Tramadol !

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Tramadol !

Post by Param-parcad »

anfakabl wrote: Paramparčad, zašto ti UVEK misliš da TI uvek NEGDE grešiš?
zato sto se SVET vrti oko MENE! :)
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Tramadol !

Post by 7474 »

Param-parcad wrote:
anfakabl wrote: Paramparčad, zašto ti UVEK misliš da TI uvek NEGDE grešiš?
zato sto se SVET vrti oko MENE! :)

bravo, Param! svidja mi se odgovor!
kratko i jebitačno.


anfak. zašto si capsovala NEGDE?
(curiosity killed the cat, jbg)
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
nebitno
Posts: 2
Joined: Sat Aug 14, 2010 11:24 pm

Re: Tramadol !

Post by nebitno »

anfakabl wrote:Daj bre ljudi...tri kutije dnevno?? 60 komada? Pa ja sam u šoku...
Kod nas u NS su troksi mogli da se nađu isključivo kod dilera, npr. 20 eura kutija...a 2,5g dopa 50€...tako da su trodoni bili samo turistički.
I stvarno deluju protivu depresije...brale, kad te pukne ta veštačka sreća, gadiš se samom sebi jer se topiš od lažne ljubaznosti&ljubavi prema svemu.

svaka cast pogodila si ekser u glavu :finga: ali jeparadoks..jer zna brale ta lazna ljubav i to sve biti tako leeeppooooo :rolleyes:
[/color][/b]
dragance72

Re: Tramadol !

Post by dragance72 »

Zna i te kako biti lepo iako znaš i tada da je lažno. To je valjda, zato što tako nešto ne možemo postići čiste svesti pa onda se povremeno "rekreiramo" i bivamo ono što ne možemo prirodno. Jeste štetno ali godi ponekada, zašto da se lažemo. Ili samo nama "budalama" što čitaju Voyagerove tekstove pa se probudila "opijatska zver" :D :D
lmaster
Posts: 16
Joined: Sun Dec 13, 2009 7:40 pm

Re: Tramadol !

Post by lmaster »

Evo, sada, posle 6 godina saznadoh i pocetak Vojinih muka, sve nas je taj Tramadol upropastio, od **banja na njemu do kilometarskih setnji...

Eh kad se setim :D
laura mars
Posts: 4
Joined: Tue Sep 20, 2011 3:40 am

Re: Tramadol !

Post by laura mars »

a koji je to trip sa tramadolom, morijumom, metadonom i dopom?
kontam da idem od najblazeg ka najjacem..

mislim, znam da se metadon koristi u skidanju sa dopa itd.. nego, cini i se da je pola srbije na nekim drogama (pri tom en mislim na vutru, smirice itd.. ), ako ne i vise.
bar je u mom gradu tako (sevrozapad srbije),ovde SVI puse travi u piju smirice, a pola njih je i na dopu i svacemu. bas tuzno. :/
laura mars
Posts: 4
Joined: Tue Sep 20, 2011 3:40 am

HELP pls

Post by laura mars »

da bre, imam nekoliko drugova koji su isli na terapije skidanja sa dopa, neki na suvaka, neki metadon i sl, neki su na blokatorima.. a sto je najgore, meni su izuzetno dragi ljudi, inteligentni *ne pametni naravno cim su se doveli u bas TAKVU situaciju, ali kontam nije SAMO DO VOLJE itd)..

a sad je jedan od njih u problemu jer je terapiju metadonom prekinuo , probao heroin opet, bio pozitivan itd. i da ne ulazim u pricu.. coveku treba nesto - metadon valjda. mada nam kuka i za neke gomile trodona , ali covece ne krecem su tim krugovima (samo vutru mogu da nabavim, kraj), pa mu kupujemo smirice, kantarion, travu, sta god "legalno" moze (zna on neke dop dilere, ali to mu NIKADA NECEMO UZETI pa nek krizira koliko hoce ) ali to naravno nikako ne pomaze, a on ima metadona za jos koji dan *bar tako kaze - ne mogu da verujem bas narkicima :((((((
a ja sam guglala, i nasla sledece: "codeine, hydrocodone, oxycodone, hydromorphone, pethidine" koji su opoidi, a ne znam ni kako se ovde zovu, ali kontam da bi ga primirilo.

