Deep_Dive Story

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Deep_Dive
Posts: 29
Joined: Mon Apr 21, 2014 4:20 pm

Deep_Dive Story

Post by Deep_Dive »

prvo, da se razumemo, nick Deep_Dive sam odabrao zbog sjajnog nemačkog elektro benda Deep Dive Corporation. dakle, nema nikakve veze s mojim problemom u životu, trenutnim ( 5/10) lošim stanjem ili činjenicom da sam se bavio podvodnim ribolovom u neka srećnija vremena...

moje prvo iskustvo je bio lepak. imao sam dvanaest godina. sa 13 sam počeo da pušim a sa 14 se prvi put naduvao sa nekim malo starijim likovima iz kraja. inače sam rođeni Beograđanin.... pušim ja to rekreativno (tj. periodično) i dan - danas, tako da verujem da će me konoplja i njene đakonije i dalje pratiti sporadično kroz ostatak života. ne opravdavam, ali i ne osuđujem. šta god drugo da napišem lagao bih vas, a to mi nije cilj.

cela ta priča s lepkom i duvanjem je potrajala nekih 3 - 4 godine, dok nisam u Amsterdamu prvi put probao "kremenčić". to je ono što se kod nas zvalo "microdot", tj. LSD. tu sam otkrio neke nove dimenzije eksperimentisanja sopstvenom svešću i imaginacijom, pa sam zatim probao i peyote, raznorazne psilocibe, meskalite i ostale trtemrte. to me je prilično držalo jedno 2 godine dok se nije pojavio veličanstveni Mr. H.
ono što je zapravo najveći problem, leži u činjenici da je kvalitet onog onda i ovog sada nešto što se ne može meriti ni u ludilu. ako je ikada "vredelo" drogirati se, to je bilo do pre 20 godina. da ne govorim o "okici" (opijumu), panopinu, dikodidu (kodein - fosfat 100%), itd.

Morfijum je ipak posebna priča. Dante je napisao: "U morfijumu leži snaga sna.". naravno, nije mi mnogo trebalo da ja "vidim malo to" i uverim se da je rekao istinu. verovatno se nikad ne bih drogirao da sam danas klinac, a u prilici da probam nešto iz palete smeća koje se nudi. tada je to ipak bilo drugačije. na moju veliku žalost, ispostavlja se....

opet, na moju "žalost", do njega je bilo i tada teško doći (iako se povremeno pojavljivao), ali je Mr. H. uvek bio tu. čak i kad je bio loš, bio je trista puta bolji od ovog govna danas. bezobrazno skup, celih 100 demona, ali je trajao. nekako je moglo da se pliva - nema toga, bude heptosa (ali ne ovog olešenog), a u najgorem slučaju je postojao legalno po apotekama "Sanotus", pun kodeina, pa si mogao uvek da se središ. onda su sve to povukli i jedini način je bio ići u Drajzerovu ili nabavljati Heptanon od džankija, najčešće krijumčaren iz Centra, a kako? lepo, uzme čovek u usta i na kvarno vrati u flašicu pa ti to proda :vom: srećom, imao sam dvojicu starijih koji su to dobijali na nedeljnom nivou pa nije bilo takvih gadarija....
Trebalo me je streljati još u pelenama.
User avatar
Deep_Dive
Posts: 29
Joined: Mon Apr 21, 2014 4:20 pm

Re: Deep_Dive Story

Post by Deep_Dive »

eh, kad se samo setim da je cela priča iz gornjeg posta smeštena u period do '91. :o
sada bi valjalo nastaviti jer tek dolaze one bitne stvari. nekako je sve do tada bila zajebancija u poređenju s onim što će se dogoditi, a ipak se sve uveliko otrglo kontroli.....
žao mi je što nisam baš u snazi da nastavim sa pisanjem ali obećavam da se na ovome neće završiti. podeliću s vama i Drajzerovu, dva lečenja u Moskvi, šarlatanku s melemima (da,da), odlazak u Afriku i život na Dafalgan Codeinu, pucanje neviđenih para u dva navrata kod privatnika - lopova, odlazak kod hodže - Derviša u Visoko (BiH) itd., kao i kako danas izgleda cela stvar.....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2Vcd0R0FsOY[/youtube]
Trebalo me je streljati još u pelenama.
aca
Posts: 28
Joined: Thu Apr 10, 2014 11:19 am

