POMOC...Kako doci do leka catapresan ili clonidine

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
THEstranger
Posts: 12
Joined: Thu Dec 04, 2014 3:47 am

POMOC...Kako doci do leka catapresan ili clonidine

Post by THEstranger »

Sve moguce apoteke sam zvao,raspitivao se svi kazu da nije registrovan ali da su imali pre par meseci ili tako nesto,niko mi ne daje informaciju da ga poseduju,ne znam kako mogu doci do tog leka...jel mi moze neko pomoci?inace potreban mi je za skidanje sa buprenorfina..hvala unapred
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: POMOC...Kako doci do leka catapresan ili clonidine

Post by noel »

Odi kod svoje doktorice opće prakse ili u centar, neka ti napiše privatni recept (old skul, rukom), a onda s tim u neku bolju ljekarnu. Lijek se naručuje izvana (Njemačka, Austrija, Slovenija itd., ljekarna sve obavi), a treba mu cca dva tjedna da stigne (ostaviš broj, pa te nazovu iz ljekarne).

Baš sam nedavno uzimao, pakiranje od 30 komada je 8 €, ali više ti se isplati uzeti ono veće - 100 komada (cca <20 €).

Lijek dušu dao za "zimu" prilikom skidanja ili spuštanja, vrijedi svaki cent.

Image
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
V.Warrior
Posts: 12
Joined: Wed Apr 08, 2015 7:03 pm

Re: POMOC...Kako doci do leka catapresan ili clonidine

Post by V.Warrior »

Da li je neko od vas vec koristio ovaj lek ranije, jer sam ja zainteresovan isto da ga nabavim da bi lakse uradio transfer za metadona na buprenorphin ovih dana!!! Da li lek stvarno umanjuje efekte krize, bolove, flesove hladno - vruce, znoj i td.. Mislim da ga kod nas u Makedoniji ima po apotekama i meni su ga preporucili da ga koristim kad krenem sa skidanjem. Ja sam kratko vreme na metadonu samo nekoliko meseci ali hocu da se opet vratim na Buprenorphin ili subotex jer mnogo mi je bolje bilo na buprenophin nego sada na metadon. Mislim da mi vise prija Bup. Samo se bojim od transfera jer nikada nisam isao po klinike i centra za zavisnost i sve sam radio sam kuci, usostalom ja i nemam neki veliki staz sa opijatima ukupno 5 god do danas, ali ni to nije bas malo!!! Zato se bojim malo jer znam da je metadon jak substitut i da su krize strasnije nego na heroinu, iako s kod mene niske doze u pitanje 30-40mg dnevno. Ipak se bojim evo da prestanem ovih dana sa metadonom i krenem sa bprenorphinom i sve to odradim sam kuci, pomocu
catapresana-clonidine-a, diazepam-a, fervexa, puno C vitamina i B vitamina i nekoh dodatnih suplemenata ishrani koji ce mi pomoci da smanjim totalno efekte krize na minimum, jer oni koji su radili transfer sa met na bup kazu da prvih nekoliko dana su krize neizbezne iako se koristi buprenorphin, oseca se ipak kriza, ali nije tako lose kao bez icega, na suvo na pr...
Ko moze da nam kaze dali pomaze ovaj lek Catapresan - Clonidine??????????
There is no reality except the one contained within us :!:
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: POMOC...Kako doci do leka catapresan ili clonidine

Post by noel »

nemoj nista raditi prenaglo... smanjuj metadon postepeno, idealno bi bilo da ga dovedes na najmanju, tebi izdržljivu dozu, iskriziraj ako mozes čitav dan na suho, pa kreci s bupom, svakih par sati po 2 mg dok ne budes pokriven.

bit ce jako tesko, u to budi siguran, u klinikama ne pomisljaju zapoceti transfer sve dok ne budes posve negativan na metadon (nekad i daleko preko 10 dana da se iščisti iz tijela, jer gad se uvuče "do kostiju", al dotad te pokrivaju MST-jem (morfij).

catapresan će svakako pomoći, ublažit će ono najgore iz krize, samo ne pretjeruj s dozama. Ne zaboravi hrpu benzića, nešto protiv bolova... dormicum si uzmi za spavanje.

život na bupu je daleko kvalitetniji od onog na metadonu, želim ti puno sreće i izdrži! :wink:

P. S. čini mi se da je ovo OT, pa ako admini mogu temu premjestiti.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
V.Warrior
Posts: 12
Joined: Wed Apr 08, 2015 7:03 pm

Re: POMOC...Kako doci do leka catapresan ili clonidine

Post by V.Warrior »

Hvala puno na odgovoru!!! Znam da nece biti lako svestan sam toga i znam da ce biti kriziranja. Nadam se da za ovih nekoliko meseci kooliko i koristim metadon u sustini nisam ga bas toliko uvukao u svog organizam da ne mogu da ga skinem bar za nekoliko dana. Ja sam ranie sam kuci uradio transfer sa heroina na buprenorphin i cak i tada imao krize prvih 48h od starta konsumacije bupa. Cak smatram da buprenorphin je i sam izazvao krizu kod mene jer sam ga poceo uzimai nakon 24h od zadnjeg pusenja heroina. Naravno nikad nisam injektirao nikakvu drogu ili substituciju i alergican sam na igle!!!
Gadi mi se sama pomisao da se ufiksam bilo cime, cak i kad mi rade analize krvi jedva pristanem da mi uzmu krv iz vene.
metadon sam isto koristio oralno ovih par meseci po 30-40mg dnevno maximum ali eto ipak se bojim da krenem sam sa transferom da se ne bi iskomplikovalo nesto pa da zavrsim na klinici. Moji naravno znaju sve o meni i imamo maximalno otvoren i drugarski odnos, Hvala bogu sto imam razumne roditelje koji me podrzavaju u svemu i pomazu bas puno.
Poslusacu tvoj savet i smanji cu ove nedelje skroz metadon do minimuma koji ce biti izdrzljiv za mene. mislim da ce to biti 100mg dnevno ali videcemo... Cak nakon toga sledeceg vikenda mislim kad se stabilizjem na minimm metadona za nedelju dana max 10 dana krenem sa pauzom od 2 dana i nakon 48h pocinjem sa subotexom koji sam vec kupio i stoji mi kuci - samo ga gledam i razmisljam kad da pocne ovo sranje!!!! :(
A opremicu se i sa ostalim lekovima naravno kako bi smanjio krize na minimum jer mrzim taj osecaj kad drhtim i hladno mi, pa te promene hladno-vruce itd.
Hvala puno da podrsci, znaci mi ovaj savet puno!!!
Pozdrav iz Skoplja!
There is no reality except the one contained within us :!:
Post Reply