HITNO-KADA MOGU DA POCNEM SA BLOKATORIMA

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

Post Reply
Billy111
Posts: 2
Joined: Wed Aug 06, 2008 10:50 pm

HITNO-KADA MOGU DA POCNEM SA BLOKATORIMA

Post by Billy111 »

Pozdrav svima na ovom forumu!Ni sam ne znam koliko sam putao ulazio kao gost i citao teme.Da ne duzim,kod mene stvari stoje ovako:Bio sam dugogodisnji zavsnik negde oko 8 godina,heroin,metadon,moriin,znaci sve od opijata.desi se da pre 7 godina resim da se skinem,naravno po jedno 1000-ti put,pre toga rusija,dr.zobin,drajzerova 7 puta i mali milon skidanja na suvo.Medjutim tada uspem skinem se i ostanem cist 7 godina.Zavrsim tu jednu godinu skole sto je ostala,polozim za kola,zavsim par racunarskih kurseva,sve kako to treba,sve po redu.Nadjem posao,krenem privatno,ma milina bozja,devojka kakvu covek samo da pozeli.Svi srecni i zadovoljni.Ali djavo uvek vreba pre 10 meseci napravim jedan mali recidiv, i onda sve krete ispocetka...Da skratim moju pricu,treba me ubiti,ako nista onda bar zbog majke moja je bila sve vreme uz mene,u najgorim trenucima.NAvukao sam se poprilicno,devojka nista ne zna,moji sumnjaju,ma 99% znaju ,pogotovo majka,jel pokupila je sve djankerske fore za sve te godine.ovako sutra mi stizu blokatori,Revia ili Nalorex nisam siguran,resio sam da ih pijem.Koliko moram da budem cist,znaci od poslednjeg uzimanja dopa do trentka kada treba blokaor da zgutam?Na netu sam nalazio razne varijante tipa 48h,nege 72h a cak i nege 7 dana.Da li moze neko da mi kaze ,jel sada sam u nedoumici kada i kako da ga uzmem.Bio sam cist 3 dana,jaka kriza mada na suvarak ,izuzev Bensedina 2*5mg,i pola flormidala uvece.Medjutim danas uzeo jednu polutkicu i taman se sredio,jbg nisam mogao da odlolim.Koliko sada treba da cekam da bi zgutao blokator?Unapred vam ljudi hvala!
darkknight
Posts: 6
Joined: Sat Jul 26, 2008 3:56 pm

Re: HITNO-KADA MOGU DA POCNEM SA BLOKATORIMA

Post by darkknight »

moras biti potpuno cist minimum 7 dana da bi poceo da pijes nalorex. Sto se tice njega moram da te upozorim na sledece:
- nalorex je vrlo efikasan opijatski blokator, ali samim tim i stetan a narocito opasan (ukoliko nisi rascistio sam sa sobom)
- stetan zato sto pored ''blokiranja'' dejstva vestackih opijata (heroin, metadon i dr) na neuroreceptore koji regulisu osecaj zadovoljstva, prijatnosti i sl blokira i dejstvo prirodnih opijata koje sam organizam stvara (mijelin, dopamin ...), te zbog toga nakon uzimanja blokatroa mozes biti neraspolozen, nervozan, i sto je najgore moze ti se pojacati kriza.

Naravno, nikako nisam zeleo da te obeshabrim da ih ne pijes, vec da to cinis strogo pod nadzorom jer nije preporucljivo da se pije bez antideresiva koji ce anulirati sva nezeljena dejstva i neurontina koji podstice regeneraciju unistenih receptora i dopamina.

Ukoliko si rascistio sa sobom i ukoliko se budes pridrzavao upustva ''za upotrebu'' bice ti od velike pomoci,
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: HITNO-KADA MOGU DA POCNEM SA BLOKATORIMA

Post by Sagitarius »

darkknight wrote: neurontina koji podstice regeneraciju unistenih receptora i dopamina.
Da li to misliš na Gabapentin(Neurontin),darkknight?
Sigurno on obnavlja opijatske receptore?Molio bih te malo više informacija o tom lijeku,ako imaš.

Ne bih se htio pravit pametan,ali mislim da opijati ne utječu na dopaminski sustav(njega podražavaju amfetamini i MDMA),nego na endorfinski.
Billy111
Posts: 2
Joined: Wed Aug 06, 2008 10:50 pm

Re: HITNO-KADA MOGU DA POCNEM SA BLOKATORIMA

Post by Billy111 »

pa iskreno da ti kazem poceo sam da pijem prosle sedmice Flunirin,pijem ga 10-ak dana,znam da je odlican antidpresiv,vec sam ga pio ranije,nego imam utisak da mi smanjuje seksualnu zelju,a malo i potenciju,to me brine strasno.Ne bih da mi se desavaju neke neprijatnosti u krevetu!
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HITNO-KADA MOGU DA POCNEM SA BLOKATORIMA

Post by Modesty »

Prijatelju...garantiram ti da se tu ne radi o danima...čim ti test bude negativan,odmah možeš uzeti blokić.....to može biti za 5 a može biti i za 7 dana...uradi tes i vidi ako je negativan,odmah fga možeš popit.
darkknight
Posts: 6
Joined: Sat Jul 26, 2008 3:56 pm

Re: HITNO-KADA MOGU DA POCNEM SA BLOKATORIMA

Post by darkknight »

Sagitarius wrote:
darkknight wrote: neurontina koji podstice regeneraciju unistenih receptora i dopamina.
Da li to misliš na Gabapentin(Neurontin),darkknight?
Sigurno on obnavlja opijatske receptore?Molio bih te malo više informacija o tom lijeku,ako imaš.

Ne bih se htio pravit pametan,ali mislim da opijati ne utječu na dopaminski sustav(njega podražavaju amfetamini i MDMA),nego na endorfinski.
Naziv leka je Neurontin (300 mg) i obnavlja opijatske receptore. Pretpostavljam da ima i sire dejstvo jer ga u terapiji koriste i oboleli od multipleks skleroze. Za Gabapentin nisam cuo, moguce da je to to samo je u pitanju drugi proizvodjac, ali proveri za svaki slucaj.

Opijati itekako uticu na dopaminski sastav. Dobra prijateljica mi radi u bolnici u kojoj se lecim (vidi jada) i vrlo detaljno i slikovito mi je objasnila uticaj opijata na mozak i dejstvo terapije.
Post Reply