ZAJEDNICA U RAKOVICI / SARAJEVO

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
TwettyMO
Posts: 15
Joined: Fri Dec 07, 2007 11:25 am

ZAJEDNICA U RAKOVICI / SARAJEVO

Post by TwettyMO »

Prije svega pozdrav svima!!!
Molim Vas, da mi ovim putem kazete nesto vise o Zajednici u Rakovici kod Sarajeva?!
Hvala Vam!!!
pusa
Ne boj se! Nisi sam! Ima i drugih kao ti
koji nepoznati od tebe žive tvojim životom.
I ono sve što ti bje, ču i što sni
gori u njima istim žarom, ljepotom i čistotom.
Ne gordi se! Tvoje misli nisu samo tvoje! One u drugima žive.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: ZAJEDNICA U RAKOVICI / SARAJEVO

Post by sanela »

http://forum.narkomanija.ba/viewtopic.php?f=10&t=1423

Ovdje imaš kontakt Terapijska zajednice Kampus u Rakovici.

Ja sam tu zaposlena, pa ako imaš neka konkretna pitanja možeš mi poslati i pp ili nazovi na telefon...

Pozz... :D
User avatar
TwettyMO
Posts: 15
Joined: Fri Dec 07, 2007 11:25 am

Re: ZAJEDNICA U RAKOVICI / SARAJEVO

Post by TwettyMO »

Sanela,
molim Vas da mi objasnite plan programa te zajednice.
Naime, prijateljevi roditelji su kontaktirali nekoga iz Vase zajednice (da Vam kazem koga ne znam tacno, mislim da je to direktor), te dobili opste informacije i prezentacijski CD koji sam i ja pogledala. Zajednica u Rakovici izgleda uistinu lijepo, te mislim da je jedina na Balkanu koja s onakvim uredjenjem nuti tretman lijecenja od ovisnosti.
Ne boj se! Nisi sam! Ima i drugih kao ti
koji nepoznati od tebe žive tvojim životom.
I ono sve što ti bje, ču i što sni
gori u njima istim žarom, ljepotom i čistotom.
Ne gordi se! Tvoje misli nisu samo tvoje! One u drugima žive.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: ZAJEDNICA U RAKOVICI / SARAJEVO

Post by sanela »

Evo ovdje možete pronaći sve što vas zanima o Kampusu u Rakovici: http://www.kampus.ba
A što niste pronašli, onda možete da kontaktirate i pitate.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: ZAJEDNICA U RAKOVICI / SARAJEVO

Post by Modesty »

Pogledala sam i pročitala sve o vašoj zajednici KAMPUS,pa vi ste extra,nisam imala pojma da vam je tako dobar i kompleksan program,kuća je divna,ma sve je super.
da sam muško i da trebam u zajednicu,nebih se dvoumila ni sekunde,išla bih u KAMPUS.
User avatar
bonny_castle
Posts: 19
Joined: Mon Jul 28, 2008 11:07 pm

Re: ZAJEDNICA U RAKOVICI / SARAJEVO

Post by bonny_castle »

