"Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, napokon

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: "Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, napokon

Post by 7474 »

jbg, onaj crni nikad ne spava!!!!!


beo Ja!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: "Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, napokon

Post by Boban »

7474 wrote:jbg, onaj crni nikad ne spava!!!!!


beo Ja!
Ja sam se dosta druzio sa njim pre.Fazon je da ne moze da zna sta ti je u srcu ali zato moze da te posmatra i sapuce ti i na taj nacin uspeva da te zajebe,zna gde si tanak.Jedino oruzije je ne slusati takve misli i to je to moze da ga duva..Pozz Beli druze:D
User avatar
Habe
Posts: 23
Joined: Mon Nov 07, 2005 9:28 pm
Location: Konjic

Re: "Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, napokon

Post by Habe »

Dragi moji nemojte se mnogo zanosit Sub nije carobni stapic stavite ga pod jezig i svi vasi problemi nestanu. Da bolji je od Metadona kod nas je sad dosaqo suboxone to je subutex + naloxone tj blokator on je dosta bolji od obicbnog jer blokira receptore i u slucaju eventualnog recidiva ponisti heroin, al zato bukvalno przi jetru i bubrege a sta sve radi mozdanim celijama to je vec druga prica. Kad procitas nezeljene efekte koji su cesti upiskis se... Al u svakom slucaju izmedju metadona i suboxona opredjelio bih se za sub, al opet ponavljam sub nije carobni stapic....
...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: "Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, nap

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:51 am, edited 1 time in total.
User avatar
Habe
Posts: 23
Joined: Mon Nov 07, 2005 9:28 pm
Location: Konjic

Re: "Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, napokon

Post by Habe »

Ma neznam sta da ti kazem ni jedan ni drugi nisu bas sigurni, ja sam prije mozda od prilike 3 god neznam tacno ima to negdje u starim postovima uzimao obicni subutex i koliko se sjecam nezeljene posljedice su bile slicne znam da su u to vrjeme govorili kako neke razvijene europske zemlje nisu dozvolile prodaju bas zbog tog sto nije dovoljno siguran al opet ako uzmemo u obzir to sta smo sve u sebe u nosili i nismo razmisljali o posljedicama onda cemu frka sa subom.

Pa taj Naloxon sigurno nije tu bez veze, nekog ucinka ima jer ja licno mogu da primjetim razliku, a to da je farmaceutski lobi spreman uciniti sve da ostvari finansijsku korist u to nema sumnje.

Bilo kako bilo vazno je da crv uz sub nema nikakvih sansi :lol: to je jedino vazno, eh sad kako je kad ga odbacis skroz to neznam nisam jos probao, jeli zaista lakse nego sa metadonom to me zanima nisam imao priliku razgovarat s nekim ko je kroz to prosao :?:

Nisam znao da i Alkaloid proizvodi nesto slicno kod nas u Bosni distribuiraju Suboxon od nekog Poljskog proizvodjaca mada mislim da je sve to skoro pa isto, jedino ovo s Naloxonom tu ima razlike .
...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: "Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, nap

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:51 am, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: "Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, napokon

Post by sanela »

Voyager wrote:
Kad ti nemas ono lepo ceskanje, pricljivost, toplinu, a nisi spreman da zivis bez toga, Bupe ti ne moze pomoci, Metadon ili Morfin su onda najbolji izbor za odrzavanje.

Pozdrav !

.::VOYAGER::.
Ali, ipak je najbitnije da ti nisi narkoman...
Sorry, ali stvarno nisam mogla odoliti da ne prokomentarišem.
User avatar
Habe
Posts: 23
Joined: Mon Nov 07, 2005 9:28 pm
Location: Konjic

Re: "Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, napokon

Post by Habe »

Da to je vazno al sad moramo bit svijesni da vise nema ceske, topline, odnosno euforije. Upravo taj osjecaj nas i vuce nezad zato je bolje sve to sto prije zaboraviti. Sto prije shvatimo da je euforije preskupa roba i da smo svaki sekund euforije krvavo placali brze cemo se izljecit to je sigurno.

Jest da covjek nekad malo padne psihicki i kazes sam sebi jel ovom ima kraja? Znas sve, sve ti je jasno, napravio si ogroman iskorak ka izljecenju al onaj zavrsni nikako da napravis
pa dokle covjece?
...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: "Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, nap

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:51 am, edited 1 time in total.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: "Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, napokon

Post by Boban »

Voyager wrote:Ja nemam nikakvu potrebu, niti nameru, niti moranje da se oprostim od "euforije, ceskanja i topline", sa time mi je zivot lepsi i tako biram da zivim.
Sve dalje je bezveze raspravljati...barem samnom.
Sto se mene tice i svih oko mene, ja sam izlecena osoba i nemam vise nikakvih problema sa opioidima, davno zaboravljen i ruzan san.

Pozdrav !

.::VOYAGER::.

Vojo ja sam zaista ljubomoran na tvoj zivot.Pozdrav.
Post Reply