HOCE LI NEKO U MANASTIR SAMNOM NA OPORAVAK?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: HOCE LI NEKO U MANASTIR SAMNOM NA OPORAVAK?

Post by saša-ex »

Zevs, tebi nije dobro. Narkoman si, i nemas veze sa realnoscu. Niko se nije podsmevao tvojoj zelji da ides u manastir, nego fix ideji da trazis devojku, koja ce sa tobom na lecenje. Ne postoji komuna, gde je moguc zajednicki zivot para, bar u prvih godinu dana. Drugo, nece te ljubav spasiti, nego rad na tebi. Trece, manastir Kovilj radi po sistemu komune koja je katolicki centar za lecenje. I cetvrto, ne kenjaj po forumu o dzamijama i manastirima, ovo nije mesto za to.
SAMO CEO ŽIVOT...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: HOCE LI NEKO U MANASTIR SAMNOM NA OPORAVAK?

Post by zeleni »

zevs wrote: Vi idite sami, nemorate meni da se smejete, idite u dzamiju. na kraju krajeva imate i te katolicke samostane pa idite tamo u celibat..Ja bi zamolio ono bar par srba tu ako ih ima da me bar oni postede, braco srbi ima da povedem i ribu samnom da mi ne bude dosadno, bar vikendom...
vladika nikolaj, to su vase sijede brade...? :lol:

nego, majstore, prvo kenjas o zenama, sad o religiji... daj se mani tih sovinisticko-fasistickih pizdarija.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: HOCE LI NEKO U MANASTIR SAMNOM NA OPORAVAK?

Post by EX-Heroin »

To što je vladika učinio je neoprostivo da udari nekoga u "božijem hramu" prvo masa vas vernika nema pojma o hrišćanstvu. Nije greh greh kad ukradeš ili prevariš ženu, muža ..MISLIM JESTE I TO ALI JE LOŠE PREVEDENA STAROGRČKA REČ U BIBLIJI KOJA UMESTO GREH , BUKVALNO ZNAČI "PROMAŠITI METU" kao strelac koji gadja pa promaši. A meta je SUŠTINA ŽIVOTA I ŽIVETI U SKLADU SA SVOJIM UNUTRAŠNJIM BIĆEM. JER JE VIŠA SILA U SVAKOME OD NAS. Moje skromno mišljenej a da pretiš Zevse ljudima ovde malo je bezveze mislim. Ova kapa koju nosi saša nije samo "turska" nego su tu kapu nosili to jest FES i ugledni srpski domaćini, kmetovi, pa kasnije i trgovci jer jednostavno čak i da je turska izvorno vremenom je postala i deo tradicije i kod nas. Ali opet svejedno kao hrišćanin dužan si, a izdaješ se za to, da na svaku grubu reč odgovoriš sa ljubavlju ti si na to obavezan! Jer Hrist koji je bio čovek SVESTi pa tek onda je biblija napisana od ljudi koje je Car Konstantin odredio da to urade i nigde nEMA JEVANDJELJA PO JUDI recimo pa nema ni GNOSTIČKIH JEVANDJELJA..NOvi zavet je prilično PREUREDJEN ZA IZDAVANJE to bi trebao da znaš. Čovek može naći boga ili višu silu i u sebi samome uzalud mu hramovi, crkve, džamije bilo šta...ako nema u sebi hram. Eto a ti razmisli drugi obraz se okreće i to je simbol. Niko ne kaže da treba da ga okreneš kada si životno ugrožen ali ako te neko samo uvredi ili udari šamar a nema nameru da te daje tuče i dotuče onda ne bi trebao da mu vratiš NEGO DA MU OPROSTIŠ JER TI ZNAŠ ŠTA RADIŠ VALJDA KAO VERNIK, A NJEMU ZATO
!ŠTO NE ZNA ŠTA ČINI" eto male sugestije čisto da se preispitaš
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: HOCE LI NEKO U MANASTIR SAMNOM NA OPORAVAK?

Post by EX-Heroin »

Droga odnosno opijati jer za to sam stručnjak ako se konzumiraju umereno naprotiv čak i podstiču pamćenje i kreativnost a kod ogromnog uzimanja uličnog heroina u kojem ima svačega sve je moguće. Mislim da je i retkost da glupi ljudi posežu za drogom barem je u moje vreme bilo tako, ali posle kad je došao dizel fazon i moj drug mi je brat(uf i danas se ježim kad čujem brate kao smo u plemenskoj zajednici još uvek) onda su i ovi dizelaši glupi krenuli da se rade. A inače ko je glup ostaje to i posle droge..
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: HOCE LI NEKO U MANASTIR SAMNOM NA OPORAVAK?

Post by sanela »

Tema je zaključana, a zevs banovan
Locked