Iz greske u gresku...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
nadja96
Posts: 8
Joined: Wed Aug 07, 2013 1:37 pm

Iz greske u gresku...

Post by nadja96 »

Zovem se Nadja,imam 17 godina... Moja prica pocinje kad sam imala 12/13 godina. Zapravo,od detinjstva sam gledala tatu kako se bezuspesno leci od alkohola koji je mesao sa svakakvim tabletama. Bio je i u bolnici za dusevna oboljenja,cak je i prestao sa alkoholom na godinu dana,ali se uvek vracao. Kad sam bila mala i plakala zbog neke gluposti (ako padnem,ili dobijem losu ocenu u skoli) on bi mi dao bensedin jer nije mogao da me slusa.
Sa 13 godina sam pocela da pusim cigarete,i da pijem alkohol. Upala sam u mnogo lose drustvo. I tada sam znala da ne smem to sve da radim,ali nekako sam se osecala da me samo oni vole,a ne porodica...Sa njima sam probala prvi joint,pocela sam da mesam votku sa bensedinima,ali sam mislila da je sve to zezanje,i znala sam da cu kad tad da prestanem.
Mama me je jedva iscupala iz tog drustva,pocela sam da idem kod psihologa jer nisam isla u skolu,jednostavno nisam mogla... Nije me nista zanimalo,bila sam izgubljena u depresiji...
Sledece godine kad sam imala 14 god. bila sam u 8om razredu... Pravila sam svakakva sranja,druzila sam se sa narkomanima,pusila sam travu jednom nedeljno,a alkohol sve cesce i cesce. Bezala sam od stvarnosti...
U tom periodu bila sam u vezi sa momkom koji je tada bio duplo stariji od mene. Kad smo raskinuli na pocetku leta nisam prestajala da pijem. Znaci,svaki dan..Ako bi se desilo da nemam novca za alkohol tresla bih se,preznojavala,mada uvek sam nalazila nacin.
I onda je poceo haos.. Krenula sam u srednju,i odlucila da se smirim. Nisam mogla... Stalno sam bila nervozna,nisam mogla da sedim na jednom mestu. Hvatali su me napadi panike,anksioznost. Pocela sam da idem redovno kod psihijatra,prepisala mi je 3 vrste tableta. Jednu uvece da bih mogla da spavam,a dve da kombinujem tokom dana da bih bila normalna.. Seroxat,Tritiko,Bromazepan,mada sam uz to jos uzimala i Bensedin...I stvari su kao krenule na boljee. Nisam pila pola godine,bila sam na tabletama,zavrsila sam prvu godinu sa vr. dobrim uspehom. Secam se kako sam tada bila ponosna na sebe... Svi su bili ponosni na mene,mama,tata,brat... Tata je cak bio smanjio pice... Tada sam mislila da vise nikada necu uzetii nista,al jbg...
Ubrzo sam se vratila alkoholu,a sto je jos gore mesala sam ga sa tabletama...Povremeno sam uzimala travu. Isla sam na zurke svaki dan. Tata je i dalje mislio da sam skroz okej, da ne uzimam nista i davao mi je pare kad god bih mu trazila. Na nekim zurkama sam uzimala i spid,ali mi nije odgovarao jer mi je bas gadno kad me spusti. Kada preteram padala bih u nesvest,jednom sam imala epi napad u diskoteci.
Od tada do sada nije prosao ni jedan dan da nisam uzela nesto..I sve vise vidim kuda ovo vodi... Ne zelim da dodjem do dna...ali ne mogu da prestanem.
Od sinoc nisam uzimala nista,i dogovorila sam se sa drugaricom da prestanemo. Nadam se da mozemo to :)
PunimPlućima
Posts: 9
Joined: Thu Aug 08, 2013 10:41 pm

Re: Iz greske u gresku...

Post by PunimPlućima »

Pozdrav Nađa!

