sve sami pokušaji

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

wtf
Posts: 7
Joined: Mon Mar 18, 2013 12:42 pm

sve sami pokušaji

Post by wtf »

kao što naziv teme kaže, sve sami pokušaji, pa i ovo pisanje. pokušaj da nađem neki dobar savjet, možda prije da pročitam nešto što će me posebno motivirati u nastojanjima da nešto promjenim. mada sumnjam, kod mene se sve vrti oko pokušaja.. tri su jebene godine kako sam narkoman i kako sam na heroinu, tri jebene godine kako lažem sebe i sve oko sebe, tri godine uzornog sina, dečka za poželit, prijatelja za imat. i bas te tri godine tih laži su najveći problem, jer istina ne bi značila ništa drugo do razbijanje iluzije majke o njenom uzornom sinu, razočarenje djevojke u nekog kome je vjerovala i koga je voljelja i razočarenje u prijatelja sa kojim sam se budio. što je najgore, svjestan sam da sam ne mogu da pobijedim ovu bolest, ali ne znam kako da izađem s istinom pred ljude do kojih mi je stalo. kako objasniti majci da je njen sin narkoman, a djevojci da je nisam vrijedan. s prijateljem i nekako, vjerujem da bi ostao uz mene.. i za sve ove tri godine uvidio sam da sam odličan glumac, fantastičan. svako čudno ponašanje sam znao objasniti nečim, znao sam odglumiti i radost i sreću i bolest, pa znao čak i na more otići. adaptirao se na nemoguće. vjerovatno je ovo pisanje samo pokušaj da budem saslušan i da me neko shvati, neko ko je prošao ili prolazi kroz isto. jer, milion misli mi je u glavi. ne želim resocijalizaciju u ovim uslovima, ne želim da me neko posmatra kao narkomana, iako to jesam. al nikad nisam ukrao, nikad prevario, nikad slagao da bi se snašao, potrefilo se da dobro stojim i da mogu sebi da priuštim dop. i po načinu kojim pišem vidi se da je oko mene sve konfuzno, da ne znam šta želim a da znam šta hoću, a istovremeno da nemam naćina da dođem do onog što hoću. može li se pomoći nekom ko živi ovakvim životom. osjećam se nekad kao gay koji ima potrebu da kaže ljudima oko sebe da je drugačiji od njih, da sam vezan, da nemam izlaza i onda mi se javljaju povremeno suicidne misli, pa tako posegnem za xanaxom i ojačam tu svoju ovisnost sa još jednom ovisnosti. baš sjajno. čitao sam jedan post ovdje neke djevojke koja je imala volju da proba heroin, smatrala se jakom itd.. tako sam i ja počeo, smatrao se jakim htio da dokažem nekom društvu da mogu probati i ostaviti heroin kad god poželim. probao jesam, ostavio nisam. ne očekujem neki odgovor poseban, ne očekujem da će me neko uputiti da kupim magičnu tabletu s kojom ću se probuditi nov.. ali bar sam saslušan ako je bilo ko pročitao ovo što sam pisao. bar nešto korisno sam dobio. ipak, ako neko ima nešto pametno za reći, neki pametan savjet, napisat neku rečenicu koja će me potaknut na razmišljanje i možda ohrabriti da izađem iz ormara, rado ću pročitati i razmisliti. za kraj ću samo da pitam, a obzirom da sam iz sarajeva, da li AN udruga radi sa ljudima koji su nakačeni ili moraš apstinirati...

pozdrav iz zamračene i zadimljene sobe
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: sve sami pokušaji

Post by sanela »

wtf dobrodošao na forum!
Lakše je kad s nekim podijeliš svoja razmišljanja, ako ništa, samo ih staviš na papir i ponovo pročitaš, neke stvari dobiju svoju formu.
Ja ti nemam šta pametno napisati, ti sve znaš šta trebaš, samo to ne radiš. Da bi se izvukao iz problema trebaš prvo reći majci. Kažeš da nećeš da joj razbiješ iluzije, a jel želiš da te nađe jednom u kupatilu predoziranog? Kako bi joj onda razbio iluzije? Ovako ti može i pomoći, a kad te nađe mrtvog... to je to.
Djevojka isto tako, ako zaista želiš da ti se pomogne, sigurno će biti uz tebe, ako ne bude, nikad i nije bila uz tebe i za tebe.
Hej, jel ti želiš da se skineš? To je glavno pitanje! Ako ne želiš, sva ta opravdanja, kako reći, šta reći, neću da budem obilježen... To je sve šuplja priča. Kažeš da si iz Sarajeva, jesi li vidio na klixu tekst o održanoj konferenciji bivših ovisnika? 150 ljudi, čistih, koji su bili u dubljem sr** nego ti. Sad OK. I svi znaju ko su i šta su bili. Pa šta?!
Čuj se s nanii s foruma, ona radi u Udruzi koju vode bivši ovisnici. Otiđi kod njih na razgovor, četvrtkom možeš. Polako, korak po korak.
Napravio si prvi korak dolaskom i pisanjem na forumu, sad kontaktiraj nanii.
Sretno!
wtf
Posts: 7
Joined: Mon Mar 18, 2013 12:42 pm

