HRISCANSTVO

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

Puni ste bjesa,sujete skoro svi na ovoj temi...krsti i nekrst nisu baš sasvim isto kao hrišćanin i nehrišćanin....ispravila sam nešto što si napisao sasvim pogrešno,to veznano za crku...zar ti je sujeta tolika,zašto...ni ja masuuuu stvari ne znam i znala sam te čitat satim dok mi objašnjavaš i nisam za to vrijeme osječala ni da sam glupa niti ponižena.
A ako ne želiš čitat bibliju,je tvoja stvar ali nemoj onda pisati nešto što nije istina..u tom sam kontekstu pominjala čitanje iste.
ja nikad ne pričam o pravilima NA ako nisam te djelove pričitala,odakle mi pravo na lični stav o nečemu u šta nisam upučena.........spustite malo loptu jer to što se osječate na voj temi prozivani od mene je problem do vas,jer to moj cilj nije bio niti će biti.
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: HRISCANSTVO

Post by bojanol »

U meni nema besa, a ni sujete. Mozda kod Joea, ali chisto sumnjam. :-D
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: HRISCANSTVO

Post by joesspappa »

Posto izuzetno cenis kad ti neko protivurechi sa stavovima, potkrepljenim dokazima izvoli tvoj text...
ponovo na ovu temu na kojoj nekršćani znaju više od kršćana i morala bih reći: CRKVU JE USTANOVIO SAM ISUS KRIST a inkvizicija je produkt ljudske zloće i pohlepe za vlašću...ne mješajte babe i žabe,nego ako vas nešto zanima ili ako mislite da znate,provjerite u Bibliji,u njoj sve piše šta je od ljudi a šta od Boga,tako da bez potrebe ne bi griješili dušu ili da ne kažem pisali nebuloze.
Crkvu kao produzenu ruku Oca bozijeg, pretpostavljam da na to mislis... e pa vidi kapiram ja to shvatanje i nije mi uopste nepoznato kao sto mislis. Ja sam se krstio kada sam mislio da ce mi crkva pomoci da prestanem sa drogom. Ali, nazalost nije. Te mi dozvoli da pljujem po zgradama koje su ljudi izgradili... mada ne videh u svom postu, procitanom bar 3 puta pre nego sto sam ga poslao da sam ikoga pljunuo. Pa cak ni crkvu u kojoj je uspostavljena hijerarhija... mada hijerarhiju nesto ne gotivim... Ni Isusa... Ni Bibliju...
Ja ne raspravljam o religiji, jer je to tema koja me ne interesuje. Ja pricam o VERI, ne bojanovoj devojci nego o VERA, LJUBAV, NADA fazonu. Sad smo na stavci jedan... Idemo na stavku dva...
U mojim recima nema sujete. Ja te ne napadam zato sto ti mislis suprotno, nego zato sto mislis isto a prikazujes da si, ne znam, iznad nekih ljudi... na primer... zadovoljna!? Ako gresim izvini, ali mislim da se previse trudis da ispadnes svetica, a sama znas da to nisi. Nisam ni ja. Niti tezim savrsenstvu. Ja samo priznajem svoje mane i slabosti. I ako jesam sujetan, to je moj problem, ne tvoj... kapiras... a nisi ti duzna da to primetis, niti ja da ti se pravdam... Ja nikome ne dajem savet. To bi znacilo da ocekujem da me neko poslusa... a mozda se razocara... pa i ja onda... hmmm... a ja bas volim sebe ovakvog i vas takve... ja bi, ne bi nista ne bih dirao...
Nadam se da ces shvatiti o cemu govorim... stavka tri...

