dajte savet, dobri ljudi..

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

junkiebg
Posts: 1
Joined: Thu Dec 06, 2012 1:35 am

dajte savet, dobri ljudi..

Post by junkiebg »

potpuno sam svestan da imam problem. narkoman sam i svestan sam toga. niko ne zna za moj problem sem mene, mozda par meni bliskih ljudi sumnja ali niko ne moze da ima predstavu koliko je problem narastao. počelo je klasično kao i svi, vutra u srednjoj školi, pa extazi, pa spid, pa heroin (prvi put sam ga probao u trećem srednje) pa sve drugo do čega sam mogao doći, mislim da samo meskalin nisam uzimao od droga za koje znam. ali sve je to bilo zezanje, duvanje da društvom, po jedan ekser na žurci, nisam preterivao previše. malo po malo to bezopasno zezanje postaje sve ozbiljnije, dolazi do toga da ne mogu da zamislim da izadjem u grad ako nemam bar gram spida. dve godine sam uzimao spid gotovo svakodnevno. onda pre otprilike 4 godine nabavim šemu za heroin. e tu problem već postaje ozbiljniji.. dve nedelje ga uzimam, pa mesec ne, pa mesec da, pa dve nedelje ne, pa pola godine apstiniram i tako u krug do pre nekih godinu i tri meseca. od tada nije prošao dan da nisam uzeo neki opijat. heroin, metadon, trodon, stagod, ali nesto, svaki dan. do pre dva meseca sam stvar drzao koliko toliko pod kontrolom, vecinom sam trosio 100mg metadona nedeljno, s tim sto bih dan kad uzmem flasicu uzeo 30mg a ostatak raspodelio na ostalih 6 dana. naravno desavalo se da mi flasica koju sam kupovao na crno umesto 7 traje 5 dana, i onda naravno, dva dana heroina. i onda sam jednom pre dva meseca otprilike, shvatio da treba da izdržim 3 dana sa pola grama heroina, sto mi je bilo premalo, i odem u apoteku i kupim pribor, i pocnem da se rokam. odjednom mi ta flasa metadona od 100mg ne traje nikako duže od 4 dana, i to ako se žestoko iskontrolišem, počinjem da se rokam i preko metadona.. tolerancija mi skace ludacki odjednom, treba mi oko 30mg meta minimum da se pokrijem za dan, trodoni više nemaju nikakvog efekta, odjednom nikad nemam para, furam po 2g paje dnevno.. sve u svemu usr'o sam se sam sebi u život samo tako..
e sad, dolazim do pitanja. kako da se lečim? potpuno sam svestan da mi treba stručna pomoć. skupe privatne klinike ne dolaze u obzir, odakle mi neke hiljade evra koje oni traže. ne znam ni da li bih imao odjednom da platim 20 000din koliko sam čuo da košta mesečna terapija subutexom u drajzerovoj. u stvari, drajzerova i subutex mi deluju još kao najbolja opcija, s tim što nikako ne bih da uzimam subutex duže od 20ak dana, koliko mi treba da se skinem sa metadona.. i da li je obavezno imati zdravstvenu knjižicu za lečenje u drajzerovoj, zna li neko?
šta raditi, šta uraditi.. šta uraditi da prekinem ovo lagano i postojano propadanje, put koji vodi samo dole.. muka mi je više od droge, od šema i laganja i budjenja u panici..
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: dajte savet, dobri ljudi..

Post by zeleni »

obavezna zdravstvena i nekih soma dva dinara koje im ostaviš tamo pa ti vrate po izlasku.

zdravstvenu sada možeš da izvadiš relativno lako i bez biroa i sranja. idi do prvog socijalnog na tvojoj opštini pitaj šta ti treba.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
hrvoje76
Posts: 1
Joined: Wed Jan 02, 2013 4:26 pm

Re: dajte savet, dobri ljudi..

Post by hrvoje76 »

prijatelju moj vidim da imaš dosta problema,samo je pitanje koliko si ti spreman ić "daleko" da se ostaviš problema ovisnosti,moraš,li stvarno moraš bit spreman ostavit sve da bi ovako uspija(prvih misec je teško no onda ti bude sve lakše i lakše dok za jedno po god do god. imaš osjećaj da se nikad nisi drogirao,bar san se ja tako osječao,ali ako si u nutrini neodlučan onda zaboravi onda idi na tabletne detokse,ali viruj mi to je samo vrtnja u krug(znam proba san :))ja sam bio ovisnik od 1991. god to je znači oko 21.god i sada već malo više od godinu dana ima da sam slobodan od svega više niti ne pušim cigarete i konačno živim život,svaki dan mi donosi nešto novo bilo loše ili dobro nije bitno,više me ne pokreće ona jankie kolotečina,dani paranoja depresije i tjeskobe su prošli ne znam prijatelju kako da ti posvjedočim svoje osjećaje jer mi se čini ako ti stvarno kažem osjećam se IZVANREDNO da mi nećeš virovat,e sad dobar nisam ,ali ti savjet mogu dat :).ja san ti bija godinu dana u centru za liječenje ovisnosti "Reto" tamo ti program traje od 1 do 1 i po godinu,ali njihov program daje isključive rezultate,ljudi se o tamo vračaju uistinu promijenjeni samo kažen ti MORAŠ shvatit da kad tamo ideš da stvarno okrečeš novi list i da nema povratka bljuvotini i s takvim stavom će te jedino primit(ja sam upao u roku 4 sata od prvog poziva)bit češ okružen s ljudima koji su uvijek spremni da ti pomognu dosadno ti neće bit samo znaj da nema nekih luksuza kao tv svaki dan ili kompjuter,jer ako ti je i to u glavi onda će ti bit dosadno,no kad ojačaš nakon recimo 1 misec dana moš odlazi na nogomet ili košarku ili izlete uglavnom lipa nova iskustva,da ne govorim upoznavanja,aha da ne zaboravim,ako nemaš radnih navika budi spreman da ih stvoriš,osim ako si papak,onda brate moj savjet ti je uzmi lopatu u ruke i počni kopat do jedno 2 metra dubine,jer ti onda nima spasa,ali ja virujen da ti ne želiš propast,vidin da si dosta svjestan svog problema,to je dobro sad lipo shvati ovo šta ti govorin ozbiljno i potraži "reto" neznam odakle si,ali evo ti ja broj od Reto Zagreba 00385/1/2947125 imaš još u Splitu,Beogradu,Ljubljani i Skoplju imaš njihovu stranicu na netu pa potraži malo i ako se odlučiš na taj korak,slušaj te ljude jer ti stvarno žele pomoć i kad ti se ne čini tako(ovo te upororavan jer ima takvih momenata,pa čoviku ponos proradi i u momentu ispali ča prije vrimena)eto nadan se da će ti ovo pomoć i želin da ti se desi šta i meni i da imaš novi život,živ bija mliko pija :) p.s. godina je ništa ,ohrabri se i kreni
merima89
Posts: 22
Joined: Thu Jan 03, 2013 7:56 pm

Re: dajte savet, dobri ljudi..

Post by merima89 »

citam danas cijeli dan o ovom forumu...imam momka koji je na speedu godinu dana...pokusala sam ga izvuci ali ne mogu...promijenio se totalno...svaka cast kad se uspijete tako izboriti i skinuti sa tih sranja...eh sad...zanima me koliko je zagrizao za speed,mislim da ga uzima 5 puta sedmicno,sam mi je priznao da nekoliko puta mjesecno uzima kokain,ali njegov stav je da moze prestati i da se nije navukao!ima ranice po rukama(ne bode se sigurno) ali konstantno mu se pojavljuju te ranice za koje nije znao odakle mu i napokon je rekao TO JE OD SPEEDA!!pokvarili su mu se zubi u roku 12 mjeseci,kad ne uzima nista onda mu se upaljuju desni,strasna glavobolja,misici ga bole itd...pomozite!!!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: dajte savet, dobri ljudi..

Post by ziki »

Koja crna pomoc ovde, ukoliko ne pocne da se leci uskoro ce se pretvoriti u duha ili senku...Tu saveti ne pomazu nego u bolnicu na detoks i pun bolnicki tretman dok jos ima vremena.
...
merima89
Posts: 22
Joined: Thu Jan 03, 2013 7:56 pm

Re: dajte savet, dobri ljudi..

Post by merima89 »

ziki,je li hoces da kazes da je fakat daleko otisao?namjeravam sutra da zovem njegove roditetelje,mogu im reci da se navukao,da nije nista "bezopasno"?ja mislim,stavise sam sigurna da nije bezopasno ali moram imati neke info koje im mogu sa te druge strani da pruzim,bojim se da nece shvatiti ozbiljno
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: dajte savet, dobri ljudi..

Post by ziki »

Ja mislim da je otisao prilicno daleko, to sto mu se pojavljuju ranice po rukama i sto mu ispadaju zubi znaci da je bolestan i da mora da se leci, najpre da da krv na analizu i sve redom...Ko zna sta je navukao, ja znam neke narkomane kojima su poispadali zubi, oboleli od hepatitisa, dobili rane po rukama i nogama koje nikad ne zarastu itd... Imam jednog prijatelja, ostala mu je rupa na nozi jedva se izvukao da mu ne amputiraju nogu ali od fiksanja... A ako se pojavljuju rane tek tako a ne bode se znaci da ima neko obolenje definitivno. Moj jedini savet je da ga smestis na bilo koji nacin u bolnicu na lecenje, nemas vise sta njega da pitas nego ako hoces da mu pomognes dogovori sa sa njemu najblizim ljudima i na lecenje.Dok stvarno ne bude kasno.
Nema tu ustrucavanja nego stvarno shvatiti problem ozbiljno, nijedna bolest ne prolazi sama i najvaznije je javiti se na vreme. Nekad moras da pomognes coveku protiv njegove volje, niko ne voli da lezi po bolnicama ali kad se mora mora se...
...
merima89
Posts: 22
Joined: Thu Jan 03, 2013 7:56 pm

Re: dajte savet, dobri ljudi..

Post by merima89 »

zubi su mu se pokvarili,nisu poceli ispadati...ali ne sumnjam da ce uskoro i to doci...hvala mnogo na savjetima...zabrinuta sam stvarno!sinoc sam zvala njegovog starijeg brata koji vodi porodicni i zivot i rekla mu kakva je situacija,po treni put u zadnjih 6 mjeseci mu to govorim...svaki put je rekao da ce nesto uraditi i nikad nista...sinoc sam ga zamolila da poslije posla navrati do mene na kafu da mu detalje ispricam,rekao je doci ce...kasnije smo se culi rekao je da do kasno mora raditi...danas prije podne znam da je imao vremena ali me nije zvao...ignorise...mislim da tesko prihvata cinjenice...sad ne znam sta da radim...njegove roditelje mi je zaista tesko nazvati jer...jebi ga...ko... nekom reci da mu se sin navukao na nesto...a moraju saznati...a on ne zeli ni da razgovora o tome!ne priznaje sam sebi sta mu se desava,ignorise,kao "moze on raditi sta hoce,to je njegov zivot" i naravno spika"da hocu,mogu prestati"
za ramazan je cak bio prestao,nije pio,nije nista uzimao,znam po njemu,akli cim je proslo tih 30 dana vratio se na staro,ne na staro,vec na gore...eksperimentise stalno,sa supstancama o kojima nema pojma,ne zna cak ni sta nekad povuce...strah me!postavila sam mu jucer uslov:ja ili droga!rekao je da ce se iseliti,otisao sa rajom i rekao da se nece vracati...nekad oko 4-5 ujutru neko je pozvonio.ON!!nikakav,razvaljen...sjeo je u fotelju,sa tenama na nogama i poceo stopalom da kruzi,usnama je izvodio nesto(samo Bog i on znaju sta)...kako ljudima preko telefona(daleko su da bih licno) reci VAS SIN SE DROGIRA?
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: dajte savet, dobri ljudi..

Post by ziki »

Ja kad sam bio u velikim i teskim problemima svi su mi okrenuli ledja, jedino se majka borila za mene. Onda sam ostao bez nje i cupao se sam kako znam i umem. Dobro je kad covek ima nekog da mu pomogne u tim najtezim situacijama, ljudi se obicno sklone kad vide da treba da pruze neku pomoc, pogotovo finansijsku. Vrlo lako odustanu od problema i vrate se svom zivotu ne zeleci uopste da se zamaraju. Pogotovo ako se radi o narkomanu onda ne samo da ti ne pomognu vec te i osude. Mnogi su narkomani tako otisli sa ovog sveta, nazalost.
...
merima89
Posts: 22
Joined: Thu Jan 03, 2013 7:56 pm

Re: dajte savet, dobri ljudi..

Post by merima89 »

ja mu fakat zelim pomoci,ali ne mogu sama!!govorim mu stalno da je vrijeme da nesto uradi ,da je presao svaku granicu...ali kad ja to sama govorim ne zeli da me cuje...treba mi neko da me podrzi u nastojanju da mu pomognem.ali et,u pravu se,lakse je zatvoriti oci,i praviti se da se nista ne desava.a ja to ne mogu!
ako smijem pitati:jesi li ti uspio da se iscupas?a,da,jsos nesto :sta je taj detox?gdje,sta,kako?
Post Reply