i je l imate neki savet?
dakle, neko lecenje sada ne dolazi u obzir, coveku treba nesto (metadon valjda, trodoni, ne znam, nesto opoidno jace, ne znam) da ne bi "riknuo". ne mogu da ga gledam u ovom stanju panike.
pomoc??

izvinjavam se ako je poruka neprimerena na bilo koji nacin, jednostavno.. ne znam kako da mu pomognem. kupila bih mu i taj prokleti metadon da mogu, ali ne mogu. :((
a i dalje imam vere u njega, da nemam , ne bih ovo ni pisala.


p.s. i sad ispada kao da ovde sebicno kukam kako je meni tesko sto je njemu tesko. jbg, oprostite.
molpks
Posts: 34
Joined: Fri Sep 02, 2011 12:28 pm

Re: Tramadol !

Post by molpks »

Nije tesko nabaviti sta hoces, ako bas hoces
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: HELP pls

Post by MasacreEnElDiscoBar »

laura mars wrote:da bre, imam nekoliko drugova koji su isli na terapije skidanja sa dopa, neki na suvaka, neki metadon i sl, neki su na blokatorima.. a sto je najgore, meni su izuzetno dragi ljudi, inteligentni *ne pametni naravno cim su se doveli u bas TAKVU situaciju, ali kontam nije SAMO DO VOLJE itd)..

a sad je jedan od njih u problemu jer je terapiju metadonom prekinuo , probao heroin opet, bio pozitivan itd. i da ne ulazim u pricu.. coveku treba nesto - metadon valjda. mada nam kuka i za neke gomile trodona , ali covece ne krecem su tim krugovima (samo vutru mogu da nabavim, kraj), pa mu kupujemo smirice, kantarion, travu, sta god "legalno" moze (zna on neke dop dilere, ali to mu NIKADA NECEMO UZETI pa nek krizira koliko hoce ) ali to naravno nikako ne pomaze, a on ima metadona za jos koji dan *bar tako kaze - ne mogu da verujem bas narkicima :((((((
a ja sam guglala, i nasla sledece: "codeine, hydrocodone, oxycodone, hydromorphone, pethidine" koji su opoidi, a ne znam ni kako se ovde zovu, ali kontam da bi ga primirilo.

i je l imate neki savet?
dakle, neko lecenje sada ne dolazi u obzir, coveku treba nesto (metadon valjda, trodoni, ne znam, nesto opoidno jace, ne znam) da ne bi "riknuo". ne mogu da ga gledam u ovom stanju panike.
pomoc??

izvinjavam se ako je poruka neprimerena na bilo koji nacin, jednostavno.. ne znam kako da mu pomognem. kupila bih mu i taj prokleti metadon da mogu, ali ne mogu. :((
a i dalje imam vere u njega, da nemam , ne bih ovo ni pisala.


p.s. i sad ispada kao da ovde sebicno kukam kako je meni tesko sto je njemu tesko. jbg, oprostite.


nek dodje kod dr. tako u banani i morat che mu neshto dat, vjerojatno methadon, ali oxycodone mu moze puno pomoch i mozesh probat kupit u ljekarni, Tramal, ako chesh imat sreche da ti ga daju, dobro je uzet njegov povjest bolesti i ako mu pishe negdje terapija methadonom ili tramalom to pokazesh u ljekarni i zamolish za Tramal...Najbolje ako je u krizi kod dr. i mora dobit nesht...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Tramadol !

Post by sunrise »

doktor i terapija i to je to
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply