Ispričana priča...ILUZIJE

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Ispričana priča...ILUZIJE

Post by Lujka »

Atika, što je bilo sa testom, jel gotov, i što kaže...?
Nadam se iskreno da je negativan, ali ako je i pozitivan ne znači da je smak svijeta, ipak se u današnje vrijeme C dosta uspješno liječi.
Sretno i javi se....
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
aca
Posts: 28
Joined: Thu Apr 10, 2014 11:19 am

Re: Ispričana priča...ILUZIJE

Post by aca »

Kakva panika zbog HCV-a?
Ja ga imam 18 godina I dobro se osecam,rezultati su uvek okej,a pojavio se I novi lek,tako da I da ga( ne daj boze imas)dobices terapiju I izbaciti ga iz sebe.Sexualnim putem se jako tesko prenosi.pa ljudi sa HIV-om zive normalno,a kamoli ovo,daj bre ne zasmejavaj me.
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Ispričana priča...ILUZIJE

Post by Lujka »

aca wrote:Kakva panika zbog HCV-a?
Ja ga imam 18 godina I dobro se osecam,rezultati su uvek okej,a pojavio se I novi lek,tako da I da ga( ne daj boze imas)dobices terapiju I izbaciti ga iz sebe.Sexualnim putem se jako tesko prenosi.pa ljudi sa HIV-om zive normalno,a kamoli ovo,daj bre ne zasmejavaj me.
Ti si aco jedan od sretnika kome se virus nie aktivirao...jedan moj frend je isto pozitivan već skoro 20 godina, virus mu se nikada nije aktivirao, tako da normalno živi, nema nikakve simptome .
Ja sam ga liječila 2 godine, stari Interferon + Ribavirin, stanje je momentalno u redu, koliko to može biti, ali posljedice na jetri su mi ostale. Dok sam se ja liječila, muž mi je radio (trebalo je živjeti i plaćati račune), a imamo i sina, znači da je bilo nemoguće da smo oboje na bolovanju. On je umro, nije dočekao novu jetru, iako je bio pri vrhu na listi za transplataciju, od C mi je umro i vjenčani kum....mogu ti reći da se napatio ko sam isukrst...nema potrebe da idem u detalje....to samo na tvoju tvrdnju da je C bezopasan, nadaj se da ti se virus neće nikada aktivirati, ne nasmijavam te, to mi uopće nije namjera, jer tu nema ničega za smijanje.
I savjet, nemoj se skroz opustiti, odi bar jednom godišnje na kontrolu, bolje nego da te neugodno iznenadi. :?
Ne zamjeri nešto, namjere mi nisu loše, sve ovo što sam napisala znam iz vlastitog iskustva :(
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
aca
Posts: 28
Joined: Thu Apr 10, 2014 11:19 am

Re: Ispričana priča...ILUZIJE

Post by aca »

Ma opusteno Lujka,znam da si mislila sve okej.Testiram se svake godine I svestan sam da ce doci Dan D,tj da ce virus krenuti da radi.Ali sta ja tu mogu ,osim da se nadam cudu u vidu 'magicnog' leka.
Nemam nameru da se mucim I crkavam mesecima na Infektivnoj klinici dok mi porodica I prijatelji donose banane I govore kako ce sve biti ok.Postoji laksi nacin da se to zaobidje.Do tada,uzivacu u zivotu,ionako necemo ziveti vecno.
Servus :D
Atika
Posts: 25
Joined: Fri Jan 31, 2014 9:31 pm
Location: Mjesto gdje nema nostalgije.

Re: Ispričana priča...ILUZIJE

Post by Atika »

Evo da iskoristim vrijeme i da odgovorim.
Puno pozdrava svima, a posebno tebi Lujka. Bilo previše bitnijih stvari na forumu, pa dok sam ih čitala zaboravila sam da napišem rezultate testa. Negativan je, hvala Bogu.

Da dodam, da mi je iskreno žao zbog tvog muža, Lujka. To nisam znala. Nadam se da si ti dobro, i da je sada sve bolje.

Uvijek vas je lijepo čitati i znati da ste bez obzira na sve i dalje u pokretu i da imate veliku nadu u bolje sutra. NADAM SE DA ČETE USPJETI....SVI... :D
Kojim putem čemo ići - to biramo sami,
neki će naći svjetlo, dok će drugi ostati u tami.
Post Reply