Metadonska terapija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Metadonska terapija

Post by Tužna »

Po meni metadonska terapija i nije najbolje rešenje, s obzirom da sam pet godina bila samo na heroinu i imala sam mogućnost na metadonsku terapiju, ali kada sam malo bolje razmislila odbila sam jer metaton je lek koji je dva puta jači od heroina i ako se krene sa tom terapijom retko ko sa nje može da se skine i kriza je duplo jača od heroina. Zato bih ja preporučila svakom ko nema puno staža na heroinu da se skine samo sa lekovima, jeste da na metu ne osetiš krizu ni bol, ali on se uvlaći u koštanu serž ako se ne uzima po propisu tj. duže od 21. dana, a onda se samo prebacuješ sa jedne zavisnosti na drugu, a to baš i neide u prilog onome ko želi da se leči.
Moje mišljenje o metu je takvo i ja se ne bih baš igrala sa njim pre nego li dobro razmislim.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Izvini, ja sam Omar iz Sarajeva. Imam jedno pitanje za tebe. Jesili bila na terapiji ti i jesili se ti lično skidala sa Meta pa ti to nama iz sopstvenog ikustva pričaš.
Ja lično sam bio na 85mg sada sam na 25mg i nemam nikakvih kriza niti imam problema.Još nešto taj lijek mi je spasio život.Pa se evo malo čudim tvojim riječima , da li če to mene kriza uhvatiti kada uopšte ne budem ih pio ????
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Izvini Fanatik, ali morao sam. Zasto ti toliko branis heptanon??? :cry:
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

STYX, buraz .Zato sto je taj lijek spasio mnoge živote.Eto samo to, ništa drugo.Postoji li veći, jači, bolji argument da ga branim.Moram ga braniti, ja ču dovesti 250 ljudi koji ce isto ovo potvrditi, sto i ja.Drugo, mnogi ovde pričaju nesto sto i ne znaju, metadon je lijek ako se uzima u normalnim količinama i kad ga doktor propiše.A kada ja uzmem 20 komada heptanona u sve uguram u usta , normalno je da se to zove zloupotreba lijeka.
Samo ta dva pojma uporedi i sve ce biti jasno.
Kako si ti STYX????
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

agdje se uvlaci herion? Pitam, onako informativno posto sam sad naucila da se metadon uvlaci u kostanu srz? :)
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Post by Tužna »

Pozzz za fanatika
Druže kada nebudeš tj. ako se skineš skroz sa meta javi se, znam da ti je met spasao život u to ne sumljam, ali ja znam na desetine osoba koji su počeli sa met terapijom i rekli da prestaju a eto već su skoro preko deset godina na njoj, i nisu prestali, to su sve priče za malu decu, veruj mi...
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ja uz dužno poštovanje i tebe i svih ostalih ovde,Evo ja necu doći na ovu "TVOJU" stranicu ,ali ću ići na druge ,kao što radim to evo već 2 i pol godine.Kada sam došao ovde bio sam nakačem na heroin i bio sam na Metadonu 85mg.
Sada sam na 25mg, lagano ali sigurno ja ču se tebi javiti kada to odradim i onda ti necu pricati price za malu djecu, nego cu biti ozbiljan.
Hvala
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Ja sam u ponedjeljak upoznala decka koji je bio na 80mg sad je cist, potpuno se skinuo i BEZBOLNO! Kaze da je na 6mg bio 3 tjedna a na 1mg osam tjedana dok nije shvatio da mu to nije ni potrebno. Cist, nema krize, veseo i normalan! Ne znam po cemu bi on bio drukciji od mene li Omara koji isto ozbiljno shvacamo terapiju! :) :)
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

Sunrise and Fanatik, samo naprijed sa methadonom but be careful. Methadon zaista moze biti lijek.
Pozdrav!
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Post by Tužna »

...ja kada sam došla na ovaj forum čista sam godinu ipo dana, jeste da upadam u depresije ali borim se i prođe. posle 10.go. staža narkomanskog, nagledala sam se svačega, doktori su mi stalno preporučivali metadonsku terapiju, prvo sam se zapitala zašto? ali kada sam shvatila i videla o čemu se radi, NEKA HVALA. doktori imaju mnogo razloga zašto nam nude met terapiju, jer svi znamo kako gledaju narkomane.
Fanatik želim ti sve naj naj i poštujem tvoju odluku!
NAJVEĆI JE USPEH BORITI SE SAM POGOTOVO BEZ METADONA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JA SAM VELIKI PROTIVNIK META, JER LJUDI BRE ON JE DVA PUTA JAČI OD HEROINA, JESTE POMAŽE, ALI POSLE DOLAZI PO SVOJE!
Locked