Hitno...bas hitno!!!

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by yasujirozu »

zborit kak je bupe kriza gora do li ona od hepta, paušalno je, i na koncu netočno. patim od kronične kurcobolje spram vrščaninovih bulažnjenja jer je isti, porijed nevjerojatnog broja raznih patoloških fabrikacija koje je ovdje prezentirao, godinama pisao nadahnute eseje o transcedentalnoj komponenti korišćenja opijata; vozdizao metadon u stratosferu, da bi ga zatim pljuvao; pisao panegirike o buprenorfinu, pa ga bacao u blato; a sad' je, budibogsnama, glasnogovornik straight-edge života.. eeej! svje ja kužim, al' čovjek ima ozbiljnih duševnih problema koje je bajni vučković morao konstatirat.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by ivica »

yasujirozu wrote:zborit kak je bupe kriza gora do li ona od hepta, paušalno je, i na koncu netočno. patim od kronične kurcobolje spram vrščaninovih bulažnjenja jer je isti, porijed nevjerojatnog broja raznih patoloških fabrikacija koje je ovdje prezentirao, godinama pisao nadahnute eseje o transcedentalnoj komponenti korišćenja opijata; vozdizao metadon u stratosferu, da bi ga zatim pljuvao; pisao panegirike o buprenorfinu, pa ga bacao u blato; a sad' je, budibogsnama, glasnogovornik straight-edge života.. eeej! svje ja kužim, al' čovjek ima ozbiljnih duševnih problema koje je bajni vučković morao konstatirat.
A čuj da si čist to bi lakše skužio. Možda jednoga lijepog dana i tebi dođe iz guzice u glavu pa se i ti skineš. Čuj to što je voyager napravio je vrijedno svake pohvale, bar sa moje strane kao bivšeg ovisnika ja uvijek pozdravljam svaki taj čin, svaku čistoću. Jebote pa čovjek je izronio iz blata!
A kriza bupe -hept i tako to ..Buprenorfin je najjači otrov od svih otrova koje sam ja imao priliku vidjeti i on služi SAMO za jednu stvar a to je da se skineš sa sveg ostalog sranja i ako se polaaako spušta tim bolje. Osim toga :finga: na kraju je ista stvar bup i sup i hep i dop i hop i op!
ignorance is bliss!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by ziki »

jeste isti kurac sve to ali bas da je ista kriza i jos gora od metadonske to ne stoji.
Ova kriza od bupa vise dodje kao virus gripa, lomi te imas malo temperaturu i malo te boli ovo i ono ali bas da dovodi do suicidalnih pomisli i toga da se seces ziletom da ti bude lakse daleko je od istine.
...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by yasujirozu »

@marica
ok, ae sad na ispašu: muda mi neće blistat bez tvog truda.
pusa.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by yasujirozu »

@ziki
moraš skužit kak je voyager dug period uletao iz sranja u govna, pa je vjerojatno bupe-kriza naišla u inerciji sa nedavnim skidanjam s' hepta i zahvatila njegove krhke sinapse i neurone, već oslabljene dugovječnom, te intenzivnom uporabom opijata koji su ionako samo štetili prirodjenoj psiho-labilnosti.

da li mu ič vjerujem, pa i za to kak se skinuo, ne.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by Voyager »

@ivica
Hvala ti jos jednom Ivice, tako je, hop, dop, opa cupa, drz' ne daj...jer ja zaista nemam apetit da se osvrcem na tako neukusne i uvredljive komentare kao sto su ovi koje ostavlja yasu.

-------------------------------------------------------------------

Tako je, ovo sto dozivljavam vec 4 meseca nije kriza od Buprenorfina - ovo sto sam dozivljavao nije samo kriza od Buprenorfina - to je kriza od 12 godina neprekidne zavisnosti.

Svakako da bi bilo daleko lakse sve da imam mali staz, da nisam 5 godina bio na 120mg Metadona, itd., u to ne sumnjam i toga sam svestan - nigde u svom opisivanju svega nisma naglasio da sam prolazio kroz Buprenorfinsku krizu, ne - prolazio sam kroz krizu SVEGA sto sam unosio u sebe tokom ovih 12 godina !

Ali moram vam reci jednu bitnu stvar kada je Buprenorfin u pitanju.
On se izuzetan lek za skidanje, ali ne i za odrzavanje.

Ja nisam planirao da se na Buprenorfinu zadrzim duze od mesec dana...njemu za razliku od full narkotika treba 28 dana da stvori fizicku zavisnost.
Ja sam se na njemu nazalost zadrzao 4 meseca.

