Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by demijan »

Tacno to mi je i lekar nesto pricao.jedno vreme sam pio bio sanvale za spavanje ali oni me onesvescivali i povecavao sam dozu pa sam naglo prekinuo i sada sam skoro bio i na nekim ispitivanjima gde sam to resavao i odusevio sam se bio sto sam uspeo bio da spavam malo kako treba.Recimo u zadnjoj nedelji sam samo jednu noc imao kosmare ali uglavnom je ok.
Idem i na razgovore i neku vrsta grupne terapije upravo sa ljudima koji su u nekom slicnom problemu.I kako vidim svi su pored ovih glavnih simptoma imali i problem sa narkoticima ili alkoholom...
I tu upravo i diskutujemo o tim nekim da kazem vestinama snalazenja.Ono sto je za druge ljude recimo najnormalnije meni je ponekad tesko,pretesko...Pre izvesnog vremena sam imao scenu u prevozu kada mi je kontrola trazila karticu a ja je nisam kao zainat taj dan imao a nisam imao ni kesa za kaznu niti mi se davala licna...To su situacije u kojima bi se moja baba normalno ponasala ili barem iskulirala ili sta znam a ja kao manijak.Noge mi se oduzele od straha i samo sto se nisam potukao bezveze.Zamalo posle i sa murijom da imam njesru jer sam gurnuo puba i to je kao napad na sluzbeno lice ma budalastina na kvadrat zbog gluposti...
Ovo je samo jedna od situacija koja mi se srecom bezazleno zavrsila.Kazu mi upravo i to da se to razgovorom najvise i resava.Zato naprimer izmedju ostalog i pisem i ovde na forumu.Praznim se nekako a ne smaram bas sve koje znam uzivo sa mojim problemima i mukom...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ziki »

Definitivno je resenje u promeni stava i odnosa prema zivotu, sto kaze Sanela i zdravim osobama je tesko ponekad i da ustanu ujutru da idu na posao i takodje su ponekad neraspolozeni, depresivni itd..
Za nas zavisnike je poreban veci napor da sve to stavimo u normalu ali nije nemoguce.

Ja sam ovih dana pricao sa lekarima u drajzerovoj pa sa dr.Borom Lazicem koji ima te klinike i bas se on slucajno zatekao u Novom Sadu kad sam zvao.
U drajzerovoj su mi rekli da bi mi uveli Suboxon a predlozen je od mog neuropsihijatra, treba mesec dana da dolazim svaki dan na kliniku, tu da dobijem lek da bi se pratilo kako lek deluje na mene i koja mi je doza potrebna, zatim kad se odredi doza da dolazim otprilike jednom nedeljno po lek, a zivim 100 km od Beograda.
i lek se iskljucivo dobija tu kod njih gde se i placa.
Izvestaj nece da daju da sa njim odes u neku drugu kliniku gde je mozda jeftinije, znaci iskljucivo kod njih moras da platis i tu podignes lekove.
Boro Lazic mi je rekao da dodjem sa saradnikom koji ce da potpise samnom, da mi se odredi doza i zavisno koliko mg.suboxona dnevno uzimam toliko placam. Za 2 mg. dnevno je oko 150 evra mesecno.

I pored takvog sistema lecenja u srbiji covek izgubi volju i najbolje je stisnuti malo zube, pregrmeti fizicku krizu i onda se polako organizovati.
Razgovor sa psihologom, resavanje tih psihickih barijera i paralelno sa tim promeniti nacin zivota, aktivnost, ishrana itd.
I najbolje odmah bez odlaganja jer ni lekovi nisu uopste naivni, i na njih se navuces i posle opet problemi i opet sve iz pocetka.
...
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by oxo »

zasto mislis da probleme imaju oni koji se skidaju sa suba ili cega vec?

ja sam imao probleme od kako sam se skinuo sa dopa...

neki to resavaju lekovima, neki u komuni, neki mozda necim trecim

ja sam pio seroxat i rivotril svo vreme od kako sam se skinuo (kraj 2008.) nisam mogao bez icega, probao sam milion puta.30mg seroxata i 2mg rivotrila (znam da je topic substitucija sto ovi lekovi nisu, ali cisto da ispricam moje iskustvo, i sta je meni pomoglo).

zimus sam krenuo da smanjujem i malo po malo, posle dosta muke sada sam dosao na 0.5 mg rivotrila (cetvrtina) i izbacio sam seroxat skroz, za nekih mesec dana planiram da budem bez icega, posle mnogo mnogo godina

raspolozenje mi je promenljivo ali generalno sve bolje i bolje :) tako da jedva cekam da izbacim i ovo malo bede sto je ostalo

iskreno, poprilicno sam siguran da ne bih uspeo bez lekova

generalno je mene spasla fizicka aktivnost, uvek sam gledao da nesto radim, i u najgorem periodu, kada mi se nije izlazilo iz kuce, makar da prosetam 5min (dugo vremena mi je to bio i maximum).

i vreme leci sve, definitivno. mi smo prihvatili neke stvari kao gotove, samo zato sto smo navikli da zivimo sa njima. promenis jednu naviku, ona za sobom nesvesno povuce jos 3 druge
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

rezimiranje,, :D .... Ne kuzim osh se skinut i stisnut zube ili ne??? jednostavno.... umjesto droge, kako kaze iznad prijatelj, nadjesh zamjenu odesh na plivanje svaki dan i plivash dok se tolko ne umorish da nemozesh gledat i kakvi apaurini onda nishta ti netreba.... Ako je proshla fizichka kriza, ako ne krpash se isto sve, ali malo prepatish... I to je to nema puno filozofije kod dugorochnih ovisnika, promjenit samo navike koje te vode u naviku uzimanja droge!!!! :wink:
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by nepopravljiv »

ma kakve zamjene netreba to nista valja to uzimat dok ne prodje kriza fizicka ostalo je sve prdjenje lude,trice kucine,vilkinsona sora i brinera.sub,met,bupe i tema na to kolko oces sa drukcim naslovima.ja sam imao srece sto to nisam probao inace bi sad bio u nekomod tih programa zamjene,kako to ruzno zvuci zamjena ili odrzavanje u nedogled tolko,ja predlazem da se okine prst ili uho i zaboravice svi na zamjene jer ce biti drugih stvari za razmisljanje.a ovako svi ubijaju vrijeme pesnicom u sat kako doci do bupea.
ili ko masaqre duvati po vazdan i nista drugo ako vec mora nesto mada nije ni to resenje.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ziki »

Istina, suboxon treba da se uzima dok je kriza i dok se ne ocisti organizam od raznog drugog djubreta koje se godinama uzimalo. I kraj.
Dugo uzimanje suboxona pravi vise stete nego koristi, i ako ovi sto ga proizvode kazu da nije problem da se uzima koliko god je potrebno.
U nekim zemljama su ga toliko digli u nebesa da su ljudima davali po 3,4 tablete od 8.mg dnevno u pocetku. To je nenormalno, ne postoji tolika zavisnost gde je potrebna tolika kolicina suboxona. Ima ljudi uzimaju godinama po 5,6 tablete dnevno, 3. im je prepisano oni dodaju sami jos toliko iz dosade i zelje da se poprave malo, urade..i ode sve u k...
Ja kad sam prvi put probao suboxon uzeo sam manje od pola mg i nisam mogao da verujem koliko je to jako, dva dana nisam mogao da spavam, nisam osecao ni ruke ni noge.
Koja je tek zavisnost kad neko uzme 8 ili 16 mg a ne oseca nista nego samo da se otkoci i unormali.
Vec se rade detoksikacije od suboxona na veliko, preteralo se malo.
Kao to je zamena, pa je bezbedan ima blokator, intelegentan lek itd. proseravanje..
Svi smo od krvi i mesa i jedino bez cega nemozemo da zivimo su voda i hrana a lekove cu ja sve baciti u djubre zauvek, pa neka se mucim ako mi je tako odredjeno.
...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by MasacreEnElDiscoBar »

uff,,, da prvi puta sam i ja tako,,, poslje sam imo prepisano 4kom. od 8mg max.32mg, ali u kombinaciji s karticom normabela ili bocom rivotrila bi uzeo po cjelu karticu 7kom...onda bi par dana po 4mg. i nikakve krize nishta, samo sam isho da se razbijem i uspjevalo mi je nazalost....
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ziki »

Jednog dugogodisnjeg zavisnika nikad nebi zadovoljio suboxon kad bi samo otklanjao krizu a da ne radi kao droga. Pricaju kako ubija zelju za drogom, to je upravo zato sto je on sam droga i ima dejstvo na psihu i menja i raspolozenje i covek na njemu isto formira licnost.
Samo sto je on legalan i covek dobija samopouzdanje i pocne sebe da smatra zdravim, kao pije lek ali mnogi ljudi piju lekove za razne bolesti tako da je to normalno itd..
U stvari postaje se jako zavistan na suboxon i posto on deluje skoro dva dana zavisnik prosto zaboravi da je zavistan i pocne da zivi opustenije, nema ujutru krize, ne mora da juri drogu da se sto pre uradi vec moze u toku dana kad mu padne napamet.
Za 17 godina drogiranja sam toliko proucio celu tu oblast narkomanije da je to strasno, da sam toliko bio posvecen necemu drugom bio bih expert u tome.
Ja mislim svaki malo intelegentniji covek koji se drogira 10 ak i vise godina bolje poznaje tu tematiku nego lekar sa dva fakulteta.
Da bi stvarno znao kako droga deluje na coveka i kako utice na njegov zivot moras da osetis na svojoj kozi, to iz knjiga tesko moze da se nauci.
...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ivica »

Meni je sex bolji od droge! Masu se puta potrefilo K`o prvi put zavisi kako ti se oće ili neće. . U svakom slučaju da rezimiramo skidanje je najbolje prije sexa jer je isti bolji od droge i onaj nezaboravljivi prvi , se uvijek može zdravo nadoknadit i u međuvremenu ne trebaš plakat za njim. Volja dođe sama. A mukte!!
he he he
ignorance is bliss!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ziki »

Stupajuci u seksualne odnose sa novom partnerkom koja nije znala da sam pod dejstvom narkotika, koji povecavaju potenciju do maksimuma, posle vistetrukih i visesatnih odnosa izjavila je da bolji seks nije imala u zivotu. I dok je sve to trajalo njenoj sreci nije bilo kraja, bio je to seks od jutra do sutra.
Kad je dosla kod mene u trenucima krize i apstinencije grdno se razocarala...
Umesto tigra u krevetu na koga je navikla dobila je mlitavka..
Posle toga se vise nismo ni culi ni videli.
...
Post Reply