1000 ZAŠTO NI JEDNO ZATO

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
komsije
Posts: 285
Joined: Thu Nov 29, 2007 6:21 pm
Location: neznam

Re: 1000 ZAŠTO NI JEDNO ZATO

Post by komsije »

vrlo mudro!
``zli razgovori,kvare dobre obicaje``
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: 1000 ZAŠTO NI JEDNO ZATO

Post by amyna »

feniks-2.put - Dva puta sam pročitala ( iman mnogo vrimena ) tvoje postove i osim što lipo pišeš ,interesantno je . Samo se jednoj stvari čudim . Kako si mu uopće dopustila manipulaciju nad sobom ? Jel to bila LJUBAV ? I zar je ta TUGA proizvod te LJUBAVI ? Njegov pokušaj samoubistva govori puno o njemu , ali još više o tebi . On ima IZGOVOR , a gdje je tvoj ? Ako ćemo pošteno , ti si ta koja je u ciloj priči bila RAZUM . Ne ljuti se na mene zbog ovog , želim samo reći da nije ON baš totalno krivac ( iako jest ) za tvoju tugu . Tugu si prihvatila onog momenta kad si njega pustila u svoj život i ona je sinonim vašeg zajedničkog života , ali nikako u troje ...
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: 1000 ZAŠTO NI JEDNO ZATO

Post by Modesty »

Znate kako moja doktroka kaže i to me se jako dojmilo a i odnosilo se na mene,

"NE PRAVI OD TUGE NAUKU"

Svako bi mogao naći dovoljno razloga da bude zužan u današnja vramena,ma uvijek ali isto tak,uvijek postoje razlozi i za radost......svuda oko nbas i u nama..........ovisi što preferiramo i čemu se okrećemo!
User avatar
feniks-2.put
Posts: 39
Joined: Sun Nov 25, 2007 8:26 pm

Re: 1000 ZAŠTO NI JEDNO ZATO

Post by feniks-2.put »

Jel to bila LJUBAV ? I zar je ta TUGA proizvod te LJUBAVI ?
Nije to bila ljubav, sada to vrlo dobro znam, ne moze ljubav roditi takvu tugu...jeste, to je bila njegova tuga.... njegov svet koji je stvorio u svojoj glavi ...
Al` tad ja nisam što šta umela razlučiti u svojoj glavi. Znao je mnogo lepo da priča, činilo mi se da je osećajan kao niko koga sam do tada upoznala. (verovatno u mekim momentima i jeste zaista bilo tačno). Mogli smo razgovarati o bilo čemu, bio je pun razumevanja za sve. Sve mi je to veoma imponovalo, i ja sam umislila da sam se zaljubila. Posle svega nekoliko meseci zajednickog života
shvatila sam da ja njega ne volim. Volela sam svoju predstavu koju sam imala o njemu.
Za tih nekoliko meseci zajedničkog života shvatila sam kroz njegova dela da nije ni pun razumevanja, ni ljubavi prema meni.... Ali ostala sam sa njim dok nisam shvatila da ću u tom braku izgubiti sebe samu. Da nije bilo nase kcerke ostavila bih ga i pre. Suviše smo mi bili različiti.
Dobra si mi pitanja postavila kao i konstatacije. Sama sam kriva što sam ga pustila u svoj život.

...SAM PAO SAM SAM SE UBIO....

Kad sam ga ostavila, to je jednostavno bilo to... Nije bilo osude sa moje strane, nije bilo ovog besa, čak sam se sa jedne strane osecala loše sto sam to učinila, ali morala sam... Sav ovaj bes i ogorčenost došli su godinama kasnije... zbog naše kćerke...
Krivim samu sebe što sam dopuštala da je vidja kad je hteo i koliko je hteo.... do jednog saznanja...
Za mnogo šta krivim njega...
I pitam se neprekidno, da li bi danas stvari bile drugačije da sam zabranila vidjanje? Da sam bila hladna kučka, sjebala njega na sudu i onemogućila da je vidja, da li bi bilo drugačije?
I žalim što ne odoh iz ove zemlje kad sam mogla i ne povedoh je sa sobom. Da sam to učinila i slagala joj da je umro, greh bi išao na moju dušu, ali da li bi onda bilo drugačije?

