Lorazepam - skidanje

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: Lorazepam - skidanje

Post by Zmaj »

He heh Voyo,sta znam,to ti je stalna briga...da li ce i kako ce biti.. :).Neka samo bude,a mislio sam u kom obliku znas,nekako bi najbolje bilo da bude u ampulama.Pa da na pacijentu ostane da bira kako ce ga uzimati....
Mace to sto ti kazes u T.Drajzera daju flormidal i sto ga zovu hipnotik?Nije on hipnotik,on ti je nocni anksiolitik...ako me secanje ne vara..a hipnotici,to ti sasvim drugacija vrsta lekova,npr kombinacija Flormidala,koji te uvodi u san, i njegov poluzivot je negde oko 3-4 sata, recimo tada je se zvao Nitram,velika okrugla tableta,e on ti je hipnotik.I zaspsis,moras da zaspis...Lexilium ti je isti sastava Bromazepama,samo sto je Alakloid Skoplje,znaci isto...
I kao sto VYGR rece,receno je kako i sta da radi,a mi se cacnemo eto tek tako neke teme ...
Recimo ovako Morfin ili Metadon!!! Pa naravno Morfijum...sad ne znam mislim da na ovom forumu vecina bi se odlucila za Metadon..ufff do koga niti sam svoj niti mi je uopste dobro...I zasto je uopsta prestao uvoz M-eslona u Zorku?? Istekla licenca, placanje,sta???Jedan je Morfin.... :)
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Lorazepam - skidanje

Post by Vivaldi82 »

Znala sam da ces joj ti sve lepo objasniti ,jos samo da odluci ,da pocne...Jedva cekam da probam taj morfin..jer kad ja nisam imala zelju da se radim bila sam na 100mg metadona,50mg -50mgdva put dnevno,i jos uvek pospana i malo umrtvljena,a tad bi mi rovac dolazio..al sam bila toliko slaba da je to prevagnulo. nad rovcem ..Pa kako da te ne davim Vojoo kad stano pises da je morfin pravi lek za skidanje(pogotovo za nas na metu),i da ce ga uvesti sigurno u Srbiji,a ovde kod mene?'Ko zna..mozda ga vec mogu i dobiti negde a ni neznam,,,Pozd
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: Lorazepam - skidanje

Post by Zmaj »

e macko ili si toliko spicena necim i stondiras,pa ne znas sta pises ili ne gledas kome pises...Nije Voyager jbt.... :)
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Lorazepam - skidanje

Post by Vivaldi82 »

Voyager wrote:Pa sve je receno tu, kako se skinuti sa Lorazepama drugacije nego smanjivati postepeno po malo na svaki drugi dan.
Bilo je jos gomilu tema ovde kako se skidati sa raznih drugih benzosa, ista je procedura, osim za Rivotril i Flormidal.
Nije ovo nesto o cemu se treba raspravljati u nedogled., znaci skidati po 1/8 doze svaki drugi dan i skines se potpuno bezbolno.
AKo ne ide, onda preci na ekvivalentnu dozu dugodelujuceg benzosa Diazepama (Bensedin) i onda krenes da spustas.
Ako vam je potrebna tabela korespodencija jacina medju benzosima, imate je u attachmentu, pa konvertujte dozu Lorazepama u dozu Diazepama i podelite tu dozu na 3, prvu ujutru, drugu nakon rucka, trecu uvece.

Ovaj chart je veoma oprecizan, dizajnirao ga je jedan stari profesor medicine iz UK koji se ceo zivot bavi benzosima, tako da sigurni budite u njegovu tacnost.

Lorazepam je veoma lako skinuti.

Vivaldi, nemoj molim te da me podsecas na Morfin, izrasce mi rogovi.

Kako mislis kakav ce biti, pa bice Morfin i bice ga u raznim jacinama, od 10mg pa do 200mg po tableti.
Morfin je Morfin, nije to ilegalno trziste pa d abrinemo da slucajno necemo dobiti seceni Morfin mesan sa misomorom ili secerom, hehehehe.

Ta-da..

.::VOYAGER::.
Cao Zmaju nisam ja odradjena ..ovo se odnosilo na ovaj Vojin post gde je objasnjavao za Lorazep i obratio se direktno meni..a nije bio odgovor na zadnji post,jer ja sam Izabelli vec bila napisala pitaj Voagera on ce ti bolje objasniti,sto je i ucinio.Samo sam zaboravila da citiram na sta odgovaram,eto,pozd
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: Lorazepam - skidanje

Post by Zmaj »

EEEeee izvini sorrry,zaista nisam ni gledao,nego videh da si prokometarisala u faazonu samo o Morfijumu,da i da ga probam,pa sam mislio da se odnosi na mene..Jos jednom izvini....:)
I da znas jeste Morfijum bolj od Metadona.. ;) Pozz.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Lorazepam - skidanje

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:38 am, edited 2 times in total.
User avatar
izabella
Posts: 45
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:06 pm
Location: PISA

Re: Lorazepam - skidanje

Post by izabella »

Hvala na detaljnom obavesrtenju...znas ja sam nova tako to sto srte vi x puta pisali o lorazepamu,na zalost nisam imala prilike da procitam....

vivaldi82,kiss vidimo se
tvoja A.
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: Lorazepam - skidanje

Post by Al Kaloid »

Jedna ispravka za Voyager-a, lexilium jeste isto sto i bromazepam 101%! Nema veze sa loramom, samo je razlicit proizvodjac!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Lorazepam - skidanje

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:38 am, edited 1 time in total.
Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: Lorazepam - skidanje

Post by Zmaj »

Bravo za ispravku Al kaloid,rekoh moje poznavanje lekova nacisto otislo u out.. :)
Mada jedno je sigurno,svi znamo kojim lekovima se moze...;)...
Post Reply