Terapija umjesto Methadona,Morfijem??

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Terapija umjesto Methadona,Morfijem??

Post by oxo »

daj onda ako voyager tako kaze da promenimo i naziv sajta
maya81
Posts: 45
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:44 am

Re: Terapija umjesto Methadona,Morfijem??

Post by maya81 »

Neznam opče gdje bi ovde u Hrvatsko moga dobit morfij (u slučaju da pišeš iz Hrvatse) Nijedan doktor ti to neče prepisat a koliko ja znam jedino u Vinogradskoj tj kod Sakomana bi to dobio al ne kao terapiju nego tamo dođeš navučen na heroin ili metadon...a oni ti odrede terapiju morfijem da bi te skinuli sa toga na čemu več jesi.Koliko sam ja čula tamo imaju neke tablete koje u sebi sadže neku količinu morfija,al kažem ti nedobivaš ih kao zamjenu za metadon nego kao sredstvo skidanja sa njega.Terapija traje 21 dan i oni garantiraju da če te za to vrijerme fizički očisti sa hepta ili dopa,tim tabletama koje polagano smanjuju a kad izlaziš od njih preporučuju ti da uzimaš Suboxon!!! Toliko ja znam o tome jer mi je nedavno momak bio tamo i kaže da su im te tablete stvarno o.k-da on krizu nije osjetio a bio je na 20 tableta dnevno (samo u soluciji)a znao je popit i duplo više!!!
Raspitaj se kako je to "kod Sakomana" tj. u Vinogradskoj al nemoj se nadat da če ti i jedan doktor prepisat morfij kao terapiju da bi se njime skidao sa heptanona....to nedolazi u obzir a znam 100% jer sam nedavno bila hospitalizirana i interesirala se baš za to da li postoji mogučnost da se umjesto metadona dobiva morfij pa su me gledali kao luđakinju i ukratko objasnili da to nedolazi u obzir!!!!!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Terapija umjesto Methadona,Morfijem??

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:50 am, edited 1 time in total.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Terapija umjesto Methadona,Morfijem??

Post by oxo »

da li si ti svestan da i ljudi koji su navuceni na dop, ali imaju novca i nemaju problema sa nabavljanjem istog, da se i oni "super osecaju i super funkcionisu"? da li su oni za tebe narkomani ?
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Terapija umjesto Methadona,Morfijem??

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:50 am, edited 1 time in total.
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Terapija umjesto Methadona,Morfijem??

Post by Vuk »

Ja sam se jedno vreme prilično dobro održavao dopom, ozbiljno, nedeljama možda i duže uzimao samo koliko da me pokrije i ne da bi me radio...i ni jednom nisam recidivirao! :-D
Moon child
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Terapija umjesto Methadona,Morfijem??

Post by Param-parcad »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Kruga
Posts: 398
Joined: Thu Jun 10, 2010 3:35 pm

Re: Terapija umjesto Methadona,Morfijem??

Post by Kruga »

oxo wrote:daj onda ako voyager tako kaze da promenimo i naziv sajta
Upravo tako...
Post Reply