Ps. Nijednom recju nisam spominjao program 12 koraka, moja sujeta mi ne dozvoljava da mesam babe i zabe... i ajde da ponovim jos jednom - NA nema pravila, ima samo preporuke
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

ma neka ti bude kako god želiš,samo ti budi dobro a i ostali takođe...najiskrenije od srca vam to kao i sebi želim......na ovoj temi sam ja(mi kršćani proglašeni nefer) i odatle je sve počelo.
A što se mene tiče,ovdje i završava.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: HRISCANSTVO

Post by Boban »

pepeljuga84 wrote:Svako ima pravo da veruje u šta-i na koji način želi.
Takođe i da ne veruje.
Ne može moj Bog biti bolji od tvog ili obrnuto.I nije mi jasno odakle tebi ideja da TI ili BILO KO ima pravo reći drugome "pokaj se" ili "gorećeš u paklu" ili sl.
Vera je privatna ali krajnje privatna stvar.
A ono u šta ja verujem je da ne možeš imati pravu veru ni u šta ako nisi tolerantan dovoljno da razumeš onoga ko ne misli ili ne veruje u iste stvari kao ti.

Još nešto-nikoga nije izlečila komuna kao komuna ili bilo kakva ustanova i sl. već sama vera u to da može biti izlečen.Ako je istu pronašao u komuni-svaka čast.Mnogi nisu i to je činjenica.

Zato ne valja ni u čemu biti tako isključiv.

pepeljugo vidim da me pratis svojim odgovorima protivurecis vec par puta jel ti se svidjam???Jel sam ti lep???Sto se tice komune u komuni postoje ljudi koji budu tamo neko odredjeno vreme nezanima ih nista sto se tice Biblije jednostavno su tamo i kada izadju ne pocnu se drogirati nego ulete u neke druge slasti ovoga sveta tako da sama komuna ima rezultata da se ljudi prestanu drogirati i bez Boga ali nije u tome stvar.Niko nikome nema pravo reci pokaj se ili ono drugo jer covek treba to sam da oseti u srcu normalno to nije do coveka neki bi mozda to nazvali savest.Pepeljuga kaze:" A ono u šta ja verujem je da ne možeš imati pravu veru ni u šta ako nisi tolerantan dovoljno da razumeš onoga ko ne misli ili ne veruje u iste stvari kao ti".Tolerancija postoji,nametanja nema jer ovo je samo sukob misljenja i nista vise.Ja sam recimo bio u komuni sagradio temelj izasao poceo da gradim i to mi se srusilo(nije recidiv u pitanju) ali temelj je ostao moracu opet da gradim ispocetka ali imam cvrst temelj i bas me briga.Svaki covek ima potrebu da veruje u nesto pored toga naravno ima izbor u sta ce da veruje.a VERA grediti se u veri nije lako jer imamo u sebi to nesto sto jedva ceka da posalje uragan i porusi izgradjeno.Mozda smo to mi sami ma mozda...Svaki covek ima izbor u sta ce da veruje i kako to da zove ali samo je jedan put pravi a on je PUT ISTINA I ZIVOT.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: HRISCANSTVO

Post by Boban »

Zona Sumraka wrote:
Ne trazi, vjeruj mi...sto se mene licno tice i bog je ljudski proizvod...

...u vecini slucajeva da kada covek veruje i kreira Boga po svom nahodjenju i kao proizvod dobije pustinju...neznam mnogi se hvatate za crkve popove, fratre i stavljate Boga u okvir gledate hriscanstvo kao religiju mi smo mnogo mali mnogo mnogo da bi pojasnili ono sto je Bog...pozz zona :D
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: HRISCANSTVO

Post by Boban »

[quote="Sagitarius].[/quote]

Tko kaže da samo kao kršćanin možeš naći Boga?[/quote]


...niko nekaze apostol Pavle je proganjao Hriscane pa mu se objavio Bog spoznao ga je posle vecinu poslanica u novom zavetu je napisao on.Mislim da se Bozija slava ogleda u tome kada od nekog ko je okoreli ateista odjednom postane hriscanin ali uistinu.
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Re: HRISCANSTVO

Post by pepeljuga84 »

BOBAN wrote:
pepeljuga84 wrote:Svako ima pravo da veruje u šta-i na koji način želi.
Takođe i da ne veruje.
Ne može moj Bog biti bolji od tvog ili obrnuto.I nije mi jasno odakle tebi ideja da TI ili BILO KO ima pravo reći drugome "pokaj se" ili "gorećeš u paklu" ili sl.
Vera je privatna ali krajnje privatna stvar.
A ono u šta ja verujem je da ne možeš imati pravu veru ni u šta ako nisi tolerantan dovoljno da razumeš onoga ko ne misli ili ne veruje u iste stvari kao ti.

