marihuana ili izopaceni svijet

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: marihuana ili izopaceni svijet

Post by anfakabl »

Eto vidiš, koja milina. Nemoj sad da posustaneš i padneš jbg...
all that I want is to play
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: marihuana ili izopaceni svijet

Post by winston85 »

Mnogo, mnogo izopazena svest. Moji prijatelji me zezaju tako kad se ja napusim da sam Majkl Dzordan...xaxax Kao, zakucavam...xaaxaxaxaxa :D ali retko duvam, puno paranoisem i plasim se... A i kao pokvaren komp, i Majkl Dzordan, pricam, pricam, pa stanem. skroz zaboravim sta sam uopste pricao... :D
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: marihuana ili izopaceni svijet

Post by anfakabl »

A-ha! Zato ja tebe niš ne kužim :D
all that I want is to play
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: marihuana ili izopaceni svijet

Post by winston85 »

ama jok bree...xaxaxa kako si ti ludaxaxaxa :D Retko duvam... Ova ti je dobra... :D
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: marihuana ili izopaceni svijet

Post by winston85 »

anfakabl, vrati se... :D
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: marihuana ili izopaceni svijet

Post by preispitivac »

Ko o cemu, baba o ustipcima. Prekopiracu jedan post o marihuani koji sam pisao na drugom forumu, mozda neki "novopeceni" bude imao koristi od ovoga...

"Citajuci ovu temu shvatam da je veliki problem u neinformisanosti i neupucenosti u problem opijata/droga. Veliki broj ljudi koji se drogira ali i onih koji su teski protivnici/suovisnici POJMA NEMAJU o cemu se radi - i jedna i druga grupa iz nedostatka iskustva i opste neupucenosti. Prvo: marihuana JESTE droga. Drugo: kao i svaka druga droga stvara zavisnost. Trece: marihuana spada u kategorizaciju "lakih" droga, tj., nije najgori slucaj biti "navucen" na travu - heroin je dno svih dna ali, svako ko je zavrsio na heroinu je poceo sa marihuanom ( nije obavezno da bude i obrnuto - mnogi ljudi ostanu na marihuani).

Zadrzao bih se na prici o marihuani( i derivatima: skunk, shit, hybrid itd.). Stvarno mi bude zao kad procitam neke od komentara tipa: "ma trava je nista", to je "majka priroda", "nista prirodno nije nezdravo" i sl. Ako neko misli da je ovo tacno nek proba da zvace hrastovu koru pa nek prica da je to "majka priroda" dok bude pljuvao to iz usta. Karikiram sad, ali shvatate poentu. Elem, evo par istina o "travi":

1. OD MARIHUANE NIKO NIJE UMRO - ova tvrdnja je tacna. Ne moze se umreti od duvanja, taman ceo zivot neko bio naduvan, nece se zavrsiti zbog toga.

2. MARIHUANA UVODI U SVET DROGA - ovo je takodje tacna tvrdnja i svako ko se ikad "nadrogirao" bilo cim sto menja stanje svesti zna o cemu pricam. NE POSTOJI NACIN nekome ko nikad nije bio naduvan objasniti kakav je osecaj. Ne lici na pijanstvo, nadahnjujuce je, percepcija je poostrena, cula su poostrena(sluh i ukus pogotovo). Dakle, jednom kad probate travu (pod uslovom da vas "uradi", znacete kako je "sa druge strane". To kada znate kako je "sa druge strane" i da je ZAISTA lepo, vrlo lako rusi barijere ka drogama na sledecim nivoima (extazy, LSD, speed, kokain, heroin i neke manje dostupne droge). Opet, to ne mora da se desi - manji broj ljudi sa trave predje na nesto teze.

3. NE REAGUJE SVAKO ISTO NA MARIHUANU - postoji odredjeni broj ljudi koji su u stanju da duvaju jako dugo (godinama) konstantno i da im se ne odrazi, naglasavam rec, PREVISE( mora se malo odraziti). Vecina ljudi, na duze staze, reaguje jako lose i ispoljavaju se promene ponasanja i neke fizicke promene.

4. KOD KONSTANTNOG KONZUMIRANJA JAVLJA SE PSIHICKA ZAVISNOST - ovo se desi vecini ljudi i znam da ce vecina klinaca reci da to nije istina ali, nazalost, jeste.
U prvo vreme bude super. Pusi se jednom mesecno, bude vrhunski, medjutim, to vreme izmedju dva "varenja" se postepeno smanjuje i novopeceni narkoman ne oseti tu granicu kad pocinje da tezi da tu granicu cesto smanjuje. Travu je relativno lako nabaviti, i ako se neko krece u drustvu gde ima bar 5 ljudi, uvek ce (minimum) jedan biti za to da se "zavrsi" i da se pusi. To u pocetku bude, kako rekoh, jednom mesecno (pa i redje) ali se to smenjuje sa "jednom u 15 dana" pa na "jednom na 7 dana" pa na "samo vikendom". Do ove granice "samo vikendom" jos nije tako opasno ali i tu je vec pocetak zavisnosti. U trenutku kad se neko odluci na to da popusi vise od 3 dzointa nedeljno krece faza koja UVEK tezi problemima. A najveci je:

5. KOD CESTOG KONZUMIRANJA MARIHUANE DOLAZI DO STANJA APATIJE ili "amotivacionog sindroma". Osoba postaje KRAJNJE NEZAINTERESOVANA za svet oko nje, popusta u skoli, postaje tolerantnija prema nemoralu, gube se socijalne veze sa ljudima koji ne puse travu, razgovori se uglavnom svode na dozivljaje u "navarenim" stanjima koji sve vise i produbljuju krizu i stvaraju tzv. "CRVA" tj., prilicno neobuzdanu teznju za nabavkom jos trave. Usled toga dolazi do zapostavljanja obaveza, raznih propusta u svakodnevnim aktivnostima( "mrzi me da idem u prodavnicu", "ne mogu da pospremim sobu" i sl.). Kad "crv" obavi svoje obicno se osoba smiri i adrenalinsko stanje koje je do nabavke jako ispoljeno, nakon "odrade rada" splasnjava i stvari se "iskuliraju" ( hehe, koji klise). Dakle, konzument tezi tome da bude cesto naduvan jer u stanjima kad nije bude razdrazljiv, DOSADNO MU JE, i cesto bezi od obaveza.

6. OD CESTE KONZUMACIJE MARIHUANE SE "GLUPI" - ovo je apsolutno nemoguce objasniti nekome ko je tek poceo da duva ( on sigurno misli da je suprotno) ali, kad popricate sa nekim ko dugi niz godina (recimo 4-5) duva svakodnevno ili 5-6 puta sedmicno bude vam zao njegove nemoci da sastavi regularnu recenicu. Kratkorocna memorija je u jako losem stanju, UCENJE JAKO TESKO IDE, godine u nazad su zamagljene u secanju(jako malo detalja u odnosu na realne mogucnosti i kapacitete mozga). Ne smanjuje se IQ ali se nekako ne koristi mozak sa punim kapacitetom.

i 7. JAVLJAJU SE PARANOICNA STANJA. Ovo ne bih da komentarisem previse zato sto je tesko objasnjivo ali se cesto covek koji je u ovoj fazi (a ovo je najgora faza sem prelaska na teze opijate) ponasa jako paranoicno u odnosu na regularne dogadjaje. Covek u naduvanom stanju pocne da dobija osecaje da ga "svi nesto gledaju", "njemu se smeju", paranoje od policije da ne pominjem, nerealne sumnje i jako lose procenjivanje situacija koje realno i nemaju direktne veze sa nasim postojanjem. Svako ko je dosao u ovu fazu zna tacno o cemu pricam.

Na kraju bih dodao samo to da ko je probao travu nije napravio nikakav problem sebi u zivotu do trenutka kad ne pocne to da radi PERIODICNO zato sto se periode smanjuju, kolicina konzumirane marihuane se povecava zbog povecanja praga tolerancije i posle toga SIGURNO slede svi sindromi koje sam gore napisao.
Pozdrav!"
Jurim rep
sab_te_gabri
Posts: 1
Joined: Tue Oct 12, 2010 2:57 pm

Re: marihuana ili izopaceni svijet

Post by sab_te_gabri »

