Metadonska terapija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
pejaaa
Posts: 55
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:22 pm

Re: Metadonska terapija

Post by pejaaa »

paramparcad to je on rekao da mu je frka sa ispitima! ja sam kazem da mu je bolje da se prvo sredi pa da se onda baci na fax. nisi me skapirao :D
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: Metadonska terapija

Post by Tužna »

paramparcad wrote:jebes skidanje bez uzbudjenja,zar ne?
Image....uzbuđenje je neminovno 8)
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: Metadonska terapija

Post by heroinapg »

Tužna wrote:
paramparcad wrote:jebes skidanje bez uzbudjenja,zar ne?
Image....uzbuđenje je neminovno 8)
hahahahhaha

btw, kod nas postoji grupna psihoterapija za ljud koji su na metadonu. CAk daje reyultate. Pozdrav svima! svako dobro
User avatar
downloader
Posts: 10
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:00 am

Re: Metadonska terapija

Post by downloader »

znam heroina za te grupne terapije s apstinentima,o tome sam jutros ragovarao sa psihologinjom o tome,znaci kad metadon svedem na nulu,danas sam razgovarao sa liječnokom i spustio sam terapiju sa 3.5 na 3ml.znam da ce me sada 3-4 dana pratiti ona lagana neugoda zbog smanjivanja doze,ali ja sam poceo sa detoxom i sa njim cu i zavrsiti ako Bog da.Tuzna mi je pisala kako nije metadom za mene jer nisam dugogodišnji zavisnik te kako ću se samo navući na metadon.Ja mislim da ću imati poteškoća ali sestro ja volju imam i vjeruj mi da sa terapijom nisam počeo ne bi se mogao oduprijeti Caru,jer jebiga nesvjesno sam se navalio,brzinski i na velike kolicine,jebe to pravo,jao kad se samo sjetim kad sam samo odlučio da odem u centar,loš kao kanta ulazim,kaže štamo ona u cebtru nemožeš danas nema liječnika,ja kleknuo pred njom molim je daj mi danas samo,imam love za lutku ako mi ne daš metadon opalit ću se sigurno,kaže nema ništa bez liječnika(možda je sudbina tako htjela p je sve izaslo na pozitivu).Šta ću ja odmah sredim polu,inače se nisam pucao ono da se ušlagiram kad cura ne radi da me ne provali,i uglavnom stresem lutku cijelu,ušlagiram se,dođem kući mala nije skontala na čemu sam već me drug provalio koji ne uzima dop.ja kao surfam nešto i kljucam,pita me riba šta ti je ja kao zadnji debil se vadim ako pušio neki hašiš jak praaaaavo."L" me gleda znao sam da je skontao,tu nastane prepirka,počne me napadati,i onda je i cura skontala da nešto fakat nije u redu,jer zna da "L" radi vutru i da me nebi napadao da nije nešto u dure.I tako hoću da kežem da su me možda taj dan u centar primili ja joj ne bi rekao,vazda bi krio a nju bi to pojelo jer ne bi znala o čemu se radi i dalje bi trpila moja sranja koja joj ne bi bila jasna:bit moje priče je da ovisnost treba priznati bliskim osobama bez obzira koliko to teško bilo,jer u biti te osobe koje vas vole a čiste su ili nemaju pojma šta je gudra u biti vam mogu biti motiv,razlog i jedina snaga da se skinete i shvatite da ste voljeni i da vam život vrijedi nečemu.i tako odem poslije terapije kod nje na kavu,kazem sta mi je doca rekao,da cu smanjivanjem doze imati mozda malu zukri itd,a ona lavica veli,uzimam slobodan viken(radi kao sanker),bicu s tobom,setacemo,uzeti neki film(mozda se i poseksati :-) ).eh braćo moja zar to nije ljubav,zar nije ona vrijedna skidanja,zar nije jaca od heroina???priznat cu vam,ne znam...
gorim,znojim se,za svoj zivot borim se...
grom
Posts: 2
Joined: Fri Jan 09, 2009 6:43 am

