dajte savet, dobri ljudi..

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: dajte savet, dobri ljudi..

Post by ziki »

Iscupao se jesam na neki nacin... Uzimam po pola tablete buprenorfina dnevno i zivim normalno, e sad dali ce tako da ostane duze vreme ili krace videcemo. Idem redovno kod lekara na kontrole, nemam drugih zdravstvenih problema nikad se nisam fiksao niti imao neke bolesti krvi, jetre itd... Na drogu vise ne mislim, taj lek sto koristim smatram ga kao covek koji mora svaki dan da popije lek za pritisak ili nesto tako. Zivim sasvim normalno droga je za mene daleka proslost. Detoksikacija je ciscenje organizma od svih tih otrova, oslobadjanje svih stetnih supstanci. Znaci ociste mu organizam, ako treba da se leci nesto ukljuce se lekovi, pojacaju se malo vitamini i ide to, samo da krene sa lecenjem.
...
merima89
Posts: 22
Joined: Thu Jan 03, 2013 7:56 pm

Re: dajte savet, dobri ljudi..

Post by merima89 »

hvala na informacijama!cestitam na tvom uspjehu,predpostavljam da nije bilo lako,ne daj se i samo tako nastavi!!!
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: dajte savet, dobri ljudi..

Post by nenormalan-a-lud »

Kakav car 2 grama dopa cepa,metadon i sta sve ne,a nema 20 hiljada za substituciju za mesec dana,tako se nikad neces skinuti,svi mi komani znamo za tu boljku,sve je skupo osim dopa,za bilo sta drugo nema ni dinara ali za dop,mora se nadje :axe:
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: dajte savet, dobri ljudi..

Post by ziki »

Bas... speed, ekstazi, 2. grama heroina dnevno, metadon, trodon.. neka bude da racunamo 2.grama heroina dnevno po recimo 20 evra to je 40 evra sto znaci mesecno 1200 evra. E neka bude da nije svaki dan bio heroin nego neki put metadon ili nesto drugo pa da prepolovimo i neka bude 600 evra... A skupa klinika ne dolazi u obzir za 20 000 din ili oko 200 evra ? Bas si slozio pricu svaka ti cast, skidaj se na suvo... Standardna prica, nego si ti izvukao iz kuce svaki dinar i sad da imas nastavio bi da cepas heroin i sve i svasta. Nego sad kad nema ajmo bolnica ali skupo normalno posto tih 20 000 din mora mama ili tata da odvoje od usta. Davali su ti trosio si dok je bilo i sad nema...to tako ide. Pozajmi 20 000 dinara kreni sa terapijom i odmah pocni da radis i zaradjujes makar za lekove posto neces imati krize, nemoj da ti neko kupuje lekove a ti da sedis kuci i da gledas televizor jer 20 000 dinara u srbiji nije malo uopste, ljudi hrane i skoluju decu od toga jer nemaju vise...pa ti vidi sad.
...
User avatar
poison
Posts: 75
Joined: Thu Dec 19, 2013 12:14 pm
Location: ready for snatching|||||||||| São Paulo, Brasil

Re: dajte savet, dobri ljudi..

Post by poison »

