Tramadol !

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

nije isto insulin i meth jebi ga. Methadon te sjebe skroz...unisti i ono malo mozga i svega sto je ostalo. Gori je od dopa. to ovdje vec uvidjaju. Ne bitno. I ja sam bila na 30mg. Idealno vrijeme da predjes na subutex i spases se. Jarane do 0 neces doci....ne zelim da te obeshrabrim....ali znam. Bila sam u tome. Godinu i po pocela sam sa 20mg....dosla do 9 sama....pocela dop....vratila se na 25 pa na30mg...bila ok godinu dana. Tj nisam bila ok....tek sam to kasnije vidjela. Bila sam nenormalnija nego na dopu. ali oni ti tamo isperu mozak da metadon lijeci mozak bla bla....ama ne lijeci metadon nista,. Metadon je drzavni heroin i to je to. Nema tu puno medicine iza toga. Drugo to je bio moj cilj doci do 0. Pitam ovu svoju savjetnicu...koja me gotivila i bila iskrena....reko' koliko ljudi znash da je doslo do 0. I reko' daj reci mi majke ti istinu kad obe znamo sta je metadon. Nemoj mi gluposti pricati. Kaze ona....pa ima ih par....to je bio odgovor. Ne moze ne moze. Odrzavanje znaci zauvijek. Ako ces brzi detox e onda moras da platis 250dolara. I skines se za mjesec dana. Znaci krenes sa 30mg npr i ides dole brzo. Niko nije uspio. Niko. Postotak uspijeha 0. Zato ako ne zelis da budes na tome citav zivot....trazi subutex i spasi se. Vjeruj mi znam sta pricam. Jednog dana ces i ti znati. obecavam. Vidi raspitaj se ....
u svakom slucaju...probaj se se spustati. Po mg dva svaki drugi dan. I ne diraj hors. To je fatalna kombinacija. Opet ti to garantujem ;-) .
Ajde...nastavi samo polako....i mrdaj idi dalje,,
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

METADON-HEPTANON IMA MANJE TOKSIČNIH TVARI OD APAURINA.Metadon jeste substitucija i jeste opijat ali još jednom kazem on je lijek ako se ne ZLOUPOZTREBLJAVA i svako skidanje sa iste je lakše od heroinske.Zato sto se programom redukcije ili skidanjem malih količina tzv,jedna po jedna svakih 4 dana, blaže i osjeti kriza izazvana OPOIDIMA.
Ja sam na Metadonu sa 85mg, skinuo bez problema od ljetos AVGUST 2005 do Decembra 2005 , i sad idemo još dole.Lagano i polako, a ono SKIDANJE NA SUHO I BRAZO to donosi probleme i jake bolove.
A TRAMADOL-TRODON-LUMIDOL, je največa GREŠKA.Ljudi ja sam imao EPI-NAPAD izazvan TRODONIMA ali se TAJ ISTI NAPAD MOŽE IZBJEČI AKO SE NAKON UZIMANJE IZVJESNE KOLIČINE POPIJE 5-10MG APAURINA ILI BENZODIJAZEPANA.
Toliko, vozdra vaš oMcHo 8)
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Post by Sagitarius »

Kako imam nekoliko dijabetičara u svojoj okolini,odvratno mi pročitati usporedbu metadon-insulin.Ti jadni ljudi ako ne uzmu insulin UMIRU,a bez metadona još nitko nije umro,ja znam samo za one šta su overirali zabijajući se preko metadona.
Znate li kako izgleda život dijabetičara?Hodanje po cirkuskom užetu,i insulin i visoki šećer imaju nuspojave koje ih polako izjedaju,zamislite da živite,a da ne možete običnu kavu sa šećerom popit bez visoke doze insulina,a i to smiju max. 1-2 puta mjesečno.Jadno je uspoređivati se s takvim ljudima,KOJI NISU SVOJEVOLJNO KAO MI na medikamentima,već su prinuđeni da ih uzimaju.
Toksičnost metadona?Ista kao heroina,samo što je prednost,što se ne truješ sranjima s kojima se ulični dop miješa.
"Pitaj" svoju jetru i bubrege za koju godinu kako im je na metadonu.
A što se tiče metadona,subutexa,tramala,apaurina moje mišljenje(nažalost pokrijepljeno godinama drogiranja),je uvijek isto.
Ako fizička kriza od heroina,i kod ljudi koji su desetljećima na njemu,traje max. 10-15 dana,čemu onda uzimat ikakav supstitut mjesecima,godinama?Od metadona,najviše koristi ima država,društvo.Djaneri ne rade sranja,svako jutro dobiju svoje pilule za lilule,i ko ih jebe.Svi koje znam,a i na ovoj stranici,koji su prošli skidanje s meta,o metu govore samo najgore.I ja sam među njima.Državni dop,loše šlagira,jebeno kači.To je to.
Najefektnije je skidanje na suho.Jebiga,ali i najteže.Najbrže se tijelo tako riješi otrova.Svaki supstitut,po mom mišljenju je dobar,ako se ide po formuli:dani krize puta 2.Ja prednost subutexu nad metadonom,u ovakvom skidanju dajem,zato što subutex ne šlagira,nema smisla piti enormne količine,blokira "rad" dopa.Metadon se uvijek da "doštukat" sa strane,pune su ga ulice,pa je teško držati kontrolu,naročito kad dođeš na male doze,a ako zaglaviš na održavanje,može se desiti da i godinu dana nisi u stanju otkantat 5mg metadona.Strašan "lijek".
Skidanje,ovako ili onako,prava borba počinje poslije.U vezi toga,palo mi na pamet jedno pravilo s AN sastanaka:ako si na bilo čemu,nemaš pravo govoriti,samo slušati.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Da istina je da su epi napadi cesti kod konzumiranja trodona i ostalih zamena da ne nabrajam,i istina je da se moze spreciti uzimanjem bensedina ili isto tako nekom zamenom,ja licno nisam imala ni jedan epi napad osim jedanput ali to ne znam sta je bilo drugi tvrde da je bila episka ali malo laksa,samo sam pala sta se meni desilo ja ne znam ali moguce je da je bila episka,ali imam dosta njih koji su itekako pipijali episke od trodona...I nisu naivni uopste,iskreno ja sam bila navucena i na trodone po meni ta zikra mi je gora nego od dopa,ono je strasno....nista vise necu reci,pozdrav!
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Pa dobro SAGI ti imas svoje znanje o Metadonu a ja imam svoje znanje.JA I DALJE TVRDIM DA JE METADON MANJE TOKSIČAN O APAURINA, TI TVRDIŠ OBRATNO.
Isto to sto mi ti govoriš ja sam doktorima pričao, ljudi su me ubjeđival u ovo sto ti pričam.Nisam im vjerovao ali su bili u pravu ,kada su sa svojih stanovišta iznjeli te dokzae.I još nešto,Metadon ovaj sad koji se upotrebljuje ,nije isti kao onaj od prije rata i od prije 2000-te.
Sve ostalo se slazem sa tobom, ja sam na programu 2 i pol godine i jedva cekam da se skinem sa iste, jer ne radi toga da li je ili nije toksičan, nego rad sebe.Vozdra.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:17 am, edited 1 time in total.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

E sad te 4 kapsulice propalice smanji na dve propalice jer ces jako brzo da pocnes sa 5,6 pa na vise,to je sad moje iskustvo bolje smanjuj dok je vreme,dontro je navlaka velika,tako da ti ja preporucujem da smanjujes....pa srecno!
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:17 am, edited 1 time in total.
crni
Posts: 6
Joined: Fri Feb 24, 2006 8:56 pm

Molim vaš savjet za Tramadol

Post by crni »