evo da i ja napisem par rijeci o toj famoznoj rakovici.
istina je da na daleko nema takve zajednice, mnogi je i porede sa hotelom 5 zvjezdica. zaista je jako luksuzna, a sto se programa tice i on djeluje jako zadovoljavajuce za svakog ovisnika.
losa strana je to sto primaju momke samo sa podrucja kantona sarajevo jer ih financira direktno drzava....al i za to postoji rijesenje da se prijavis na neciju adresu i to je to. moje licno iskustvo vee se za brata od mog decka. on je bio primljen u rakovicu al nikada nije dospio do nje. ljudi su zahtlevali da bude podpuno cist. i tako on nama kaze ja sam cist samo sam pio lexilium da mogu da spava. mi mu nismo vjerovali. tog dana stigli smo u sarajevo misleci da je on pozitivan te se zaputili direktno na kosevo kod dr. Amira Balica. otisao on na pregled, uradili mu screening test kad tamo pozitivan samo na bromazepame, od heroina i ostalih droga ni traga!!!!
gledamo na sat, kasnimo u rakovicu sat i pol vremena. nazovemo u centar a oni nam kazu kasnite i on je izgubio svoje mjesto. e da smo mu barem vjerovali.....
e sad ne cini mi se nimalo u redu sto zbog sat i pol vremena nisu htjeli da ga prime, pa nije on tu dosao sto je dobro nego zato sto mu treba pomoc. dajte malo tolerancije! a bio je jako zagrijan za tu rakovicu, sto je njegovim roditeljima izgledalo kao citav svijet jer punih 13 godina se bore s njegovom ovisnoscu, i nikada nije uspio da ostvari nikakav rezultat...jednostavo nije htio da prestane. al rakovica mu se nesto ucinila jako privlacnom zajednicom i svi smo mislili da ce barem da pokusa...al eto kasnili smo sat i pol a ljudi iz zajednice su nam rekli da je izgubio mjesto i da vise nikada nece imati sansu da udje u tu zajednicu. to nas je jako potreslo i nismo mogli da vjerujemo da se to desava i da su nam to rekli eto tek tako.....NIKAD VISE???!!! znam ja da tu ima i nase greske jer mu nismo vjerovali, al dajte ljudi shvatite, pa mnogi od vas su prosli kroz sve ovo, zar nije poterbno da imate razumjevanja i tolerancije. nismo ucinili bog zna sta, samo smo kasnili, to je sve.
ne zelim da blatim ovu zajednicu i molim vas da me ne shvatite pogresno al slozicete se samnom da taj sat i pol nije trebao da bude sporan i da mu zauvijek zatvori vrata te zajednice u kojoj smo mi vidjeli jedinu nadu.
svakako zelim da ova zajednica ima mnogo uspijeha, zbog momaka i njihovih porodica, jer samo mi koji smo usko vezani sa problemom ovisnosti mozemo razumjeti jedni druge, a nikako neki uposlenik koji je tu samo da bez osjecaja obavi svoj posao, obavi neki informativni razgovor i za to primi placu. al to sad nije ni bitno.....
eto, mi sansu vise nemamo, al nadam se da ce ljudi koji tamo rade ubuduce biti tolerantniji i da nece tek tako zuvijek zatvoriti vrata nekome kome je pomoc prijeko potrebna.
jos jednom zelim napomenuti da ovo zaista jeste jako dobra komuna, jako komforna i ima jako mnogo uspijeha, odlicno osoblje (cak imaju i profesionalne kuhare, tako smo culi), al eto ovo nase lose iskustvo zeljela sam da podjelim s vama.
zelim im mnogo uspjeha u svom daljnjem radu i mnogo srece i volje za boljim zivotom svim ovisnicima .
pozdrav iz mostara!!!!
remember, today is the tomorow you were worried about yesterday.
do not give up, and do not give in....accept failure, everybody fail at something, but dont ever accept not trying again!!!
User avatar
eldineca
Posts: 148
Joined: Mon Feb 02, 2009 8:49 pm
Location: sa

Re: ZAJEDNICA U RAKOVICI / SARAJEVO

Post by eldineca »

Modesty wrote:Pogledala sam i pročitala sve o vašoj zajednici KAMPUS,pa vi ste extra,nisam imala pojma da vam je tako dobar i kompleksan program,kuća je divna,ma sve je super.
da sam muško i da trebam u zajednicu,nebih se dvoumila ni sekunde,išla bih u KAMPUS.
Ja bio a ti u pravu
da smo zivi i zdravi jos godina sto
Ludilo
Posts: 2
Joined: Thu Mar 26, 2009 3:33 am

Re: ZAJEDNICA U RAKOVICI / SARAJEVO

Post by Ludilo »

Sve pohvale za KAMPUS moj najboilji drug brat se skinuo od heroina i sad svoje iskustvo prenosi na druge ovisnike koji hoce da se skinu sa heroina.Dobio je posao i hvala bogu volju za zivotom.
JaJa
Posts: 83
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:33 pm

Re: ZAJEDNICA U RAKOVICI / SARAJEVO

Post by JaJa »

Da li primate ovisnike iz tuzle ?
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: ZAJEDNICA U RAKOVICI / SARAJEVO

Post by sanela »

Odgovorila sam ti na pp.
Za sve informacije o Kampusu
http://www.kampus.ba
033 639-065
033 639-066
Post Reply