"Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, napokon

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: "Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, nap

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:51 am, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: "Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, napokon

Post by sanela »

Voyager wrote:
Kad ti nemas ono lepo ceskanje, pricljivost, toplinu, a nisi spreman da zivis bez toga, Bupe ti ne moze pomoci, Metadon ili Morfin su onda najbolji izbor za odrzavanje.

Pozdrav !

.::VOYAGER::.
Ali, ipak je najbitnije da ti nisi narkoman...
Sorry, ali stvarno nisam mogla odoliti da ne prokomentarišem.
User avatar
Habe
Posts: 23
Joined: Mon Nov 07, 2005 9:28 pm
Location: Konjic

Re: "Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, napokon

Post by Habe »

Da to je vazno al sad moramo bit svijesni da vise nema ceske, topline, odnosno euforije. Upravo taj osjecaj nas i vuce nezad zato je bolje sve to sto prije zaboraviti. Sto prije shvatimo da je euforije preskupa roba i da smo svaki sekund euforije krvavo placali brze cemo se izljecit to je sigurno.

Jest da covjek nekad malo padne psihicki i kazes sam sebi jel ovom ima kraja? Znas sve, sve ti je jasno, napravio si ogroman iskorak ka izljecenju al onaj zavrsni nikako da napravis
pa dokle covjece?
...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: "Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, nap

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:51 am, edited 1 time in total.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: "Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, napokon

Post by Boban »

Voyager wrote:Ja nemam nikakvu potrebu, niti nameru, niti moranje da se oprostim od "euforije, ceskanja i topline", sa time mi je zivot lepsi i tako biram da zivim.
Sve dalje je bezveze raspravljati...barem samnom.
Sto se mene tice i svih oko mene, ja sam izlecena osoba i nemam vise nikakvih problema sa opioidima, davno zaboravljen i ruzan san.

Pozdrav !

.::VOYAGER::.

Vojo ja sam zaista ljubomoran na tvoj zivot.Pozdrav.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: "Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, napokon

Post by saša-ex »

Voyager wrote:Ja nemam nikakvu potrebu, niti nameru, niti moranje da se oprostim od "euforije, ceskanja i topline", sa time mi je zivot lepsi i tako biram da zivim.
Sve dalje je bezveze raspravljati...barem samnom.
Sto se mene tice i svih oko mene, ja sam izlecena osoba i nemam vise nikakvih problema sa opioidima, davno zaboravljen i ruzan san.

Pozdrav !

.::VOYAGER::.
Volim kad me neko nasmeje uz jutarnju kafu, nekako mi dan bude prijatniji :)
Voyo, ne shvati pogresno, ali ti si stvarno zarobljen, i psihicki i fizicki. Prevaren si prijatelju, i to negde i jeste poenta. Nadam se da ces jednog dana ipak upoznati sta znaci biti slobodan, za pocetak bar od droge. Ali naravno, to zavisi samo od tebe...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Habe
Posts: 23
Joined: Mon Nov 07, 2005 9:28 pm
Location: Konjic

Re: "Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, napokon

Post by Habe »

Nije da izigravam experta al mislim i niko me ne moze ubjediti da nisam u pravu ako mislim i kazem da neko ko i dalje pije terapiju (Metadon il Sub il nes drugo sto spada u skupinu opijata) je izlijecen. Svako ko i dalje pije terapiju on je i dalje u procesu ljecenja i nije izlijecena osoba, al naravno ner treba potcjenjivat predjeni put.

Ovo sto govorim je iz vlastitog iskustva ja se vec 5 god intenzivno lijecim bio sam na Met-u sad sam na Sub-u i bez recidiva sam dosta, dosta dugo a svaki recidiv dosao je onda kada sam pokusao prestati sa lijekovima zato druze tvrdim da nisam izlijecen. Konacno izlijecen cu bit kad budem potpuno free od svega a ovo sada je robija a ne sloboda i druze nemoj se zavaravati nego tezi ka tom da prestanes sa svim a ne samo sa drogama.

Evo ti jedan klasican primjer da nismo slobodni nedavno sam pozvan da odem kod frenda u Austriju i ja odem u centar i kazem da bih trebao da idem na tri sedmice i da mi je potrebna terapija za taj period i naravno u centru mi je nisu dali i toliko o mom odlasku u Austriju. Prije pola godine sam dozivio fiasko u Metkovicu na granici sa Hrvatskom, predam granicnom policajcu bocicu sa 2 ml metadona i kazem mu da je to moja terapija a oni me strpaju u celiju odvedu na sud platim zescu kaznu i budem protjeran i zemlje, dobijem zabranu ulaska u Hrvatsku sve zbog terapije koju moram da nosim sa sobom jel to sloboda!!!!
...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: "Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, nap

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:51 am, edited 1 time in total.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: "Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, napokon

Post by saša-ex »

Vidi, ludak u bolnici izjavljuje da je Napoleon, cvrsto veruje u to, spreman da objasni i dokazuje do sutra...ali svi drugi jasno vide da on to nije.
Ujutru, kad ustanem, mogu da popijem kafu, a ne moram...mogu da procitam novine, a ne moram...mogu da uradim bilo sta, a opet i ne moram. To je sloboda, makar najbanalnija.
Sta se desava sa tobom kad ne popijes metadon? O cemu mi pricamo uopste ovde...Zavisnost je matrica, iz koje ti jos uvek ne zelis i ne mozes, a ne zivot bez droge.
SAMO CEO ŽIVOT...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: "Buprenorfin Alkaloid" iliti registracija = korak I, nap

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:51 am, edited 1 time in total.
Post Reply