Re: Deep_Dive Story

Post by aca »

iznenadilo me je sta si napisao sa obzirom da su kodein I morfijum mnogo,mnogo slabiji od heroina i nijedan pajdoman ne bi dao novac za morfijum a kamoli kodein.Verovatno su ti prodavali nesto jako loseg kvaliteta.Pa onda duvanje lepka?4 godine!!!!!Pa onda LDS-25-microdot,meskalin,sve vez ikakve veze i smisla,cela prica je puna kontradikcija,rupa,zbrda - sdola, pojasni malo.
User avatar
Deep_Dive
Posts: 29
Joined: Mon Apr 21, 2014 4:20 pm

Re: Deep_Dive Story

Post by Deep_Dive »

aca wrote:iznenadilo me je sta si napisao sa obzirom da su kodein I morfijum mnogo,mnogo slabiji od heroina i nijedan pajdoman ne bi dao novac za morfijum a kamoli kodein.Verovatno su ti prodavali nesto jako loseg kvaliteta.Pa onda duvanje lepka?4 godine!!!!!Pa onda LDS-25-microdot,meskalin,sve vez ikakve veze i smisla,cela prica je puna kontradikcija,rupa,zbrda - sdola, pojasni malo.
šta ti nije jasno? to je tipična progresija. prvo lagano, pa halucinogeni i na kraju opijati. ako si pročitao nastavak, video si da je gore napisano samo deo događaja, od 1982. do 1991., tj. pune 23 godine od danas. ne znam koliko si tada imao godina... na kraju krajeva, nije ni bitno, ja ovde nisam počeo da pišem zato što sam imao "privilegiju" da biram između koječega u onom vremenu već da bih svima, kao i tebi, objasnio ko sam, šta sam, i šta radim ovde. i, što je najvažnije, zato što svima želim dobro koliko i sebi, a nikom da trideset godina provede u devetom krugu.

p.s. smatram da nema potrebe da opisujem šta sam radio na lepku po parkovima, Kališu i podrumima ili kako sam gurao zgrade u Amsterdamu na tripu tih godina, jer je totalno irelevantno. zato sam malo i ubrzao priču. nije poenta u doživljajima već u onom što ide iza njih. pozz
Trebalo me je streljati još u pelenama.
aca
Posts: 28
Joined: Thu Apr 10, 2014 11:19 am

Re: Deep_Dive Story

Post by aca »

Sta mi nije jasno?Nista.
Pre 20 godina bila je 94-ta I niko odavno nije uzimao opijum,heroin je vec nekoliko godina suvereno vladao.kazes da je morfijum druga prica.Jeste.Lek za bolove kod obolelih od raka ili posle saobracajne nesrece.Dante Aligijeri je ziveo u doba Renesanse, u 14.veku I sta je on znao o drogama?Ti si prvi 'Beogradjanin' kojeg znam da se drogirao kodeinom.a lepak su duvali cigancici na Kalenic pijaci.
Od cega si ti uopste bio zavistan,navodno putovao u Moskvu I slicno?Nemoj besneti nego ce te ovo pitati I neko drugi.Ja sam iz BG-a I prvi put cujem sve ovo.'Progresija'kako to to zoves je isla ;duvanje,malo tripova pa dop.Posle toga smrt,skidanje ili metadon I sub.To je 99% zavrsetaka price.
User avatar
Deep_Dive
Posts: 29
Joined: Mon Apr 21, 2014 4:20 pm