Skidanje pomocu Buprenorfina u trajanju do najvise mesec dana nije nista strasno i zapravo veoma je ugodno i lako se ukine Buprenorfin.

Ali postoji jedna potpuno druga dimenzija, a to je odrzavanje Buprenorfinom na duze staze u dozama koje prevazilaze sve granice ludila, a to su upravo doze koje se daju za odrzavanje i koje su po meni besmislene - tipa 4mg, 8mg, 16mg pa cesto i vise.

Biti na recimo 8mg Buprenorfina 6 meseci ili ne daj Boze godinama...skidanje traje jako dugo - ako se zeli izbeci snazan apst. sindrom.
Pa samo otidite na inostrane forume i pronacicete brdo horor prica ljudi koji sada pokusavaju da se skinu sa Buprenorfina nakon recimo godinu ili par godina na 8mg ili 16mg dnevno.

Naicicete na price maltene identicne mojoj, samopovredjivanja, izuzetna agresija, destrukcija, emotivna nestabilnost, poremecaj vida, itd.
Naicicete zparavo na daleko strasnije price tipa da se osoba nakon 2 godina na 8mg skinula i proslo je vise od godinu i po dana i osoba i palje nije kako treba i ne zna sta da radi.

Ima ih jako puno...takvih ispovesti...

Naravno, 1mg ili 2mg je takodje poprilicno jaka doza i iako je u narkotickom smislu jaca od 8mg, nije jaca u smislu koliko se jako vezuje za receptore.

Skidanje sa Buprenorfina se mora raditi izuzetno sporo - tokom dugog vremenskog perioda ukoliko se zeli maksimalno izbeci snazniji apstinencijalni sindrom.
Kada kazem sporo, za nekoga ko je bio na recimo 8mg svaki dan vise meseci, godinu dana, itd., spustanje bi moglo da potarje i vise od 8 meseci.

Ja nisam imao vremena niti zelju da cekam i da odugovlacim, zato sam i ovako nadrljao - sa 8mg sam se na 0mg spustio sa 45 dana - to je jako brzo, sto mi je potvrdio i moj doktor kada sam mu ispricao...samo je napravio facu i pokret glavom u fazonu "uf uf, covece, sta uradi bre...".

Necu da sada razglabam, docice vreme kada ce se ovde poceti javljati osobe koje se nakon dugog vremena tipa godinu ili duze redovnog odrzavanja na tim vecim dozama budu pocele skidati, pa spustanje odrade tako malo brze...procitacete i sami.

Sve u svemu, moja prica je drugacija, da.
To sto sam ja prolazio i sto i dalje u neku ruku traje nije kriza niti od Buprenorfina pojedinacno, niti od Metadona pojedinacno.
To je jednostavno sve - to je 12 godina KONSTANTNE zavisnosti od nepune 15. godine.
To je sve stiglo da se naplati u paketu.

Ne zelim da plasim nikoga, ali ipak cu ponoviti da dugo vremena odrzavanje na Buprenorfinu na visokim dozama ne moze da se poredi sa Metadonskim odrzavanjem - to ce vam reci svako ko je iskusio skidanje i sa metadonskog odrzavanja i buprenorfinskog.

Takodje, nista od tih lekova ne bacam u blato, ti lekovi su mi pomogli i bili kljucni u mom dugogodisnjem lecenju.
A istina jeste da ih vise ne uzdizem u nebesa, jer sam jednostavno poceo da cenim str8 edge zivot i postao sam navucen na str8 feeling koji nisam osetio od decackih dana...a i zato sto ne zelim da se vise ista petlja sa mojim intelektom i da mi manta um - a verovatno i zbog stresa i svih muka koje sam prosao tokom kojih mi se sve sto izaziva zavisnost zgadilo - trajno zgadilo.

Naravno, najvazniji faktor na kraju je taj sto sam vrhunski popizdeo na celu tu pricu i resio da sve to zauvek nestane iz moga zivota...

Pozdav !

