Hermiona

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Jazavac
Posts: 18
Joined: Mon Sep 25, 2006 1:57 pm
Location: Na poslu
Contact:

Post by Jazavac »

hermiona wrote:Ne mogu da ga ostavim, ne sada kad mu je krenulo na bolje! On meni nije sve na svetu jer ja imam jos hiljadu stvari u svom zivotu, ali ja njemu jesam. Ja njega "samo" volim najvise na svetu.
Istina je da je sasvim verovatno da ce opet pasti, jer je to takva bolest, ali ja verujem u ozdravljenje i posle 1000-og recidiva. Nepopravljivi optimista!
Neverovatno je to kako verujemo da su sve price uvek iste (i one to jesu na prvi pogled), ali je i svaka za sebe, jer su svi ljudi razliciti, zar ne?
Kolegice Vama svaka čast ali biti ću slobodan dati svoje mišljenje.
Nadasve iskreno i neuvijeno.

Meni se čini da ste skloni mazohizmu.To jest da Vas neko "J..E" u zdrav mozak i da pri tom još uživate(aludiram na vašu zaljubljenost)
Svaki ovisnik je usput i patološki lažov.Neznam koliko ste od Vaše zaslijepljenosti ljubavlju sposobni vidjeti istinu.
Šta 1000. recidiv,pa zar u tome mladost da vam prođe.I vjeruješ da će opet pasti,hm zanimljivo.Da ti nije možda on rekao da je to normalno,
napraviti koji recidivić.

Gore si se ogradila izjavom:"nisu svi isti".
U mom okruženju ima nas trojica koji smo čisti već dosta dugo.
Recidiv bi bio ravan smaku svijeta.Zar nešto što gradim mukotrpno 6-7 godina dam za dan,sat par sekundi zadovoljstva.
Zar da voljenoj osobi onaj nož što sam zab'o davno da sad okrećem u rani............


Eh sad,riješenje.

A da malo pribjegnete represivno-restriktivnim metodama !!!
Bez potpisa
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Ne znam kakve smo mi kolege, hvala na savetu, ali sad da vam odgovorim.
Moja je profesija takva da radim sa ovim ljudima i toliko sam potkrepljena sto zivotnim iskustvom, sto naucnim, da tesko ko moze da me laze, a da ja mislim da mi govori istinu. Uz to, nisam bas ni toliko mlada (neko ce na ovo dodati da sam matora i ne mogu nikoga da nadjem, pa pristajem na narkomane-mozda je to i istina, verovatno sam i ruzna i glupa, ali sta cete, niko sebe ne dozivljava tako, pa sam ja i e cinjenice ne svesna).
Kada pricam o recidivu, pricam o onim recidivima u prvoj godini lecenja, a ne o rcidivu posle 10 godina. Koliko si ih ti imao u pocetku lecenja? Ti si verovatno samo jednog dana ustao i rekao "Sad je dosta, necu vise" i to je bilo to?! Svaka cast!!!
Ti sigurno nemas nikoga, i niko ti i ne treba kao podrska. Ti si sam sebi dovoljan!
User avatar
Tea
Posts: 14
Joined: Thu Mar 09, 2006 1:15 pm

Post by Tea »

Jazavac.. to je upravo ono sto sam i ja htjela rec... Herminona... nemoras nam se opravdavat... to nitko nije trazio... mi samo dajemo dobronamjerne savjete...

Puno srece ti zelim i drz se

Tea
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Daleko od toga da se ja pravdam, ali mi nisu jasni saveti da ostavite nekoga, pravi saveti se odnose na edukaciju, i na to sa kakvim ce se problemima suovisnici sretati, da bi bili spremni na to. Kakav je savet nekome da ostavi nekoga kome je potrebna sva podrska ovog sveta.
Taj koji nece da se leci i ne treba mu pomoc, ostavice tog "napacenog suovisnika" jer mu smeta u onome sto radi.
User avatar
Tea
Posts: 14
Joined: Thu Mar 09, 2006 1:15 pm

Post by Tea »

zao mi je.. ne shvacas... nitkog ne treba ostavit u nevolji draga dapace...

pozdravi
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Taj koji nece da se leci i ne treba mu pomoc, ostavice tog "napacenog suovisnika" jer mu smeta u onome sto radi.[/quote