Možda i ne bi. Ne znam. Znam samo da je ona svetlosnim godinama daleko od mene i bilo čega lepog u životu. I molim Boga da ne odustane od nje iako je ona odustala od Njega.
Svako bi mogao naći dovoljno razloga da bude zužan u današnja vramena,ma uvijek ali isto tak,uvijek postoje razlozi i za radost......svuda oko nbas i u nama..........ovisi što preferiramo i čemu se okrećemo!
Upravo tako
Neka nam svetlost obasja duše, kad otvorimo prozor svoje duše ka svetlu, tama ce otići, za nju više neće biti mesta u nama.
Pozdrav
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: 1000 ZAŠTO NI JEDNO ZATO

Post by joesspappa »

feniks-2.put wrote: Kad sam ga ostavila, to je jednostavno bilo to... Nije bilo osude sa moje strane, nije bilo ovog besa, čak sam se sa jedne strane osecala loše sto sam to učinila, ali morala sam... Sav ovaj bes i ogorčenost došli su godinama kasnije... zbog naše kćerke... I pitam se neprekidno, da li bi danas stvari bile drugačije da sam zabranila vidjanje? Da sam bila hladna kučka, sjebala njega na sudu i onemogućila da je vidja, da li bi bilo drugačije? I žalim što ne odoh iz ove zemlje kad sam mogla i ne povedoh je sa sobom. Da sam to učinila i slagala joj da je umro, greh bi išao na moju dušu, ali da li bi onda bilo drugačije?
Možda i ne bi. Ne znam. Znam samo da je ona svetlosnim godinama daleko od mene i bilo čega lepog u životu. I molim Boga da ne odustane od nje iako je ona odustala od Njega.
Mozes li da nam pojasnis, izvini ako nisam skapirao, u kom je kcerka tvoja fazonu!?

Elem, ja sam razveden, zavisnik u oporavku, cist eto neki dan ce biti 9 meseci, meni je moja bivsa branila da vidjam dete, sudsku zabranu izdejstvovala (bar je pokusala) ali ne zato sto sam ja narkoman ili zato sto sam bio los prema njima, vec iz besa... mislim i iz straha... i iz prevelike zelje da iskontrolise, ako ne nesto drugo ono bar moj zivot... ili detetov... Mozda sam ja drugaciji, mislim sigurno jesam, ja nisam na terapiji nikakvoj... i volim svoje dete, i umro bih za njega, ali nikad ne bih dozvolio da me neko sahrani samo zato sto sam mu otac... kakav god bio ja to jesam. i to niko ne moze izbrisati... ali oke, razumem ja tebe, nju, njene, medjutim kad treba da ONI/VI ucinite isto nailazim na zid nerazumevanja. I mogao bih onda danima da sedim i razmisljam zasto... Ali ja to ne radim... Ne kontam po svom mozgu zasto, kako... Jbg... naucio sam... da me ono sto ne mogu da promenim ne dotice... a ljude druge ne mogu da promenim... mogu samo sebe... i nije me strah da to ucinim, jer dok god sam se plasio da preuzmem odgovornost u svoje ruke, ja sam bio los sebi i drugima... I ne pitam se da li je moglo biti bolje, jer da jeste jos bi trajalo. I ne pitam se sta ce biti sutra, jer zivim danas. Sutra, jbg... kaze jedna reklama ... do not try to quit smoking tomorow or else u could hit by a bus today...
Probaj da se ne mucis toliko sa tim pitanjima, bar za pocetak. Ili ako vec moras... pitaj nas... nacicemo odgovor...
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: 1000 ZAŠTO NI JEDNO ZATO

Post by amyna »