Re: Metadonska terapija

Post by grom »

evo da i ja nesto dodam ,ja sam poceo so horsom pre dve godine inace imam 30 pa vi vidite kako sam se ja sjebao pod stare dana ali da slucajno nisam upoznao jednog drugara koji je iz Zagreba neznam kad bih ponovo poceo da razmisljam o skidanju jer mi nista od lekova nije zamenjivalo dop i on mi je predlozio SUBUTEX i evo hvala bogu i svima koji su me podrzali vec sam izgubio fizicku i psihicku krizu od opijata i svako ko zeli da se skine to je sub. 1 tableta(8 mg) menja 1 gr dopa ko uzima na nos a to verovatno vecina vec zna tako da sam hteo da dam podrsku svima koji iskljucivo hoce da se skinu sa dopa ili meta da potraze na forumu koriscenje subutexa jer je meni pomogao 101% pa ko hoce nek proba nista nece izgubiti moze samo da mu pomogne ,samo treba da prodje 48 sati(moze i malo manje ali preporucljivo za stopostotno dejstvo leka)od zadnjeg uzimanja dopa ili meta
eksica

Re: Metadonska terapija

Post by eksica »

:vom: uh kako je dobro biti čist bez ikakvih pomagala,da ne kažem medikamenata
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Metadonska terapija

Post by Beobandit »

Kod mene se zelja za heroinom vratila kada sam poceo da spustam Metadon pa sam 3-4 dana ponovo uzimao heroini jedva uspeo da iskuliram i vratim se na normalnu terapiju Metadona od 40 mg. Nervoza i rovac su se bili vratili a mislio sam da to stanje vise nikada necu da osetim. Kako mi je bilo lose psihicki a smanjio sam samo do 70-80 kapi sa 120. Mogu misliti kako bi mi bilo da sam se skroz pustio, jedva bi cekao da se vratim na heroin. Sada zato vise se ne zezam tako. Bolje je da budem na Metadonu nego kao neki da se svake godine bar po jedanput navucem i posle mesec dva se skidam. Cak i doktori kod nas pricaju da to nije strasno. Njima je to bolje nego biti na Metadonu a nas niko ne pita kako nam je. Ja vise necu tako nego Metadon koliko treba picu ga samo da vise nikad ne pomirisem heroin.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Metadonska terapija

Post by Beobandit »

Gde kazete da ima grupna terapija za ljude na metadonu, jer u Hrvatskoj e daj boze da to nekada bude i kod nas. Ja bih hteo da idem odmah, mada ne uzimam nista osim Metadona i bez psihoterapija. Ali mislim da bi ovako bio jos sigurniji. Valjda ce i Srbija jednom postati normalna zemlja vidim svi imaju i Makedonija i Bosna i Hrvatska i Slovenija, ima i Vojvodina pa ako se oni odcepe od Srbije ja cu da se selim u Vojvodinu. Ovde u Beogradu je odavno vec trulo ziveti. Hocu da se lecim a doktori hoce da mi biraju i odredjuju kjim lekom da lecim svoju tesku bolest. Ja sam bar srecan da postoji lek tj. Metadon pa je normalno da trazim terapiju onoga sto mi najvise pomaze a probao sam i druge sve stvari. Ne moze ni doktor ni bilo koji svestenik meni da odredjuje da li da pijem lek koji toliko ljudi konzumira sirom sveta i ok se osecaju, mnogi pricaju i lose o njemu ali uvek imaju pravo da prestanu sa Metadonom, tako i ja kada budem osetio da mi vise ne pomaze i ne deluje kako treba pokusacu da prestanem. Za sada je toliko vise pozitivnih stvari koje osecam pijuci ga i nemajuci zelju za heroinom ni depresiju ni nervozu da nemam ni malo dvoumljenja u sebi da li da nastavim sa terapijom. Slusam druge kako pricaju jedno i drugo ali ja samo mogu da pohvalim Metadon i voleo bi da mogu i na psiho terapije ili grupna sranja ili sta god samo da nastavim sa terapijom ako bi kojim slucajem prestao da pijem lek ja i moja porodica znamo da ne bi bio strejt ni 48h.
pejaaa
Posts: 55
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:22 pm