Pozdrav svima
Javljam se ovdje kao roditelj koji je pronašao kod sina popijenu tablu, Tramadol STADA 50mg, tableta. Nisam do sad primijetio ništa neobično kod njega ili barem ja nisam obraćao dovoljno pažnje. Kad sam pronašao ovu ambalažu potražio sam na Internetu i našao ovaj forum. Pošto nikad nisam koristio nikakve droge niti se družio sa onima koji to koriste nemam nikakvo iskustvo. Zabrinut sam za svoga sina koji ima preko 20 godina. Molio bih sve koji su na ovom forumu da mi pojasne šta je Tramadol: droga ili lijek. Pročitao sam ove vaše postove ali se izražavate previše stručno pa nisam dokučio tačno o čemu se radi. Molim vas da mi savjetujete šta da radim da bih pomogao svome sinu ako je u problemima
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Crni pozdrav i da ti kažem da si napravio jako pametanpotez sto si se javio na ovaj forum.Ja sam iz Sarajeva ,prvi od droga sto sam probao bio je Tramadol ili Trodon ili Lumidol.Sve je to isto, Tramal koji si ti nasao kod svog sina je kutija bijele boje sa crvenim linijama.Da znam kako to izgleda i da ti kazem ja sam te tablete " ZLOUPOTREBLJAVAO" punih 1 i pol godinu. Prvo da ti kazem da je to lijek koji spada u skupinu jakih ANALGETIKA i upravo taj lijek se daje i namjenjen je ljudima koji boluju od RAKA. Prilikom uzimanja malo većih količina osoba koja uzima tj ZLOUPOTREBLJAVA taj lijek osjeca blago stanje euforije, osjeca se snažnije, pametnije a uz to na TESTOVIMA koji pokazuju uzimanje droga ,on se neče prikazati upravo zato sto spada u skupinu ANALGETIKA.Tako da ako vas sin vas bude natjerao na test urina ili krvi, on nece pokazati da je vas sin uzimao drogu.
Ono što je najvažnije za vas i vašeg sina, pogotovo, jeste činjenica da kad bude pokušao da prestane da uzima taj lijek, on ce početi osjecati OGROMNE KRIZE, ne spavanje, bolovi u krstima, proliv, povečana temperatura itd,itd,itd .Tako da ce ga to primorati da opet uzme taj lijek tj.supstancu.
Ono sto je najvaznije, jeste to da Tramal UNIŠTAVA ORGANIZAM A POGOTOVO, ŽELUDAC, JETRU, MOZAK.Također poslije dužeg vremena uzimanja, počinju da se kvare zubi, počinje da mu se smanjuje tjelesna težina i ono što je naj,naj,naj VAŽNIJE GOSPODINE, JAVLJA SE EPILEPSIJA. I radi perventive ( NE DO BOG ), vaš sin može da dobije EPI-NAPAD.Ja sam ga lično imao 2 puta i to sam se srušio na sred Titove ulice.Počinje da se grči vilica i cijelo tijelo, jedini lijek u takvim situacijama jeste da svom snagom pokušate da dođete do jezka, da ne bi došlo do gušenja jer jezik ide u jednjak i često ide na gušenje osobe.Odmah trebate iščupati jezik i kada dođe sebi dati mu bokal vode pa ako ne povrati ,još jedan bokal sve dok ne ispovrača sve. I eto dragi gospodine, znam da vam je jako teško sve ovo sto ste pročitali.Znam da ste razočarani, al ja ču vam dati jedan savjet, nemojte svoga sina udarati, derati se na njega, provoditi silu.On je ovisnik, a sa njima treba raditi na emocije, na osječanja.Ja sam vam sve detaljno objasnio, jer znam JAKO DOBRO STA JE TRAMAL.
Ako bilo sta mogu pomoči ja ću to sa srcem i uraditi, a vjerujte gospodine, da nisam imao onako dobrog Oca koji me je podržavao, koji mi je davao moral, koji je bio uz mene, ja NIKADA NE BIH OZDRAVIO.Puno sreče, ja se zovem Omar i iz Sarajeva sam.Čao
Post Reply