Ne vjerujem da ce netko reci svom suovisniku da ga se ostavi jer nada postoji svo vrijeme pa cak i oni koji su masu godina u tome ce opet reci da se skidaju od sutra ili ponedjeljka ili prvog ili Nove Godine
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Ja shvacam sta vi njoj govorite i Ona vas shvaca ali zaboravljate da je to ljubav i jaka je i ona jednostavno ne moze i ne zeli odustati od njega i njhove ljubavi i aus
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
deminutiv u slobodi
Posts: 58
Joined: Wed Nov 15, 2006 1:23 pm
Location: menja se

Post by deminutiv u slobodi »

Draga Hermiona,98% ljudi na ovoj temi pokusava da ti kaze da su imali
isto iskustvo,istu nadu ,istu ljubav i euforiju,ali da su na kraju stradali!!!
Mozda si ti stvarno jedna od retkih srecnica koja ce uspeti.Ali,sta ako nisi?????
To nisu neuspesi od kojih se oporavis za 2 dana,vec greske koje se skupo,skupo placaju.
Ako nemas nikakvu dilemu povodom tog decka kada si sama,ako duboko u sebi znas,osecas da je to to,da sa njim zelis da zivis,imas decu-BORI SE!
Ali ako imas dilemu-pitanje je da l je to to.
Ne mozes sama.Mobilisi sve zainteresovane ljude,strucnjake(svi ce se odazvati po sluzbenoj duznosti),napravite neku vrstu odbrambrenog fronta!Povezi se i sa dobrim svestenikom koji se razume u ovo,recimo mozes da odes do manastira Kovilj blizu Novog Sada,da porazgovaras sa vladikom Porfirijem,garantovano pomaze!!!!!
U odnosu na svog decka,neprestano moras da ides 2 koraka ispred njega.
NEPRESTANO!!!!!To iscrpljuje,ali tako mora.
Ne bi bilo lose da postavis neki rok ,granicu,dokle ces da tolerises njegovu neozbiljnost sa lecenjem(recimo 6 meseci,godinu dana).Shvatamo volis ga,ali nadamo se ,valjda volis i sebe!!!!''Ljubi bliznjeg svoga kao samog sebe''-i ti si vazna kao i on, i ti si covek od krvi i mesa koji ima dusu.I ti sada imas problem,a ne samo on!!!!I ti zasluzujes da budes srecna!!!!!!Za sada imam samo ovo da ti kazem.Nismo ti resili problem(to je smesno ocekivati na ovaj nacin),ako ti ni malo nisam pomogla,nadam se da ti bar nisam odmogla.Puno te pozdravljam!!!!!!
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Ja sam po struci strucnjak u toj oblasti, tako da sam i napravila citavu mrezu oko njega, pa videcemo...
Drugo, DUS-da citas pazljivo shvatila bi da se on leci (vise ili manje uspesno, ali uvek je pokriven tretmanom), pa ne shvatam o kakvim rokovima pises.
Posto se ova tema poprilicno istrosila i svela na savete o tome kako ja treba po svaku cenu da ostavim svog decka, smatram da je treba zatvoriti.
Uostalom, posto je stavio tromesecni implant, necu imati o cemu da vam pisem, osim o tome kako nam je super, a to ovde neke izgleda pogadja.
Hvala na svim dobronamernim savetima i hvala svima koji su bili tu da svojim savetima pomognu da bolje razumem ovi bolest, da joj se na pravi nacin suprotstavim, i da i dalje uzivam u nekome koga toliko volim.
Last edited by hermiona on Mon Jan 08, 2007 8:55 am, edited 1 time in total.
User avatar
deminutiv u slobodi
Posts: 58
Joined: Wed Nov 15, 2006 1:23 pm
Location: menja se

Post by deminutiv u slobodi »

naprotiv,treba da pises sto vise o tome kako vam je super,da i drugima ulijes nadu, da nam dajes pozitivnosti.cudno mi je samo sto si preosetljiva na drugacija misljenja,ovde te niko licno ne poznaje pa ne moze da ima nista licno protiv tebe.
ps.juce sam videla u prodavnici ogromnu lutku kitty,kao tvoj avatar,preslatka je!
pss.sve najbolje,ne daj te se!
Post Reply