PROZAK

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Evo ja isto dajem jedan + antidepresivima. Ja pijem Flunirin vec mesec i po, ja mislim, ako ne i duze i osecam se mnooogo bolje. Znaci, izvukao me je iz mrtvih. Pijem ga 3 x 1.
Vi kako hocete, ali depresiju treba ozbiljno leciti i nije ni malo naivna bolest ako se zapusti.

Ja Love Prozak :-D !
User avatar
PoisonEve
Posts: 39
Joined: Sun Aug 20, 2006 10:56 am
Location: BGD

Post by PoisonEve »

Danas je na ponudi i zoloft i seroxat koji kazu da je mnogo jaci i mnooogo bolji AD od svih drugih,ali moras se striktno pridrzavatu uputstava i mislim da bi trebalo da sve bude ok! :P
BRAKE YOUR FERAS, LIVE YOUR DREAMS!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Meni su poceli davati Sertralin 2X50mg no nije mi nesto pomoglo pa sam uz to dobila za i Tritiko koji uzimam navecer. Nije da mi ove tablete ne pomazu jer ipak rade nesto, no, svakodnevno se suocavam sama sa sobom i jako mi je tesko natjerati se za osnovne stvari. Npr. ustati iz kreveta, ici u Postu po postu, poslati fax i slicne stvari npr.jesti, kuhati pa je doslo do toga da se pitam da li sam ja postala apsolutno lijena ili je ipak mom ponasanju nesto drugo uzrok. (ili, cak telefonirati ne zelim ni sa kim. Odlazem na danas, sutra, poslije,). Na internetu nisam bila masu vremena jer jednostavno nemam volju ni zelju. veceras sam se nekako malo natjerala i nadam se da cu se i sutra opet makar prisiliti i makar citati novine na netu.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
PoisonEve
Posts: 39
Joined: Sun Aug 20, 2006 10:56 am
Location: BGD

Post by PoisonEve »

sunrise,
Polako, sve ce doci na svoje,moras polako da povratis ssnagu i veru u sebe, cak i ako je nikad nisi imala, doci se svejedno!
I meni a sigurna sam i drugima se desavalo isto sto i tebi,da smo lenji da nas bukvalno ali bukvalno mrzi da zivimo,a li ti lekovi sto pijes su zaista dobri,samo sto,jebi ga trebe vremena da pocnu stvarno da rade!
Samo se ti drzi!
BRAKE YOUR FERAS, LIVE YOUR DREAMS!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Evo uspjela sam se danas natjerati opet doci na internet i cak sam konacno obavila i telefonski poziv koji odlazem vec dva tjedna.

PoisonE. ja ove tablete pijem vec vise od dva mjeseca s time da ne uzimam Triritko bas svako vece jer mi jako, jako susi usta i tesko mi je ujutro ustati. Daju mi mislim 75mg ili 50mg, nisam ni sigurna. Kazem, jesu mi pomogle no, sad sam se malo uspavala i ulijenila za neke stvari. Vec 5 mjeseci sam na metadonu (stabilna), sad sam na 25mg i nije da se zalim ali nekako nemam ni snage ni volje. ujutro ustanem, dodjem na posao, tu sam do 23, idemo kuci i tako iz dana u dan. ponekad sam slobodna i tada idem negdje popodne kuci i uglavnom spavam. Da li i svakodnevnica utjece, sigurno no, za sad ne mogu nista mijenjati u vezi joba. Za druge stvari se moram natjerati i prestati odlagati.
pozdrav
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

Sunrise,

lekovi dostizu puno dejstvo nakon 40 dana, nekima treba i malo vise, pogotovo antidepresivima. U pocetku se vise privikavas na lek, a kada pocne da deluje kako treba ako je to ono pravo neces ni osetiti. Jako mi je poznat osecaj o kome govoris i to je nesto najnormalnije kada govorimo o posledicama. Samo guraj napred i videces sve ce biti u redu.

Sve najbolje

S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Sunrise,

pa gde si ti? nema te.... Nije ni mene bilo, ali sam extra.
Bitno je da si ti stabilna, da zivis normalnim zivotom. Naj tezu bitku si ipak dobila a to je zivot bez heroina.
Ja pijem prozak isto. Na pocetku, dok se nisam privikla, imala sam i ja problem sa suvocom usta. Ali pazi, ja sam u roku od nedelju dana pocela da pijem 4 puta na dan (sto je jaaaaako visoka doza pa sam smanjima na 3 pa na 2 pa se sad popijem kad se setim. Mnooogo mi je pomogao.
Resio je vecinu mojih problema.
Eto, to je moje iskustvo.
Ajde, cuvaj mi se lutko i puno te pozdravljam!!! :D
Post Reply