Bromazepam, koliko dugo i u kolikim kolicinama.

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

PsYchO
Posts: 79
Joined: Tue Nov 15, 2005 9:40 am

Bromazepam, koliko dugo i u kolikim kolicinama.

Post by PsYchO »

Znam, slicna tema postoji i ispod ove, ali, ipak, razlicita u mojoj situaciji.

Na blokatoru sam vec 6i mjesec, sa mada nije bash relevantno, 20dnevnim, recidivom pre mjesec dana, kada mi je istekao prethodni blokator.

Pitanje je, posto vec duze vrijeme, vec godinu dana, SVAKODNEVNO, popijem po najmanje 3 mg bromazepama (lexaurina)
I osjecam veliku nervozu kad ne popijem, makar svaki drugi dan. Toliko kao mogu izdrzat, inace dolazi nesanica.

Kakvi su simptomi krize kod bromazepamske ovisnosti, da li je nesanica jedini oblik krize, chuo sam da su mnogo jake, kako izgledaju u odnosu na heroinske, kako ih.. u mom slucaju, sigurno sam navucen, kako jebiga, prebrodit.
Jer zelim da prestanem s bromazepamima.

Pomoc molim, ko moze da pruzi, ko je proshao.

Hvala
..all that is gold does not glitter..
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Bromazepam, koliko dugo i u kolikim kolicinama.

Post by Sagitarius »

Idi kod doktora.Svi ti -azepami su teške navlakuše,krize su gore nego od heroina,naročito ako se naglo prestane.Doktor(vjerovatnije psihijatar) će ti objasnit kako da pomalo skidaš to,nemoj naglo,ja sam jednom pokušao naglo prestat s Xanaxom,pa sam na hitnoj završio,ali ipak je Xanax dosta i jači.
PsYchO
Posts: 79
Joined: Tue Nov 15, 2005 9:40 am

Re: Bromazepam, koliko dugo i u kolikim kolicinama.

Post by PsYchO »

Brate, sad sam i na zepamima, a psihic mi je preporucio xanax pre jedno 10ak dana, i pijem ga toliko, zajedno sa zepamima.

zepami su da napomenem, uvjek bili terapija na moju ruku, ne prepisani od strane doktora.

znaci ipak.. treba struchna pomoc.

hvala sagitarius, i jedno pitanje, koliko dugo mogu nastavit sa xanaxom bez opasnosti da se navuchem.
..all that is gold does not glitter..
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Bromazepam, koliko dugo i u kolikim kolicinama.

Post by Modesty »

Čovjek ti lijepo reče,i vidiš sam u šta si se uvalio uzimajući na svoju ruku......imaš već iskustvo(loše) i hoćeš opet probat ali sa drugim ljekom?????

Idi ljekaru i nepij ništa bez njega i više nego je napisano,ne igraj se.....u principu koliko znam iz svog dugogodišnjeg lječenja,ti ljekove doktro treba da menja svremena na vrijeme upravo da nebi došlo da navlakuša na jedan.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Bromazepam, koliko dugo i u kolikim kolicinama.

Post by Sagitarius »

E ne znam koliko treba za navući se,znam da Xanax spada u najjače iz te grupe lijekova.Ja sam ga pio 3,5mj. i to ne u velikim količinama (max. 1mg dnevno),pa je isto kriza bila fuj(i sad se naježim kad se sjetim te noći).Te lijekove kod dužeg uzimanja treba polako smanjivat,kažu da kriza može i ubit,mene je na hitnoj dr. skoro napao:"Jesi ti lud,nije ti to heroin,ne smiješ naglo prestati..."Otada imam blagu averziju prema svim sedativima,eventualno apaurin kad baš ne mogu zaspat,a to je rijetko.
PsYchO
Posts: 79
Joined: Tue Nov 15, 2005 9:40 am

Re: Bromazepam, koliko dugo i u kolikim kolicinama.

Post by PsYchO »

Sagitarius wrote:E ne znam koliko treba za navući se,znam da Xanax spada u najjače iz te grupe lijekova.Ja sam ga pio 3,5mj. i to ne u velikim količinama (max. 1mg dnevno),pa je isto kriza bila fuj(i sad se naježim kad se sjetim te noći).Te lijekove kod dužeg uzimanja treba polako smanjivat,kažu da kriza može i ubit,mene je na hitnoj dr. skoro napao:"Jesi ti lud,nije ti to heroin,ne smiješ naglo prestati..."Otada imam blagu averziju prema svim sedativima,eventualno apaurin kad baš ne mogu zaspat,a to je rijetko.
Mozes je opisat, tu noc, tu zikru molim te.

