Metadonska terapija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: Metadonska terapija

Post by YugoS »

Al Kaloid wrote:... ajde matori da se vratimo mi na temu, zajebi ova prepucavanja ko je pametniji i ko ce kome...
=D>
narkoman sam al' najlepsi.
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: Metadonska terapija

Post by tina26 »

a sto da pisem o metadonu kada bilo sto da napisem, nekolicona koja u ovaj pdf uopce ne spadaju (citaj nebi trebli dolaziti jer ih cito ova i slicne teme ne zanimaju) ce me ispljuvati i boriti ce se da dokazu kako sam u krivu sto god da napisem osim metadon je sranje... ato nemogu napisati jer ga pijem trenutno i to bi bilo kao da pljuem po sebi, zato j necu komentirati n temu jer neda mi se raspravljati zasto metadon je ili nje ok....
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Metadonska terapija

Post by Beobandit »

Ne moras da shvatis da na svetu postoje i ljudi kojima nije pravo zato sto mi dobijamo lekove i sto eto tako ne mucimo se pijemo Metadon i to. Pa mene su najvise napadali ljudi kojima roiteljni su rekli da lete napolje iz kuce ako budu na metadonu.
Njihovo svako jutro bilo je pakao jurnjavei tuxs radjaju i druge psihicke bolesti sem zavisnosti. Jos je poznata i bolest mozga koja se karakterise recenicama ne svidja mi se sterapija svogha punoletnog sina, brata sestre, komsije. Kasnije sam cuo da su isli kod lekara i krisom se raspitivali za terapije.
Mnogi su prosli kroz golgotu, grozne patnje skidanja heroina a i dan danas se cackaju i njima je jedino potrebno da sebi dokazu da je bolje ponekad uzeti heroin nego biti na Metadonu. Poceli su na taj nacin da pricaju o Metaonu a ja sam ih jos i izazivao da covek ne moze a da ne pomisli da zbog tolikog angazovanja (sada potpuno uzaludnog) imaju licnu korist. Jer ja nikada ne bi napadao ljude na Nalorexu jer me boli uvo za Nalorex i nemam nista od toga. Boli me i za Subutex, ali ne mou da se ne strecenem kada pomislim a je on neciji izbor a on se ne sme uskratiti. Licni izbor lekoa imedicinskih sredstava kojim ce pojedinac da se leci ne sme da bude uskracen, niti ce biti. Tako ni oni nemaju nista od toga da li smo mi na Metadonu i zato neka prestanu vise jer su se suvise angazovali oko pitanja koja ih se ne ticu nimalo. Ja ne znam ljudi jer vas neko zamolio da nam pricate vase razloge zasto ste protiv Metadona. Jer vas zamolio ili ste se vi osetili prozvanim da kazete. Ako jeste kazali ste sto se mene tice cuo sam kao da nisam. Na jedno uvo uslo na drugo izaslo. U nastavku tek toliko da znate da pricate sami sebi pricu. A to rade ludaci.
Sto se tice administratora razumljivo je da osoba koja je protvnik Metadona vise popusta onima koji nas vredjaju dok su jednu noc posle mojih postova izbrisali prepirku. Upostovima je bilo mnogomanje psovanjna nego na onima koji su svecano stajali dok nisam odgovorio na njih. Ali to ne sme da postane toliko ocigledno kako vec postaje. Jer kada im se odgovori onda to njima prelazi u raspravu. Ali molim lepo recite ako smetamo na forumu da otvorimo nas forum gde cemo moci da pisemo na miru o onome o cemu treba da se govori na temi Metadonskla Terapija a ne licne frustracijue pojedinaca zbog ko zna cega. Da znamo ko dodje sa ovakvom pricom mars napolje sa foruma i gotovo. Pa najmanji je problem napraviti sajt. I da kazemo lepo ljudima koji su na Metadonskoj Terapiji ako pomenu narkomanija.ba sa kojim vrstama mogu da se susretnu ovde i da bolje da ne idu. Jer vrebaju dusebriznici, svestenici, zavisnici u procesu lecnja i ostali koji su sve sto su uspeli da urade je da mi se Ministasrtvo Zdravlja bukvalno zahvali sto sam im ukazao na problem nemanja Metadonske Terapije. NASE SNAGE JACAJU U SRBIJI PORUKA ZA SVE VAS KOJI SE POSEBNO BRINETE OKO NAS TERAPIJE. NE BRINITE DIVIZIJA JE PODMIRENA KVALITETNIM METADONOM.
Inace u Srbiji ima foruma koje ne vode pristrasni administratori skinuti u komunama(koji se mozda nisu ni drogirali kako vidim) nego ljudi koji nemaju veze sa drogom sem angazovanja u borbi protiv droge. Saradjaju dobro, imaju kontakte i u inostranstvu i Metadon je ravnopravna terapija sa svakom drugom. Sve vise se cuje da nestrucni glas se vise nece tolerisati i slusati a tu se ubrajaju i svestenici i zavisnici koji se posebno brinu okonacina lecenja drugih zavisnika i njihovo objasnjenje Metadona. Cak se o njoj i govori i vise jer je doskoro nije bilo. A ljudi se sve vise interesuju za novi nacin lecenja u Srbiji. Da da novi nacin, jer dobiti Metadon u Srbiji do pre godinu dana bila je nemoguca misija sobzirom koliko se drogirate. A ljudi koji dolaze sa idejama i sa raspolozenjem sa kojim pojedini dolaze na Metadonsku Temu ovde ekspresno budu udaljeni. A kod vas u Bosni i Hrvatskoj metadon je lako dobiti tako da raspolozenje pristrasne admnistratorke ne znaci nista dok kod nasu Srbiji je divno kada se vidi da zemlja postaje tolerantna prema Metadonskoj Terapiji jos samoisticanje vrste ljudi koja je protivnik Metadona bila je cista pobeda za nas. Kao i javniu prikaz vrste ljudi koja brani protivnike naseg nacina lecenja.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Metadonska terapija