Ah, od tamo trinaeste do dvadesete su stvarno dobre godine. Da se razumemo, ne kažem da je lako, ali ako pored škole ubaciš i neke fizičke aktivnosti barem svaki drugi dan, sport, roleri, šta god, mnogo lakše se izboriš sa tim napadima anksioznosti, nervoze, nemira..
Ja imam neki love-hate-love odnos sa alkoholom od tamo 11, 12 godine. Bio mi je super u početku puberteta, da bih par godina kasnije posle par onih dum'dum pijanstava gde u dosadi na nekoj žurci pomešaš što se ne meša, otruješ se, nije ti dobro 2,3 dana napravio rez i godinama nisam pio uopšte. Olakšavajuća okolnost mi je bila što mi je vutra oduvek bila favorit i što sam se bavio sportom. I onda bi tako posle par godina popio pivo ovde, nešto kratko i jako tamo i ponovo se navadio.. Imao sam i najboljeg druga koji mi je istovremeno bio drinking buddy. Ovo su sad već dvadesete. Skoro 2 godine bez ijednog treznog dana. Počelo sa pivskim bombama prvih 6 meseci a onda samo viski, loza, vinjak i sl.. Ta druga alkoholna ekskurzija se završila tako što smo se u JEDNOJ nedelji 2 puta vozili na zadnjem sedištu plavog taksija i jednom bili u stanici, sve za neke notorne sitne gluposti.
Najgore je kad ti se alkohol ustali, samom sebi nikad ne deluješ pijano, niti drugima, dok ti ne osete dah iz usta. Mi smo imali ritual, piće počinje od 3,4h popodne i anything goes.. Piće je primarno, a ostali planovi se prilagođavaju. Jedino što iz tog stanja ne možeš nikako da shvatiš je da su ti razmišljanja pogrešna, da olako ulaziš u rizične situacije i da često ne razmišljaš uopšte o svojim postupcima već samo radiš. Alkohol i tablete u kombinaciji bi označio i kao veći problem od heroina. Za dop moraš da se pocimaš, a alkohola i tableta za smirenje i spavanje svuda. I ja sam voleo da ih mešam, čak sam našao i ultimativnu kombinaciju koja mi je savršeno odgovarala za upoznavanje, komunikaciju, šta god gde ima drugih ljudi koje ne poznajem. Jedini downside je bio što sam imao totalne rupe u pamćenju. Tako sam posle jedog budjenja u neku subotu ujutro počeo da prebiram šta bih mogao da radim ovog vikenda i kao bezveze, nemam nikakav plan. U sledećih par sati počinju da mi se javljaju ljudi koje znam i koje ne znam da me pitaju da li se viđamo.. Ništa gore nego kad razgovaraš sa osobom koja te očigledno poznaje a ti ne možeš da se setiš ni lika ni mesta odakle se znate.. I to sam iskulirao, ne za svagda ali više takve filmove sebi ne snimam..
Dobro je što si svesna da imaš problem. To je onaj prvi i najvažniji korak. ...e sada da li se dno mora desiti da bi krenula stvari da ozbiljno menjaš? U mom slučaju za glavne poroke, kocku nekad, dop nekad, da... Za ove sitnije stvari ne. Medjutim, tebi je alkohol već glavni porok+tablete, gadno. Ja bih ti dobronamerno preporučio da za početak uvedeš sebi i neku fizičku aktivnost koja ti je zanimljiva kako bi se malo fizički (psihički) opustila. Bar svaki drugi dan po sat, sat ipo. Isti sam takav bio i ostao. Taj nemir te nikad neće napustiti ali ima mnogo boljih načina da se s'njim izboriš od utapanja u boci. Ni lekove koje ti je psihijatar prepisao ne možeš baš zauvek piti. Bilo bi dobro ako imaš dobar odnos sa tom osobom da se zaista otvoriš i razgovaraš iskreno. Za početak probaj da uvedeš neki red, npr, ne preko radnog dela nedelje ili bar ako mora, jedno, max 2 pića i gotovo (ali ne da se ovoštiš za vikend). Ako imaš fenomen prve čaše, plašim se da ćeš morati da alkohol totalno izbegavaš.
Alkohol brzo uništava, kada kreneš svaki dan, ciroza jetre je tu za max pet godina. Iako u našem društvu alkohol nije nešto strašno, alkohol je tebi neka vrsta štake za svaki dan. To već jeste problem jer kad ti on dosadi, tražićeš drugu štaku. Vremenom počneš sebe da doživljavaš kao kompletnu osobu samo sa tim pomagalom, a tada si bio toga svestan ili ne već u zemaljskoj verziji pakla.
Ako sama ne uspeš mnogo da promeniš, probaj da razgovaraš sa svojima. Ako ti treba neko za priču, tu sam.. (PP). Sve najbolje ti želim.
nadja96
Posts: 8
Joined: Wed Aug 07, 2013 1:37 pm

Re: Iz greske u gresku...

Post by nadja96 »

Hvala tii na podrsci:)
Od kad sam napisala ovo pa do sad smanjila sam alkohol,i to dosta,i travu,a tablete nisam uzimala uopste:)
Mada,jutros sam isla na polaganje sa drugaricom,i uhvatila nas je panikaa bas,posebno nju jer nije ucila nista...Mislile smo da necemo moci ''normalne'' da odgovaramo i pomesale smo bensedin 2mg sa votkom...Smirilo nas je,i polozile smo,ali sad se kajem zbog toga...Kao da ne mogu sama da se suocim sa svojim problemima..Sutra opet imam polaganje,cak razmisljam da ne uzmem nista pa sta bude...
Sredice se sve :)
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: Iz greske u gresku...

Post by nenormalan-a-lud »

Tvoja prica lici na pravi put za pajdomaniju....cuvaj se
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: Iz greske u gresku...

Post by W.White29 »

Mislile smo da necemo moci ''normalne'' da odgovaramo i pomesale smo bensedin 2mg sa votkom...Smirilo nas je,
Ako vec imas toliku tremu i moras dotezati zivce necim,nek` bar bude solo votka il` bendzos :) .Manite se mjesanja smirela i alkohola dobijas tup i bezvezan efekat,a sto si pravis crne rupe po glavi da ne pricam.
JELENIX007
Posts: 2
Joined: Mon Sep 30, 2013 1:13 am

Re: Iz greske u gresku...

Post by JELENIX007 »

sreco mlada si,posle ces se kajati,reci majci da te odvede u zavod za bolesti zavisnosti rade sjajni lekari a kad pocnes sa terapijom idi i na grupne terapije mislim da ce ti to zaista pomoci....jebes :drinkers: posle ces se kajati a bice kasno.....pozz i bori ce i cuvaj se!!!!
Post Reply