junkiebg wrote:potpuno sam svestan da imam problem. narkoman sam i svestan sam toga. niko ne zna za moj problem sem mene, mozda par meni bliskih ljudi sumnja ali niko ne moze da ima predstavu koliko je problem narastao. počelo je klasično kao i svi, vutra u srednjoj školi, pa extazi, pa spid, pa heroin (prvi put sam ga probao u trećem srednje) pa sve drugo do čega sam mogao doći, mislim da samo meskalin nisam uzimao od droga za koje znam. ali sve je to bilo zezanje, duvanje da društvom, po jedan ekser na žurci, nisam preterivao previše. malo po malo to bezopasno zezanje postaje sve ozbiljnije, dolazi do toga da ne mogu da zamislim da izadjem u grad ako nemam bar gram spida. dve godine sam uzimao spid gotovo svakodnevno. onda pre otprilike 4 godine nabavim šemu za heroin. e tu problem već postaje ozbiljniji.. dve nedelje ga uzimam, pa mesec ne, pa mesec da, pa dve nedelje ne, pa pola godine apstiniram i tako u krug do pre nekih godinu i tri meseca. od tada nije prošao dan da nisam uzeo neki opijat. heroin, metadon, trodon, stagod, ali nesto, svaki dan. do pre dva meseca sam stvar drzao koliko toliko pod kontrolom, vecinom sam trosio 100mg metadona nedeljno, s tim sto bih dan kad uzmem flasicu uzeo 30mg a ostatak raspodelio na ostalih 6 dana. naravno desavalo se da mi flasica koju sam kupovao na crno umesto 7 traje 5 dana, i onda naravno, dva dana heroina. i onda sam jednom pre dva meseca otprilike, shvatio da treba da izdržim 3 dana sa pola grama heroina, sto mi je bilo premalo, i odem u apoteku i kupim pribor, i pocnem da se rokam. odjednom mi ta flasa metadona od 100mg ne traje nikako duže od 4 dana, i to ako se žestoko iskontrolišem, počinjem da se rokam i preko metadona.. tolerancija mi skace ludacki odjednom, treba mi oko 30mg meta minimum da se pokrijem za dan, trodoni više nemaju nikakvog efekta, odjednom nikad nemam para, furam po 2g paje dnevno.. sve u svemu usr'o sam se sam sebi u život samo tako..
e sad, dolazim do pitanja. kako da se lečim? potpuno sam svestan da mi treba stručna pomoć. skupe privatne klinike ne dolaze u obzir, odakle mi neke hiljade evra koje oni traže. ne znam ni da li bih imao odjednom da platim 20 000din koliko sam čuo da košta mesečna terapija subutexom u drajzerovoj. u stvari, drajzerova i subutex mi deluju još kao najbolja opcija, s tim što nikako ne bih da uzimam subutex duže od 20ak dana, koliko mi treba da se skinem sa metadona.. i da li je obavezno imati zdravstvenu knjižicu za lečenje u drajzerovoj, zna li neko?
šta raditi, šta uraditi.. šta uraditi da prekinem ovo lagano i postojano propadanje, put koji vodi samo dole.. muka mi je više od droge, od šema i laganja i budjenja u panici..
prijatelju moj vidim da imaš dosta problema,samo je pitanje koliko si ti spreman ić "daleko" da se ostaviš problema ovisnosti,moraš,li stvarno moraš bit spreman ostavit sve da bi ovako uspija(prvih misec je teško no onda ti bude sve lakše i lakše dok za jedno po god do god. imaš osjećaj da se nikad nisi drogirao,bar san se ja tako osječao,ali ako si u nutrini neodlučan onda zaboravi onda idi na tabletne detokse,ali viruj mi to je samo vrtnja u krug(znam proba san :))ja sam bio ovisnik od 1991. god to je znači oko 21.god i sada već malo više od godinu dana ima da sam slobodan od svega više niti ne pušim cigarete i konačno živim život,svaki dan mi donosi nešto novo bilo loše ili dobro nije bitno,više me ne pokreće ona jankie kolotečina,dani paranoja depresije i tjeskobe su prošli ne znam prijatelju kako da ti posvjedočim svoje osjećaje jer mi se čini ako ti stvarno kažem osjećam se IZVANREDNO da mi nećeš virovat,e sad dobar nisam ,ali ti savjet mogu dat :).ja san ti bija godinu dana u centru za liječenje ovisnosti "Reto" tamo ti program traje od 1 do 1 i po godinu,ali njihov program daje isključive rezultate,ljudi se o tamo vračaju uistinu promijenjeni samo kažen ti MORAŠ shvatit da kad tamo ideš da stvarno okrečeš novi list i da nema povratka bljuvotini i s takvim stavom će te jedino primit(ja sam upao u roku 4 sata od prvog poziva)bit češ okružen s ljudima koji su uvijek spremni da ti pomognu dosadno ti neće bit samo znaj da nema nekih luksuza kao tv svaki dan ili kompjuter,jer ako ti je i to u glavi onda će ti bit dosadno,no kad ojačaš nakon recimo 1 misec dana moš odlazi na nogomet ili košarku ili izlete uglavnom lipa nova iskustva,da ne govorim upoznavanja,aha da ne zaboravim,ako nemaš radnih navika budi spreman da ih stvoriš,osim ako si papak,onda brate moj savjet ti je uzmi lopatu u ruke i počni kopat do jedno 2 metra dubine,jer ti onda nima spasa,ali ja virujen da ti ne želiš propast,vidin da si dosta svjestan svog problema,to je dobro sad lipo shvati ovo šta ti govorin ozbiljno i potraži "reto" neznam odakle si,ali evo ti ja broj od Reto Zagreba 00385/1/2947125 imaš još u Splitu,Beogradu,Ljubljani i Skoplju imaš njihovu stranicu na netu pa potraži malo i ako se odlučiš na taj korak,slušaj te ljude jer ti stvarno žele pomoć i kad ti se ne čini tako(ovo te upororavan jer ima takvih momenata,pa čoviku ponos proradi i u momentu ispali ča prije vrimena)eto nadan se da će ti ovo pomoć i želin da ti se desi šta i meni i da imaš novi život,živ bija mliko pija :) p.s. godina je ništa ,ohrabri se i kreni
Prvo zelim da se zahvalim Hrvoju,zbog ideje i iskrenosti,ja nisam u tolikom i takvom problemu,ja sam malo drugaciji,ali problem ocito postoji i on mora da se resi.Problem = >< Problem = Big Problemo,za nas porodicu i =............ :snakeman:
Image
Image