Re: Metadonska terapija

Post by pejaaa »

Beobandit wrote:Gde kazete da ima grupna terapija za ljude na metadonu, jer u Hrvatskoj e daj boze da to nekada bude i kod nas. Ja bih hteo da idem odmah, mada ne uzimam nista osim Metadona i bez psihoterapija. Ali mislim da bi ovako bio jos sigurniji. Valjda ce i Srbija jednom postati normalna zemlja vidim svi imaju i Makedonija i Bosna i Hrvatska i Slovenija, ima i Vojvodina pa ako se oni odcepe od Srbije ja cu da se selim u Vojvodinu. Ovde u Beogradu je odavno vec trulo ziveti. Hocu da se lecim a doktori hoce da mi biraju i odredjuju kjim lekom da lecim svoju tesku bolest. Ja sam bar srecan da postoji lek tj. Metadon pa je normalno da trazim terapiju onoga sto mi najvise pomaze a probao sam i druge sve stvari. Ne moze ni doktor ni bilo koji svestenik meni da odredjuje da li da pijem lek koji toliko ljudi konzumira sirom sveta i ok se osecaju, mnogi pricaju i lose o njemu ali uvek imaju pravo da prestanu sa Metadonom, tako i ja kada budem osetio da mi vise ne pomaze i ne deluje kako treba pokusacu da prestanem. Za sada je toliko vise pozitivnih stvari koje osecam pijuci ga i nemajuci zelju za heroinom ni depresiju ni nervozu da nemam ni malo dvoumljenja u sebi da li da nastavim sa terapijom. Slusam druge kako pricaju jedno i drugo ali ja samo mogu da pohvalim Metadon i voleo bi da mogu i na psiho terapije ili grupna sranja ili sta god samo da nastavim sa terapijom ako bi kojim slucajem prestao da pijem lek ja i moja porodica znamo da ne bi bio strejt ni 48h.

ma da samo ti bezi i bezi prijatelju! svi su bre krivi sto smo mi narkomancine! metadonom lecis narkomaniju? kad se i kako zavrsava to tvoje lecenje?
eksica

Re: Metadonska terapija

Post by eksica »

ja stvarno ne bih da osuđujem nikoga ko se "lijeći" metadonom,jer je to sigurno počeo neznajući više šta i kako i jer je htio bilo kako pobjeći od heroina što je ipak ,po meni za svaku pohvalu.ALI zao smatram da one koji tek odlučuju da se počnu skidat sa dopa,nikako ne posežu za metadonom i o tome bi prvenstveno trebali pisati oni koji su sad na metu jer oni najbolje znaju kako se teško skinuti sa njega...a metadon koristiti dugi niz godina,ima slično značenje rečenici polako umirati jer poznato je kakac je to hemiski otrov,kakve posledice ima posle dugogodišnjeg korištenja.......kao krenuo si,odlučio si da ne budeš više narkoman i onda se uvališ u takvu sranje.
Ja sam se sa metadonom isključivo drogirala,furala sam i tabletice i solucij jer je po meni metadon droga,nešto kao sintetički heroin.
najtoplije preporučujem svima koji žele počet da se skidaju ako već misle uzeti metadon,neka ga onda uzimaju samo 3-4 dana zbog bolova,nipošto više i ne dozvoliti NITI POD RAZNO DA SE NAVUČE NA NJEGA....jer ne da ćete biti na istom,ovisnik nego će situacija biti još gora.....fakat je i trula istina da se lakše skida sa dopa nego sa meta,pa samim tim čemu komplicirati već sasvim dovoljno komplikovanu situaciju.
Nikom ne bih rekla,liječi se ovim,onim,ovo je najbolje,nema univerzalno najboljeg ali zato ima univerzalno najgore.....postoje mnogi načini.u HR je nešto lakše jer imaju sub ali ni na subu biti nekoliko godina nije baš neki posao,imaju detoksi zatim komune,detoksi pa anonimni narkomani,imaju blokatori uz obavezno psihoterapeutsje seanse...sve su to daleko kraće i jednostavnije metode ljičenja u odnosu na metadon.
Locked