DRUGA VRSTA POMOĆI

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Nikolina
Posts: 2
Joined: Mon Jun 10, 2013 2:07 pm

DRUGA VRSTA POMOĆI

Post by Nikolina »

Poštovani,
trebam vašu pomoć ukoliko ste, naravno, voljni. Radi se o slijedećem: pišem scenarij za cjelovečernji film, to je adaptacija romana jedne hrvatske spisateljice, a bavi se obitelji u kojoj se jedno od četvero djece počne drogirati, ode od kuće i na posljetku umre. Fokus je na obitelji i posljedicama spomenutih događaja. Obitelj je malo iznad prosječnog materijalnog stanja, a Vlatka – tako se zove djevojka, za razliku od svog brata blizanca koji je genije, sestre koja nadobudno želi promijeniti svijet i malog brata koji je glazbeno nadaren, osim izlazaka - nema cilj. Treći razred srednje škole završava s popravnim i spetlja se s nešto starijim dečkom koji ju navuče. Roman je pisan iz perspektive Vlatkine 13-ogodišnje sestre, a za filmsku adaptaciju potrebne su promjene, pa time i promjena gledišta cijelog zbivanja. Naime, roman trpi određene naivnosti upravo zbog te perspektive, ali film ih neće podnijeti.

Budući da nema iskustva iz svoje okoline, počela sam googlati, pa tako došla i do vašeg foruma.

Iako film žanrovski nije teška drametina, nego se kreće granicom između smijeha i suza, tema je preozbiljna i zaista ne želim napraviti neku banalnu pogrešku. Jasno mi je da su iskustva uvjetovana različitim okolnostima, ali zaista bi mi pomoglo ako bi mi napisali ponešto o svojima.
Mene zanimaju odnosi između obitelji (roditelji, braća / sestre) i čovjeka koji se drogira – zanimaju me obje strane i jako me zanima trenutak u kojem čovjek odluči otići od kuće (nisam sigurna da je razlog kojeg sam napisala dovoljno dobar i opravdan).

Ako imate volju i inspiraciju ili dodatnih pitanja, molim vas pišite mi. Ukoliko nemate - oprostite na smetnji. Hvala unaprijed i lijep pozdrav.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: DRUGA VRSTA POMOĆI

Post by sanela »

Lijep pozdrav. Cini mi se interesantna prica i zelim ti puno srece.
Ako se zarovis po forumu pronaces brojne price i iskustva. Ugao clanova porodice ovisnika imas na podforumu Suovisnici.
Ne znam koliko ce biti ljudi spremno da ti pise o odnosima u svojoj porodici ovako, na prvu? Mozda da ti se jave putem privatne poruke?
Pozzz :)
Nikolina
Posts: 2
Joined: Mon Jun 10, 2013 2:07 pm

Re: DRUGA VRSTA POMOĆI

Post by Nikolina »

Sanela, hvala na informaciji i pomoći :)
Bilo bi super kada bi netko htio komunicirati bilo privatnom porukom, bilo javno, jer bih onda mogla provjeriti i jesam li negdje totalno pogriješila, ali stvarno razumijem ako je ljudima to odbojno. U svakom slučaju i čitanje će mi sigurno pojasniti neke stvari.
Lijep pozdrav :)
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: DRUGA VRSTA POMOĆI

Post by nepopravljiv »

kad bude se snimio taj film da pogledam,da se ja pitam u taj film bi stavio gomilu nasilja silovanja i slicno da posle ko pogleda to ne pane mu napamet da se drogira.
Dado manson
Posts: 31
Joined: Sun Jun 02, 2013 5:05 pm

Re: DRUGA VRSTA POMOĆI

Post by Dado manson »

Zasto nasilje i silovanja?Samo istinu i cinjenice,jer kad neko cuje istinu o drogiranju,cimanju,varanju roditelja i sve ostalo sigurno mu nece pasti na pamet da se drogira!Zelim ti srecu u filmu,i nadji nekog iskusnog da ti sve pojasni!
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: DRUGA VRSTA POMOĆI

Post by nepopravljiv »

pa to je istina i cinjenica kad narkoman u krizu otkaci vilicu roditelju ili kad djevojke pocnu da izvinjavam se na izrazu daju guzicu za drogu.evo jedan istinit slucaj svojim ocima i usima sam cuo i vidio dosla djevojka kod dilera i on je nesto sprda se sa njom kao neznam dali da ti dam nisi neka riba a pusis li ku..c?djevojka kaze da naravno a gutas li spermu .djevojka kaze ako sto sklizne sklizne.nek to stave u film da se svima zgadi drogiranje.gomila filmova na temu drogiranja je mlada srednjoskola pocinje da sedrogira navuce je stari momak na drogu.koji joj se svidja itd.to smo vec vidjeli u virtuelnoj realnosti i jos nekom filmu.zato da je po mom kao sto nije u taj film bi stavio gomilu nasilja i prinudnog sexa za drogu.cisti gangbang.Sanela nemoj zamjerit na ovome gore ruznome napisanome za djevojku ali to je istina i samo istina.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: DRUGA VRSTA POMOĆI

Post by demijan »

Istinu zboris nepopravljivi...video gomilu slicnih stvari.Ima i kod momaka nesto slicno,mislim na ponizenje.Najekstremniji slucaj koji sam video je momak koji je bio duzan nekim poznanicima i dodje kod njih na semu ovi ga otkinu od batina,znaci strasno kako ga prebili,izivljavali se par sati nad njim na kraju ga puste i lik posle pola sata ponovo dodje i pita dali barem polutku sada moze da dobije na ler...sta reci...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: DRUGA VRSTA POMOĆI

Post by dina_d »

uzas damjane sa se jezem ..droge su uzasno zlo ....uzas....
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: DRUGA VRSTA POMOĆI

Post by demijan »

dina to je samo mrvica od onoga sto se tu desava,i ovo sam ispricao"u rukavicama"...verujem da drugi znaju jos groznije slucajeve...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
Post Reply