Metadonska terapija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
mvp
Posts: 173
Joined: Sun Aug 10, 2008 10:00 pm
Location: YU

Re: Metadonska terapija

Post by mvp »

Nevoj tako pa mozda devojka ima neke druge vrednosti,sirinu,duh,mozda ume dobro da kuva,mozda je extra u krevetu! Sta znas!
trice i kucine
sasha11yu
Posts: 4
Joined: Wed Sep 03, 2008 5:59 am
Location: Planet Earth

Re: Metadonska terapija

Post by sasha11yu »

svako ima svoje,sto bi se reklo...
Last edited by sasha11yu on Fri Nov 07, 2008 5:10 am, edited 1 time in total.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Metadonska terapija

Post by Sagitarius »

Istina,
kako si primjetio problem je u provođenju metadonskog programa.I ovdje u nas(HR) je slična situacija.Da imaju love(država) za obilazit ljude na metadonu po kućama,i nenajavljeno testirat na dop,drukčija bi bila situacija,ne bi nitko riskirao da izgubi pravo na metadon zbog malo dopa.
Ovako,metadona su pune ulice,čak nekima bude i prvi opijat kojeg probaju...
sasha11yu
Posts: 4
Joined: Wed Sep 03, 2008 5:59 am
Location: Planet Earth

Re: Metadonska terapija

Post by sasha11yu »

jebes ti sve to....it is great when you are straight...yeahhhhhhhhhhh
Last edited by sasha11yu on Fri Nov 07, 2008 5:05 am, edited 1 time in total.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Metadonska terapija

Post by saša-ex »

sasha11yu wrote:
A sad to moralisnje(koje u mnogome vezujem za nas seljacki mentalitet) da li je bolje da (p)ostanes straight i mizeran do kraja zivota,jer kao sto rekoh,ako si toliko mozak unistio drogom kao mnogi od nas onda su to samo bajke o srecnoj buducnosti u straight zivotu-mozak je vec ostecen...ili hoces da budes na Metadonu i kao "vestacki" srecan eeeeeee to je stvar izbora...

Znaci ako si strejt, onda si mizeran, a metadon ti u stvari sluzi da ti psihu dovede u red? Nisam znao, moracu da pocnem da ga uzimam...


svaki slucaj je individualan,ali je cinjenica da sve razvijenije zemlje sveta prepoznaju metadonsku terapiju kao jedno od najboljih resenja u borbi protiv teske narkomanije,ali NEBESKI narod naravno opet zna bolje...
Metadonska terapija nije prepoznata kao najbolje resenje, nego kao zatvaranje ociju i guranje tog problema pod tepih, zbog same nemoci danasnje medicine ali i drustva u borbi protiv narkomanije.
A poredjenje insulina i metadona stvarno ne zasluzuje komentar...
SAMO CEO ŽIVOT...
sasha11yu
Posts: 4
Joined: Wed Sep 03, 2008 5:59 am
Location: Planet Earth

Re: Metadonska terapija

Post by sasha11yu »

samo je jedan partizan...
Last edited by sasha11yu on Fri Nov 07, 2008 5:08 am, edited 1 time in total.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Metadonska terapija

Post by sunrise »

zakljucak stoji sa naglaskom na teske slucajeve od 15 plus godina brijanja

nego dop od 30% pa svi bi pocrkali da smo to samo jednom pomirisali a ne uzimali
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
sasha11yu
Posts: 4
Joined: Wed Sep 03, 2008 5:59 am
Location: Planet Earth

Re: Metadonska terapija

Post by sasha11yu »

pa koliko je onda % ?
Last edited by sasha11yu on Fri Nov 07, 2008 5:39 am, edited 1 time in total.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Metadonska terapija

Post by Sagitarius »

50% ????

Ako ima 10% dopa u pizu,to je već mrak roba
Uobičajeno je 5-7%.
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

Re: Metadonska terapija

Post by mise en place »

Interesantno,
slazem se sa kolegom iz sjedinjenih drzava.
Ja zbog mog dugog staza i padova i kratkih apstinencija odlucio sam se za metadonsku.
Zivim u Spaniji i ovdje nema subotexa,ima naltrexona i ti revija-blokatori.
Iz licnog iskustva i uz konsultaciju mog doktora napravicemo metadonsku-piramidu.
Bez odugovlacennja brzo spushtanje.Sve dok nisi blizu nule nije problematicno e onda kad se priblizim istoj drito na skidanje.Klinicki d-tox Traje do tri sedmice i kusur.Posao i nova sredina.
Vazno mi je odaljiti se od dopa,krack-a i teshkih droga ,Mislim da je svako drugaciji profil ovisnika i vremenom ucish i valjda treba izvuci iz toga neko naravoucenije.
Metadon svi doktori preporucuju tzv.beznadeznim slucajevima i samo kao zadnji izlaz poshto godinama biti na metadonu je isto sto i biti ovisan o nekom opijatu koji eto nema euforiju film ali je isti k.
Opet je bolji nego heroin injektiran dnevno.
mise
Locked