SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Boban »

Ja sam prestao da pisem na ovom forumu zbog ovih stvari.Prvo je smetalo sto postavljam Hriscanske pesme na svojoj staroj temi pa sam rekao Saneli da je izbrise,posle je smetalo kada bih god spomenuo ime Isus Hrist.Znam gomilu ljudi koji su nasli spas u Hristu i danas su cisti ne piju sub kako se popularno-tepajuci naziva.Takodje znam gomilu ljudi koji su pisali na ovom forumu i vise nepisu(GDE JE TU SLOBODA IZBORA!?) iz ovog razloga.Ja sam svedok da crna magija nije put oporavka jednog narkomana.Davanje terapije narkoman-narkomanu isto nije ok.I narkomani pustite se vise price da neko nekog napada ili neko treba da ide na lomacu od veka vekova se znalo sta je dobro a sta zlo.Pozdrav.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by saša-ex »

astrid wrote:ok mozda nisi bas pljuvao mozda sam prejaku rijec upotrijebila, ali iskreno odvratno mi je to sto u skoro svakom svom postu tvrdis da je sve drugo lose osim isusa ( ono kada si napisao voji da si ti naso isusa a on je blizu ali mu je ekipa pogresna), to je jako ruzno. znaci po toj tvojoj prici ni jedan musliman, zidov, azijac nikada nece biti izljecen jer imaju drugu vjeru, koja se ne poklapa s tvojim razmisljanjem. vjera je stvar izbora i ko si ti da nekome govoris da je krivo izabrao, mozda si i ti krivo izabrao za jednog muslimana. pogledaj kolko se ljudi u ime vjere ubija, samo zato sto netko drugi drugacije razmislja.
pravo je svakog covjeka da si izabere ono sto hoce, a sloboda je kada postujes druge i njihovo misljenje i pravo na izbor, a ne kada silom oces nametnuti nesto svoje, ti ili netko drugi.
ja postujem tebe i tvoje razmisljanje, ono je mozda za tebe u pravu, ali za nekog drugog nije, to ti se zove pravo na izbor, i kolko god tebi to ne pasalo, ljudi imaju pravo na to. vrijeme ce pokazati svoje ko je u pravu a ko njie, bitnije od vjere je kakva si osoba, ono duboko unutra, jer lako je vjerovati, a tesko biti dobar covijek.uopce se ne zelim raspravljati ni nista ako mozes normalno samnom komunicirati iako nisam vjernik i uzimam sub onda super a ako nemozes onda preispitaj sebe kakva si osoba.

peace
Nije problem ko je koje vere...Za većinu sa ovog foruma i nemam pojma...Manson je musliman, čini mi se :D
Ono što nikako ne možeš ili nećeš da shvatiš iz mojih postova je to da se borim protiv vašeg iskrivljenog razmišljanja, da je suptitucija pobeda. Nije! I ne želim da deca koja se ovde pojavljuju, kao što je mala Ana shvate da to može biti rešenje i za njih. To nije rešenje, to je ropstvo. Ajedini pravi izlaz je totalno izlečenje. Do koga se dolazi samo borbom.
SAMO CEO ŽIVOT...
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by AnAna_mo »

Hahaha, hajde citiraj recenicu gdje sam ja napisala da sam se izvukla jer sam na metadonu i da je sada gotovo - ono, ja sam se izlijecila. Neces moci jer to nikada nisam napisala niti to mislim. :)
Potpis.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by saša-ex »

Znam da ne misliš. I ne treba da misliš.
SAMO CEO ŽIVOT...
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by astrid »

