Metadonska terapija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: Metadonska terapija

Post by tina26 »

a vi ste svi od navedenih koji su se javili da ja lazem bili samnom tamo pa nate da ja lazem, i me nisu zicali pljugu, uostalom sto je toliko strasno u tome sto su zicali pljugu, mozda ko zna mozd asam im se smao svidjela pa su eto nisu dugo zensku neznam pricali sa zenskom ili nesto pa su tkao uletili, neznam, stvarno neznam, ali zicali su, a sada opet ponavljam sada zadnji j... put (joj moram biti prosta a to mrzim) neznam i ne tvrdim sa sigurnoscu da su bili uslagirani.... bio, taj koji me pitao, meni se ucinilo ali eto mozda mi se krivo ucinilo, ali eto ja msilim d aje ali ne tvrdim, zanci ponvaljma ne tvrdim, nisam mu na licu mjesta izvadila k....(mada bi mu se to mozda i svidjelo hehe, samo taj dio, zezam se, ok sada ce se pojedinci opet ljutiti) i rekla pisaj sada, i gurnula test u casicu da mogu tvrditi da je bio na necemu, cmeu god.... zato ne vidim cemu, zasto me optuzujes da lazem, kada niti si bio tamo samnom, niti ti zona, niti ti ovaj drugi, cemu , mislim cemu, da sigurno ce onaj koji oce u komunu sada ne ici u nju jer sam ja napisalal da su me zicali pljugu i mozda bili uslagirani,ako zato ne ode u komunu onda nije niti za komunu, mislim stvarno , ono izgovor ti je uzas...uostalom onaj ko oce u komunu kao prvo nece na ovaj pdf, kao drugo prije nece u komunu kada vidi vas koji ste iz komune kao cisti, kako se ophodite sa drugim ljudima, mislim da sam to vec rekla negdje bila, da ja da dodem tu na forum i na dopu sam i zelim se skinuti i razmisljam o komuni i da citam malo duze ovaj forum (sto naravno osoba koja ganja dop sumnjam da ce citati neki forum o komunama ali dobro nek bude i tako recimo) nebi sigurno isla u nikoju komunu, jer bi se bojall da cu izaci van ovaka ko pojedinci.... bas citam onu temu savski vjenac ili kak se vec zvalal koja je zakljucana, sve sam procitala, i samo mogu reci boze dragi.... vraga vam i apstinencija i cistoca i komuna sto kada ste tako zatucani da je to strasno, ne vidite dalje od svog nosa, ne prihvacate nista, nicije misljenje, ma ono nista, samo i samo vas stav je ispravan, pa nemozes tako kroz zivot, dajte se spustite na zemlju, svijet a ni forum s ene dijeli na uzvisenene iz komune, heroje velike, koji su cisti lai ono zatucani do boli, i nas jadnike koji eto ne zasluzujemo zivjeti akmaoli reci ista jer smo eto na supstituciji. onaj decko vojager vam pokusava objasniti nesto, ok na nacin koji vecina nas ne razumije, ali kad amalo bolje razmislite decko je stvarno u pravu, vi vjerujete u ensto sto vam je servirano.... volila bi da pogledate dokumentarac jedan, pogledati cu sutra kako se zove pa cu vam napisati lai neznam di da ga anbavite, barem prvi dio di se govori o vjeri, ono kada to pogledas se malo zapitas, ono zista, vjera je nesto sto zaluduje mase, i ntko se odlicno sjetio kako ljude ono odmaknuti od stvarnih problema, kako im dati utjehu i kada je tesko, ah bog ce te spasiti,a u tom dkumentarcu bas ono potkrijepljeno cinjenicama vam pokazuje da je vjera isus krist i sve to jedna velika izmisljotina.... nemojte ovo shvaiti kao vrijedanje icije vjere, ovo nisma ja rekla, nego netko drugi taj covijek koji je napravio taj dokumentarac, stvarno se sada nemogu sjettiti, sutra napisem, pa mozda je netko gledao, nesto poltregaist tkao nesto lai nisam sigurna, znaci to nije da ja vrijedam ikoga, da se nebi sada netko prozvan osjetio ili uvrijeden (mada znam da se ovo nece shvaitti onak kak bi trebalo nego da ce me se prozvati zbog ovog), nego samo vam kazem sto se kaze u tom dokumentarcu izmedu ostlog, izmedu ostlog i kako amerika upravlja svijetom, kako su napad na blizance insceniran da bi se rat zapoceo i tkao neke stvari ali akda to pogledate, vidite da stvarno stvari nisu onakve kavima se cine.... da ustvari jedino sto vlada svijetom je novac....

