Heptanon(metadon)

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Taj prethodnik sam ja, koja je napisala da u Bosni ide na 4 cure jedan decko. Nego, sad, kad si poceo o tome, sponzoricama i o drugoj strani price si me sjetio na neke davne dane. Tad sam bila u drustvu sa nekih 5-6 cura i medju njima moja najbolja prijateljica te smo sve skupa izlazile vani. Imale smo i musko drustvo no tad smo nekako se spojile sa te 4 cure. Sve smo imale pare i to se vidjelo na odjeci, autima i koliko smo trosile vani. Bila sam u tom drustvu zbog ove moje naj osobe, drage cure koju i sad imam na posebnom mjestu u mom srcu. No, one su se palile na pulske face i fudbalere a ja na pulskog dilera :-D aj, kako sam bila zaljubljena u tog tipa. :) cak ga i sad s vremena na vrijeme sanjam.I, iako sam bila medju njima opet je vec tad bila full jaka razlika izmedju njih i mene iako tad nije bilo dopa. Tek su se pojavili bomboni, 5-tica, koju smo skupa pojele i na Lungo Mare odlijepile u nebesa. Mislim da sam se odvojila od njih ne samo zbog faxa nego i zbog pomanjkanja interesa, zajednicke spike, jer je mene ubijalo u pojam foliranje, glumljenje neke miss ili ogovaranje i tako sam ja skrenula svojim putem. S, ovima ne znam sta je ispalo. Faks nisu zavrsile. Ova moja najbolja prijateljica se bila udala za nekog nogometasa i ima dijete, mada mislim da se i razvela od njega.Nedavno, prije mjesec dana ju je moja mama srela u Billi i ova joj je dala svoj broj telefona i rekla da ju obvezno nazovem i iako sam bila turbo happy zbog broja nekako je jos nisam nazvala. Zasto? Milim da ce emocije u meni biti prevelike i da ce me katapultirati u nepoznato, premotati sve moguce filmove, sve face, skolske face, gradske face, a sad je sve to nekako daleko od mene. Dugo se nisam mogla naci u ovom gradu i dok nisam spone izgubila nisam se mogla ovdje opustiti i biti na cisto da sam tu i ovdje zivim a ne tamo, u Puli.
No, znam da cu je u jednom od iducih dana nazvati i vec sam sretna zbog tog
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

hej, Titanik, ma nemas beda, nisi nista lose rekao. Izmedju nas dvije nema dopa. Nije nikad ni bilo, ovo je sve bilo puno ranije, tek tu i tamo trava i tek pocetak bombona, mi smo vise bile dobre volje, i mozda bi tu i tamo cugnule nesto. Nego, ja sam iz Pule a sam sam u Austriji. Ona je doma. I zvati cu je
Pozdrav
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
dnad
Posts: 10
Joined: Tue Oct 17, 2006 12:30 pm

Post by dnad »

Titanik1 wrote:O.K.,lijep pozdrav za Pulu i Austriju iz Zenice,a ,gdje je moj kolega Fanatik???
da stvarno di je legenda fanatik?!?super..fantastičan lik.
p.s.ovim putem mu i ja šaljem veliki pozdrav :wink:
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

E ljudi moji, imam jako lepe vesti. Skinula sam se sa metadona, skroz!
Kao sto znate, ja sam bila na metadonskom odrzavanju. U zadnje vreme sam pila minimalnu dozu od 30 kapi.
Nisam uopste postepeno smanjivala dozu nego sam samo odjednom prestala da ga uzimam. Nikakvu ali bas nikakvu krizu nisam imala. Prosto ne mogu da verujem. Evo proslo je vec 2 nedelje i super se osecam, znaci nema nikakve razlike. Kako je to moguce, stvarno ne znam ali eto ja sam uspela odjednom da se skinem i nije bilo ni Z od zikre.

E da, ima jos lepih vesti, sada cu da odem malo off topic ali se nadam da ce te mi oprostiti. :D
Prva lepa vest je da sam se krstila, u Ostrogu i mnogo se bolje osecam.
I bas posle tog krstenja u Ostrogu sam prestala sa metadonom.

A druga lepa vest je da se ja ljudi moji udajem, za mesec dana!
Ta veza je bila relativno kratka ali sta bre vise da se zabavljamo, kad osecamo oboje da je to to. U Ostrogu me je i zaprosio a tamo ce mo se i vencati. Eto....

Ja ljudi moji, nikada nisam verovala u Boga tj bila sam zakleti ateista ali naj iskrenije, od kada sam posetila to sveto mesto i od kada sam se tamo krstila, moj zivot je vrtoglavom brzinom krenuo na bolje.
E sad, da li je to bog ili nesto trece, nije mi ni bitno, vazno mi je samo sto su pocele samo lepe stvari da mi se desavaju.