Post by Beobandit »

Ova prosla je zadnja poruka "ONIMA" od mene. Od sada kada vidim par ikonica koje sam zapamtio samo prelazim dalje preko posta to je najpametnije.
Vrlo je bitno to oko nosenja terapije. Jer sam poceo od skoro da osecam da mi nedostaje more, putovanja sve ono stnisam osecao dok sam se drogirao. Mozda se Metadonom vracas sporije u normalu ali je totalno bezbolno. Sada mozemo na miru da se vratimo onome sto smo propustili. Osecam da me nista ne koci, nikakav bedak, nikakav mac nad glavom.
Alakaloid jer si ti putovao sa Metadonom, kako sureagovali kada su videli papir ili nisi ni rekao. Mozda je zajebano ne reci a da ti nadju.
Ja sam cuo da recimo da Nemci mogu da se lece u Francuskoj sa svojim papirima i dokumentima i obrnuto. Da je vec tako ili ce uskoro biti. Sto znaci da nije nikakav problem dobiti svoje sledovanje u tudjoj zemlji ako si clan EU mada mislim da se to ne odnosi na Metadonsku Terapiju.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Metadonska terapija

Post by vudd »

Dva pitanja me muce
1.Jesam li i ja bio ovakav dok sam se lijecio metadonom?
2.Jesu li svi koji su na odrzavanju,disgraficari?
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: Metadonska terapija

Post by tina26 »

pa to ja pricam stalno ali nitko ne slusa (mozda jer je moje ostove tesko citati pa im se neda ili ne zele da cuju) ni meni nije jasno sto netko se toliko brine, i cak ide do te mjere da napise d amu je misija tu na forumu da udalji ljude od metadona haloooo, pa di to ima, svako bira svoj put i cemu se oni osijecaju vise vrijedni da meni moj put pljuju i omalovazavaju ili boilo iji ko je izabrao supstituciju.... razumijes. a administratorica ne d aj epristrana nego je nenormal no pristrana, ja bi volila i pitala sam vec par puta lai odgovor nisam dobila dali se administratorica (sanela) uopce ikada drogirala, jer sam negje cini mi se nmogu sa sigrnoscu tvrditi a neda mi se to traziti procitala da nije , nego da je osnovala ovaj forum da pomogne kao ljudima.... a tomi je tako nejasno i smijesno ona koja se nije drogirala, ako je kako se skinula, ako j eu kimuni nije bitno njoj je pomoglo super ali kako admin istratorica koja je ovdije jedina, znaci nemozes s enikome zaliti ako netko vrijeda, biti šristrana i sklupa sa dusebriznicima boriti se da se ljude koji au na supstituciji omalovazva, i d aoni nemaju pravo glasa ovije, a opet postoji podforum suspstitucijka terapija, zasto, pa onda ukinite taj pdf, jer logicno je ako taj pdf postoji da ce tu dolaziti ljudi koji su na supstituciji i pricati o tome, a oni to pljuju, i samo da ono ispane da smo mi svi koji smo na sust. ljudi nizeg reda i drogiramo s ena racun drzave i to podrzav osoba koja cini mi se u zivotu nije osijetila krizu.... pa jeli to normalno, to je kao d aj apisem u pdfu alkoholizam a alkohol uoce ne pijem, i tamo pametujem kako bi ko trebao i sto, pa od kuda mi pravo ako nisam bila u tome i neznam o ntome nista, znam samo iz prica, ali jedno su price a drugo kada ti to prozivis.... jeno je stvarno sto su neki zabrjeli da su bogovi tu i da imaju pravo odredivati ko je na cemu ok a ko nije, to je jadno i cini mi se da vecini vih iz komue ovaj forum sluzi samo za ljecenje osobnih kompleksa, a to je strasno, jer prosli su taj pakao, znaju sto je to i sada ljece svoje osobne komplekse na ljudima ako sto su oni, kako bolesno i strasno....

