SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by AnAna_mo »

Super!
Svaka cast, meni nije pomogao nimalo, ali zato jer sam ja bila glupa i radila se preko njega. Nisam ni znala koliko to moze biti opasno. Drago mi je da imas posao i da se sve polako stabilizira i vraca u normalu!
Sve najbolje!
Potpis.
igra bez granica
Posts: 173
Joined: Thu May 15, 2008 12:30 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by igra bez granica »

Hvala Ana. da jako je opasan i moram ti reci da se ja iskreno bojim iako znam da se moze raditi preko njega ja ne zelim da i pokusam. Iako sam tog dana izgubio zenu posle 12 godina jer dok sam se vratio iz bolnice dosla je ona sa njenim roditteljima tako da eto ja uvek gledamda iz neceg tako loseg izvucem nesto dobro. Tako da je ostao taj strah, jer ko zna verovatno bi i ja brljao. ovako mi je super uz sub pijem i antidepresiv halea i odlicno se osecam. polako idem dalje, pazim se, jedino sam jednom pomislio da zavrsim koku ali sreca da sam izgubio broj fona dilera se detelinare i vjerujte da sam se bas lose osjecao skoro kao da sam uradio.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by saša-ex »

Mislim da te nikad nisam uvredio, jednostavno želim da stvari zovem pravim imenom. Ima ljudi koji se uljuškaju u taj privid koji pružaju sub i metadon, kao- sve je u redu. Nije u redu ako se stane na tome, to je samo početak borbe. Nartavno da mi je želja da svi dođete do dana kada ćete biti skroz čisti. Ne želim, takođe, ni da ljudi koji se ne drogiraju toliko dugo, shvate iz vaših postova kako ste našli rešenje koje je super i koje je njima lagano i dostupno. Zato što supstitucija nije rešenje, nego samo zamena. Jedino pravo rešenje je totalna apstinencija.
A tebi želim sve najbolje, naravno.
SAMO CEO ŽIVOT...
igra bez granica
Posts: 173
Joined: Thu May 15, 2008 12:30 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by igra bez granica »

Upravu si Sale niti je bilo kome to namera ali kao i svi mislim da svatko ko se radi na da to nije resenje ili bar prelazno resenje, dok se ne dodje do nekog naravno boljeg resenja ali mislim da je svakako bolje nego uimati zlo, barem meni jer sada mogu normalno da razmisljam normalno da zivim. Sada potpuno uspostavljanje apstinencije nije bas tako jednostavno pogotovo posle 15 godina gudranja i da jednostavno prestanem. Naravno velika je razlika kada se skidas sa 25 ili 35 godina tako da meni je sub prelazno resenje dok se ne pripremim za sledeci korak a to ce biti naravno apsolutna apstinencija nemoj misliti da se ja tebi ne divim i svim ovim ljudima koji su uspeli molim boga da uspem i ja tako. Samo znam ako bi sada prestao da bi se brzo vratio i jednostavno bolje biti i godinu dana na subu pa onda se psihicki pripremiti da apstinenciju. Ako naravno budem za to. Mi se verovatno necemo nikada ni videti ali jednostavno ako vidim da ne ide ja cu nastaviti piti sub, da koji je malo manje sranje od svega ostalog. Zato mladi narkomani pocetnici manite se supstitucije vec ako moete batalite sranje iz svog zivota poslusajte nas koji smo se sjebali dugogodisnjim uzimanjem svega i svacega.
pozz
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by AnAna_mo »

Igro brate, evo ja imam samo dvadeset godina. Ali nije mi jasno zasto mislis da je nekome mlađem nesto lakse skinuti se? Ja sam pocela jako,jako rano, ne samo sa horsom nego sa svim ostalim drogama. Ne sjecam se dana kada sam zadnji put bila sasvim cista, bez neke droge, metadona, sedativa... Ja sam rasla, razvijala se i sazrijevala na drogi. Sa sesnaest godina sam umjesto u ucenju i nevinoj zajebanciji provodila u jurenju za parama i drogom. Droga je sve za sto znam. Zivot sam gledala kroz heroin - kroz dobrinu i krizu. Nemoj misliti da te nesto kao napadam i rugam se tvome misljenju ili ne znam ni ja sta, samo ti zelim reci da to sto govoris bas i ne pije vode. To mozda ti, koji si stariji tako mislis, jer imas drukciju tocku gledista i ne znas kakav je moj zivot. Ne mora znaciti da je meni, ili bilo kome mlađem lakse. Mozda sam ja u prednosti sto se tice fizickog dijela, kao mlada sam i lakse cu podnijeti krizu i bolove, ali ni u to vise nisam sigurna. Svi smo mi narkomani i podjednako smo zaluđeni drogom i podjednako smo u kurcu, da izvines.
Mozda nisam u pravu, ali ja to tako vidim. Ovo govorim samo zato jer sam se pronasla u tvom postu, ali znam da se nisi obracao meni posebno. Nadam se da si shvatio sta sam htjela reci.
Samo naprijed i sve najbolje! (kako je ovo ofucana fraza) :D
Potpis.
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by paramparcad »

u pravu je covek,zato sad i ima 35 godina i na supstituciji je jer se psihicki pripremao da se skine...ana,nemoj da protivrecis starijim ljudima,oni imaju iskustva...kakvo je to ponasanje?nego,kada idemo sa spustanjem a? ajde,kap po kap,inace ces i ti ocas posla napuniti 30 godina i preuzeces ulogu modesty pa ces kenjati na forumu kako je samo dobar nacin skidanja metadonom ili subom(jer se ti tako skidas)i bices ziva sprdnja.eto,ja ti se nudim kao saradnik sa mojim patentiranim metodama.program je sasvim jednostavan.za svaku zalbu ili pokusaj manipulacije tipa(daj mi samo jos par kapi i od sutra cu...)sledi samar...za svaki mali uspeh sledi nagrada i to ti je to.a,sta kazes?moras priznati da zvuci primamljivo :wink:
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by AnAna_mo »

Jasta vec je primamljivo, pogotovo jer si ti suradnik! :smt016 :wink:
Potpis.
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by paramparcad »

eto kad resis da se spustis,spakuj prnje,ponesi bocu metadona(bice dovoljna jedna)i pravac planina gucevo,tamo imam dedu sa kojim ces moci da se druzis po ceo dan i da slusas njegove jako interesantne price.da ti to ne bi brzo dosadilo,smislio sam i program fizickih aktivnosti.ujutro ces morati da zaradis koju kap tako sto cu te poslati u planine po ogrev(nije daleko,oko 2 km uzbrdo)i kad sakupis dovoljno dacu ti rucnu testeru da ih izdrndas...kad sve lepo spremis i uneses u kucu,evo ja cu se zrtvovati i potpaliti vatru(nisam ni ja bez duse).zatim sledi dedina higijena,pripremanje lavora,tople vode,pranje nogu i dok seckas nokte ocu da cujem pesmu,JEL JASNO?ostatak programa ne bih otkrivao,neka to bude iznenadjenje :D
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by AnAna_mo »

:smt044 poludio si!
Potpis.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:36 am, edited 1 time in total.
Post Reply