je u pravu si, ja ne mislim biti cijel zivot na subu, ali on je mene spasio od ovisnosti, pa zasto nebi onda i ana probala, jer opet ponavljam moje iskustvo sa hepovima je jako lose, zato nisam za njih ali ne govorim jo ana jedini put je subutex jedini, ma ko sam ja da joj to kazem ja imam svoje misljenje o hepu i ja ga nebi nikda vise uzela, ali covjece ako njoj pase pa sta imam ja u govoriti isto tako ako meni pase sto mi imas ti tu govoriti, a kamoli mi govoriti da se jos drogiram, vjeruj mi sada sm puno bolje osoba nego na dopu. i sto ti sada tu imas meni govoriti, zar nije cilj da nismo onakvi ljudi ko na dopu da ne lazemo, krademo, itd a sada svatko ima svoj put kojim ce do toga doci, ko si ti da osudujes iciji put.
ali vidim ja da se nema smisla s tobom uopce komunicirati jer ti ko onaj konj sto ima ono na ocima da ne vidi nista drugo, e tako ti ono sto god ti se kaze, koji god argument ti imas odgovor - isus.
jednom sam bila kod jednih frendova koji su kao ti ono samo crkava i doso im je u posjetu neki svecenik, e ja sam morala ugasiti televiziju, nisam smjela pusiti, nisam smjela nista reci (to su oni dali upute prije nego je on doso) i onda je on doso sjeo i dva sata pricao, vodio monolog, oni su slusali i svrsavali ali eto meni to nije nesto, i sto god sam ikada pitala svecenika ili ikoga ko tako vjeruje, oni uopce ne odgovaraju na pitanja, nego ko ti tupe svoje, i ako im i das neki dokaz ili argumenat da ti nesto nije jasno, oni imaju odgovor- bog je tako rakao, ma daj.
malo pocni gledati, malo pokusaj razumjeti i druge, a ne samo sebe, malo si egoistican cini mi se.

sto za anu je bolje da se drogira i da umre nego da pije npr sub ili hepova, jer ako nemoze potpunu apstinenciju ostvariti onfda nista, ma nemoj, kako to mozes reci uopce, i neka ti klinci koji tu dodu, neka vide cega sve ima, pa neka nadu svoj put, ko si ti da im odredujes put.
u jednu ruku si u pravu u drugu ne, sta ako netko nemoze potpunu apstinenciju ostvariti sta njega treba pustiti da umre. ajoj koje razmisljanje.
i daj molim te pokusaj barem jednom odgovoriti a da ne spominjes boga i isusa. pokusaj dati neke argumente i cinjenice, a ne samo tebi je pomogo, pa dobro tebi je, ali sta za onoga kome nije.
i kako mozes tako omalovazavati sta samo tvoj put je borbe, sta moj nije, ma otkud ti znas koko se ja borim, vjeruj mi svaki covjek se bori a pogotovo mi koji smo ovisnici.

i prociltala sam jos prije par dana tvoju ispovijest, je tuzna je kao i od svih nas, ja necu ni pisati moju ispovijest, jer ne zelim to pisati, ali vjeruj mi da sam imala jako tezak i ruzan zivot, ne samo u ovisnosti i prije nje.

sasa nemoj vise mi pisati da se ja drogiram jer je to jako ruzno nekome reci ko je proso heroin i pomalo me vrijeda.

a ovom decku koji spominje da je pisao krscanske pjesme pa je to nekome smetalo, nezam kakve to veze ima, jesam ja rekla da mi to smeta, oni kojim je to smetalo neka preispitaju sebe, meni to ne smeta ali nemoj mi nametati svoje
User avatar
iron
Posts: 104
Joined: Wed Nov 28, 2007 5:04 pm
Location: Dark Side Of The Moon tj. Zg :)

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by iron »