molze li mi samo netko ko je ovdije duze ko je upucen ko zna sa sigurnoscu i ko je spremasn reci istinu....najbolje sama sanela, da netko ne govori um,jsto nje.... da mi se kaze itina, ali molila bih zaista isinu dali se sanela ikada drogirala, ako da cime, i kako se skuinula, ikolko dugo je bila na tome na cemu je bika, mozes mi sanela i na pp napsati ukratko svoju pricu jer eto zanima me bas...ako i je bed javno... mada ne vidim zasto bi ti bio bed, posto sam ja nova i nisam upucena moila bih te da mi eto to kazes, hvala, i nemoj me pitati zasto je to bitno, meni je eto, zelim da znam ako nije problem.

a ti beobandit te molim da mi na pp, jer pretpostavljam d ase nesmije jevno nepises koji su to jos forumi o narkomaniji di ne pljuju ljude na suspstituciji, jer eto volila bi pricatisa nekime ko je proso sto i ja ali ovaj forum nema bas previse smisla... jer nemogu tu normlano pricati, nedo bog izjadati se jer ce sv i (vecina) mi reci to ti je zato jer si na metadonu... kakvog to ima smisla, eto imam oma decka koji je to poroso koji me kuzi ali eto ponekaqd apozelim i sa dugima malo popricati pa eto ako znas jos neki dobar fotum o narkomaniji di ne vlada lobij komunasa molila bi te da mi napises, da se eto vis emaknem s ovog foruma, vjerujem da ce vecini to pasati d amne nema da im kvarim prosijek d apricam stvari za kome neki ne zele da se znaju, itd, a ja cu mozda naci ljude koji me razumiju iako sa m eto na supstituciji. za uho znam ali niti uho nje bas nesto posebno jer vecins tsmo je bahats, jer je vcina i dalje aktivni ovisnici, o dopu ili koki pa misle da je svijet njihov, pa sjednu uslagirani za komp a seru po drugima i zbijaju sale koje su samo njima smijesne, ili se skidaju sa speedom (????) pa ono su u svom nekom svijetu, pa eto kao je to uho onda nistas, ali ako znas jos neki napisi mi molilm te ili link ili nesto, thanks

ja ne kaze ima i tu ok ljudi koji razumiju i sa njima cu se uvjek cuti na pp, ali nazlost vecina ljeci kompekse ne drugima a to ece vise nitko na meni ljeciti komplekse....

sanela molim te odgovori mi na pitanje.... hvaal unaprijed
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: Metadonska terapija

Post by Al Kaloid »

Brate, mozes da se lecis u bilo kojoj drzavi,ali moras da imas papire da si na odrzavanju. Za pocetak nasi lekari ti daju terapiju za 2 nedelje i za to vreme nadjes kliniku gde ces da nastavis da dobijas svoju terapiju. Prosle godine kod nas u Drajz. je dosao lik iz Italije i normalno dobijao svoju terapiju sve dok je boravio u BG-u.
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: Metadonska terapija

Post by YugoS »

Dok sam zivjeo u Njemackoj i bio vise od tri godine na metadonskoj terapiji,cesto sam putovao.
Bio sam jedan od omiljenijih pacijenata,ali sam to bio i zasluzio.
U tom periodu,dobio sam nekoliko puta metadon za 2 sedmice,mislim da je bivalo i do 16 dana.
Znaci,3 ili 4 puta sam letio za Spaniju i svaki put bih dobio za 15-16 dana.Metadon je bio tecni u bocici.Naravno,imao sam i prateci papir sa kolicinom koju nosim,kao i za koliko je dana predvidjena.
Nikada nisam krio bocicu,ali ga nisam ni prijavljivao.

Bio je jos jedan slucaj,nije prica nego sam licno svjedocio,kada je momak porjeklom iz Portugala isao kuci,na godisnji odmor.
Znaci,momak je zivio u Njemackoj i isao kuci u Porto.U tom slucaju,doktor mu je napisao pismo koje je on trebao predati doktoru u Portu,a ovaj mu je na osnovu toga trebao davati terapiju.Tako je i bilo.

E sad,ovo je prica koja sigurno funcionise u zemljama EU,tako da ne znam koliko ce pomoci u tvom slucaju.
Ipak,ako si uredan pacijent,mislim da nebi trebao imati problema.

Sva ova procedura vezana za metadon i postoji da bi se odvojili pacijenti koji ne zloupotrebljavaju supstancu od onih koji se drogiraju istom.
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Metadonska terapija

Post by sanela »

Ja trebam uzeti godišnji odmor da iščitam vaše postove. Dok ne iščitam, ova tema ide pod ključ.
Locked