Re: Deep_Dive Story

Post by Deep_Dive »

aca wrote:Sta mi nije jasno?Nista.
Pre 20 godina bila je 94-ta I niko odavno nije uzimao opijum,heroin je vec nekoliko godina suvereno vladao.kazes da je morfijum druga prica.Jeste.Lek za bolove kod obolelih od raka ili posle saobracajne nesrece.Dante Aligijeri je ziveo u doba Renesanse, u 14.veku I sta je on znao o drogama?Ti si prvi 'Beogradjanin' kojeg znam da se drogirao kodeinom.a lepak su duvali cigancici na Kalenic pijaci.
Od cega si ti uopste bio zavistan,navodno putovao u Moskvu I slicno?Nemoj besneti nego ce te ovo pitati I neko drugi.Ja sam iz BG-a I prvi put cujem sve ovo.'Progresija'kako to to zoves je isla ;duvanje,malo tripova pa dop.Posle toga smrt,skidanje ili metadon I sub.To je 99% zavrsetaka price.
ok, onda ti završi ono što sam započeo.
Trebalo me je streljati još u pelenama.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Deep_Dive Story

Post by sanela »

@aca, pusti čovjeka da piše. Sve dok nekog ne vrijeđa i ne krši pravila foruma, može pisati i izmišljenu priču ako želi. Ovdje se pišu ispovijesti, na način kako ko želi.
User avatar
Deep_Dive
Posts: 29
Joined: Mon Apr 21, 2014 4:20 pm

Re: Deep_Dive Story

Post by Deep_Dive »

Sanela, hvala na razumevanju.

prvo, koja je svrha pisati lažne ispovesti? i zbog čega bih to činio? zaista nisam došao ovde da bilo koga vučem za nos. sve što sam napisao do sada je istina i to najodgovornije tvrdim. ja sam, kao što rekoh, u svet droge ušao davne '82. i ne bi me zabolelo toliko da sam na sav svoj trud i muku dobio smislen odgovor, pa makar bio i optužujući, već sam dobio uvredljivo, polupismeno, možda i urađeno bandaranje po androidu, što bi trebalo da bude "odgovor na post". nije se čak ni potrudio da ga pročita....
za ovo prvo bih se itekako potrudio da činjenicama uverim ljude da govorim istinu i, ako bilo ko ima neko pitanje, tu sam da svima odgovorim. imam zaista dobru volju i veliki motiv. ovo drugo više neću komentarisati, ni ovde ni na drugim mestima.

nastaviću svoju priču sutra i hvala svima što uopšte čitaju sve ovo. idem da legnem, da pokušam eventualno s nekim filmom, prigrlim svoje čedo i sutra je novi dan...
Trebalo me je streljati još u pelenama.
aca
Posts: 28
Joined: Thu Apr 10, 2014 11:19 am

Re: Deep_Dive Story

Post by aca »

U pravu si,neka pise svoje bajke sa 'progresijom',necu se vise mesati.Ali sramota....
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Deep_Dive Story

Post by Lujka »

aca wrote:Sta mi nije jasno?Nista.
Pre 20 godina bila je 94-ta I niko odavno nije uzimao opijum,heroin je vec nekoliko godina suvereno vladao.kazes da je morfijum druga prica.Jeste.Lek za bolove kod obolelih od raka ili posle saobracajne nesrece.Dante Aligijeri je ziveo u doba Renesanse, u 14.veku I sta je on znao o drogama?Ti si prvi 'Beogradjanin' kojeg znam da se drogirao kodeinom.a lepak su duvali cigancici na Kalenic pijaci.
Od cega si ti uopste bio zavistan,navodno putovao u Moskvu I slicno?Nemoj besneti nego ce te ovo pitati I neko drugi.Ja sam iz BG-a I prvi put cujem sve ovo.'Progresija'kako to to zoves je isla ;duvanje,malo tripova pa dop.Posle toga smrt,skidanje ili metadon I sub.To je 99% zavrsetaka price.
Ja ne kužim što hoćeš reći?
Progresija, zar je netko napisao recept, kako, s čime i koliko će se tko drogirati?
Moje prvo iskustvo je bilo trip, duvanje je došlo na kraju, i aco, ja nisam iz Beograda, ali se sjećam da su se i u mome gradu ljudi ubijali čim god su stigli...Optalidon se gutao na šake, Sanotus se pio na boce, a heptanon je bio drugačiji nego danas, komotno se mogao razmućen furati.
Što si navalio na čovjeka, pusti ga neka piše, za razliku od tebe, ja mu vjerujem, pa vrlo je lako preskočiti određeni post ako ti ne "ide" autor, da je bar sve frkovito u životu tako lako zaobići :?
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
Post Reply