Hmmm.....ne znam na kakvim si ti dozama horsa bila kada ti dva metadona skinu krizu!?!
Kakvu stu to metadoni onda....svaki od 5o mg ili...!?!
Ma salim se.....ako su ti dva metadona dosta da ti skinu krizu i da ti ne treba hors, onda rokaj po dva meta i nemoj dizat na sve vecu terapiju.
Prije nekoga vremena sam shebao nesto....eto, doslo mi i ja uzmem dop nakon zadnje doze sube....znaci dop nakon cca 24 h uzimanja 12 mg suba i nikada vise. Ne zato sto ne valja, vec zato sto NEMA ucinka....nisam nista osjetio i ne zelim vise to ponovit, jer ne znam ni sam koliko dugo ne bih trebao sub uzimati da bih se mogao drogirat.
Iz tih razloga mi je sub zakon, jer znam da dop ne radi kada imas sub pod jezikom....ako i nesto malo osjetis, to je bacanje novca u vjetar....bezveze....
Metadonska kriza je bilo nesto najgore sto sam ikada osjetio.....ali stvarno nesto najgore! Uz to cu napomenit da sam onda bio na samo tri tabletice metadona kada sam pukao i sve bacio. I od te tri tablete dnevno sam imao takvu krizu koju nisam osjetio od nikakvoga heroina.
Radi svega toga mislim da je subutex ipak najbolje rijesenje za skidanje sa heroina....jer vecina ljudi koji su na metadonu (mnogi ce se sada tu prepoznat) redovito se jos rokaju sa heroinom....ili prodaju met za hors......ili meni ono najodurnije, kuhaju metadon.
Jucer citam tu po forumu da se u npr. Svicarskoj heroin daje na recept....meni je to npr. jako zalosno. Tako je to onda daleko kod nekih otislo da im niti jedna terapija ne pomaze.....a vjerojatno ima i onih koji se samo rokaju na racun drzave. Bas briga ekipu, dobivaju cisti heroin, cisti pribor, prostor za drogiranje i njima je ok.....e kada dodes do toga, onda se trebas malo zamislit koliko ti zivot ima smisla uopce.
Svaki dan proklinjem onaj svoj prvi panj koji sam kupio i kojega sam strpao u sebe! Koliko godina mi je otislo u nepovrat radi tih gluposti...koliko mogucnosti......koliko novca......koliko zdravlja je otislo.....jako zalosno. Da se svaki dan budis samo sa jednim na pameti, a to je kako doci do heroina. A ima tako lijepih stvari na svijetu koje ljudi mogu raditi...ekipa nemate pojma sta bih dao da semogu probuditi kao normalan covjek, da imam normalno jutro, normalno popodne.....samo da sam normalan....da nema terapije, nema gluposti.. Prije nisam ni znao sta je doktor, nikada bio bolestan....a sada mi je muka kada si zbrojim koliko godisnje popijem tableta radi tih gluposti!
Izvinjavam se sto sam otisao malo OT.
Nisam bio jedno vrijeme na forumu i nisam sada tu sve citao, ali nemojte vrijedat jedni druge.....da tu netko "pusi k...." za dop i sl...jer to je stvarno ruzno. Da ta osoba to i radi, vjerujem da joj ne treba stalno to nabijati na nos jer je to totalno dno...a to i ona sama zna. Tako da...bolje nemojte.
Svi smo tu u istim g...., tako da nam ne treba jos tu i vrijedanje ili da se svadamo medusobno.
Tu smo da pomognemo jedni drugima kada nam je frka, da damo savjet jedni drugima....a ne da se svadamo ili vrijedamo.

Lijepi pozdrav..... :rolleyes:
batman
Posts: 13
Joined: Sun Jan 11, 2009 9:29 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by batman »