User avatar
poison
Posts: 75
Joined: Thu Dec 19, 2013 12:14 pm
Location: ready for snatching|||||||||| São Paulo, Brasil

Re: dajte savet, dobri ljudi..

Post by poison »

merima89 wrote:ja mu fakat zelim pomoci,ali ne mogu sama!!govorim mu stalno da je vrijeme da nesto uradi ,da je presao svaku granicu...ali kad ja to sama govorim ne zeli da me cuje...treba mi neko da me podrzi u nastojanju da mu pomognem.ali et,u pravu se,lakse je zatvoriti oci,i praviti se da se nista ne desava.a ja to ne mogu!
ako smijem pitati:jesi li ti uspio da se iscupas?a,da,jsos nesto :sta je taj detox?gdje,sta,kako?
wow ignorance is a blesing
Image
Image
Image






merima89
Posts: 22
Joined: Thu Jan 03, 2013 7:56 pm

Re: dajte savet, dobri ljudi..

Post by merima89 »

Urodilo je plodom,mjesec i 20 dana bez speeda.Poprilican uspjeh ja bih rekla,samo treba istrajati.
junkiebg1
Posts: 1
Joined: Fri Mar 07, 2014 3:56 pm

Re: dajte savet, dobri ljudi..

Post by junkiebg1 »

e pa da vam se javim ljudi moji dobri, da znate čisto šta je sa mnom bilo :) zaboravio sam šifru, pa sam dodao 1 na kraj nicka. pre godinu dana sam se na suvo skinuo jer mi je dokurcilo bilo sve, i supstitucije i sve, mesec dana agonije naravno, onda joss 4-5 meseci PAWS-a(post acute withdrawal symptom), ono nije ti do života a kamoli nečeg produktivnog.. i onda u glavi BAM! aaaaaaa ocu ocu ocu daj dopa daj dopa i naravno skapiram, sjebacu se opet, nadjem brzinski šemu za buprenorfin alkaloidov na crno, tako jedno 4 meseca, i onda vidim da je privatno lecenje buprenorfinom jeftinije od cifre koliko me na mesecnom nivou izadje bup na crno i sad sam dva ipo meseca kod privatnog lekara, sa vecom dnevnom dozom od one koju sam uzimao na crno ali je uzimam sublingvalno kako i treba a ne na nos kao pre, tako da dodje na isto sa manje nuspojava, sjebavanja sinusa itd.. mene je bup spasio ljudi, iskreno..

sad, da odgovorim nekim ovde pretencioznim najpametnijim dušama:
1) onaj što predlaže reto centar kao jedino rešenje, ok je to za nekoga ko nema nikakav drugi izlaz, od kojih su bog i ljudi i oni sami digli ruke, ja sam srecom daleko od toga bio, to mi je bilo stvarno zadnje na pameti, ne kažem da nema ljudi kojima je to sigurno najbolje rešenje, i naravno, preterao sam sa procenom da je to dobro samo za one koji nemaju gde dublje :/
2) ovaj što mi kaže kako sam mogao da se gudram a nemam 200e za drajzera, naravno da niko ne krece da se skida kad ima 500e u džepu, vec kad nema više gde ni da pozajmi, naravno da je takav pristup glup, al hej, da smo pametni toliko ne bi bili na ovom forumu, nemojte se zavaravati ljudi. i Nismo svi krali od mame i tate da bi se drogirali, ima nas koji smo radili i od usta odvajali za gudru, naravno niko se ne buni kad mama tata pošalju koji dinar, ali daleeeko od toga da su finansirali moju zavisnost. u životu nisam ništa ukrao nikog zajebao zbog gudre, nikad se nisam toliko puno ni u dugove uvalio, znaci dok imam rokam se, kad nestane jbg cuti trpi, sam pao sam se udario.

sad živim najnormaliji normalan život :oops: , poso kuca život sa devojkom, zezanje s drugarima, ujutro pola tabletice pod jezik, uvece buxna.. :finga: :rock:
Post Reply