Pozdrav ljudi moji!
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

opaaaaaa jeco svaka cast :D znaci sad imamo jos jednog clana foruma da se udaje hhehehheh,drago mi je da si prestala sa metadonom a jos draze mi je da se osecas dobro lepse vesti nisi mogla da nam saopstis ! Daj reci mi nesto o krstenju na Ostrogu jer sam ja htela tamo da se krstim pa nikako to da obavim a nesto mi govori da bi trebala to da uradim,reci mi koliko to kosta sve tj. koliko je tebe izaslo sve to tamo? Pozdrav i sa srecom Jeco !
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Hej Jeco, to su odlične vijesti :!:
Čestitam ti od srca :!:

Neka te ljubav i sreća prate na putu kojim si krenula. :heart:

Nadam se da ćeš nam se s vremena na vrijeme javljati da se radujemo tvojoj sreći i uspjehu.

Puno te pozdravljam :smt006
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Jeco, draga ja sam tek sad vidjela tvoj post. Cestitam ti na svemu. Na krstenju, na cistoci i na zarukama! Iskreno mi je drago i veselim se tvojoj sreci. Javiti cu se privatnom porukom jer zelim sve detalje cuti!
Super! Uzivaj draga
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Ljudi moji hvala Vam od sveg srca! Jer Vi ste moji naj iskreniji prijatelji!!!
Bili ste uz mene kada mi je bilo mnooogo tesko a i sada ste uz mene kada mi je mnoogo lepo!
Hvala ti Sunrise, hvala ti zvrky, sanela i svima ostalima.

Za zvrky u vezi Ostroga. Krstenje ne kosta apsolutno nista. Nije potrebno nista ni da poneses sa sobom, tipa beli peskir, svece i td..... jer sve dobijes tamo od njih. Krstenja se obavljaju u 10; 12 i 14 h i tvoja jedina obaveza je da zgrabis kuma pod ruku i da se pojavis tamo na vreme.
Znaci nije potrebno ni da se predhodno najavljujes.
Krstenje je grupno a to znaci da se krsti vas vise u isto vreme.
Posto sam ja zakasnila 5 minuta na krstenje u 12 :oops: , napravljen je izuzetak i ja sam krstena sama.
Imam slike, pa cu ih okaciti ovde na forum da vidis kako sve to izgleda.
Sam cin krstenja traje sat vremena, vise-manje.
Na kraju, tvoja je dobra volja da li ce ostaviti neki dobrovoljan prilog, koji naravno nije obavezan a to uglavnom cine kumovi.

Ja ne zelim nikome da solim pamet ali moje iskustvo je da sam uradila pravu stvar i da se definitivno od tada osecam mnogo bolje u svakom smislu i da mi se zivot okrenuo za 360 stepeni.

Inace, vencanje je zakazano za 17 decembar :D

Sunrise, javi se na pvt

Veliki KISS svima!!!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Jeco, super, drago mi je zbog tebe too much! Cestitam i za uspjesno skidanje, krstenje, zaruke i svadbu! PDT_Love_03 I, ja se namjeravam krstiti (neovisno o tebi,) nego o tome razmisljam vec duze vrijeme i mislim da sam sad i spremna. No, zelim pronaci pravo mjesto jer ima raznih crkvi i programa i svega. Meni je bitno da pronadjem mjesto gdje cu stvarno nesto nauciti, gdje ce mi se pruziti svo znanje, gjdje cu se osjecati ispunjeno i sretnom. Ima jedna crkva gdje cesto odem nedjeljom, mada u zadnje vrijeme rijedje zbog posla, no ta crkva mi se cini posebno toplom zbog raznih rasa i grupa ljudi koje dolaze i zraci se toplotom i prijateljstvom.
jeco, to sto si prestala s metadonom, me najmanje iznenadjuje od svega jer se na tebi vidjelo da je samo pitanje dana kad se osjetiti dovoljno jakom i reci da ti nije potreban. Sve ostalo je divna nagrada na kraju teska puta i zasluzila si ju, uzivajte ti i dragi i vase obitelji
Javiti cu ti se na privat

ps.uvijek mi je smijesno kad netko kaze da mu se zivot promijenio za 360 jer to znaci da si napravila krug i sad si na istom. Htjela si reci za 180 :) ,opet te ja gnjavim s matematikom kao i ranije hehe 8)
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ja znam da se to ne placa ali uvek postoji to nesto kao pocastis tamo pa mu turis u dzep neku kintu a te kinte su obicno oko 100 evra zato sam te pitala koliko ce me kostati taj casti :lol: ? Na ostrogu sam bila jako davno i stvarno bi volela tamo da se krstim...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Post Reply