dobro nebitno, ocu smao reci da nije ok, ja nikoga ne napadam, ne vrijedam, a mene se konstntno proziva i vrijeda, eo sada laze za ovo iz reta, pa cekaj zasto bi lagala, sta ja imam od toga, sta???? ma uostlom brige me sto mislite.... da lazem izmisla sams ve to, kak ste pametni, skuzili ste me buhaha. mislim ono, dajte dodite vise sebi, prihvatimo se vise tu na ovom forumu jedni druge, zasto stalno ali stalno se ovaj forum djeli na ciste i ne ciste, pa sto nismo svi u istim govnima, sto se svi ne borimo svaki dan iznova isto, sto nije bol kod svih nas ista, sto ne krvarimo svi iso kada se porezemo.... dajte prestanite s tim podjelama... to je tako jadno...
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: Metadonska terapija

Post by YugoS »

BOBAN wrote:Nedavno se desio slucaj na forumu gde je covek koji je na supstituciji ubedio coveka koji je bio cist da je to lek ubedio je i njegove roditelje zajedno sa njim i ovaj se navukao na supstitut a bio je cist.Kamoli srece da je otisao u komunu.I pljujes tina po komunama pljujes tako jer lazes da su ljudi iz reta zicali pljuge od tebe i doslovno si citirala kako su te pitali.Sramota.
Osjetio sam se prozvanim.Mislim da sam ja taj "covek",pa cu sada i samo ovaj put pokusati smireno odgovoriti.

Mislim Bobane da nije lijepo da podcjenjujes Vladimira,njegove roditelje i njegovu sestru koja je 5.godina medicine.Doktore mozes ako ti je volja,ali vjeruj mi da bar ti to nebi trebao!
Ako mislis da sam ja nekoga nagovarao,sto apsolutno nije istina,jer nekoga nagovarati na psihoaktivnu supstancu(bilo koju) meni bi donijelo griznju savjest i ne miran san,to mozes.Ali nekoga prozivati da je glupan i povodljiv,porodicu koja ima vise obrazovanja nego pola foruma,e to je cista uvreda.

Meni su njegovi roditelji pitali kako se ja borim sa bolescu.Ispricao sam i zamolio da ne traze moje misljenje.Imaju Doktore svih profila,imaju djete u problemu,pa neka to vide tami gdje treba.
Jeli stvarno mislis da sam toliki monstrum da bih covjeku koji je lijecio hepatitis C davao preporuke sta i kako da se lijeci?!

Zamolicu te da ovakvim postovima i proizvoljnim misljenjima zaobidjes mene i da se na ovome zavrsi.Ja se maximalno kontrolisem da ne dodje do prepucavanja i iznosenja nekih stvari koje samo mogu stetiti ljudima koji posjecuju ovaj forum.
narkoman sam al' najlepsi.
ameer
Posts: 82
Joined: Sun Sep 20, 2009 3:24 pm

Re: Metadonska terapija

Post by ameer »

Cuj zicali za cigara, ma ne mogu da vjerujem... doduse ovi "moji" na substitutima zicaju samo za pive i bensedine. Da se vratim na temu; "Bukvar" kaze da je supstituciona terapija ustvari institucionalno drogiranje narkomana kako bi se društvo zaštitilo od kriminalnog ponašanja.(tacka) Da je u prvom planu pomoc ovisniku odavno bi se koristio medicinski Heroin.
"Slatko i gorko; može se upoznati samo okusom, a nikako preko riječi,,
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: Metadonska terapija

Post by tina26 »

bobane i jugo ja neznam tu pricu, ipak ako je covjek bio cist zasto su roditelji trazili pomoci, pomoc za sta ako je dijete im bilo cisto, ne kuzim, na cemu je taj decko bio pa ga je netko nagovorio na suspstiuciju, o cemu se tu radi, neka mi netko objasni jer eto nisam upucena, ili link na temu ako je moguce, ako ne zelite objasnjavati, cisto da vidim sto se uopce dogodilo, kako je pocelo, a to ko ili sto ili u sto ga je ubjedio ili nije to me nije briga, nego zasto kao nema probem je uopce tu dosao?
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: Metadonska terapija

Post by anfakabl »

Kad porasteš kašće ti se samo.
I ajde mi molim te ti objasni šta ja zapravo mislim. I koji nick da uzmem i šta da čitam.
all that I want is to play
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Metadonska terapija

