Dspi,gandza,bobe ...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
joce
Posts: 1
Joined: Wed Jul 30, 2014 5:36 pm

Dspi,gandza,bobe ...

Post by joce »

Poz svima na forumu,vec par mjeseci pratim ovaj forum evo odlucih i ja da se registrujem jer imam problema s drogom.... Ne volim da duzim price puno ugl znate kako ide to,imam 18 god s 14 sam poceo travu duvat,svaki dan sam napusen i svaki dan mi se svodi na samo pusenje trave i cutanje kad je nema pa idemo po jos...Pored trave vucem ds vec 8-9 mjeseci bar 2-3 puta mjesecno i poslje svakog skijanja bar deset narednih dana moram se kljukat bromazepamom,leksom i ostalim bobama da bi normalan bio.Nedavno sam vuko ds i prekosutra ispljuno pola zuba,i stalno me zubi sad bole.....Odlucio sam da raskrstim s tim hemijama al kolko sam ja provalio droga drogu vuce tako ako nastavim i travku purnjat ko sad sigurno cu nekad se vratiti hemiji ne daj Boze zutalj da postanem.... A sto se trave tice nju sam htio x puta baciti al gde god odem joint je ispred mene...svi duvaju...a ja je jedan dan volim mislim kako je to dobra zajebancija sto nije legalna hu ha....sledeci dan mislim da ce me ona odvest do horsa.......sad plan mi je da kad krene ova posljednja sk godina da smanjim vut fazon samo je vikendom palijam....da li je to pametno il je trebam bataliti za stalno....ako ista znaci od trave sam imo par puta napad panike i to zestok napad panike,od tad se u meni stvorila neka anksioznost sta li vec a nikad nisam bio takav,jbt ja uvjek sa svima bio dobar,humoristican,sve me cure gotivile i tako to .... pozzz

edit:zab reci evo za ove 4 god svakodnev. pusenja nikad nisam pusio travu pravu travu ako mi vjerujete sve je albanka neka prskana bobama,horsom ili cime vec

i jos nesto zab reci,memorija mi je otisla u k skroz,niceg se ne sjecam ,nema sanse da ti kazem sta sam juce radio,kamol sedmicu da ti ispricam ...kolko trebam biti clean da mi se memorija vrati
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Dspi,gandza,bobe ...

Post by sanela »

Uh, drug moj, ti baš po albanki, ha? Dobrodošao na forum!
Jarane, ako misliš da ćeš moći vikendom duvati, a da se nećeš vratiti speedu, odmah da ti kažem da od tog nema ništa. Ako tim putem ako nastaviš, obzirom da si mlad, nije isključeno da ćeš se i horsom spuštati kad ne bude bromazepama, leksiliuma i ostalih tabletica.

Ti nakon 4 godine duvanja imaš problema sa napadima panike, anksioznošću, sHebao si memoriju i bogzna šta još... šta misliš šta će biti za još koju godinu?

Kažeš, s kim god izađeš, duva se... a šta misliš da malo proširiš interesovanja, nečim se počneš baviti, sad preko ljeta da voziš bicikl, neki sport, neki kurs, šta god, a da se izmakneš od ekipe koja duva? Za sad zaboravi na izlaske, cuganje, duvanje... neka dnevna varijantu, kafa, zezanje ili nešto OK, ali sa ekipom koja se ne drogira.

Samo da znaš da se ništa neće promijeniti dok ti neke stvari ne budeš počeo raditi na drugačiji način.

Kad će se memorija vratiti? Da bi se oporavili receptori u mozgu potrebno je najmanje 2 godine da ne duvaš... Ali, ovo se odnosi na svaku drugu. Nema drogiranja pomalo. Il se drogiraš ili ne. Ti skontaj šta želiš. A čitaš po forumu šta ljudi pišu... Nema ono "to se meni ne može desiti"... da, kako da ne...

Šta god skontaš, sretno, drug i piši šta si odlučio. :wink:
Post Reply