Još nešto-nikoga nije izlečila komuna kao komuna ili bilo kakva ustanova i sl. već sama vera u to da može biti izlečen.Ako je istu pronašao u komuni-svaka čast.Mnogi nisu i to je činjenica.

Zato ne valja ni u čemu biti tako isključiv.

pepeljugo vidim da me pratis svojim odgovorima protivurecis vec par puta jel ti se svidjam???Jel sam ti lep???Sto se tice komune u komuni postoje ljudi koji budu tamo neko odredjeno vreme nezanima ih nista sto se tice Biblije jednostavno su tamo i kada izadju ne pocnu se drogirati nego ulete u neke druge slasti ovoga sveta tako da sama komuna ima rezultata da se ljudi prestanu drogirati i bez Boga ali nije u tome stvar.Niko nikome nema pravo reci pokaj se ili ono drugo jer covek treba to sam da oseti u srcu normalno to nije do coveka neki bi mozda to nazvali savest.Pepeljuga kaze:" A ono u šta ja verujem je da ne možeš imati pravu veru ni u šta ako nisi tolerantan dovoljno da razumeš onoga ko ne misli ili ne veruje u iste stvari kao ti".Tolerancija postoji,nametanja nema jer ovo je samo sukob misljenja i nista vise.Ja sam recimo bio u komuni sagradio temelj izasao poceo da gradim i to mi se srusilo(nije recidiv u pitanju) ali temelj je ostao moracu opet da gradim ispocetka ali imam cvrst temelj i bas me briga.Svaki covek ima potrebu da veruje u nesto pored toga naravno ima izbor u sta ce da veruje.a VERA grediti se u veri nije lako jer imamo u sebi to nesto sto jedva ceka da posalje uragan i porusi izgradjeno.Mozda smo to mi sami ma mozda...Svaki covek ima izbor u sta ce da veruje i kako to da zove ali samo je jedan put pravi a on je PUT ISTINA I ZIVOT.
Bobasne,po tvom textu-ti i ja se u potpunosti slažemo...
Ili to mislim zato što si lep i sviđaš mi se :-D
Istina,priznajem kad čovek vidi ovu tvoju sličicu-pa gde da mu bude sve jedno... :-D
Pozz.
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: HRISCANSTVO

Post by Boban »

...ipak nemozemo mi Boga objasniti recima postoje oni koji ga spoznaju i oni koji ne sloboda izbora(prvenstveno njegova volja) ...ali svaki bas svaki covek ima potrebu u nesto da veruje ako polaze veru u nesto sto je na zemlji a na zemlji j sve prolazno...u svakom slucaju svi smo ljudi trazimo taj neki osecaj u srcu kroz ceo svoj zivot svesno ili ne,to ispunjenje tu slobodu ja sam to nasao kroz Bibliju i neznaci da ni ja nemam padove i negresim ali Bog je uvek tu i verno ceka i sva slava i sva hvala mu na ljubavi i strpljenju koje ima za nas koji ga hocemo.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

Brate BOBANE,toplo te pozdravljam,ja trenutno završavam sa svojim učenjem i u petak palim na more.....pratiću šta pišeš,meni je postalo isuviše trlulo.... ja sam "uobražena,arogantna" i super se osječam a kraj mene se loše osječaju samo oni sa doboko usađenim i prikrivenim kopleksom niže vrijednosti što svakako ni si ti kao ni drugi moji prijatelji sa foruma kojih trenutno nema.
Drži mi se i pomoli se koji put i za mene.
Ljubi te tvoja sestra grešna po Kristu.
Post Reply