Pocetak

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

novibgdjbt
Posts: 7
Joined: Thu Apr 03, 2014 4:25 pm

Pocetak

Post by novibgdjbt »

Ovako , imam 16 godina , sa novog beograda sam, 21 blok .. znate i svi kakav je to kraj. do svoje 14te sam bio sportista , kada vidim nekoga da se gudra smucio bi mi se , i bezao bi od njih . Prvi dzoint sam popusio skoro sa 15 godina , u nagovor drustva posto smo popili . Svidelo mi se , Skoro godinu dana sam samo pushio i stalno je bila spika , hemiju u zivotu nikada necmeo uzimati. I tokom bleje ortak nam baci spiku kako se unistio od eksera. Mene je to privuklo , prvi sam zgutao pre pola god , od tada do sada sam progutao jedno da se ne lazemo 20-25 komada. A u tim medjuvremenim pauzama je bilo i spida ... U zadnjih mesec dana smrcem koku svaki 3-4 dan. Odlucio sam da prestanem sa svim posto moji sumnjaju. Zanima me samo da li mi je ta gudra koju sam do sada uzeo (nije neka velika kolicina) uticalla na mozak , i da li imam neka ostecenja. I za koliko ce mi sve to izaci iz krvi i mokrace , da budem skroz cist , zadnji put sam vukao cistaka speed prosli petak , a koku sam smrkao sve do sinoc . Unapred hvala
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Pocetak

Post by sanela »

Dobrodošao na forum!!
Kad misliš prestati koristiti to sve? Bez veze mi je da pričam/pišem o mogućim oštećenjima, kad ti još uvijek koristiš i speed i koku. Probaj prestati sa svim jedno mjesec dana. Da bi u tome uspio prestani se kretati u društvu gdje se to koristi, nemoj izlaziti na ta mjesta, okreni se sportu, školi, nađi druge zanimacije. Biće ti teško ispočetka, ali dan po dan...
Bilo bi dobro da s nekim razgovaraš. Ako imaš školskog psihologa ili nekog s kim možeš o tome popričati, jer će ti trebati podrška. Samom će ti biti pravo teško.
Piši na forum kako ide, biće ti lakše.
Sretno!!!
novibgdjbt
Posts: 7
Joined: Thu Apr 03, 2014 4:25 pm

Re: Pocetak

Post by novibgdjbt »

Odlucio sam sam , u jednom trrenutku kada sam procitao ispovesti navucenih ljudi , stvarno nisam zeleo kroz sve to da prodjem , eto danas sam imao prilike da smrcem koku , ali nisam , u jednom trenutku sam i poceo da se znojim , uzeo snif , i rekao sebi , ma kakvi . Bilo je prozivanja u drustvu , ali neka , drzim se obecanja sebi .
novibgdjbt
Posts: 7
Joined: Thu Apr 03, 2014 4:25 pm

Re: Pocetak

Post by novibgdjbt »

iz dana u dan mi je sve teze nekako, mislim dosta. o kokainu, drugovi se seme vec za izlazak, ne znam sa kim da pricam, da se posavetujem, kako da se izolujem iz svega toga?
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Pocetak

Post by sanela »

Upisi se na neki kurs, nemoj izlaziti s tim drustvom. Budi svjestan cinjenice da se vise neces moci druziti s tom ekipom. Sto prije to shvatis, vece su ti sanse da promijenis svoj zivot.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Pocetak

Post by demijan »

dobra ti je ekipa kada u tim godinama uzimate belo.nego poslusaj sanelu i za par godina bices zahvalan.to je surovo opasno okruzenje u koje lako relativno ulazis a tesko izlazis.i to ti nisu prijatelji kada ne postuju tvoje ne.ja sada imam okruzenje nekih ljudi ali znaju da necu da uzimam i ne pitaju me vise.imam takav stav prema tome i to su prihvatili mada i druzenje je samim tim manje,treba da izdrzis taj tempo.privlacno jeste.belo,alkohol,zene...huh ali ima i druga strana.problemi i to kakvi problemi.iskreno po tvom pisanju delujes mi kao dobar momak.baci se na skolu,sport,budi svoj covek,normalan.sta bih dao da mogu sada da vratim vreme i promenim svoj zivot.ti to mozes sada.pozdrav
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Pocetak

Post by nepopravljiv »

sto kaze demijan dobra ti je ekipa,ti momci obecavaju,slatke sesnaeste i ta rad.
novibgdjbt
Posts: 7
Joined: Thu Apr 03, 2014 4:25 pm

Re: Pocetak

Post by novibgdjbt »

hvala vam puno, znaci mi podrska, jednostavno nemam sa kim da razgovaram. javljam vam kako sam prosao u narednom periodu . i jos jednom hvala :D
cica glisa
Posts: 34
Joined: Thu Aug 12, 2010 5:49 pm

Re: Pocetak

Post by cica glisa »

Za pocetak popricaj sa roditeljima.
Kad tad ces od njih krenuti.
aca
Posts: 28
Joined: Thu Apr 10, 2014 11:19 am

Re: Pocetak

Post by aca »

Lako je reci,idi na kurs,baci se na ucenje,izbegavaj ekipu.Ko Zeli da se baci na ucenje sa 16 godina?I nama su to govorili pa smo neslavno zavrsili.
Sreca da nisi dublje zaglavio I da se ne petljas sa dopom.Sta bih ja dao da imam 16!
Devojcicu za ruku pa na Adu,pusti kurseve ima vremena.A ekipi reci sta mislis o svemu tome,pravi ortaci ce stati uz tebe a ovi drugi...............pa recimo da ces znati na cemu si
Poz
Post Reply