Mislim da znam nekoliko odgovora na tvoja pitanja feniks 2put ; pitanje je prvo da li si spremna na njih . Jer ako ti napišem da tvoj bivši nema nikakve veze sa sadašnjim stanjem tvoje kćeri , i da je to sasvim drugi par postola , tj. nemoj ih nikako mišat zajedno , znači da si imala takav peh u životu i gotovo . Jesi li ikada kćeri nabacila na nos da joj je i otac narkoman ? Sigurno . I očekivano . SIMPTOME nisi prepoznala i kriviš sebe , umjesto da učiniš napokon rez u vašim životima i prekineš sa lošim navikama. Pišem ti ovo jer sam već jednom to i ja uradila , spremam se ponovo učinit nešto slično....
Pokušaj sebe izbrisat , uzmi lipo gumicu i izbriši iz života sve koji ti nisu prijatelji . Vidit ćeš kako malo ljudi ima oko tebe . Zaboravi bivšeg , kao da nije ni postojao. I SREDINU PROBAJ PROMJENIT , MAKAR I NA KRATKO , ISPLATI SE . Tad napravi plan života u kojeg ćeš uključit samo jedan cilj , borba za kćer . Pročitala si mnogo na forumu , ali onog momenta kad počneš provodit u djelo neke odrednice , može se reći da si nešto pokušala . Uspjeh ti niko ne jamči . Zaboravi ,samo te borba čeka . Jer kad ti ja kažem , ja koja imam 37 godina , troje djece,O.K. muža i nakon 11 godina ponovno problem sa drogom( a tako sam bila sretna što sam se rješila tog sranja....) onda znaš kako je j.....teško!
...........jer nema krivca ,a krivci smo svi .....
I ta tvoja tuga nije ništa drugo nego paravan za nemoć, gore od toga nema. Jer ja sam u situaciji nemoćnosti mjenjanja stvarnosti svjesno tražila dop da se smirim , makar sam znala kud me opet vodi.Rješi se tuge , i poduzmi nešto....
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
User avatar
feniks-2.put
Posts: 39
Joined: Sun Nov 25, 2007 8:26 pm

Re: 1000 ZAŠTO NI JEDNO ZATO

Post by feniks-2.put »

Želim zahvaliti svima koji su mi pomogli - Modesty, Joesspappi, Amyni, zahvaliti Saši ex jer je uvek tu da nas posavetuje i izadje u susret koliko je god u njegovoj moći. Svi ste vi u pravu - mi roditelji moramo krenuti dalje sa svojim zivotima, jer ako upropastimo sebe, nećemo biti u stanju ni na koji način pomoći ni svojoj deci kad ... ili ako nam se obrate. Surovo, vrlo surovo, ali život u svakom slučaju ide delje. "Sa tobom ili bez tebe život će nastaviti teći....." već sam to svojoj kćeri rekla, samo ona nije htela da čuje ni razume ni to ni da sve ima svoje granice. Svaka granica mog strpljenja, i trpljenja je probijena.
Ako mi se obrati za pomoc dobiće je. I nadam se da će se to dogoditi što pre. Isto sam tako svesna da se to možda nikad neće desiti.
Neću nastaviti ni da pišem dalje ovaj post, jer je to samo bolno vraćanje u prošlost, i niko od toga neće imati ništa.
Idemo dalje.
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: 1000 ZAŠTO NI JEDNO ZATO

Post by amyna »

BAŠ SUPROTNO . Piši , piši o vrimenu koje će tek doći , o planovima i željama , piši što se dogodilo danas , a mi možda znamo potez za sutra .... kao u šahu , smisli strategiju SVOG PONAŠANJA , kako prema kćeri , tako i prema sebi . Mislim da forum ima jednu veliku prednost od ispovjedi doktorima ili svećenicima , nitko te ne osuđuje , niti gleda dlaku u jajetu , jer kroz xxx situacuja su svi ovde već prošli , inače , ne bi bili ovde . I TO JE NEKAKAV USPJEH , AKO GA ZNAŠ PREPOZNAT . To što moraš mjenjat sebe , ne znači da si do sada bila loša , samo nisi obučena za ovakve situacije , a tko jest ?
haj....
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: 1000 ZAŠTO NI JEDNO ZATO

Post by dete svemira »

pticice,ne javljas se....
Sta se desava?
Misli koje misliš
su život koji živiš.
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Re: 1000 ZAŠTO NI JEDNO ZATO

Post by rajouno »

koliko znam,odlucila je malo da odmori od svega,pa i foruma ako hoces dacu ti mail,svaki savjet ce joj dobro doci!jubim te detence plavo
PER ASPERA AD ASTRA...
Post Reply