatka samopouzdanja, koje se nije manifestovalo prema spolja, vec je sve to bilo prisutno duboko u meni, i toga naravno nisam ni bio svestan u to vreme. Nastavio sam zato sto mi je sve te stvari droga odlicno kompenzovala. Kada se navuces, prestaju biti bitni razlozi zasto si poceo.Oni su opet vazni u procesu lecenja, bez njih ne ide.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Post by heroinapg »

Kada se navuces, prestaju biti bitni razlozi zasto si poceo.Oni su opet vazni u procesu lecenja, bez njih ne ide.
...
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Re: Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Post by pepeljuga84 »

saša-ex wrote:Poceo sam da se drogiram zbog kompleksa i nedostatka samopouzdanja, koje se nije manifestovalo prema spolja, vec je sve to bilo prisutno duboko u meni, i toga naravno nisam ni bio svestan u to vreme. Nastavio sam zato sto mi je sve te stvari droga odlicno kompenzovala. Kada se navuces, prestaju biti bitni razlozi zasto si poceo.Oni su opet vazni u procesu lecenja, bez njih ne ide.
E pa bravo-odgovori umesto mene.

Šta još da kažem.Bila sam glupo radoznala.Htela sam da budem posebna da budem cool.
Htela sam da zaboravim sve što se dešava oko mene.Da utonem u zadovoljstva bez cilja.
Bio me blam-od prvog sexa,od svega.
Kapirala sam da ako do tada nisam iskoristila svoje kvalitete-da je ovo pravi način.
Sada vidim koliko sam se zajebala.
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Post by Zona Sumraka »

Recimo da su moji razlozi neka kombinacija Sasinih i Pepeljuginih...generalno nezadovoljstvo, kako sa sobom, tako i sa okruzenjem, dosada, radoznalost, kurchenje, stidljivost, emocionalna nezrelost...itd.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Re: Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Post by zvrky »

Ja uopste nisam bila ne zadovoljna sobom i nisam bila bez nekog samopouzdanja :? sad bas razmisljam zasto sam krenula sa svim tim i....pojima nemam , eto tako bezveze,gde svi tu i mali mujo :-D svidelo mi je i nastavila sam ...zajeb zesci !
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
debelana
Posts: 50
Joined: Fri Jul 18, 2008 3:11 am

Re: Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Post by debelana »

kao pepeljuga i sasha ex..
zato sam pochela bila s tim
a objasnila sam negde zashto srecjom (tj koje okolnosti su me sprechile) nisam nastavila
a tada bih i nastavila
sada ne bih..kao ni vi uostalom
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Post by saša-ex »

pepeljuga84 wrote:
Šta još da kažem.Bila sam glupo radoznala.Htela sam da budem posebna da budem cool.
Htela sam da zaboravim sve što se dešava oko mene.Da utonem u zadovoljstva bez cilja.
E da,moze i jos tako nesto.
I bio sam nezadovoljan, hteo sam nesto vise,sve oko mene mi je bilo smor, nisam hteo da zivim obican, svakodnevni zivot...Moji roditelji mi nisu bili primer koji bih sledio, sistem-od 7 do 3 na poslu mi je bio odvratan, zanimalo me je sve sto je drugacije, taj neki fazon buntovnistva i u muzici i u svemu. Hteo sam da budem drugaciji a nisam znao kako. I onda sam postao bas drugaciji...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Post by sanela »

Hm, čitam ove razloge koje ste naveli za počinjanje s drogom i razmišljam da sam ja vjerovatno imala sreće pa su me zaobišle okolnosti u kojima sam se mogla početi drogirati... iako se mogu naći u ovom što ste pisali saša-ex, pepeljuga. Sve su to mogli biti i moji okidači. Zato se bavim ovisnošću s drugog aspekta.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Okidači?!Zašto ste počeli, nastavili-Zašto se drogirate?!

Post by Zona Sumraka »

Ooo, pa to je nova sliba ... fino fino...opet se folirash ccc :)
Post Reply