Doktorica je rekla da bi posle mjesec dana Xanaxa trebalo prestat uzimat, maksimalno mjesec i po, a neznam imajul mnogo veze sa zepamima.

Modesty, ne pametuj, ionak mi vec odavno pichish po zivcima.
..all that is gold does not glitter..
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Bromazepam, koliko dugo i u kolikim kolicinama.

Post by Modesty »

zemljače moj,tvoji živci su tvoj problem,šta ću ti ja kad imaš problema sa prihvatanjem istine,zato ti i je kako je.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Bromazepam, koliko dugo i u kolikim kolicinama.

Post by Sagitarius »

Ta noć-napadi panike,neki strah da umirem,prsa mi se grčila,kao da mi je neko šakom stisnuo srce,preznojen,tresla mi se vilica nenormalno,kočio sam se u onom "fetus" položaju,nekako sa uspio nazvat brata,on me više odnio,nego odveo do auta,u bolnici mi dali injekciju apaurina,i sutra odmah sam išao ujutro kod svoje dr.,dala mi apaurine od 10mg,koje sam pio 15tak dana,ne sjećam se više koliko,mislim da sam prva 2-3 dana pio po 3-4 dnevno.
Eto,je'l ti sad lakše?
PsYchO
Posts: 79
Joined: Tue Nov 15, 2005 9:40 am

Re: Bromazepam, koliko dugo i u kolikim kolicinama.

Post by PsYchO »

Modesty wrote:zemljače moj,tvoji živci su tvoj problem,šta ću ti ja kad imaš problema sa prihvatanjem istine,zato ti i je kako je.
Da.. ono, chitaj malo, gore/dole, pre moralizovanja, na koje uopste nemash pravo.
Sagitarius wrote:Ta noć-napadi panike,neki strah da umirem,prsa mi se grčila,kao da mi je neko šakom stisnuo srce,preznojen,tresla mi se vilica nenormalno,kočio sam se u onom "fetus" položaju,nekako sa uspio nazvat brata,on me više odnio,nego odveo do auta,u bolnici mi dali injekciju apaurina,i sutra odmah sam išao ujutro kod svoje dr.,dala mi apaurine od 10mg,koje sam pio 15tak dana,ne sjećam se više koliko,mislim da sam prva 2-3 dana pio po 3-4 dnevno.
Eto,je'l ti sad lakše?
Lakshe, bogami i nije, jer 3 dan nakon sto nisam uzeo bromazepam, dozivio sam neshto slicno, tacnije treca noc, cetvrti dan.
Srce lupalo kao ludo, znojenje, kocenje vilice.
Zonfa je sto sam popio dva ksalola nakon sto sam 6/7 sati bezuspjesno pokusavao da zaspim, nisam spavao naravno, ali za par sati me pustila ta panika, kao da je nije ni bilo, pa sam razmisljao jeli na psihickoj bazi ili ipak posljedica bromazepama.
Neznam kakve veze ima ksalol s tim, da li moze ^skinut zikru^ ali raspitacu se.
Sad sam obezbjedjen i sa ksalolima i sa zepamima, ali smanjio sam kolicinu mnogo. do 4,5 /6 mg zepama i 1 mg dnevno ksalola.

Nishta loshe nisam mislio, ak nisi zelio odgovorit, nisi ni morao.
..all that is gold does not glitter..
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Bromazepam, koliko dugo i u kolikim kolicinama.

Post by Modesty »

Ništa ti ja loše nisam mislila zemljače,nego sam mislila da ipak imaš toliko iskustva da bi trebao znati da se trebaš obratit ljekaru...šta će ti pomoći iskustvo tuđe krize,imao si vlastite loše iskustvo i njega ispričaj doci....svi smo mi individue i nešto što je nekom pomogle,meni i tebi može da odmogne drugom i obrnuto,npr. razumiješ? Ako vidiš da si navučen na lijek,nemoj se igrati isto te od droge ne liječi forum,pomaže,to svakako ali si išao doci e tako trebaš i za ovo...i zato ne pizdi jer sam ti i u prvom postu rekla ono što je stvarno ispravno.....da me neinteresuješ i da neznam kako ti je,nebih ti se uopće obratila.
Post Reply