Re: sve sami pokušaji

Post by wtf »

toliko pregleda, samo jedan odgovor :). jel to znaci da je sanela rekla nepobitnu istinu i da nema ko sta dodati?
Bolivija
Posts: 7
Joined: Tue Mar 19, 2013 5:43 pm

Re: sve sami pokušaji

Post by Bolivija »

Ma brata lagano, ja nisam u tom svetu ali kapiram da jest tesko ali nista sto covek ne moze izneti ili gresim?
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: sve sami pokušaji

Post by dina_d »

mislim da to sanela zna i najblje reci i objasniti ..da smatram da ti je rekla istinu ..odluci se sada i kreni orak po korak ..sretno da ti je i javi se ovdje da vidimo kako ti ide ..
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: sve sami pokušaji

Post by ziki »

Nisu ti potrebna ta razmisljanja o sporednim efektima koje si preneo na okolinu, i razmisljanja unapred sta ce biti i kako ce pojedine osobe iz tvog zivota prihvatiti istinu o tebi.
To su sve imaginarne stvari i nema potrebe da mislis o tome. To te moze odvesti samo u vecu depresiju.
Razmisljaj o sebi i kako prakticno da resis problem koji imas, a to dali ce se neko razocarati ili ce biti povredjen kad sazna da si zavisnik to je manje bitno.
Prvo budi karakter prema sebi i ispostuj sebe i svoje zdravlje, tako ces olaksati i ljudima oko tebe kad se sam odlucno boris sa problemom.
...
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: sve sami pokušaji

Post by demijan »

wtf wrote:toliko pregleda, samo jedan odgovor :). jel to znaci da je sanela rekla nepobitnu istinu i da nema ko sta dodati?
da...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
wtf
Posts: 7
Joined: Mon Mar 18, 2013 12:42 pm

Re: sve sami pokušaji

Post by wtf »

pisao sam po prvi put ovdje 18.03. i dao neko svoje razmisljanje i dok sam se okrenuo dan je 13.07.2013. i nista se nije promjenilo.. vrtim se u istom zacaranom krugu.. nikom nista nisam rekao, nisam smogao snage.. vrtile su mi se neke misli po glavi da slazem da idem negdje vani da radim a da se prijavim u neku komunu, smatrajuci da tako mogu sacuvate druge ljude bola koji im nanosim (a oni to jos ne znaju) ili koji cu im nanijeti ako im kazem istinu. i onda zakljucim da nema od tog nista.. mogu boraviti negdje godinu, skinut se, a kako pokriti tu pricu o boravku u inostranstvu, kako se vratiti sa istim stvarima sa kojim sam otisao.. i tako odustanem..

hajde, nema neke pomoci od ovog foruma svakako, al osjecam se kao da tvitujem ili objavljujem nesto na fb, podjelim neko razmisljanje i bude mi lakse.. tako danas dozivljavam ovaj forum.. kao twitter.. e ovo je moj tweet.. danas sam bas bas dobro sjeban, cijelom svijetu bi rekao istinu, otvorim usta, al iz njih nista ne izlazi.. gledam u ljude ali ih ne vidim.. volim ja te ljude, vole i oni mene, al ja njih vise ne vidim..
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: sve sami pokušaji

Post by demijan »

wtf wrote:
hajde, nema neke pomoci od ovog foruma svakako, al osjecam se kao da tvitujem ili objavljujem nesto na fb, podjelim neko razmisljanje i bude mi lakse.. tako danas dozivljavam ovaj forum.. kao twitter.. e ovo je moj tweet.. danas sam bas bas dobro sjeban, cijelom svijetu bi rekao istinu, otvorim usta, al iz njih nista ne izlazi.. .
ovo je tvoja ispovest,nazovi to kako hoces,mesto gde praznis sebe...ostali su eventualno samo posmatraci...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
wtf
Posts: 7
Joined: Mon Mar 18, 2013 12:42 pm

Re: sve sami pokušaji

Post by wtf »

Sad zaista zelim pomoc... odakle da krenem?
Post Reply