Dubinska venska tromboza!!!!!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: Dubinska venska tromboza!!!!!

Post by tamarra »

7474 wrote:ma sve cool..
prošlo je!
Aha, sve je kul. Znaš koliki su ti trombociti, d-dimeri, protrombinsko vrijeme i koagulogram?
Poznata ti je slika koju daje color dopler?
Ma da. Sve je kul. Samo ti nastavi ubacivati smeće u vene, popij s vremena na vrijeme koji andol i to je to.
Sretno!
maya81
Posts: 45
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:44 am

Re: Dubinska venska tromboza!!!!!

Post by maya81 »

Dragi moj/a 7474,
ništa ti tu nije cool,vjeruj mi.I ja sam se furala u preponu dugoo,al stala sam mjesec dana prije nego mi je noga preko noči "bujnila",otekla,uduplala se!! Tako da mi je i to bilo čudno,nekako bi mi bilo normalnije da se to dogodilo dok sam se svakodnevno badala u preponu,a dogodilo se nakon 20ak dana od kad sam se zadnji put ubola.A to što ti se sve povuklo imaš sreče,al neznači da je sa tim sve prošlo.Mislim da bi trebao otič u bolnicu bar napravit krvnu sliku..ma reci doktoru šta se dogodilo,pa če te on poslat da obaviš sve šta treba,možda čak i "snimanje vena",tj.ultra zvuk vena i color dopler jer možda i ti imaš kakav tromb koji se trenutno povukao a opet ti se može dogodit da ti preko noči ruka otekne,upali se...
Mislim da ovde ime stručnijih osoba (što se tiče medicinskog znajnja pogotovo)...al ja ti savjetujem da odeš do doktora jer to nisu stvari za zajbanciju i ono...bilo-prošlo-zaboravilo se!! Ebiga,ipak ti može doč ruka u pitanje (da samo znaš koji sam ja strah proživila dok su me prebacili u ST u bolnicu,koji su mi sve filmovi bili u glavi,da ču morat na operaciju,da ču ostat bez noge...ma užas jedan!!!!! A i nisam bila daleko od istine,kako mi je objasnio kardio-vaskiralni kirurg imala sam sreče što nisam koji put probila venu i arteriju jer se u tom slučaju -e sad se moram laički izrazit jer se nejsječam kako je on to stručno pojasnio-vena i arterija se "zaljepe" a u tom slučaju bi morala na operaciju..a on mi nije mogao garantirat koliki bi bio uspjeh te operacije i bili ga opče bilo! A sami strah da ču ostat bez noge je doslovno NEOPISIV!!!
Zato se nemoj zezat,idi do doktora,bar da ti naprave to snimanje vena i ove osnovne stvari (krvnu sliku i sve to) pa ako to bude uredu tek onda možeš to zaboravit i reč da je sad sve ok..a ovako možeš svaki dan živit u strahu kad če ti opet ruka oteč i očeš ovaj put bit te sreče da sve prođe o.k!!!!
Moj savjet_odlazak doktoru,ne čekat ponovo da ruka otekne!!!!
A mislim da ovde ima ljudi koji ti mogu puno stručnije pojasnit šta se može dogodit i šta treba napravit ako bi išao u doktora,koje nalaze i sve to..ja sam samo laik sa gadnim iskustvom!!!!
Nadam se da češ poslušat (iako sumljam,jer nisam ni ja nikog slušala dok mi se ovo nije dogodilo)...al eto možda ti budeš pametniji od mene:)))
pozz od Maje
User avatar
milena
Posts: 1
Joined: Wed Sep 01, 2010 12:33 pm
Location: bgd

Re: Dubinska venska tromboza!!!!!

Post by milena »

Ja cu samo da dodam, jedna stvar koja jos moze da se desi, nije da sam ja mislila da je heroin dobar za zdravlje, ali obicno ljudi govore kako od fiksanja moze da se desi ovo ili ono, e a ja sam ga samo na nos pa sam prezivela mozdani udar skoro. Doktori kazu da su mi aneurizme nastale iskljucivo i samo od horsa. Sto se tice tog fiksanja u prepone bila sam ubedjena da su to kao neke urbane legende. A cula sam da se neki lik "hvalio" kako se zabo dole negde u neku stvar, jel. I nije mu otpao, kao sve je ok. Mislim? Poenta je da sam ja mislila kao ma ne fiksam se ja, sve je ok, to je samo zezanje i na kraju ja zamalo da umrem. Ali samo zamalo...Svi se mi ko god sta i kako radio zajebavamo do jaja a "svesni" smo tek kad djavo odnese salu. Pozz svima, ja sam nova
sto imam, vidim kao u daljini
sto nestade, to imam uistini
Post Reply