Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ziki »

Istina, suboxon treba da se uzima dok je kriza i dok se ne ocisti organizam od raznog drugog djubreta koje se godinama uzimalo. I kraj.
Dugo uzimanje suboxona pravi vise stete nego koristi, i ako ovi sto ga proizvode kazu da nije problem da se uzima koliko god je potrebno.
U nekim zemljama su ga toliko digli u nebesa da su ljudima davali po 3,4 tablete od 8.mg dnevno u pocetku. To je nenormalno, ne postoji tolika zavisnost gde je potrebna tolika kolicina suboxona. Ima ljudi uzimaju godinama po 5,6 tablete dnevno, 3. im je prepisano oni dodaju sami jos toliko iz dosade i zelje da se poprave malo, urade..i ode sve u k...
Ja kad sam prvi put probao suboxon uzeo sam manje od pola mg i nisam mogao da verujem koliko je to jako, dva dana nisam mogao da spavam, nisam osecao ni ruke ni noge.
Koja je tek zavisnost kad neko uzme 8 ili 16 mg a ne oseca nista nego samo da se otkoci i unormali.
Vec se rade detoksikacije od suboxona na veliko, preteralo se malo.
Kao to je zamena, pa je bezbedan ima blokator, intelegentan lek itd. proseravanje..
Svi smo od krvi i mesa i jedino bez cega nemozemo da zivimo su voda i hrana a lekove cu ja sve baciti u djubre zauvek, pa neka se mucim ako mi je tako odredjeno.
...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by MasacreEnElDiscoBar »

uff,,, da prvi puta sam i ja tako,,, poslje sam imo prepisano 4kom. od 8mg max.32mg, ali u kombinaciji s karticom normabela ili bocom rivotrila bi uzeo po cjelu karticu 7kom...onda bi par dana po 4mg. i nikakve krize nishta, samo sam isho da se razbijem i uspjevalo mi je nazalost....
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ziki »

Jednog dugogodisnjeg zavisnika nikad nebi zadovoljio suboxon kad bi samo otklanjao krizu a da ne radi kao droga. Pricaju kako ubija zelju za drogom, to je upravo zato sto je on sam droga i ima dejstvo na psihu i menja i raspolozenje i covek na njemu isto formira licnost.
Samo sto je on legalan i covek dobija samopouzdanje i pocne sebe da smatra zdravim, kao pije lek ali mnogi ljudi piju lekove za razne bolesti tako da je to normalno itd..
U stvari postaje se jako zavistan na suboxon i posto on deluje skoro dva dana zavisnik prosto zaboravi da je zavistan i pocne da zivi opustenije, nema ujutru krize, ne mora da juri drogu da se sto pre uradi vec moze u toku dana kad mu padne napamet.
Za 17 godina drogiranja sam toliko proucio celu tu oblast narkomanije da je to strasno, da sam toliko bio posvecen necemu drugom bio bih expert u tome.
Ja mislim svaki malo intelegentniji covek koji se drogira 10 ak i vise godina bolje poznaje tu tematiku nego lekar sa dva fakulteta.
Da bi stvarno znao kako droga deluje na coveka i kako utice na njegov zivot moras da osetis na svojoj kozi, to iz knjiga tesko moze da se nauci.
...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ivica »

Meni je sex bolji od droge! Masu se puta potrefilo K`o prvi put zavisi kako ti se oće ili neće. . U svakom slučaju da rezimiramo skidanje je najbolje prije sexa jer je isti bolji od droge i onaj nezaboravljivi prvi , se uvijek može zdravo nadoknadit i u međuvremenu ne trebaš plakat za njim. Volja dođe sama. A mukte!!
he he he
ignorance is bliss!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ziki »

Stupajuci u seksualne odnose sa novom partnerkom koja nije znala da sam pod dejstvom narkotika, koji povecavaju potenciju do maksimuma, posle vistetrukih i visesatnih odnosa izjavila je da bolji seks nije imala u zivotu. I dok je sve to trajalo njenoj sreci nije bilo kraja, bio je to seks od jutra do sutra.
Kad je dosla kod mene u trenucima krize i apstinencije grdno se razocarala...
Umesto tigra u krevetu na koga je navikla dobila je mlitavka..
Posle toga se vise nismo ni culi ni videli.
...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ivica »

A ni dopa ni gana u wc-u a diler spava do popodne.
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by demijan »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A sto jeste jeste ali opet meni je najlepse bilo kada sam cist :oops:
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ivica »

Uvijek.
ignorance is bliss!
zagrepcanka
Posts: 85
Joined: Fri Mar 16, 2012 1:16 am
Location: Zagreb

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by zagrepcanka »

demijan wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A sto jeste jeste ali opet meni je najlepse bilo kada sam cist :oops:
svaka cast....drago mi je zbog tebe...samo tako i nastavi :D :D :D
ljudi ce vam oprostiti sve,osim istine....
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ziki »

Kako god bilo nedao vam bog da ste bivsi narkoman pa jos i srbin ili srpkinja, ja mislim da gorih mucenika od nas nema kakav nam je zdravstveni sistem. Vi u hrvatskoj i bosni bar imate suboxone i ostale lekove legalno po apotekama. Kod nas namerno nece da stave na listu da bi privatne klinike imale profit.
Srbija ti je kao diler a mi bivsi djankeri obicni klosari koji ispastamo svoje grehe.
Ovi pederi u drajzerovoj u beogradu nece da daju izvestaj za suboxon ako ne pazaris kod njih.
A cepaju sa cenama kao na ulici, kao da prate cene kod dilera.
Mi se tako navlacimo, pa skidamo ja sam masu puta taman udjem u taj suboxon i stabilizujem se na 4 mg i tras ostanem bez para pa na suvo.. pa opet i tako u krug.
Bas nam nedaju nikakvu sansu, uzeo bi hrvatsko ili neko drugo drzavljanstvo samo da mogu da se lecim ko covek nego moram da zivim tamo 5 godina da bi dobio.
I moram da se ozenim hrvaticom a to uopste nije lose, dapace...
...
Post Reply