iron ako misliš na astrid ćitao sam što je pisala pila je 20 hepova,i mislim isto kao i ti da je ružno da je se vrijeđa jer svi mi imamo neke tajne i radili smo ružne stvari za dop(ne mislim na tebe astrid da se ne uvrijediš jer nisu sve cure lake kao što momak misli)ali vidi se po njegovoj ispovijedi da je duboko ljut ne curu u koju je bio zajubljen ali ga je povrijedila zato se ne uzrujavaj ti sama znaš tko si i što si jer mislim da nemaš razloga lagati tu na forumu ni ti ni nitko.što se tiće hepova u potpunosti se slažem s ironom tko ih uzima da uz to roka i hors ili mjenja pa svi smo to prošli.ja sam se poćeo drogirati poćetkom devedesetih naravno ne odma sa horsom nego slabije i mislio sam da držim svijet u svojim rukama puno prijatelja izlazaka svi smo to radili nisam bio neki narkoman jer nisam živio za drogu još to je došlo nakon heroina i svaka naša prića je u biti ista.onda je došao hors i sjebo cjeli moj život poćeo sam tonuti lagati varati,duboko u sebi sam znao da je to loše ali je bilo jaće od mene i tako sam se borija godinama,hepovi pa hors pahepovi i tako jedan zaćarani krug u kojem lagano ali sigurno umireš.probao sam puno komuna od reta do mondo novo,remar i tako dalje.ostao bi po nekoliko dana i onda opet iznova.znao sam jabiti ćist do godine dana ali bi karakter opet popustio s vremenom i ispoćetka,dok mi jednom doktorica nije ponudila sub bio sam skeptićan jer sam sve znao to nevalja i tako dalje ali nisam imao izbora.čekao sam do jutra i uzeo dva suba.nisam prvi dan uopće imao neke želje za horsom što na hepovima sam uvijek imao,mogu reći da mi je sub pomogao jako puno.to je bilo 10.03.2006 od onda sam ja uzeo u dva navrata hors iako mi nije ništa bilo samo bacanje novaca ali me to nije uvjerilo pa sam opet uzeo i ništa samo sam bio ljut ne sebe jer sam poćeo živiti kako treba(to je uzimanje bilo mjesec dva od 10.03)tako da od onda nisam više niti pomislio na hors.pio sam tri suba od dva mg i s vremenom smanjio na jednu polovicu.mogu reći da me spasio ali ga ne mislim uzimati zauvijek jer sub savim drugaćije djeluje od hepova i ima sasvim drugo djelovanje ja od sub nikad nisam bio opijen kao od hepova uvijek sam bio hiperaktivan jer sam od onih koje taj hors diže imao sam volje za sve ali je bilo umjetno stanje.svatko tko baš želi se skinuti mogu reći da mu je sub dobro riješenje zato razumijem astrid da bjoj je pomogao puno i nek joj je sa srećom,svatko bira svoj put,ja živim normalnim životom kakvim sam živio prije opet idem na trening ne vrti mi se živiot oko droge nego skrozt neki drugi prioriteti u kojim uživam a to su male stvari jutarnja kava,neka šetnja odlazak na trening reći voljenim osobama da ih volim meni je to dovoljno da me roditelji i prijetelji poštuju i ne trebe mi ništa drugo u životu ni novac ni slava,mogu reći da uživam,sad ću upisati fakultet kineziološki.imam planove ali to nisu pkanovi oni kao prije nebulozni nego ostvarivi plaovi koji funkcioniraju u životu,imam sreču da nisaqm dobio hepatitis kao većina i zahvalan sam zbog toga,znam da ću uspijeti u svojim naumima jer nema toga što mogu ja a i vi ostali u životu napraviti samo malo volje i vjere u sebe jer nitko ti neće pomoći ako što si pomogneš sam a sve ostalo dođe samo i vjera u boga i dobar posao,karijera ono što svatko od nas želo i hoće i zato se prestanimo napadati jer dovoljno smo osuđeni od okoline da bi vrijeđali jedan drugoga,nego pomognimo ali na ispravan naćim jer nismo svi isti netko lijepo pjeva,netko je dobar sportaš,netko je imformatićar dobar.ljudi različiti smo i zato ono što je meni ispravno nije drugom ali nitko od nas nije kompetentan da nameće svoje pa tako neću ni ja,bitno je da se ne drogiramo i ne lutamo ulicama kao izgubljene duše,da imamo ciljeve u životu,mir s vama.POŠTUJTE JEDNI DRUGE I PONAŠAJTE SE ONAKO KAKO BI HTJELI DA SE DRUGI PONAŠAJU PREMA VAMA-razmislite o toj rećenici jer nitkop ne voli da ga se omalovažava i umanjuje,nije sramota ne znati nego ne pitati!!!!
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by MANS0N »

Kao sto sam vec negdje rekao,vi uopste ne vidite stvari u perspektivi kako stoje.A stoje ovako,to je samo jos jedan u nizu bezuspjesnih skidanja sa droge.Isto ste tako bili odusevljeni Metadonom,isto ste pricali o glupostima kao posao i skola-nidje veze.Vi NE MOZETE nista uraditi dok niste skroz cisti,jer po logici stvari i fizickim cinjenicama droga vas retardira.Zao mi je ali tako je.A ko je bio gospodin u drogi,svaka cast,taj tek ima dug put pred sobom.Meni licno niko nije trazio guzice jer sam ruzan,ali da jeste,znam sta bi bilo.Ali ja se ne lazem.Droga je na sve nacine jaca od mene. :wink:
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by AnAna_mo »

fxjghjgf
Last edited by AnAna_mo on Mon Aug 24, 2009 2:51 pm, edited 1 time in total.
Potpis.
User avatar
Falco
Posts: 213
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:15 am
Location: republika,Slovenija,...SFRJ......

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Falco »

hey,..astrid

...ma mi smo svi manje ,...vise imali tu srecu pa zapeli za mansona,...ali fora je u tome,...da ga mi (ja) nismo uzeli previse ozbiljno,...barem ja ne,...ma,..da,...

...ali fora je u tome,..sto covjek govori istinu,..a to radi na onaj brutalni nacin,..koji ne odgovara svima,..i koji nekome smeta,...ali covjek se na sve navikne pa i na njega,...

...ps: ....boli zato,..jer istina nikad nije lako za podnijeti,..

pozz
tryin" to be the best of me,...
Post Reply