Post by Beobandit »

Super si Tina slazem se vidis sa nekim oko toga da nikada nikada ne zelim da budem zavistan o bogu jer je to najdosadnija, najucmalija zavisnost od svih.
A iz kog su ti momci RETO centra mislim gde je to bilo u kom gradu. Ja sam svecano bio 4 dana u Splitu, nikada vise je sve sto cu reci. Pre bi riknuo na ulicu pokusavajuci da se dokopam droge. Nego tamo, ma ljudi recima vam ne mogu objasniti kakoono utice na mene. Kada ti neko kaze Depresija e setim se RETO centra iako je SPlit supre grad ali za ovako zezanje, a ne ribe prolaze ulicom idu u zezanje ja se setam u kriza sa ovima i oni kazu kao ne smes da gledas ljude na ulici to je pravilo neko njihovo. Bezi bre nikada vise. U RETO centru su vecinom ljudi koji su ostali bez icega i koji su silom morali da se skinu jer nema zavistan na ulici i cao. E onda su silom prilika prihvatili to sve i lece se, mnogi uspevaju i bolje je i to nego onaj manastir prepun poremecenih individuaa Crna Reka.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Metadonska terapija

Post by Beobandit »

Molim ljude na supstitucionoj terapiji da prestanemo da odgovaramo ljudima koji kazu nesto protiv i da se ubedjujemo sa njima. Vi u Hrvatskoj ne znate uvek ste imali Metadon ali ja znam jer ga nismo 15-20 god imali upropastilo nam je zemlju vodjenje takve politike. To je doslo iz Rusiije koja tek upropascena i sama takvom politikom ali je toliko zla pa nece da kaze drugima da ne prve gresku kao oni nego ih vodi da idu putem kakvim su oni isli. Na srecu ja sam jedan od onih koji su prvi poceli o tome da pisu i salju mailove objasnjavajuci kakvo je rusija zlo sto se tice zavisnosti i velikog broja inficiranih medju zavisnicima.

Ej Alkaloid znas da sam se zalio bi opet posle onoga za Metadon ministarstu zdravlja ali meni odgovaraju i evo ga odgovor koji su mi dali:


Поштовани,

У вези са вашим дописом који сте електронском поштом упутили Министарству здравља Републике Србије, а у вези са леком Metadon® оралне капи, произвођача Hemofarm, Вршац, обавештавамо вас о следећем:

У складу са овлашћењима из Закона о лековима и медицинским средствима („Сл. гласник РС“ број 84/04) инспектори за лекове и медицинска средства су прикупили информације везане за квалитет и обележавање предметног лека.

Промена „етикете“ тј. дизајна амбалаже за лек Metadon® оралне капи је уследила након што је Агенција за лекове и медицинска средства Србије одобрила варијацију о промени дизајнерског решења амбалаже (варијација важи од 08.11.2008. године).

У складу са Законом о лековима и медицинским средствима („Сл. гласник РС“ број 84/04) произвођач лека који пушта серију лека у промет одговоран је за квалитет, ефикасност и безбедност лека. Поред испитивања квалитета лека која обавља произвођач пре пуштања серије лека у промет, испитивања квалитета лека врши се и после пуштања у промет, узимањем случајних узорака лекова из промета који се испитују у Националној контролној лабораторији Агенције за лекове и медицинска средства Србије (систематска контрола лекова). Након обављених испитивања у систематској контроли за лек Metadon® оралне капи, у претходном периоду није било сертификата Агенције за лекове и медицинска средства са негативним мишљењем.

За додатне информације можете се обратити произвођачу и Агенцији за лекове и медицинска средства Србије.





ИНСПЕКТОР



Лидија Жорић

Ipak sam ja prvo borac. Metadonsko Oslobodilacka Divizija.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Metadonska terapija

Post by Beobandit »

