Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

Rikaveri wrote:Sta ce se desiti ako se uradim preko bupa ovaj bez blokatora?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kako sam samo bio vickast.. :mrgreen: ;-) :oops:

E ostaje isto pitanje...

Sta mogu da ocekujem kad izbacim bup iz upotrebe nakon ovih 5-6 dana?

E ima tu jos jedno pitanje, sta mogu da popijem za spavanje, cini mi se da sam negde procitao da preko bupa nikako ne pijem benzodiazepine, a bas mi stoji blister bromazepama od 3mg u ormaru. :twisted:
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by ziki »

To pitanje, Sta ce biti nakon 5,6 dana kad prestanes sa Bupom jedino da postavis nekom ko zna da gleda u pasulj i da prorice sudbinu...
Kako neko moze da zna kako ce biti tvoje zdravstveno stanje i raspolozenje itd.?
Shvati da nismo roboti, i da ti lekovi nisu programi koji se programiraju dokle ti hoces i kako hoces.
Ti sabloni sa lekovima i smanjivanjem doze, koji vode do neke navodno pozitivne nule ne postoje.
Lekari prilagodjavaju lekove na osnovu onoga kako se njegov pacijent oseca.
Posmatras ceo taj problem zavisnosti mnogo mehanicki, kao da se radi o popravci automobila...
Tako da bolje da vise ne komentarisem i ne ubijam ti volju.
Uglavnom jakom voljom mozes izadjes iz svega.
...
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

Ma kakvi lekari da mi kroje sudbinu, ti su ti nauceni da samo sto duze gutas te lekove u dobrobit proizvodjaca istih. :lol:
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by ziki »

Ja sam tu imao srece, sa mojim doktorom sam vec postao kucni prijatelj tako da ne mogu da kazem jednu ruznu rec.
A mrzeo sam ove derikoze po tim klinikama koje otimaju novac, i koriste nesrecu ljudi.
Sve zavisi kako se ophodis prema njima i kakav ti zapadne, ima i baksuza.
...
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

Evo danas sam popio jednu osminu leka i dobro se osecam, sta vise super, to bi navodno trebalo da bude 1mg, sutra uzimam 0.5mg i videcemo sta ce se desiti, ako osetim neke bolove itd imam Kratom, tako da ce mi on definitivno pomoci.
Inace Kratom ima isto dejstvo kao subotex, samo sto mora da se pije na svakih 5-6 sati i ima malo ruzan ukus.
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

HAhah ljudi, ja moram ovo da vam ispricam.
Posto sam danas smanjio dozu na 1mg i prilicno se drugacije osecam malo bolova ali samo malo, medjutim, evo smejem se u sebi a pored toga mi pune oci suza.
HAhahahhaha
Palim televizor i pink, kad ono mala nevesta, ja se izvalio u krevet i po prvi put u zivotu gledam pola minuta seriju.
Kad ono neka scena, gde neki mali u kolicima napravio svom tati sladoled jer je pobedio na nekom sudu i kako on hoce sad da ga usreci, medjutim valjda sluzavka neka uzme namerno i razbije taj tanjir sa sladoledom. A ja gledam i pune mi oci suza, samo sto na glas nisam zaplakao, pa ovo je ludilo!
A iskreno, lepo mi je malo ovako da imam ovozemaljska osecanja.
Valjda sva ona hladnokrvnost i sve to sto sam imao tokom zavisnosti je sad pocelo da izbija napolje.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by sanela »

:D
nasmija ti mene, jarane...
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

Samo da se javim da ne kljucam nigde.. :)
Tu sam, smanjujem lagao dozu, imam jos malo bupa i to je to..
A jbm valjda cu se izvucem iz ovog zacaranog kruga.
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

E ljudi, imam jedno pitanje, posto sam se skinuo i sad mi je super. Naravno imam rovca ne velikog ali onako trazi mi se i sve se pitam kako bi se lepo uradio sad posle ovoliko vremena..
Pa me zanima kako se zovu samo blokatori i kako se nabavljaju i kolika im je cena..

HVALA NA SVEMU DO SADA!!! :D
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Don Dop »

U prijatelju ti prodje pravo putesestvije.. te dobro, te lose, ali eto izdrzao si.

- Blokatori su nalorex i oni se vec mogu dobiti u apoteci i bez lekarkog recepta. Ja sam ih svojevremeno nabavljao ko od sale, mada mozes otici i kod lekara opste prakse da ti ih prepise. Oni se nikako ne uzimaju preko dopa to moras da znas.

- Srecno Ti bilo skidanje i dalji zivot, jer tek sad pocinje borba i to ona svakodnevna.
Ja sam Bog
Post Reply