V
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by ivica »

yasujirozu wrote:@marica
ok, ae sad na ispašu: muda mi neće blistat bez tvog truda.
pusa.
ljuljajmo ljubljeni ljubicasti ljulj!
ignorance is bliss!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by ivica »

ziki wrote:jeste isti kurac sve to ali bas da je ista kriza i jos gora od metadonske to ne stoji.
Ova kriza od bupa vise dodje kao virus gripa, lomi te imas malo temperaturu i malo te boli ovo i ono ali bas da dovodi do suicidalnih pomisli i toga da se seces ziletom da ti bude lakse daleko je od istine.
Jest, od svih otrova najbolji je sub! samo znaš šta, to ti brate svi đaneri znaju, nego njih masu samo sere kvake. Svi bi nešto odjednom i svi bi htjeli pucat se,a da nisu ovisni, e pa nemože brajo ... Jebali bi se da im ne uđe ,eto šta ti je.
Preneseno na još jedan fenomen - "traže posao, a mole boga da ga ne nađu"uostalom najrašireniji fenomen u nas hrvata.
ignorance is bliss!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by yasujirozu »

Voyager wrote: Ali moram vam reci jednu bitnu stvar kada je Buprenorfin u pitanju.
On se izuzetan lek za skidanje, ali ne i za odrzavanje.
yasujirozu wrote: ak se obavlja u striktno definisanim vrijemenskim parametrima i pod ljekarskim nadzorom, uz krucijalnu, gore pomjenutu volju/želju čovjeka da si otarasi muku sa grbače, skidanje sa subotexa je neuporijedivo jednostavnije, bezbolnije, i na koncu, lakše, nego (bez njega) sa metadona..
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Hitno...bas hitno!!!

Post by Voyager »

Nije !
Spustanje traje i po godinu dana, za razliku od Metaodna koji se moze bezbolno spustiti za cak i manje od 2 meseca.

Nakon spustanja sa dugotrajnog Metadonskog odrzavanja dozivi se naravno PAWS koji ume da potraje mesec dva.

Nakon spustanja sa dugotrajnog Buprenorfinskog odrzavanja PAWS ume da potraje....humm...pa trenutno se u praksi ne zna koliko maksimalno ume da traje, ali se zna sada svugde da razna telesna i psihicka sranja traju minimum godinu dana, ali cesto i mnogo duze.

Malo se zna o Buprenorfinu na duze staze u tim mega dozama, jer je to jednostavno isuvise nova praksa.
Tek sada se na Internet forumima javljaju ljudi koji su poceli odrzavanje tamo 2004. i malo kasnije kada je to postalo popularno i koji su se nedavno skinuli...i to je brdo horor prica o problemima koji ne prestaju ni nakon godinu i po dana i vise od zadnje doze Buprenorfina - dakle neki perverzno dugotrajan i nezgodan PAWS.

I sa tako novom praksom...evo recimo da dam primer koliko je prica o novim praksama zapravo kompleksna i zamrsena i koliko postoji mesta za previd...sta ako se za godinu dve utvrdi da tako visoke doze Buprenorfina recimo menjaju ekspresiju tamo nekog zabacenog gena na koji niko nije obratio paznju, a koji za uzvrat kontrolise te i te kinaze u mozdanim celijama, pa se tu remeti ta i ta funkcija i nastaje neki tamo picvajz koji za uzvrat pojacava aktivnost, lupam, fosfodiesteraze, a to kao posledicu na duze staze, koja se pride ne javlja odmah nego posle mnogo mnogo godina, ima recimo ostecenje vida, ili povecani nivo foto-onkina koji zbog bas remecenja tog gena pocinju abnormalno da se pretvaraju u onkine, pa se onda kao rezultat jave metastaze, itd., itd.

To je sada onako ekstreman primer, ali u istoriji klinicke farmakologije desavali su se i daleko gori incidenti (procitajte zasto je Fenfluramin koji se prodavao pod nazivom "Obedial" za mrsavljenje uklonio sa trzista...70% pacijenata je pretrpelo trajna ostecenja na srcanim zaliscima, bilo je i smrtnih slucajeva, itd.)

To je ljudi molekularna biologija i molekularna farmakologija, to su ludila i sve zivo je moguce.

Jednostavno vreme ce pokazati koliko je Buprenorfin u tako visokim dozama stetan u odnosu na korist koju pruza - odnosno vreme je potrebno kako bi se za HDB (High Dose Buprenorphine, tako se inace zove ta praksa) utvrdio tacan terapijski indeks - jer zapamtite, HDB i dalje ima nedefinisan, odnosno nepoznati terapijski indeks, jednostavno nema jos dovoljno klinickog iskustva, nije proslo dovoljno vremena, istrazivanja, itd.

Jedno je 25mcg do 100mcg (0.025mg do 0.1mg) Buprenorfina na svakih 8 sati protiv kancerskog bola sto je praksa jos od 79'. godine...a drugo je 2000mcg, 8.000mcg, 16.000mcg dnevno mesecima, godinama, itd.

Toliko...

Pozdrav !

V
Post Reply