Gde je onaj liksto je rekao da se Subutex nece uvoziti da mu donesem fotokopiju ugovora potpisanog. Jer ako se zainatim docepacu se i toga ja znam kako da dodjem do tih stvari. Jer se secas ti Voyo kada je napisao kako je on zvao telefonom direktora Alkaloid Skoplje za Srbiju i koji mu je verovatno odao poslovnu tajnu da nikakvog ugovora nema i da od toga nece biti nista. E pa stvarno. Mozda ali u glavama Crnoreckih apostola inace napunicemo apoteke Metadonom i Subutexom bice ga kao Andola ja vam garantujem. Samo da izdrze ljudi jos 4-5 meseci ali i to je bolje sobzirom koliko sam ja cekao Metadon a svaki lekar mi govorio samo izdrzi bice, nemoj da se predoziras pa kada ce biti,. Ne znamo uskoro dobili smo Iz zdravstvene organizacijeponude i zahtev da se pacijentima omoguci lecenje, ali nista nisu znali kada nego izdrzi. Ne lipsi magarche do zelene trave. Samo bas i nije toliko dugo bilo za mene. A neki su poceli da se drogiraju i umrli posle 15 god od droge a jos nisu zasluzili bili Metadon.
Drzite se supstituciona braco i sestre nedajte im da vas pokolebaju heroin ceka vas jer opni vecinom nisu ni prestajali.

Akaloid jer si provalio koliko je uputstvo od metad dobro za coke. Au a ne one prljave novcanice ili onaj papir ostri kolko puta me isece po nosu. Ali kada se vratim iz Holandije dao bog donecu svim dobrim sa foruma raznih zezalice sa sajta http://www.elephantos.com.
Kada udejete na sajt odete pod site map pa snow items. Mada ovako nemam nikakvu posebnu zelju da idem za Amsterdam vise mi se ide za Bech ili Spaniju. TRo ce biti moja droga kada dobijemo shengen. Ponekada negde belo u nocnom kubu nista preterano, ne alkohol, ne trava, ne heroin, speed ne, extazi samo ako su drugarice pored mene za njih. Nista nije tako sexy kao devojka na extazy. Ili kada napravi onaj pokret kada smrkne line belog pa predje prstima preko nosa, a zanimljivo lakirani nokti. Sto je to gotivno kada vidim.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Metadonska terapija

Post by Boban »

Danas te bas usrala terapija Boorac :DVidim cak mirises i lakirane nokte u raznim bojama.Boli te uvo...bice metakse samo uzivaj.A to za RETO nemoj da pricas o nekim stvarima koje ne poznajes i kojih nisi svestan.Bio si tamo 4 dana tvoj narkomanski mozak je skapirao sve.Trebali su da te puste u grad da sredis shemu pa da se vratis na lechenje.E da, a sto se tice supstitucije dok sam ziv bojkotovacu vas jer ne zelim da ovaj forum koristite kao poligon kako je sustitucija med i mleko jer moze neki roditelj nekog deteta naleteti na ove vase zvake.Samo se ti bori ,al za svoj valov.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Metadonska terapija

Post by edy »

Pozdrav svima...

Evo da i ja kazem svoje misljenje o metadonu..fakat ne kontam ljude koji govore kako im je super biti na metadonu i kako ih "odradi" pa koji ku..c su ga i uzeli trebali su onda ostati na horsu a ne pricati kako bi se skinuli..
I ja sam ga prije par mjeseci dobio od doktora 6 komada na dan mi je propisao i prvih par dana mi je to bilo i malo,jer sam bio na 2-3 grama i.v. dnevno..
1.dan sam popio 10 komada, 2.dan 8 eh tek 3. dan mi je bilo dosta tih propisanih 6. komada i tako svako par dana sam smanjivao po jednu i za nekih 15-20 dana mi vise nisu ni trebali..
po meni hepovi su samo da se cojk fizicki lakse skine,znaci da ne mora povracati,ici u wc svakih 5 minuta,da mu ne curi nos,da moze zaspati..ukratko da se osjeca koliko-toliko ugodnije dok ga pere zakri,a kad to prodje ma nosite to sranje sto dalje od sebe.
ako se skinete sa heroina i navucete na metadon po meni je isto kao da ste bili u govnima preko glave a sad vam nos viri pa mozete mrvicu normalnije disati ali ste i dalje skroz u govnima i tonete sve dublje jebiga.
eh sad sa subotexom,suboxonom nemam iskustva pa ne mogu ni govoriti o tome,osim da sam cuo da imaju neke vrste blokatora protiv heroina pa vjerovatno nekom i mogu pomoci..ali naj bitnija je VOLJA I ZELJA da se ostavimo tog zla,ako nema toga dzaba i sve komune ovog svijeta,vrhunski doktori,vrhunske terapije sve to nema efekta..
eto toliko od mene..zelim svima sve najbolje..da se izlijecite a i ja zajedno sa vama pa da se poslije sastanemo svi skupa i pricamo o tome kao o nekom losem iskustvu koje je daleeeeko,daaaaleeeekoooo iza nas....

KRAJ
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
Locked