Jedno pitanje u vezi opioida.

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
two_headed_dog
Posts: 2
Joined: Wed Jun 12, 2013 4:32 am

Jedno pitanje u vezi opioida.

Post by two_headed_dog »

Srdacan pozdrav svim clanovima foruma. Imam jedno pitanje za uzivaoce opijata-opioida sa iskustvom, a koje se tice mogucih nus pojava. Pokusavao sam da pronadjem precizan odgovor na internetu ali nisam nasao dovoljno precizan. Povremeni sam uzivalac psihoaktivnih supstanci, pretezno u cistoj farmaceutskoj formi. Uvek sam izbegavao ilegalno proizvedene supstance u praskovima i td iz opste poznatih razloga. Jednom sam odstupio od tog stava i upravo taj dogadjaj me je i naveo da vam se obratim. Naime, jednom prilikom sam usmrknuo crtu necega sto je trebalo da bude spid, iz ciste radoznalosti, ne privlace me toliko ti podizaci i td. Ne znam sta je bilo u tom prasku ali mi je izazvalo urinarnu infekciju, isao sam u wc svakih 15 min, bol za vreme praznjenja besike i td. Pio sam neke antibiotike i to je proslo. Mesec dana kasnije, kada sam popio tramadol, sutra dan sam osetio peckanje za vreme uriniranja, znaci klasicne simptome urinarne infekcije, a nikada pre toga nisam to osecao od troksa. Imao sam od njih klasicnu retenciju urina al to je normalno i uobicajeno kod dosta ljudi. Radio sam test urina i sve je bilo u redu. Par meseci kasnije popio sam caj od maka i par dana posle toga razvila se mnogo gora infekcija, toliko da sam nasao par kapljica krvi u donjem vesu. Racunao sam da je to jer je caj prljav i pun otrova i nisam pridavao znacaj, samo sam otpisao caj od dalje upotrebe. Kada sam sledeci put popio tramadol nije bilo vecih simptoma kasnije ali sam ponovo posle 2-3 dana na dodnjem vesu nasao tackicu crvenkasto-braonkaste boje koja bi mogla da bude krv. Nigde na internetu nisam nasao podatak da opioidi mogu da izazovu ovakve stvari. Zabrinjava me da mozda nanosim stetu bubrezima i da bih trebalo da prekinem za sva vremena. Pomisao da bih mogao da unistim bubrege i da to dovede do otkazivanja me uzasava, ali takodje ne bih voleo da se odreknem psihoaktivnih supstanci, a opioidi su mi medju omiljenim. Dakle moje pitanje uzivaocima opiodia je sledece: Da li ste imali slicna iskustva sa tramadolom i drugim opioidima, da li se ovakve stvari desavaju uzivaocima istih supstanci, da li je to mozda normalno uzevsi u obzir urinarnu retenciju i koliko sve to moze biti ozbiljno? Hvala puno unapred.
Dado manson
Posts: 31
Joined: Sun Jun 02, 2013 5:05 pm

Re: Jedno pitanje u vezi opioida.

Post by Dado manson »

Druze ja to nikad ni od koga nisam cuo,opste je poznato da od speeda i tramala je otezano mokrenje i produzena ejakulacija kao kod svih vrsta droge!A to kod tebe je neki drugi problem pa on dolazi do izrazaja kad uzmes opijat,to je moje misljenje,a najbolje bi bilo da odes doktoru i kazes istinu i objasnis to!Pozz i sretno!I jos jedan savjet posto vidim da nisi bas navucen na gudru sta god bilo i sta ti god Dr reko treba da prestanes da uzimas Tramal,speed i ostalo vjeruj mi tako ti malo treba da upadnes u jos veci problem koji se se zove zavisnost i onda ces tek vidjeti muke!
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: Jedno pitanje u vezi opioida.

Post by W.White29 »

Zabrinjava me da mozda nanosim stetu bubrezima i da bih trebalo da prekinem za sva vremena.
Da ti jos dam podsticaja:)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=u1fyV8WNuRE[/youtube]
two_headed_dog
Posts: 2
Joined: Wed Jun 12, 2013 4:32 am

Re: Jedno pitanje u vezi opioida.

Post by two_headed_dog »

Poznato mi je da se ovo desava sa ketaminom, ali ja ketamin nikada nisam uzimao. Moje pitanje se konkretno odnosi na opioide a ne na ketamin. Svaki put imam urinarnu retenciju, sto je kao normalno i ona stvar mi je kao da sam izasao iz hladne vode ali sutra dan osecam neko peckanje, sto su klasicni simptomi infekcije. Najcudnije je sto test urina i ultra zvuk besike nisu pokazali nista zabrinjavajuce. Mozda ja ovde malo preterujem, ali one crvene tackice na donjem vesu su bile prilicno stvarne i definitivno nisu bile od bubuljice ili necega spolja. Jos jednom, ako je neko imao slicno iskustvo znacilo bi mi da cujem.
brod65
Posts: 1
Joined: Tue Jun 18, 2013 10:35 am

Re: Jedno pitanje u vezi opioida.

Post by brod65 »

zanima me posto sam na metadonskom programu 4 godine i redovno pijem ponekad mi se desi da ne poijem 2 dana, pa vas molim trebam raditi test sutra zna li neko koliko metadon ostaje u mokraci i da li ce mi naci na testu, pio sam sreda,cetvrtak,petak,subota, nedelja nisam pa ponedjeljak umanjeno pa utorak ne a sutra radim test yahvaljujem nov sam
Dado manson
Posts: 31
Joined: Sun Jun 02, 2013 5:05 pm

Re: Jedno pitanje u vezi opioida.

Post by Dado manson »

Jarane ostaje bruku metadon najvise sigurno 10-tak dana mozda i vise!100 posto
Post Reply