Hm...valjda prvo treba da kazem otkud ja ovde...
Ovih dana moj najbolji prijatelj (zapravo ga gledam vise kao brata jer se toliko razumijemo) je uslijed dugogodisnjih problema u porodici (koji meni izgledaju kao spoj spanske serije i naucne fantastike) uzeo heroin. Zapravo, njegova ideja je bila da tim heroinom sebi prekrati zivot, posto je pokusao da ovjeri. Medjutim, prezivio je (cak ga niko nije ni pronasao,vec se sam probudio) i konzumirao ga je neko vrijeme. Za koji dan odlazi u komunu, svojevoljno, a i nije toliko zaglibio,cak nije imao ni neku jaku krizu, pa su mu i sami dokotori rekli da ga otpremaju u komunu vise iz razloga da ga odvoje iz te porodice i pokusaju da ga izgrade kao licnost (ima ooooooooogromna manjak samopouzdanja) nego sto je u pitanju taj sam problem sa heroinom... I eto, zujio sam po netu, citao malo o tim komunama i pomoci osobama sa takvim problemom i nabasah na ovaj forum...Nisam ni planirao da se registrujem niti sta komentarisem, posto osim pusenja marihuane i 2 upotrebe speeda (u velikom razmaku) nisam konzumirao nista vise, mada zbog drustva u kojem sam odrastao imam nekih "saznanja" o dopu. I onda sam naletio na ovaj lacontrin post.
Moje iskustvo sa marihuanom je pocelo negdje oko 14-te godine iz istih razloga iz kojih je skoro svi probaju. Popularno u drustvu, ja klinac bez brige i pameti, a marihuana nesto novo i cool. Sada imam 22 godine i sve do prije nekih 7-8 mjeseci pusio sam marihuanu svakodnevno u ogromnim kolicinama. Na kraju je doslo dotle da je marihuana izgledala kao izvor mog postojanja i funkcionisanja. Iz tog drustva nas nekolicine izdvojili smo se jedan prijatelj i ja, te sjeli i dogovorili se (zvuci malo paranoicno za vas koji imate iskustva sa jacim drogama, ali meni je taj razgovor izgledao upravo poput razgovora dvojice ovisnika koji hoce da se skidaju) da cemo bataliti vutru. I tek sam u tom trenutku provalio koliko je vrag odnio salu.Skontao sam da sam se potpuno odvojio od prijatelja koji ne konzumiraju istu i da mi se citav svijet sveo na tih istih par osoba i duvanje, da sam podbacio u skolovanju, sa djevojkama... Na kraju sam se zatvorio u kucu, batalio i cigarete i alkohol i posvetio se citanju. Naravno, kad sam odlucio, to nije bilo tesko izvesti (malo se vrpoljis kad te neko nazove ili kad bude neko "prosjecno" vrijeme u koje si navikao ispusiti dzoint).Skoro sam se upisao na fakultet (drug je otisao raditi u Italiju) i prica ima happy end :D ...Medjutim, ja se nikad nisam pokajao sto sam je probao.Cak ni sada.
Marihuana mi je davala neku vrstu spoznaje o mojoj okolini, drustvu u cjelini, ljudima kojim sam okruzen, njihovom ponasanju,ali najvise o meni samom.Kao da mi je davala moc da nekako otvorim vrata u sebi za koja nisam ni znao da postoje i spoznam sam sebe na nacin na koji nikada ne bih pomislio da je moguc. U trenutcima kada bih bio napusen bio bih apsolutno iskren prema sebi, znao razloge svih mojih postupaka i razumio svaki od njih.Prakticno bih dobio odgovore na sva pitanja vezana uz sebe i nacin na koji se ponasam i vidim svijet. A taj svijet mi se, kako laconta rece, ucinio tako "siv, mracan, izopacen, nelogican, bolan". Stvari koje su mi do tada imale smisla i u koje sam zadrto vjerovao prestale su da izgledaju tako. Islo je dotle da sam,npr, iako odrastao i vaspitan u hriscanskoj vjeri, postao u najmanju ruku agnostik . Zainteresovalo me sve to pa sam sad upisao Filozofiju :D . I nisu to bila neka neracionalna razmisljanja, fantazije o urotama ili sl. Vec jednostavno kao da je marihuana postavila stvari u savrsen red tako da ih jasno vidim.
Ali, skoro mi je palo na pamet i neka vrsta objasnjenje za to. Primijetio sam da moji prijatelji-korisnici koji se ne mogu pohvaliti nekim znanjem i intelektom uopste ne dozivljavaju vutru na takav nacin. Napuse se, smiju,cute,piju,galame a ako bih pokusao da sa njima pricam o necemu takvom blijedo bi me gledali. Marijuana uopste ne utice tako na njih. Njima je to samo najobicnija zabava da puste mozak na pasu, ispricaju par sala i to je to. U neku ruku mozda je razlog zasto sam batalio vutru upravo to sto je nisam dozivljavao na isti nacin kao oni, pa sam dosta puta bio neshvacen u tom drustvu.
I eto, cisto da napomenem da mi nikad u zivotu nije bila ni blizu odskocne daske za svijet jace droge, prvenstveno zato sto se heroina bojim, a i zbog dobrog odgoja roditelja. Za moje uzimanje speeda zapravo je bio zasluzan alkohol, a ne marijuana.
Ne znam ni sam sta sam htio reci ovim postom, ali eto oduzio se :) ...Ugl, laconte, potpuno te razumijem o cemu pricas, ima nas jos takvih :)...

PS svaka cast onom ko se dosjetio da napravi i ovakav forum...
peter
Posts: 101
Joined: Fri Aug 06, 2010 8:14 pm

Re: marihuana ili izopaceni svijet

Post by peter »

lacontra wrote:Mozda zato sto je dugo konzumiram...Nisam nikada u zivotu ni probala heroin...Mnogo ga se plasim...
Zato se i tako glupo osjecam...dijelim neke osjecaje i iskustva sa ljudima ovdje a ja navucena na marihuanu?! Pa hahaha ko se jos navuce na marihuanu, i ko je jos cuo da je neko imao fizicke krize zbog nje ili izgubio prijatelje, uvenuo, sjebao porodicu...?!
Mozda je problem u meni, u mom poimanju stvari oko mene; mozda ja nisam narkoman nego teski depresivac, mazohista...?!
Da li je marihuana droga???????
Mnogi su sve to pogubili i doziveli bas od vutre. Nemam zelju da se ikome dogodi,ali je sigurno tako.
Kao sto je neko napisao,pa ja yeko da takve krizee sam (jesam,ali davno),imao od H.
Mada sam i od vutr video skoro deset minuta sve crno belo,ali to je bio zatvor,skoro 350 dana pusenja po ceo dan.!? Stvarno svasta ima!
Borba i dalje traje!
Borba traje do kraja!
Borba svakog dana!
Post Reply